ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشایار [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام به همه دوستان
    من اصلا نمیخوام وارد این بحث انتخابات بشم .چون گفتن کلمات دست خودم نیست و ممکنه مسیر نظر سنجی دچار مشکل بشه ولی فقط به داش فرصت تبریک میگم که کاندیداشون حذف شدن چون امید به بهبود وضع مملکت بودن حالا هم دوست دیگه خبر نداره که مال خودشون که دارن رای میدن زودتر از هاشمی رد صلاحیت شده
    ارادتمند همه
    خشایار اگه با منی باید بگم من شوخی کردما. نه فکر کن یه درصد بخوام به مشایی رای بدم. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من با رد صلاحیت هاشمی تکلیف این انتخابات کاملا مشخصه. نظام میخواد یک انتخابات بدون دردسر رو پشت سر بزاره. مسلما هیچ امیدی به تغییر نیست. فقط امیدوارم هر کس میاد چهره بین المللی رو ترمیم کنه که بدجور داره به همه فشار میاره.
    ویرایش توسط بهزاد : 24-05-2013 در ساعت 12:02
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    بهزاد خوبی
    میبینم که گیرنده هات مثل همیشه روشن وباهوش عمل میکنن .راستش فکر کردم حتما اینکار رو میکنی البته این حق برای همه محفوظ ولی مهم اینه که مردم ما به اون درجه از دانش برسن که اگر کاندیدای گفت من روابط بین االمل رو درست میکنم من اشتغال زایی میکنم یا من اول زیرساخت ها رو درست میکنم یا هرچیز رو که عنوان میکنه نمونه اش از فردا کاندیداها میان تو سیما برای سخنرانی این مردم ازش بخوان پس چی شد تو که میگفتی اگر بگه به من اجازه کار کردن نمیدن نشد حرف که همه دارن نابود میشن و یه عده سود های دحشت بار میبرن الان افغانی میری کشورش با لحن زننده میگه ایرانی هستی؟ همین فلسطین که سنگشو به سینه میزنن برو تو فرودگاه دبی ببین با ایرانی چه میکنه . باز دارم از مسیر خارج میشم ولی تا همین حد که این چیزها رو همه میدونن . منم ممکنه بازم از طرف مدیر بفرستن منو مرخصی اجباری
    ارادتمند همه
    خشایار
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    فرصت
    مهمان
    با سلام و درود بر همه عزیزان تاجر بانکی به خصوص اقایان مرتضی خشایار بهزاد کیش مهر و ماهان
    متاسفانه سال هاست حوزه اقتصاد تحت سیطره سیاست است و میشود گفت نوعی سیاست زدگی را در این حوزه میبینیم شاید این امر دلایل زیادی داشته باشه که اینجا روی ان بحث نمیکنیم میرویم اما یک بحث اصلی این است که شرکت کنیم یا نکنیم خوب برخی از دوستان شاید بگویید بود و نبود رای من تاثیر ندارد و هیچ انگیزه ای برای حضور ندارم والله خوب با این بخش کاری نداریم برویم به این سمت که انتخاب هر یک از این کاندیدا ها فعلی چه تاثیری بر کسب و کار ما میگذارد شک نکنیم که فردی که تاثیر مثبتی بر وضعیت کسب و کار ما میگذارد بر سایر حوزه ها هم میتواند تاثیری مطلوب داشته باشد اصلا ایا یک ریس جمهور را در نقش تدارکاتچی نگاه کنیم یا فردی با قدرت اجرایی خوب تا اینجا همه افراد کلی گویی نمودنده اند و به نظر من کسی که ادعای ارایه برنامه را دارد باید یک برنامه عملیاتی برای همه حوزه ها مشخص نماید برای مثال بابد ما از برنامه های ان در تجارت خارجی اگاه شویم ان هم به صورت یک برنامه مدون کمی نه کلی گویی وقتی اقای قالبیباف از یکسال پیش برای این کار برنامه ریزی داشته و افراد زیادی حتی اساتید دانشگاه را برای تدوین برنامه خود به کار گرفته باید یک برنامه عملیاتی ارایه بدهد نه چند تا شعار مست گونه به هر حال من در همین پله اول نامید شدم انتظار رد شدن هاشمی را نداشتم هاشمی ای که برخی میگویند به توصیه خاتمی وارد شد تا کمی از فضای بسته سیاسی گرفته شود که متاسفانه دیدیم نشد.
