ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید

تولید یا واسطه گری ؟

با سلام خدمت دوستان عزیز ........طبق تحقیقاتی که کردم برای یک درامد و ثروت مطمئن البته با تحمل مرارت زیاد و پس از طی زمان زیاد ثمر دهی تولید محصول و در زمینه ای کم دردسر تر محصولی که درون کشور توزیع بشه خیلی خوب است اما در نقطه مقابل اون واسطه گری یا به اصطلاح تجارت از طریق واردات و صادرات سرمایه کمتری میخاد و زودبازده تر نیز هست حال از دوستان با تجربه چند سوال دارم : 1- برای احداث یک کارخانه با توجه به گزینشی که در نوع کالایش کرده ایم و تجربه بدست اورده ایم مثلا صنایع کابل شرکت توزیعی برق با توجه به رشته ام چقدر هزینه اولیه میخواهد و چقدر مشمول وام دولت میشویم ؟ یعنی مثلا از صد درصد هزینه ها دولت چقدر کمک میکند ؟ 2-زمان بازدهی تقریبی چقدر دارد و در زمینه صنعت برق ایا از دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه بیشتر در کدوم زمینه بهتره که وارد شد 3- ایا واسطه گری در خرید و فروش با خارج حاشیه امنتیت مالی ثابتی دارد یعنی میشود بعنوان درآمد ثابت و ریسک از بین رفتن سرمایه زیر 20 درصد محسوب کرد ؟ 3 - از دوستان اگر مقایسه ای بین هزینه اولیه این دو گزینه در زمینه ای که کار کردید بکنید خیلی ممنون میشم
    jalal13
    مهمان
    سلام دوست عزیز
    عضویت و ورود شما را به تاجربانک تبریک میگم اینجا دوستان واقعا بدون منت به یکدیگر کمک می کنند پس بسیار بسیار از اینجا استفاده کن
    اما در مورد سوال شما راستش من جواب تخصصی ندارم اما من چند وقت پیش یه همچین سوالی برام پیش آمد و مطرح کردم داخل این آدرس هست:
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    یه سر بزن و پست دوستان را بخون و هر سوال دیگه ای باقی موند بپرس
    فرق سوال من این بود که من در مورد کارخانه ی سنگ بری سوال کردم
    در پناه حق باشید
    jalal13
    مهمان
    راستی یه چیز دیگه یادم رفت بگم
    فکر نکنم واسطه گری با تجارت یه معنی بده؟؟؟!!!
    فرصت
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط l298 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام خدمت دوستان عزیز ........طبق تحقیقاتی که کردم برای یک درامد و ثروت مطمئن البته با تحمل مرارت زیاد و پس از طی زمان زیاد ثمر دهی تولید محصول و در زمینه ای کم دردسر تر محصولی که درون کشور توزیع بشه خیلی خوب است اما در نقطه مقابل اون واسطه گری یا به اصطلاح تجارت از طریق واردات و صادرات سرمایه کمتری میخاد و زودبازده تر نیز هست حال از دوستان با تجربه چند سوال دارم : 1- برای احداث یک کارخانه با توجه به گزینشی که در نوع کالایش کرده ایم و تجربه بدست اورده ایم مثلا صنایع کابل شرکت توزیعی برق با توجه به رشته ام چقدر هزینه اولیه میخواهد و چقدر مشمول وام دولت میشویم ؟ یعنی مثلا از صد درصد هزینه ها دولت چقدر کمک میکند ؟ 2-زمان بازدهی تقریبی چقدر دارد و در زمینه صنعت برق ایا از دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه بیشتر در کدوم زمینه بهتره که وارد شد 3- ایا واسطه گری در خرید و فروش با خارج حاشیه امنتیت مالی ثابتی دارد یعنی میشود بعنوان درآمد ثابت و ریسک از بین رفتن سرمایه زیر 20 درصد محسوب کرد ؟ 3 - از دوستان اگر مقایسه ای بین هزینه اولیه این دو گزینه در زمینه ای که کار کردید بکنید خیلی ممنون میشم
    با سلام
    ببینید بهترین کار برای این براورد هزینه ایجاد یک واحد تولیدی مطالعه طرح های توجبهی است برای دسترسی به انبوهی از طرح های توجیهی میتوانید به خیابان سمیه ساختمان وازرت صنایع سابق زیر زمین ساختمان مراجه نمایید میزان استفاده از وام هم به عوامل گوناگون بستگی داره توی شهرک های صنعتی تاسیس کنید خوب وام بیشتری دارید مناطق محرم تا 70 درصد طرح هم وام میشه گرفت البته باید الویت های استان را هم مد نظر قرار دهید توی برخی صنایع دولت برنامه های مثلا حمایتی داره برای تهخران باید به ساختمان سعادت اباد وزارت صنایع مراجه کنید
    الان با وضعیت ارزی فعلی خیلی از شرکتهای بزرگ این صنعت مثل کابلسازی شهید قندی و کابل البرز وضعیت خیلی جالبی ندارد حاشیه سود و بازدهی هم به عوامل گوناگونی بستگی داره ولی الان توی اکثر صنایه حاشیه سود به زور جواب بهره های تامین مالی را میدهد البته ایده قوی بحث اش فرق میکنه
    تجارت ریسک های خاص خوداش را دارد و هیچ تضمینی برای میزان بازدهی خاص وجود ندارد با برنامه و تجربه خوب شروع شود خطر کمتری دارد
    در ضمن شما اگر برنامه خودتان را شفاف فرت بگوید بهتر میشود همفکری کرد
    ت
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با تشکر فراوان که منو در جمع خودتون پذیرفتید و نیز از جواب جناب فرصت عزیز

