ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 42
 1. #11
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  نوشته ها
  20
  124
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  البته در مراحل ترخیص مبالغی به عنوان زیر میزی ...ببخشید پول چایی....ببخشید پول شیرینی باید پرداخت گرررررردددد
 2. #12
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  نوشته ها
  14
  116
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  سلام دوست عزیز.
  ممنون از این مطلب جامع ومفید. اما یه سوال؟
  مبلفی که در گمرک باید پرداخت کنی چطور حساب میشه؟
 3. #13
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  نوشته ها
  23
  200
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  اگر دوستان کسی هست که با تشریفات صادرات هم آشنایی داشته باشه لطف کنن و اطلاعات بدن
 4. #14
  transporter
  مهمان
  نقل قول نوشته اصلی توسط سدات [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  اگر دوستان کسی هست که با تشریفات صادرات هم آشنایی داشته باشه لطف کنن و اطلاعات بدن
  منظورتون از تشریفات صادرات چیه؟
 5. #15
  طوطی و بازرگان
  مهمان
  نقل قول نوشته اصلی توسط Eldo [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  سلام دوست عزیز.
  ممنون از این مطلب جامع ومفید. اما یه سوال؟
  مبلفی که در گمرک باید پرداخت کنی چطور حساب میشه؟
  سلام

  مبالغی که باید پرداخت بشه شامل, تعرفه و مالیات و عوارض هست. که هر کدام با فرمول خاص خودش محاسبه میشه که اگه همین انجمن رو بگردی توضیح مفصل در بارشون پیدا میکنی بازرگان پیشه عزیز
 6. #16
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  نوشته ها
  23
  200
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  دوست عزیز! منظورم تشریفات و مراحل گمرکیه
  نقل قول نوشته اصلی توسط transporter [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  منظورتون از تشریفات صادرات چیه؟
 7. #17
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  ايران
  نوشته ها
  792
  1,249
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  انجام امور گمرکی و ترخیص کالا و شرح کامل مراحل آن

  انجام امور گمرکی و ترخیص کالا و شرح کامل مراحل آن

  1)تنظیم مدارک پس از دریافت ثبت سفارش از وزارت بازرگانی می بایست نسبت به تنظیم مدارک اقدام نمود .

  مدارک برای ترخیص کالا به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

  دسته اول : مدارک مربوط به کالا که شامل موارد ذیل است :
  1- ترخیصیه
  2- قبض انبار
  3- بارنامه
  4- پیش فاکتور یا پرفورما اینوایس
  5- فاکتور
  6- گواهی مبدا
  7- ثبت سفارش بازرگانی
  8- بیمه نامه

  در صورت وجود دسته دوم مدارک مربوط به صاحب کالا که شامل موارد ذیل است :
  1- اصل کارت بازرگانی (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)
  2- اصل کارت ملی (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)
  3- کپی تمامی صفهات کارت بازرگانی
  4- کپی صفهه کارت ملی مربوط به صاحب کالا (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)

  دسته سوم مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا که شامل موارد ذیل است :
  1- اصل و کپی کارت ملی (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)
  2-اصل و کپی وکالت نامه محضری (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)
  3-اصل و کپی معرفی نامه برای گمرک مربوطه (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)
  4- کپی وکالت
  5-کپی معرفی نامه
  6-کپی دفترچه بیمه

  2)مراحل انجام امور گمرکی در گمرک امام خمینی و مهرآباد و سایر گمرکات کشور مرحله اول :
  ورود اطلا عات ابتدا در بار اول می بایستی نسبت به کدینگ اقدام نمود . بدین شکل که به بخش کدینگ مراجعه کرده و با ارائه مدارک مربوط به صاحب کالا و نماینده قانونی او که در بالا ذکر شده نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه (فرم الف-ب-ج) و امضاء های لازمه و احراز مدارک در سیستم کدینگ گمرکات نماینده تعریف شود . در این صورت دو کد به نماینده ابلاغ می گردد که کد اول یک کد نه رقمی مربوط به شرکت مربوطه بوده و کد دوم همان شماره ملی فرد نماینده صاحب کالا می باشد .

  تمامی مدارک مربوط به صاحب کالا و وکیل قانونی صاحب کالا در این مرحله احراز گردیده و به مهر احراز شد می بایستی ممهور گردد .

  صاحب کالا یا نمینده قانونی وی به بخش (ورود اطلاعات ) مراجعه وبا در یافت فرم اولیه اظهار نامه مبادرت به ارائه اطلاعات در خواستی در متن و ظهر اظهار نامه* می نماید ، معمولاً اظهار نامه در داخل شرکت تکمیل می گردد و فقط نرخ تعرفه از گمرک و یا سایت گمرک استعلام می گردد.