    اقا بهزاد تعریف حماسه از دیگاه کسی که این نام را انتخاب کرده شاید با تفکر و برداشت ما از حماسه فرق داشته باشد نگاه کنیم به نام سال های قبل که سنخیتی با نام سال نداشت.
    ایده جناب کیش مهز هم خیلی جالب است دکتر امینی مهر را بنده میشناسم و برنامه اقای قایباف دست ایشان است میشود حرکتی زد و حتی جلسه ای با وی داشت ولی فعلا همه شعار میدهند حتی برنامه نویسان
    یک سوال
    دوستان به نظر شما انتخاب کدام یک از این افراد دنبال مسند ریاست میتواند تاثیر مثبت تری (حداقل انتظار و امیدشاید ارزو) بر کشور داشته باشد؟ فکر میکنیم ادامه وضعیت فعلی یعنی رفتن به سمت کره شمالی .
    امیدوارم در پایان این تاپیک برایند نظرات دوستان یک نتیجه خوب حاصل نمایم حداقل امر خیلی از دوستان به خصوص خودم با مسایل سیاسی و تاثیر ان بر اقتصاد بیشتر اشنا میشوم پس دوستان نوشتن نظر وقت تلف کردن نیست حداقل در انتهای تاپیک یک جمع بندی از همه نظرات میکنیم و میتوان ادعا کرد نظرات دوستان تاجر چگونه است
    ممنون از همه دوستانی که شرکت میکنند
    ویرایش توسط فرصت : 24-05-2013 در ساعت 18:32
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    شرایطی اقتصادی که کشور در حال حاضر در اون قرار گرفته 2 دلیل عمده داره، یکی از بعد سیاسی هست که تحریم ها رو باعث شده و کسی نمیتونه تاثیر تحریم ها رو نادیده بگیره و با گفتن کاغذ پاره، به سادگی ازشون بگذره و دلیل دیگه تصمیمات غلط اقتصادی ، مخصوصا در هشت سال اخیر بوده، که این تصمیمات اشتباه ، تاثیر تحریمها رو عمیق تر کرده،
    دولت آینده به نظر من، باید در جهت حل این دو قدم برداره، که مطمئنن کار بسیار سختی خواهد بود، خلاص شدن از این تحریمها ، نیاز به تصمیمات و راه کارهایی داره که ارائهء اونها فقط در حیطهء اختیارات دولت نیست ولی بدون رفع این تحریمها نمیشه به نابترین ایده های اقتصادی هم برای برون رفت از این شرایط خوشبین بود. چرا که تحریمها شاهرگهای تجارت و اقتصاد رو هدف گرفتن که واقعا شریان حیاتی رشد هستن.
    از طرفی هم در این هشت سال ، ( به گفتهء کارشناسان خبرهء اقتصاد) تصمیمات اشتباه، چنان آسیبی به پیکره اقتصاد وارد کرده که جبرانش سالها زمان خواهد برد،
    هرچه که هست دولت بعدی ، وارث ویرانه ای هست که برای ترمیم و بازسازی باید در هر دو مسیر همزمان حرکت کنه، یعنی هم ترمیم در خارج از مرزها و هم داخل...
    من فکر میکنم تعداد کاندیداها کم تر خواهد شد و چند نفر به نفع بقیه کنار خواهند رفت...ولی در هر حال من به شخصه هنوز برنامه ای برای برون رفت از این 2 مشکل که گفتم ، از جانب هیچ کدوم از کاندیداها ندیدم، حتی آقای هاشمی رفسنجانی هم هنوز برنامه ای ارائه نکرده بود، ولی به خاطر وجهء بین المللی و تجربه ای که داشت، با آمدنش من به شخصه امیدوار شده بودم، و با رد صلاحیتش، به همون اندازه نا امید...
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    "نور علی یک خری داشت که پیر بود و شده بود اسباب زحمتش. نه دلش می اومد ولش کنه نه دلش می اومد بکشتش. آخر سر یه بار که داشت باهاش تو کوه و کمر میرفت ، خر از بالای صخره افتاد پایین و مرد. نور علی یه نگاهی انداخت گفت خِر خِلاص، نور علی خِلاص."

