ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    148
    کاربر جدید
    کاربر جدید

۩۞۩ حل مشکلات صادرات فرآورده های نفتی ۩۞۩

با سلام خدمت دوستان گرامی

در این پست میخواستم به برخی از مشکلات ناشی از صادرات فرآورده های نفتی اشاره کنم تا عزیزان اگه راه حل یا ایده ایی به نظرشون میاد تا این مشکلات حل بشن بفرمایند.

اولین و مهمترین مشکل در صادرات محصولات نفتی بی اعتمادی نسبت به شرکت هایی که این محصولات رو عرضه میکنن هستش.خودم میخواستم تو این مسیر فعالیت کنم که متاسفانه با شرایط موجود منصرف شدم.با توجه به نیاز شدید کشور به ارز هر کاری که باعث ارز آوری بشه علاوه بر منفعت شخصی ، به منفعت مملکت هم هست و شاید سهمی هر چند کوچک در بهبود شرایط موجود داشته باشیم.

این مشکل به این صورت هست که شرکت، آنالیز و همچنین فرآورده ی در خواستی شما رو تهیه میکنه ولی هیچ اعتمادی به این که این محصول همون چیزی باشه که میگن نیست.
    دوستان در مورد این مشکل گفتن که میتونین با صرافی ها کار کنین و50 درصد موقع بارگیری و 50 درصد هنگام دریافت سیمیر و اکی شدن محصول بهشون بدیم .دراین مورد من خودم شخصا رفتم گمرک و اساتیدی که اونجا بودن می گفتن نتیجه آنالیزه این محصولات بعد یک ماه بعضا تا دو ماه هم طول میکشه تا بیاد وبعد از این مدت اگه آنالیزشما جزو محصولاتی باشه که قاچاق محسوب میشه دیگه شما درگیر شدین چون شرکتی که این محصول رو به شما عرضه کرده میدونسته داره چی میده و مطمئن باشید دیگه اثری از اون شرکت نمی بینید و شما میمونید و یک محصول قاچاق :|

مشکل دوم در مورد ماشین هایی هستش که این فرآورده رو حمل میکنن.بعضی از این ماشینها درون تانکر حمل سوخت جایی رو جاسازی میکنن تا گازوئیل یا محصولات دیگه رو که به سود راننده هست رو ببرن.این مشکل به ندرت پیش میاد ولی اتفاق افتاده،هرچند این موضوع گریبان گیر شما نیست ولی خوابیدن محصول و در دسرهای بعدش تقریبا سرمایه شما رو به خطر میندازه.

و مشکل سوم این هستش که شرکت، محصولی که شما میخواین رو میفرسته ولی مقداری با اون آنالیزی که شما دادین فرق میکنه و گمرک هنگام نمونه بردای مشکلی نمیبینه ولی وقتی به دست خریدار میره و از این موضوع مطلع میشه دیگه ارتباط با شما رو قطع کرده و مشتری رو از دست میدین یا نسبت به شما بدبین میشه و اعتماد دو طرفه که مهمترین عامل در روابطه تجاری هستش دچار خدشه میشه و به نوعی برای شما کسر اعتبار کاریتون هست.که .وجه ی خوبی نداره.

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    jalal13
    مهمان
    با سلام و احترام
    دوست عزیز من در این زمینه تخصصی ندارم و یه سوال برام پیش اومد و شرمنده که سوالم ابتدایی است:
    مگر شرکتهایی که کار صادرات مشتقات نفتی را انجام میدهند خودشون مشتقیم(یا از در پتروشیمی یا از طریق بورس کالا که بازم خود پتروشیمی مستقیم میفروشه)از پتروشیمی ها خرید نمیکنند؟؟؟؟یعنی پتروشیمی ها کلاه برداری میکنند و کالایی که مربوط به آنالیز هست را نمیدهند؟؟؟؟
    یا اینکه از شرکت های واسطه خریداری میکنید؟؟؟
    اگر از شرکت های واسطه خریداری میکنید چرا مستقیم از پتروشیمی نمی خرید که این مشکلات پیش نیاد؟؟
    ببخشید که سوالام خیلی شد و همه هم ابتدایی است
    در پناه حق باشید
    148
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalal13 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام و احترام
    دوست عزیز من در این زمینه تخصصی ندارم و یه سوال برام پیش اومد و شرمنده که سوالم ابتدایی است:
    مگر شرکتهایی که کار صادرات مشتقات نفتی را انجام میدهند خودشون مشتقیم(یا از در پتروشیمی یا از طریق بورس کالا که بازم خود پتروشیمی مستقیم میفروشه)از پتروشیمی ها خرید نمیکنند؟؟؟؟یعنی پتروشیمی ها کلاه برداری میکنند و کالایی که مربوط به آنالیز هست را نمیدهند؟؟؟؟
    یا اینکه از شرکت های واسطه خریداری میکنید؟؟؟
    اگر از شرکت های واسطه خریداری میکنید چرا مستقیم از پتروشیمی نمی خرید که این مشکلات پیش نیاد؟؟
    ببخشید که سوالام خیلی شد و همه هم ابتدایی است
    در پناه حق باشید
    تا جایی که من پرس و جو کردم از اهالی فن
    گفتن مشکل همینجاست
    پالایشگاهها فقط با بعضی از شرکتا طرف قراردادن و به همه این فرآورده ها رو نمیدن.ما هم مجبوریم از واسطه ها بخریم :|
    وگرنه هم کاره ما راحت میشد و هم خیالمون راحت که مشکلی پیش نمیاد.
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_sa_0037 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام خدمت دوستان گرامی

در این پست میخواستم به برخی از مشکلات ناشی از صادرات فرآورده های نفتی اشاره کنم تا عزیزان اگه راه حل یا ایده ایی به نظرشون میاد تا این مشکلات حل بشن بفرمایند.