  (توضیح : نرخ ارز هر هفته توسط گمرک اعلام می گردد و تا پایان هفته معتبر است . آن دسته از ارز هایی که نرخ آنها از طریق سایت اینترنتی گمرک ایران اعلام نمی شود ، از طریق گمرک قابل پیگیری است و معمولاً تمامی ازرهای رایج جهان در سالن اصلی گمرک بر روی برد مخصوص الصاق می گردد) .

  پس از تکمیل اظهار نامه اولیه و تحویل آن به قسمت ورود اطلاعات اظهارنامه وارد سیستم می شود‏. قابل ذکر است که اظهار کننده می بیست ارزش کالا و وجوهی را که خود محاسبه نموده به تفکیک در ظهر اظهار نامه مربوط به وارد کننده درج نمید که طبعأ ین ارقام بید با ارقام محاسبه شده بوسیله کامپیوتر یکسان باشد . پس از ورود اطلاعات وهمچنین ورود هزینه هی متعلقه به کالا، کاربراظهار نامه موجود در سیستم را از طریق ریانه خود وریانه مرکزی کنترل و پس از اخذ تائیدیه ، نسبت به ذخیره نمودن اظهارنامه در ریانه کاربر و ریانه مرکزی اقدام می نمید
  (شماره ذخیره محلی توسط کاربر در قسمت بالی اظهار نامه یادداشت می شود )

  رایانه مرکزی ضمن ذخیره نمودن اظهارنامه (شماره ذخیره در سرور ) را در خانه شماره 7درج می کند در مراحل مختلف انجام تشریفات گمرگی، اظهار نامه توسط ین شماره عطف و کد اظهار کننده فراخوانی وعملیات لازم بر روی آن انجام می گیرد.

  پس از پیان مراحل مذکور،اظهار نامه چاپ و به ضمیمه اظهار نامه دستی به صاحب کالا یا نمینده قانونی وی تحویل داده می شود تا پس از مقابله وکنترل امضاء نمید. پس از تحویل اظهار نامه چاپی می بایستی اصل اظهار نامه کامپیوتری و پیش نویس دستی اظهار نامه در زیر آن ضمیمه شده و در بالای مدارک مربوط به کالا قرار گیرد .

  (چنانچه درین مرحله مغیرتی مشاهده شود،کاربر توسط شماره ذخیره محلی، اظهار نامه را فراخوانی ونسبت به اصلاح آن اقدام وپس از کنترل محلی وکنترل با سرور، اظهار نامه قبلی را از ریانه محلی خود حذف واظهار نامه جدید اصلاح شده را جیگزین آن میکند. سیستم به ین اظهار نامه جدید شماره عطف جدیدی اختصاص خواهد داد.)

  پس از این مرحله می بایستی مدارک لاک و مهر شود . به این شکل که به قسمت لاک و مهر مراجعه و پس از منگنه نمودن کلیه مدارک ، مدارک لاک و مهر می شود . سپس کلیه مدارک و اسناد مربوط به کالا می بایستی به مهر تماماً استفاده شد ممهور گردد .

  مرحله دوم: پذیرش اظهار نامه اظهار کننده اظهار نامه چاپی واظهار نامه دستی را همراه با اسناد ومجوزهی مورد نیاز (بر اساس کدهی مندرج در متن اظهار نامه) وفیش بانکی جهت رسیدگی به قسمت پذیرش اظهار نامه تسلیم می نمید. در ین قسمت تعلق اسناد به اظهار و وجود اسناد لازمه به صورت اجمالی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

  مسئولیت صحت مندرجات اسناد و مدارک تسلیمی و کامل بودن آنها به عهده صاحب کالا می باشد. پس از فراخوانی اظهار نامه از ریانه مرکزی و اقدام نمودن به عملیات ثبت(کوتاژ)، درصورت مطابقت مندرجات متن اظهارنامه با اطلاعات موجود در ریانه مرکزی،سیستم نسبت به تخصیص یک شماره تحت عنوان شماره ثبت اظهارنامه (کوتاژ) عمل خواهد نمود، در غیر ینصورت اظهارنامه جهت اصلاح یا تکمیل به اظهار کننده برگشت داده خواهد شد.

  در چنین حالتی اظهار کننده می بیست به واحد ورود اطلاعات مراجعه تا اصلاحات لازم در اظهار نامه وی انجام ویک چاپ جدید تهیه وبکار گرفته شود. کالا از تاریخ پرداخت مبالغ تعیین شده در اظهار نامه، اظهار شده تلقی میشود. صاحب کالا تا قبل از اختصاص شماره ثبت به اظهار نامه توسط سیستم، حق هرگونه تغییر یا اصلاح اظهار نامه را دارد.پس از پذیرش اظهار نامه کلیه اسناد ارا ئه شده، به استثناء فیش بانکی به اظهار نامه الصاق ولک و مهر میشود.