حالا حساب ما و فعالیت در انتخابات و صندوق رای است. برای یکی مثل من در شرایط امروز ایران صندوق رای موضوعیت نداشت، طریقت داشت. میخواستم از صندوق رای به راهکاری برای حفظ امنیت ملی ایران و کاهش فشارهای اقتصادی و کم کردن خطر حمله خارجی برسم. حالا که راهکار صندوق رای از بالای صخره پرت شده و شرایط به این روز رسیده، در این بیست و اندی روز مانده به انتخابات، به جای اینکه برای رای دادن به هاشمی با دوستان چک و چونه بزنم، میرم به زندگیم میرسم، بعد هم به نظاره اوضاع مینشینم و حداکثر شرایط را تحلیل میکنم و صبر میکنم تا شاید دوباره کورسوی امیدی برای عملگرایی پیدا بشه.

حالا نوبت شماست! شمایی که صندوق رای و اصلاح را کارآمد نمیدانستید، برنامه های خودتون رو برای تغییرات و کم کردن رنج مردم ارائه کنید و پیش ببرید. بسم الله....

سعدیا دور نیک نامی رفت ... نوبت عاشقیست یک چندی
    94
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام بر دوستان

سیاستی که اقای رفسنجانی داره بقیه مسولان هم می دونن و هم می تونن اجرا کنن

هزار دوست کمه .یه دونه دشمن زیاده
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    جناب فرصت به نظره من هیچکدام از این کاندیداهایی که موندن نه برنامه ای برای مشکلات داخلی و خارجی کشور دارن و نه توان اجرایی...
    من فکر میکنم این هشت نفر هیچکدام به نفع دیگری کنار نمیرن چون وقتی که هاشمی و مشایی رد صلاحیت شدن تقریبا انتخابات یه طرفه شده و رقابتی نیست که مردم ترغیب بشن که رای بدن و به همین دلیل از همه اینها خواسته خواهد شد که بمونن چون به هر حال هر کدام از اینها رای های زیادی در اقوام و اطرافیان و زیر دستانشان دارن که آمار رو بالا ببرن و در نهایت کسی که مد نظر باشه از صندوق بیرون خواهد اومد و خدا قبول کنه دیگه....
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    برهمه دوستان
    من فقط موندم با رد صلاحیت مشایی چرا از دکتر محمود سخنی تا الان در نیومد .بعد فرصت جان منم میشینم ببینم کی جزی ترین راهکار رو برای حل همه مشکلات ارائه میده گوش کنم وگر نه تا الان خِر خِلاص، نور علی خِلاص." رو کاملا پایه ام
    شاد باشید
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    فرصت
    مهمان
    با سلام خدمت دوستان
    فکر می کنم برخی دوستان برداشت نتدرستی از عرایض بنده داشتند من در جایگاهی نیستم که بگم چیکار کنیم قصد بنده فقط جمع بندی از همه سناریو های اتی برای بهبود کسب و کارمان است و بس نه تبلیغ برای رای گیری است و نه تبلیغ برای کاندیدهایی که همگی مشکل کیفیتی دارند بنده هم مثل دوستان نگاه منتقدانه به وضعیت فعلی دارم و قطعا خوشایند بنده هم نیست ولی بی حرکتی و خنثی بودن را دوست ندارم و میدانم که همه اهالی تاجر بانک هم این گونه هستند اگر نبودند اینجا مطلبی برای اگاهی دیگران نمینوشتند
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    مناظره سیاسی صادق زیباکلام کارشناس مسائل سیاسی و سید یاسر جبرائیلی معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس

مناظره سیاسی صادق زیباکلام کارشناس مسائل سیاسی و سید یاسر جبرائیلی معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس، ظهر امروز در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «انتخابات یازدهم؛ مقاومت یا سازش» برگزار شد.