اولین و مهمترین مشکل در صادرات محصولات نفتی بی اعتمادی نسبت به شرکت هایی که این محصولات رو عرضه میکنن هستش.خودم میخواستم تو این مسیر فعالیت کنم که متاسفانه با شرایط موجود منصرف شدم.با توجه به نیاز شدید کشور به ارز هر کاری که باعث ارز آوری بشه علاوه بر منفعت شخصی ، به منفعت مملکت هم هست و شاید سهمی هر چند کوچک در بهبود شرایط موجود داشته باشیم.

این مشکل به این صورت هست که شرکت، آنالیز و همچنین فرآورده ی در خواستی شما رو تهیه میکنه ولی هیچ اعتمادی به این که این محصول همون چیزی باشه که میگن نیست.
    دوستان در مورد این مشکل گفتن که میتونین با صرافی ها کار کنین و50 درصد موقع بارگیری و 50 درصد هنگام دریافت سیمیر و اکی شدن محصول بهشون بدیم .دراین مورد من خودم شخصا رفتم گمرک و اساتیدی که اونجا بودن می گفتن نتیجه آنالیزه این محصولات بعد یک ماه بعضا تا دو ماه هم طول میکشه تا بیاد وبعد از این مدت اگه آنالیزشما جزو محصولاتی باشه که قاچاق محسوب میشه دیگه شما درگیر شدین چون شرکتی که این محصول رو به شما عرضه کرده میدونسته داره چی میده و مطمئن باشید دیگه اثری از اون شرکت نمی بینید و شما میمونید و یک محصول قاچاق :|

مشکل دوم در مورد ماشین هایی هستش که این فرآورده رو حمل میکنن.بعضی از این ماشینها درون تانکر حمل سوخت جایی رو جاسازی میکنن تا گازوئیل یا محصولات دیگه رو که به سود راننده هست رو ببرن.این مشکل به ندرت پیش میاد ولی اتفاق افتاده،هرچند این موضوع گریبان گیر شما نیست ولی خوابیدن محصول و در دسرهای بعدش تقریبا سرمایه شما رو به خطر میندازه.

و مشکل سوم این هستش که شرکت، محصولی که شما میخواین رو میفرسته ولی مقداری با اون آنالیزی که شما دادین فرق میکنه و گمرک هنگام نمونه بردای مشکلی نمیبینه ولی وقتی به دست خریدار میره و از این موضوع مطلع میشه دیگه ارتباط با شما رو قطع کرده و مشتری رو از دست میدین یا نسبت به شما بدبین میشه و اعتماد دو طرفه که مهمترین عامل در روابطه تجاری هستش دچار خدشه میشه و به نوعی برای شما کسر اعتبار کاریتون هست.که .وجه ی خوبی نداره.

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    1-ببین حمید خان تو پست دیگه هم گفتم که اگر محصولی که میخواین بخرین گواهی منشا و خوشنامی با اعتبار کافی رو داشته باشه و در گمرک غرب تهران پلمپ شده باشه هیچ مشکلی از لحاظ رد شدن از مرز ایران نداره مگر تو افغانستان مشکلی پیش بیاد که درصدش خیلی کمه
    2-این کار رو اکثر ماشینها انجام میدن ولی شما اول با شرکت که صحبت میکنی طی کن که اگر بار ما به خاطر چند گالن سوخت قاچاق ماشینها خوابید به ازای هر شب فلان تومن از کرایشون کم میکنی و هیچ راه دیگه ای نداره, البته ما هم که باشیم هر گالن رو تو ایران 3000 تومن باشه و اونجا 50000 هزار تومن وسوسه میشیم....
    3-این رو فقط باید از طریق کار کردن با شرکتهای معتبر حل کرد چون هیچ راهی نداره که بتونی بفهمی, ولی شرکتهایی که مقدار کارشون رو بلد باشن واسه اعتبار خودشون هم این کار رو نمیکنن و از طرفی انالیزهای مختلف تفاوت قیمت چندانی ایجاد نمیکنه که بخوان این کار رو بکنن
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام خدمت دوست عزیزم
    شما برای اینکه خیالتون راحت باشه از معامله ایکه انجام میدید 1تعین صرافی بسیار معتبر 2تحویل بار در مرز هرچند هزینش یه کم بیشتر میشه
    درظمن بنده همچین فروشنده ایرا که گفتم دارم
    14
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    دوست عزیز این مشکلاتی که شما میفرمایید هست ولی کاملا"درست نیست با این تفسیر شما همه دزد هستن.ایا شما با اهل و کسانی که سابقه این کار را دارن صحبت کردین ایا با شرکتهای خوشنام وارد مذاکره شده اید متاسفانه تعداد محدودی واسطه هستن که از این کارها انجام میدهند ولی مطمئنا" کسانی هم هستن که از این طریق امرار معاش میکنن و مشکلی هم برایشان پیش نمیاد.به هر حال اگه مشتری دارید من در خدمت هستم.تماس بگیرید.fayazim40@yahoo.com.09121230177
    12
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام
    حمید جان تمام فرمایشات شما درست و متین ولی فکر نمیکنم صد در صد درست باشه.
    ما یه شرکتی هستیم که در رمینه صادرات سوخت عراق فعالیت میکنم در وهله اول رضایت مشتری برای ما خیلی مهمه
    اگه نمایل داشته باشی در این خصوص در خدمتت هستیم.
    11
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نفت خام و مازوت ایران تناژ بالا کمترین حالت 10,000 تن ماهیانه حمل از طریق خلیج فارس.
    اگر مشتری دارین به من پیغام بدین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)