جلال جان منظورم از واسطه نقطه مقابل تولید بود که در این زمینه بیشتر جنبه ی تجارت بمنظور واردات و صادرات و کسب سود ( فارق از دردسر های تولید ) منظورم بود
    فرصت جان من در حال جمع آوری اطلاعات خام و اولیه هستم وشاید در شروع یک روند تصمیم باشم . من تازه مدرک مهندسی ام رو گرفتم و گفتم با اندکی سرمایه اولیه و کمی تلاش در ابتدای راه چه مسیر بهتری در پیش رو خواهم داشت

در زمینه رشته های مهندسی و صنعتی مثل برق قدرت و کنترل همونطور که دوست عزیز جناب فرصت فرمودند راهکار مهم تره یعنی من فکر میکنم در این زمینه بجای صرف وقت و انرژی روی انتخاب نوع محصول جهت تولید یا مشکلات بازار یابی داخلی و خارجی و مشکلات دیگر موجود که مثلا الان انواع کابل ها یا اداوات ترانس و تجهیزات ایمنی موجود و حد اقلش اینه که وارد میشن پس من فکر میکنم صرف انرژی روی وضعیت موجود نمیصرفه

من بیشتر در این فکر هستم مثلا با بین 600تا 700 ملیون سرمایه اولیه اشتراکی (چند نفر از دوستان ) چه کاری بهتره که هم بشه از سرمایه استفاده کرد و هم از علم کسب شده اون رو بهینه کرد
    دنبال یک سری ایده های اولیه اینچنینی هستم تا از تجارب دیگران استفاده کنم تا دچار مشکل اونها نشوم
    چون مثلا بجای کار روی کالا از راه خدمات هم میشه یه کار هایی کرد ولی افق هاش کوتاهه زمینه گسترش نداره
    البته اینها رو میخونید حتما میگید جیب خالی پز عالی ولی این فکر دست خودم نیست همش میگه شیکم هدف های ذهنی تو گنده بار بیار
    شاید باورتون نشه از برخی از دوستان وقتی اهداف بعد از تحصیلو میپرسم هدف کاری یک سال بعد از تحصیلو میگن ولی من معتقدم باید با ترند حد اقل 10 ساله وارد شد

همین دوستانی که به کمترین کار زیردستی توی ناکجا آباد راضی هستند چون فکر انفرادی و کوچکی دارند فک نمیکنم سرعت پیشرفتی داشته باشند اما با حساب سر انگشتی که من کردم و سرمایه راکد 5 و 6 نفر از همین بچه ها که البته با کمک خانواده هست میشه یه پولی جمع کرد و همه با هم یک گام بهتر شویم
    ببخشید اگه سرتونو درد آوردم
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    جلال عزیز ممنونم لینک تالاری که دادید مفید بود واسم
    فرصت
    مهمان
    با سلام
    کار تولیدی توی ایران خیلی سخت است به نظر من از بازار مصرف خود مطمن باشید و قدرت رقابتی رقیبان خود هر لحظه ممکن است دولت با قوانین خارق العاده اش وضعبت کار تولیدی شما را به هم بریزد .
    این که این کار شما شروع یک روند است درست ولی باید برای شکست هم برنامه ریزی نماید باید برای وضعیت های بحرانی هم برنامه داشته باشید این روند اگر تلاش کنید صعودی میشود اما برخی اوقات نیامند استراحت و شاید افت موقت هم باشد
    روی محصول تولیدی خود خیلی بررسی کنید تا میتوانید ریال قرض بگیرید و مقروش ریالی شروع کنید
    امیدوارم روزی در همین جا شاهد بیان موفقیت های شما باشیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)