ابتدا زیباکلام با اشاره به عنوان این نشست، اظهار داشت: بنده سمبل مقاومت نیستم و بیشتر سمبل سازش هستم و باید از موضع سازش صحبت کنم.

وی با اشاره به خط سازش و مقاومت در میان نامزدهای انتخاباتی اظهار داشت: علیالقاعده با انجام وظیفه شورای نگهبان، خط سازش در میان نامزدها وجود ندارد و شورای نگهبان افرادی که دنبال سازش بودند را رد صلاحیت کرد و افرادی که ماندند بیرق مقاومت را بر دست دارند.

زیباکلام تأکید کرد: یکی از چهرههایی که نورانیترین بیرق مقاومت را در دست دارد، آقای سعید جلیلی است که به نظر من نامزد اصلی جریان اصولگرا خواهد شد.

وی افزود: خیلی جالب و حیرتآور است که وقتی ایشان راجع به انتخابات و آینده کشور صحبت میکند مطلقاً حرفی از مسائل عینی و حقیقی جامعه نمیزند، بلکه راجع به مسائل انتزاعی در خلأ و اینکه خط امام، انقلاب و مقاومت را به جلو ببریم سخن میگوید. او کاری به تورم، گرانی و سقوط جایگاه ایران در عرصه بینالمللی که ظرف این 8 است که قدرت در دستشان بود ایجاد شده، ندارد.

زیبا کلام تصریح کرد: ایشان اصلا راجع به مشکلات حقیقی و واقعی 75 میلیون ایرانی سخن نمی گویند ایشان راجع به رویاها آرمان ها راجع به خط مقاومت درباره آمریکا و درباره صهیونیست ها سخن می گویند. اینها اصلا دغدغه و مسائل اصلی کنونی جامعه ایران نیست

زیباکلام تأکید کرد: از سوی دیگر بخش خصوصی شاهد ورشکست شدن شرکتها و مؤسسات است، اما آقای جلیلی طوری صحبت میکند که انگار قرار است رئیسجمهور کشور دیگری شود نه ایران و از دنیا، فضا و گفتمان دیگری صحبت میکند.

وی با بیان اینکه نظر جلیلی نزدیکترین گفتمان به احمدینژاد است، اظهار داشت: اگر عنوان سخنان جلیلی را بردارید همان نطقهای احمدینژاد در سال 84 است.

* سیاست خارجی دوران اصلاحات منافع ملی کشور را تأمین نکرد
    در ادامه این مناظره جبرائیلی معاون خبرگزاری فارس، سخنانش را اینگونه آغاز کرد و گفت: اینکه ابتدا مقدمهای غیرواقعی گفته میشود و بر اساس آن نتیجه گرفته میشود، تاکتیکی آشنا در رسانهها و جریان اصلاحات است.

وی با انتقاد از سخنان زیباکلام مبنی بر اینکه هر 8 نامزد انتخابات طالب گفتمان مقاومت هستند، گفت: چطور حسن روحانی که نماد سازش در حوزه هستهای است را عضو گفتمان مقاومت بدانیم و یا آقای عارف معاون آقای خاتمی چطور عضو گفتمان مقاومت تلقی میشود؟

جبرائیلی افزود: این نگاه که مردم در سال 86 به سکولاریزم و مخالفت با نظام جمهوری اسلامی رأی دادهاند و همین مردم به آغوش نظام برگشتند و پشیمان شدند تصور غلطی است. رقابت ما در انتخابات گفتمانی نیست بلکه مردم به دنبال این هستند که چه کسی میتواند رابطه خوبی با نیازهای مردم برقرار کند و راهکارهایی برای رفع مشکلات مردم داشته باشد.

جبرائیلی خاطرنشان کرد: در سال 76 کابینه آقای هاشمی به کابینه آقای خاتمی اسبابکشی کرد اما تاکتیک و شعار خاتمی تغییر وضع موجود بود. در آن زمان مردم از وضع موجود و سیاستهای ریاضت اقتصادی ناراضی بودند و تیم خاتمی و خودش این موضوع را به خوبی شناخت و شعارشان تغییر وضع موجود بود.