  سپس شماره ثبت در محل مربوطه (قسمت(الف)اظهار نامه چاپی) به طور دستی درج و اظهار نامه تنظیم شده همراه با اسناد ضمیمه جهت انجام کنترلهی گمرکی به قسمت ارزیابی ارسال می گردد.

  مرحله سوم : کنترلهای گمرکی در ین مرحله ارزیابی فیزیکی کا لا انجام می شود پس از ارزیابی، ارزیاب نسبت به ظهر نویسی اظهارنامه وکنترل وجوه پرداختی وسیر مقررات اقدام وپس از خاتمه ین کنترلها ، متن اظهارنامه را امضاء وآن را به کارشناس سرویس ارزیابی تحویل می دهد .
  کارشناس مزبور در صورت صحت اظهار، اظهار نامه را امضاء و به رئیس سرویس ارزیابی تحویل می نمید رئیس سرویس ارزیابی توسط شماره عطف وکد اظهار کننده که در متن اظهار نامه نوشته شده ویا از طریق شماره ثبت اظهار نامه آن را فراخوانی وبا استفاده از ریانه به ارزیابی سیستمی آن مبادرت نموده، شماره ارزیابی تعیین شده توسط سیستم را به صورت دستی در محل مربوطه (قسمت (ب) اظهار نامه) وارد و اظهار نامه را امضاء میکند.
  (چنانچه عملیات ارزیابی منجر به تغییراتی در اظهار نامه شود، رئیس سرویس ارزیابی یا کارشناس مربوطه نسبت به اصلاح اظهار نامه قبلی که منجر به یجاد اظهار نامه جدیدی خواهد شد اقدام میکند. پس از اصلاحیه یا اظهار نامه متمم در یک نسخه چاپ و جهت امضاء و پرداخت تفاوت به صاحب کالا تحویل داده می شود. رئیس سرویس ارزیابی اظهار نامه نهیی اصلاح شده را ارزیابی سیستمی نموده و پس از درج شماره ارزیابی در محل مربوطه (قسمت(ب) اظهار نامه)، آن را امضاء کرده به واحد صندوق و صدور پروانه ارسال میکند. )

  مرحله چهارم:پرداخت و ترخیص پس از ارزیابی سیستمی و امضاء اظهار نامه توسط رئیس سرویس ارزیابی، اظهار نامه و فیش بانکی به صندوق تحویل می شود. صندوقدار ابتدا اظهار نامه مربوطه را از سیستم فراخوانی و مبلغ فیش ارائه شده را با مبلغ محاسبه شده توسط سیستم در خانه 47 اظهار نامه مقابله می کند و در صورت تائید،رسید صندوق را بر اساس اطلاعات مندرج در خانه هی اظهار نامه در ریانه تکمیل، کنترل و تائید،می نمید.

  پس از آن فیش بانکی از اسناد جدا و نسبت به چاپ پروانه گمرکی اقدام میشود. پروانه چاپ شده بوسیله مسئول صندوق مهر و امضاء شده، شماره آن در دفتر مربوطه وارد میگردد سپس با اخذ رسید به صاحب کالا تحویل میشود. در صورتی که وسیله حمل خارجی باشد معادل (1۰%)به حساب وزارت راه می بایست واریز نمود که اصل قبض بانکی می بایستی ضمیمه بارنامه گردد و کپی آن برای صدور صورت حساب جهت اطلاع صاحب کالا نزد نماینده صاحب کالا باقی بماند . پس از تحویل برگ سبز گمرکی می بایستی برگ سبز را جهت امضاء به کارشناس مربوطه ارائه و پس از اظهار نظر کارشناس به رئیس سرویس ارزیابی ارائه نمود در مرحله آخر می بایستی به کارشناس مربوطه در درب خروج مراجعه نمود .

  در این مرحله کارشناس مربوطه پس از مرور کلی مدارک نسبت به امضاء برگه سبز گمرکی اقدام نموده و اجازه بارگیری کالا را بدین وسیله صادر می کند ( محل امضاء کارشناس معمولاً در پشت و بالای برگه سبز گمرکی است)

  صدور بیجک : پس از اخذ اجازه بارگیری می بایستی به انبار مراجعه کرد و نسبت به صدور بیجک اقدام نمود . بدین صورت که پروانه گمرکی(برگه سبز گمرکی) به همراه یک کپی از آن تحویل متصدی مربوطه می گردد و متصدی مربوطه پس از محاسبات و کنترل های لازمه اقدام به صدور قبض پرداخت می نماید . در این مرحله می بایستی به بانک مراجعه نمود و قبض تحویلی پرداخت گردد و به متصدی مربوطه تحویل گردد . پس از آن متصدی مربوطه برگه مربوطه را امظاء می نماید . سپس می بایستی به انبار مربوطه مراجعه نمود و نسبت به تحویل کالا از انبار اقدام کرد .

