ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید

آیا با بالا بودن نرخ ارز ,صادرات سود بیشتری از واردات داره؟

سلام.
    بنده از موقعی که تصمیم به ورود به تجارت گرفتم (یعنی 2 ماه پیش), تا الان با بیشتر از 50 شرکت و همچنین تاجر و پیله ور و غیره , به صورت حضوری و تلفنی صحبت داشتم و سوالات بسیار زیادی از اونا پرسیدم در زمینه ی مشکلات و مزیت های صادرات و واردات در زمینه ی کالاهای گوناگون.
    من حتی دو بار به مرز پرویزخان که مرز تجاری بین ایران و عراق (غرب استان کرمانشاه) هست هم سفر کردم و از تجار و پیله ورهای اون نقطه از کشور هم سوالات زیادی پرسیدم.

شاید نتایج تحقیقاتم برای بعضی از دوستان تازه وارد مثل خودم که شاید فکر میکنن که صادرات سودهای چند برابر ممکنه داشته باشه مفید واقع بشه.
    اول از همه میخوام به کار صادرات بپردازم و این مسئله رو پیش بکشم که در حال حاضر در کشور ما که قیمت ارزهای خارجی در برابر ریال بالا رفته , اکثر مردم فکر میکنند که وقوع این امر به منزله ی رونق گرفتن صادرات میباشد.ولی واقعیت دقیقا برعکس اینه.

اینجا میخوام یه مثال بزنم تا همه چی روشن بشه.
    مثلا در حال حاضر یکی از پرسودترین کالاهای صادراتی کشور ایران به عراق , سیمان هست که این محصول در حال حاضر در کشور ما به قیمت به ازای هر تن حدودا 100 هزار تومن از کارخانه میشه تحویل گرفت.همین سیمان کشور ما در خود کشور عراق 250 هزار تومن قیمت داره.
    خب...حالا یکی از دوستان تازه وارد مثل خودم ممکنه بیاد و بگه که :
    "وقتی میشه سیمان رو از اینجا 100 هزار تومن خرید و بعدشم 250 هزار تومن در عراق قیمت داشته باشه, این یعنی 150% سود !"

ولی عزیزان و دوستان من , مسئله سر اینه که واردکننده ی "عراقی" که میاد سیمان از شما میخره, با قیمت 250 هزار تومن که نمیخره...میاد با قیمت بسیار بسیار کمتر از بازار عراق از شما جنستونو میخره.چرا که خود این فرد هم به عنوان "خریدار عمده" باید کالا رو دوباره به یه شرکت پخش بفروشه و اون شرکت پخش هم باید اونو به سیمان فروشها بده وبالاخره به دست مصرف کننده سر ساختمان برسه.

"این یعنی اینکه کالا دست به دست میشه و با هر دست به دست شدن, یه پولی روش باید کشیده بشه و تا وقتی به دست مصرف کننده برسه , بشه مثلا 250 هزار تومن."

در سفری که به مرز پرویزخان داشتم یکی از پیله ورهایی که باهاش صحبت کردم همین قضیه ی سود کم صادرات رو برام شرح داد که من اولش باور نکردم ولی ایشون با نشون دادن برگه های مربوط به گمرک و قرارداهای فروشی که با عراقیها بسته بود , بهم ثابت کرد که چقدر سود صادرات سیمان کم میتونه باشه.(حدود 4 دلار در هرتن بعد از کسر کردن هزینه های حمل و نقل و..) و این سود کم فقط مختص به سیمان نیست و بسیاری از کالاهای دیگری صادراتی نیز سودهای حداکثر 10% دارن.البته ایشون گفتن که یک سری کالاها مثل "میوه" وجود داره که سودش ممکنه تا 50% هم برسه , ولی "ریسک" بسیار بالایی داره.(به دلیل اینکه میوه جزو کالاهای "فساد پذیره" و امکان "خراب شدنش" در اثر توی انبار گمرک ماندن زیاده و از اون طرف هم "میوه جات" به دلیل اینکه بیشتر وزشونو آب تشکیل میده,در اثر حمل و نقل و جابجایی وهمچنین در گمرک ماندن, رطوبت داخلش تبخیر میشه و همین هم باعث کمتر شدن وزنش میشه که همین خودش در قیمت وزنی میوه "افت" زیادی ایجاد میکنه.

(البته اینم اضافه کنم که من فقط به اظهارات این یه دونه پیله ور بسنده نکردم و با سر زدن به کانکس های پیله ورهای دیگر هم , دقیقا همگی روی این مسائل و واقعیت های صادراتی , اتفاق نظر داشتن).حتی بسیاری از اونا میگفتن که تجار عراقی با "ریال" میان کالا رو از تاجر ایرانی خریداری میکنن تا این مسئله 2 سر سود باشه براشون.حتی اگه با دینار و یا دلار هم بخوان کالایی بخرن از تاجر ایرانی , مقدار دلاری یا دیناری اون کالا رو طوری انتخاب میکنن که بازهم با دادن "خود ریال" مساویه.
    این از صادرات....
    ---------------------

راجع به واردات هم که دیگه باید بگم که با وجود بالا بودن "نرخ ارز" اصلا نمیصرفه.
    ---------------------
    دوستان من اصلا نمیخوام کسی رو نا امید کنم ولی آدم باید با واقعیت روبرو بشه.
    دوستانی که تصور میکنن با پولهای خیلی کم میشه سودهای آنچنانی بدست آورد, باید بگم که اساسا در اشتباه هستن.و من از این نگرانم که ممکنه دچار توهم بشن توی زمینه ی مسائل تجاری و فکر کنن که مثلا "صادرات" سودهای بسیار کلان داره اونم با سرمایه های کم...ولی اینجوری هم که خیلیا فکر میکنن نیست.(مثلا طرف میاد 100 میلیون تومن کالا صادر میکنه و فقط مثلا 7 میلیون سود میکنه.(که سود منطقیه 7 درصد)

به هر حال آرزوی موفقیت دارم برای دوستان.
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خوب شما از کارخانه می خواهی بخری ببری لب مرز بفروشی هیچ کار دیگری نمی خواهی بکنی/برو داخل عراق یک کارخانه بتن بزن با چندتا عراقی اونوقت سود کن.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام
    دوست عزیز ،به نظر بنده ،روش تحقیق و نتیجه گیری و نگرش شما نسبت به تجارت و مسیری که برای جستجو انتخاب کردین اشتباه هست. هزاران تاجر دارن کار میکنن و سودو ضرر دارن. پُر واضح هست که باید تمام جوانب رو در نظر گرفت. و با مشورت جلو رفت .
    اول باید بگم متاسفانه تجار ایرانی (بلا نسبت بچه های تاجربانک) بیشتر اطلاعات غلط به هم دیگه میدن و سعی میکنن همدیگر رو نا امید کنن. جای درستی برای تحقیق انتخاب نکردی یا حداقل روش درستی.

مثالهاتون هم واقعا درست نیست. و خیلی ابتدایی هست. کسی که سالها تو کار سیمان بوده باشه. مثال شما رو قبول نخواهد کرد. شما میخوایی بری کاخونه سیمان رو پیدا کنی و بعد او کاخونه به صورت دف بهت لب مرز تحویل بده و تو هم همونجا بدی به تاجر عراقی. این کجاش شد تجارت؟!! این بیشتر یه فرصت طلبی هست البته میشه بهش تجارت هم گفت ولی ...
    خوب چرا باید اون تاجر عراقی بیاد پول بده به شما. ؟!؟ هزاران تن سیمان داره صادر میشه به عراق و کشورهای حوزه جی آی اس. یا در مورد میوه، میوه یکی از تجارت های بشدت سود ده هست ولی به شرطی که کننده باشی. هزار تا فوت و فن داره که باید یادبگیری. هنر تاجر اینه که بارش رو به بهترین شکل ممکن به مقصد برسونه. اگر همه مثل شما فکر کنن ،در کل دنیا باید تجارت رو تعطیل کرد چون ریسکش بالاست!!!
    با بالا بودن قیمت دلار و ارزهای خارجی فرصت صادرات ایجاد میشه. این فقط یه فرصت هست و مطمئنن به تنهایی نمیتونه عامل موفقیت باشه ولی یکی از عوامل رونق صادرات هست.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    همین الان که اتفاقا دلار قیمت بالایی داره در ایران، هم واردات و هم صادرات رونق قبلی رو داره . تعداد تجار ایرانی که به چین میان بازهم زیاد شده و دوباره داره رونق میگیره. هرچند که در بدترین شرایط قیمتی دلار هم، تجار به چین میومدن. شما باید استراتژی و نگرش درست داشته باشه. چند روز گذشته با افت شدید دلار، صادرات ما تقریبا خوابید و وارداتمون سود چند برابر داد...ولی اصلا استراتژیمون این نیست که نا امید بشیم و سکته بزنیم و صادرات رو تعطیل کنیم و به واردات بچسبیم.

44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iiranabc [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خوب شما از کارخانه می خواهی بخری ببری لب مرز بفروشی هیچ کار دیگری نمی خواهی بکنی/برو داخل عراق یک کارخانه بتن بزن با چندتا عراقی اونوقت سود کن.
    با سلام احترام خدمت شما برادر عزیز.
    این حرفی که زدی سرمایه ی زیادی میخواد تا بشه یه کارخونه بتن زد.
    من حرفم راجع به "تولید" نیست.بحثم راجع به بازرگاناییه که میخوان با سرمایه ی "کم" شروع به کار کنن.
    اگر کسی اینقدر سرمایه داره که میتونه کارخونه بزنه .خب خوش به سعادتش !
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    همین الان که اتفاقا دلار قیمت بالایی داره در ایران، هم واردات و هم صادرات رونق قبلی رو داره . تعداد تجار ایرانی که به چین میان بازهم زیاد شده و دوباره داره رونق میگیره. هرچند که در بدترین شرایط قیمتی دلار هم، تجار به چین میومدن. شما باید استراتژی و نگرش درست داشته باشه. چند روز گذشته با افت شدید دلار، صادرات ما تقریبا خوابید و وارداتمون سود چند برابر داد...ولی اصلا استراتژیمون این نیست که نا امید بشیم و سکته بزنیم و صادرات رو تعطیل کنیم و به واردات بچسبیم.
    شما که در چین تشریف دارید , چطور حال صادر و واردکنندگان ایرانی رو درک میکنید ؟!!
    از طرفی شما فرمودین "با افت شدید دلار ,وارداتمون سود چند برابر داد !!"
    یعنی از نظر شما 500 تومن قیمت دلار بیاد پایین , سود واردات چند برابر! میشه ؟؟؟
    (500 تومن یک هفتم 3500 تومنه , پس علم ریاضیات میگه که واردات یک هفتم بهتر شده )

از طرفی دیگه من اینجا یه مثالی رو میخوام بزنم که شاید شما آقا مرتضی عزیز و دوستان دیگه براشون جالب باشه (راجع به واردات).

بنده همین شنبه ی گذشته روی "قیمت مودم adsl " که ساخت کشور چین هستش تحقیق کردم.اونم از یکی از شرکت های اینترنتی شهر کرمانشاه و مسئول فروششون آقای کرانی که یکی از رفیقای دوره ی دبیرستان من بود.
    ایشون میگفت سال 90 که قیمت دلار 900 تومن بود, مودم TP LINK را از کشور چین با قیمت 17 دلار میاوردن به ایران و اینجا 45000 تومن هر دونه رو میفرختن.
    خب حالا شما خودت حساب بکن که 17 دلار با احتساب دلار 900 تومنی میشه چقدر؟
    میشه 15300 تومن.
    ما 5000 تومن هم برای عوارض گمرکی و حمل و نقل و غیره ی هر یک عدد مودم adsl در نظر میگیریم که کلا میشه 20000 تومن.
    خب این آقا به عنوان مسئول فروش , شرکتش چقدر بابت هر مودم adsl سود کرده ؟
    واضحه که 25000 تومن.و این یعنی بیش از 2 برابر سود.
    ----------------
    اما حالا که قیمت دلار حدودا 3300 تومنه (تا امروز ظهر) , همین آقا اگه بخواد همون adsl را که الان در چین فقط 3 دلار قیمتش زیاد شده و رسیده به 20 دلار بخواد وارد کنه , باید 66000 تومن بابتش پول بده به طرف چینی تا بتونه اون مودم رو بخره(تازه بدون احتساب قیمت انتقالش به ایران و عوارض گمرکی و... که میشه 70000 تومن).این در حالیه که این شرکت همون مودم رو 85000 تومن الان میفروشه.و این یعنی سود کمتر از 20 % که اصلا با اون سود بیش از دو برابری سال 90 قابل قیاس نیست.

دوستان عزیز اگر حرفی میزنن لطفا با دلیل و مدرک و مثال اثباتش کنن.
    هر کدوم از شما هم اگه شکی دارین راجع به حرفای بنده یه پیغام خصوصی بزارین برام تا شماره و آدرس کسانیکه ازشون این سوالات رو پرسیدم با کمال میل در اختیارتون بزارم.
    ویرایش توسط siros1 : 26-06-2013 در ساعت 14:13
    فرصت
    مهمان
    با سلام
    دوست عزیز جناب سیروس متاسفانه نتیجه گیری و برخی از عرایض شما کاملا اشتباه میباشد بنده خودم تجربه ارسال سیمان کاشی به عراق را دارم اگر قرار به سود های افسانه ای در تجارت بود که الان شده بود چهاراه استانبول
    حاشیه سود های مطرح شده در صحبت های شما معقول است و نباید حاشیه سود های تندی را انتظار داشته باشید شما با یک سرمایه تقریبا دویست میلیونی میتوانید سود نزدیک به 20 میلیونی در هر ماه از ارسال سیمان به عراق بدست اورد کم لطفی ننماید حاشیه سود های فعلی خیلی هم بد نیست
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرصت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام
    دوست عزیز جناب سیروس متاسفانه نتیجه گیری و برخی از عرایض شما کاملا اشتباه میباشد بنده خودم تجربه ارسال سیمان کاشی به عراق را دارم اگر قرار به سود های افسانه ای در تجارت بود که الان شده بود چهاراه استانبول
    حاشیه سود های مطرح شده در صحبت های شما معقول است و نباید حاشیه سود های تندی را انتظار داشته باشید شما با یک سرمایه تقریبا دویست میلیونی میتوانید سود نزدیک به 20 میلیونی در هر ماه از ارسال سیمان به عراق بدست اورد کم لطفی ننماید حاشیه سود های فعلی خیلی هم بد نیست
    دقیقا مقصود نظر منم همینه که نمیشه انتظار سودهای زیاد را داشت.
    غرض بنده هم از طرح چنین سوالی, اولا در اختیار قرار دادن اطلاعات جمع آوری شده ی خودم به دوستان بود و دوما به بحث گذاشتن این مسئله که با قیمت فعلی دلار صرفا صادرات و واردات رونق آنچنان بالایی را نسبت به گذشته نگرفته و حتی در مواردی بدتر هم شده است.
    ویرایش توسط siros1 : 26-06-2013 در ساعت 14:10
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    ببین آقا سیروس عزیز
    هر کسی میتتونه راه و کار و زندگی خودش رو داشته باشه و کاملا اختیاری هستش.اینجا انگار مسابقه شده که شما میخوای بگی تجارت خوب نیست و بقیه بیان شما رو قانع کنن که خوبه, اگر شما تحقیق کردین و خوب نیست خوب برید جایی سرمایه گذاری کنید که سودآور باشه از نظر شما....
    اما در مورد مثالهایی که میزنید من چند نکته رو بگم نه واسه قانع کردن شما بلکه برای بقیه دوستان که میخوان وارد تجارت بشن
    من چند وقته تو کار سیمان هستم و در این سال اخیر پرفروشترین کالای ایرانی بوده و قطعا این به دلیل سودآوری برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی و واردکنندگان خارجی بوده.من نمیدونم شما تو یه تن سیمان که قیمتش 100 هزار تومنه چقدر سود میخوای ببری که سودآور محسوب بشه تازه با همون 4 دلار سود هم که فرمودید اگر مشتری دارید من حاضرم هر تناژی رو برای شما تامین کنم چون ما اینجا نهایتا وقتی هر تن تحویل مرز 132 هزار تومن درمیاد 8 تا 9 هزار تومن بیشتر سود نمیکنیم ولی چیزی که شما در نظر نمیگیرید اینه که مشتری خارجی هر ماه سیمان رو که 50 تن یا 100 تن نمیخرن بلکه 1000 تن تا 5000 تن میخره و این یعنی یه سود بسیار عالی...(البته برای ما...)
    در مورد مودم که مثال زدید من 5 ساله که فروشگاه کامپیوتر دارم و کاملا در جریان قیمت هستم.قیمتهای دلاری که میفرمایید درسته ولی همون مودم tp-link رو که فرمودید قیمتش فروش مشتریش بوده 45000 تومن,یعنی واردکننده اومده وارد کرده,اون میده به شرکتهای عمده فروش,عمده فروش میده به فروشگاهها و شرکتهای تهران و فروشگاههای شهرستان از شرکتهای تهران خرید میکنن و مصرف کننده از فروشگاه شما در کرمانشاه و این یعنی گردش و افزایش قیمت در 4 مرحله...
    وقتی شما 45000 هزار تومن از فروشگاه میخرید مغازه دار 38000 تومن خریده از تهران, شرکت تهران از عمده فروش خریده حدود 35000 تومن, عمده فروش خریده 30000 تومن از وارد کننده و قطعا واردکننده که بیشترین ریسک رو داشته باید بیشترین سود رو داشته باشه, شما 4 مرحله رو یک مرحله کردین و قضاوت میکنین
    من خودم در تجارت تقریبا تازه واردم ولی با این حال مشخصه استدلالهای شما کاملا غلطه و پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنید البته اگر تمایل به ورود به این عرصه دارید
    فرصت
    مهمان
    با سلام ابتدا بابت تایپ اشتباه واژه عرایض عذر میخواهم فرمایش شما درست بود که بنده به علت تایپ سریع اشتباه نمودم دوم این که از شما بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتون سپاس گذار هستم و دوست دارم بیشتر از اطلاعات شما استفاده نمایم سوم این که با بخش سوم خیلی موافق نیستم الان با این ریزش ریال رقبای ترکیه در عراق در محصولاتی مشترک حرفی برای گفتن ندارند یا در کاشی در پاکستان حتی چینی ها هم روی بر خی محصولات کم میاورند روسها هم تمایل زیادی دارند به خرید از ایران این موج رشد صادرات نیازمند برنامه مدون و حمایت دولت است که برعکس دولت مانع بزرگی در این بین شده
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)