معاون خبرگزاری فارس، ادامه داد: خاتمی با اینکه وابسته به هاشمی رفسنجانی بود او را نقد میکرد و به همین دلیل مردم به تغییر، رأی دادند و در سال 84 نیز همینگونه بود، یعنی مردم به تغییر رأی دادند. احمدینژاد 16 سال گذشته را به خوبی نقد کرد و این موضوع را به خوبی شناخت.

دموکراسی یعنی مردم بتوانند فردی ولو مفسد را انتخاب کنند
    زیباکلام در پاسخ به دانشجویی مبنی بر اینکه طبق فرمایش امام کسی نباید با شورای نگهبان مخالفت کند، گفت: من در مورد شورای نگهبان بحثی نداشتم اما میگویم و معتقدم با هر قرائت و روایتی که دموکراسی و مردمسالاری را تعریف کنید، عملکردی که امروزه شورای نگهبان پیدا کرده در تضاد با دموکراسی و مردمسالاری قرار میگیرد.

وی ادامه داد: ابتداییترین اصل مردمسالاری و دموکراسی این است که مردم هرکس را که بخواهند انتخاب کنند. مردم باید آزادانه فرد مورد نظرشان را ولو مفسد و فردی بیشعور باشد را انتخاب کنند.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: تاریخ نشان داده نهادهایی که برای مردم انتخاب میکند بیش از آنکه خیر و صلاح مردم را بخواهند خیر و صلاح منافع خودشان را میخواهند.

زیباکلام همچنین در پاسخ به دانشجویی دیگر اظهار داشت: اگر حقیقت اسلام را میدانستید اینقدر دنبال مرگ بر آمریکا نبودید.

آقای هاشمی را حذف شده نمیدانیم
    جبرائیلی با انتقاد از سخنان زیباکلام تصریح کرد: هیچ جای دنیا این موضوع اجرا نمیشود که مردم هرکس را که خواستند ولو فردی مفسد، بتوانند انتخاب کنند. در همه جای دنیا سیستم های کنترل وجود دارد.

این تحلیلگر سیاسی افزود: حتی در آمریکا مردم مجبورند تنها از بین کاندیدای حزب دموکرات و یا حزب جمهوریخواه فردی را انتخاب کنند در حالیکه در جمهوری اسلامی اینگونه نیست و چالشگران نظام به انتخابات آمدند و نمونه آن نمایندگان مجلس ششم هستند.

جبرائیلی در پاسخ به سخنان دانشجویی مبنی بر حذف هاشمی گفت: ما آقای هاشمی را حذف شده نمیدانیم او از مقام معظم رهبری حکم دارد و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است اما به دلیل برخی بیماریها و اینکه روزی 4ساعت بیشتر نمیتواند کار کند برای ریاستجمهوری احراز صلاحیت نشد.

وی ادامه داد: دیگران هم تا کنون حذف نشدهاند، آقایان خودشان علیه نظام و جمهوریت شمشیر کشیدند و کسی آنها را حذف نکرد.

معاون خبرگزاری فارس، تأکید کرد: یکی از نگرانیهایی که دوستان آقای هاشمی داشتند این بود که ناتوانی های جسمی آقای هاشمی در مناظره ها برملا شود.

صادق زیباکلام در پاسخ به این بخش از سخنان جبرائیلی ادعا کرد: من معتقدم مسئله رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی به تنها چیزی که ارتباط پیدا نمی کند توانایی های جسمی و روحی ایشان است. مسئله بر می گردد به وضعیت بسیار شگفت انگیز امید شادمانی و شعفی که بعد از ثبت نام آقای هاشمی ایجاد شد و این وضعیت شرایط انتخابات را شبیه انتخابات دوم خرداد 76 می کرد و اتفاقا برای جلوگیری از شکل گیری یک دوم خداد دیگر در 24 خرداد بود که ایشان رد صلاحیت شدند.

صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)