  پس از تحویل کالا توسط انباردار مربوطه به کمک کتلپیلار کالا حمل و تا نزدیکی درب خروج برای بازرسی و ارزیابی نهایی حمل می شود . در این مرحله می بایستی مدارک و اسناد مربوطه به متصدی درب خروج تحویل و کارشناس مربوط برای ارزیابی و بازرسی نهایی کالا تعیین گردد . پس از بازرسی و ارزیابی نهایی توسط کارشناس مربوطه در صورتی که خروج کالا از نظر کارشناس تعیین شده بلامانع تشخیص داده شود تاریخ خروج کالا از درب گمرک و نام و امضاء صاحب کالا یا نماینده قانونی صاحب کالا ثبت و کالا توسط وسیله ای که شرکتهای حمل و نقل در گمرکات کشور در اختیار افراد قرار می دهند بارگیری شده و از درب گمرک خارج و به انبار صاحب کالا تحویل می گردد .

  3)تهیه صورت حساب و ارائه گذارش کار در پایان مراحل گمرکی می بایستی نسبت به تهیه صورت حساب برای صاحب کالا اقدام نمود . بدین شرح که کلیه مخارج صورت گرفته را شرح و جمع آن محاسبه می گردد . و به پیوست آن مدارک مستند و قبوظ پرداختی از جمله کپی قبض پس کرایه-قبظ پرداختی به انبار- ده درصد اضافی واریزی به حساب وزارت راه (در صورتی که شرکت حمل کننده کالا خارجی باشد)-پروانه گمرکی (برگ سبز گمرکی) – مخارج مربوط به کرایه و سایر هزینه های مربوطه لیست شده و ارائه می گردد. نمونه صورت حساب ارائه شده شرکت به مشتریان به شرح ذیل می باشد :

  به نام خدا
  صورت حساب کارمزد خدمات بازرگانی و ترخیص کالا شماره:
  تاریخ :
  شرکت: معاونت محترم مالی و پشتیبانی: احتراما بدینوسیله صورتحساب خدمات بازرگانی وترخیص کالای وارده به حضور ارسال میگردد .
  شرح
  نوع و مارک کالا
  شماره و تاریخ سند گمرکی
  مبدا حمل
  ارزش c&f به ریال
  کارمزد مجوز ورود
  کارمزد خدمات ترخیص به ریال
  جمع کل به ریال
  به ریال :

  تنظیم وتاریخ: و بدین شکل گردش کار با تحویل صورتحساب و تصفیه حساب پایان می یابد .


 8. #18
  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  نوشته ها
  11
  9
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  با سلام
  شرکت پخش ما در حال اقدام برای واردات زغال مصرفی خود است
  از تمامی ترخیص کاران با سابقه در امر زغال چوبی زغال پرسی دعوت به همکاری مستمر می کنم
  در صورت تمایل خوشحال می شویم با ما در ارتباط باشید و برای شما پرفورما را ارسال کنیم برای تعیین قیمت ها ترخیص
  ساسان : 09392349266
 9. #19
  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  محل سکونت
  بوشهر
  نوشته ها
  138
  187
  کاربر فعال
  سلام حسین زاده هستم دوست عزیز ترخیص کار تو بندر بوشهر و بندر عباس . دفترمونم تو بوشهره روبروی گمرک روبروی تعاونی لنج داران 07712523167 - 09172380509 در ضمن جهت اطمینان بیشتر اگه دوست داشته باشین قرارداد محضری باهاتون میبندیم و چکم میزاریم
 10. #20
  تاریخ عضویت
  Feb 2015
  نوشته ها
  3
  3
  کاربر جدید
  کاربر جدید
  با سلام

  سوالی در مورد نحوه ترخیص کالا و تعرفه گمرکی کالا داشتم !!

  قصد دارم 6800 قلم جنس برقی ( از مسواک برقی گرفته تا جارو برقی - جای ساز - قهوه ساز - ریش تراش - سشوار - تلویزیون - تلفن بی سیم و ... ) طور یکجا از آلمان به ایران صادر کنم ( تمام اجناس مارک های معروف هستند و تولید کشور آلمان و جهت مصرف داخلی ساخته شده اند و تمام نوشته های روی دستگاه ها به زبان آلمانی هستند ).

  تعرفه و نحوه ترخیص این گونه کالاها در گمرک ایران چگونه است !!؟

  با تشکر
صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •