ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید

چه کالای وارداتی ای در ایران 3 برابر سود میکنه؟

سلام دوستان عزیز.

بدون مقدمه میخوام برم سر اصل مطلب و اونم اینه که , همونطور که از ظاهر سوال کاملا پیداست, میخواستم بپرسم که در حال حاظر چه کالای وارداتی ای وجود داره (حتی با در نظر گرفتن اینکه با دلار 3500 تومنی خریده بشه) که در ایران 2 یا 3 برابر قیمتش بشه اونو فروخت.
    البته خودمم میدونم که وسیله ای مثل "خودرو" الان چنین حالتی داره و حتی به 5 برابر قیمتش ! فروخته میشه , ولی میخواستم یه کالای دیگه ای رو پیشنهاد بدین که مثلا 2-3 برابر سود داشته باشه.

هر فردی لطفا نظر خودشو بیان کنه.
    jalal13
    مهمان
    سلام دوستان کسی نظری نداره؟؟
    359
    کاربر فعال
    دوست عزیز منم بی مقدمه میرم سر اصل مطلب
    اینجور که از نوشته هاتون پیداست اصلا تجربه ای تو کار تجارت ندارین واونم برمیگرده به مثالی که زدین
    سود خودرو با احتساب پروسه اخذ مجوز که استارت مرحله واردات هست تا مراحل خرید و حمل به ایران وهزینه های ترخیص وگمرکی
    وهمچنین هزینه سند وشماره گذاری وکلا کلیه موارد از صفر تا صد یه چیزی حدود 7 تا 10 درصد هست که این مقدار هم با توجه
    به نوع ماشین متغیره مثال کیا اسپورتیج که تقریبا 130میلیون تموم میشه با احتساب 10 درصد سود میشه 142 تا 43 فروخت .
    حالا شما چه جوری محاسبه کردین نمیدونم
    سود واردات خودرو که همه اش تو جیب واردکننده نمیره اون تهش یه کوچولو براش میذارن که اونم راضی باشه
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    اولا آقای safari عزیز راجع به خودرو بگم که اون عزیزان با وجدانی که میان با ارز مرجع خودرو وارد میکنن و به ارز آزا میفروشنش و بعدشم میگن که " وای ما هزینه های زیادی بابت حمل به ایران و پلاک گذاری و سود بازرگانی و 40% تعرفه پرداخت کردیم, نمیتونیم با قیمت پایین خودروی وارداتیمونو بفروشیم"!!!!!!!!!

من خودم آدم حی و حاضر سراغ دارم که بار نامه و پروفرم و.... ایشونو دیدم و با احتساب تمام هزینه هایی که کرده , خودم حساب کردم که از واردات پرادو از عراق نزدیک به 3 برابر سود کرده.(اگر هم خواستی بهم پیغام خصوصی بده تا ریز محاسبات رو برات بفرستم و اون موقع خودت مقایسه کن که ایشون چه قدر هزینه کرده و چقدر فروخته !!!)

---------------------------------
    بگذریم از این حرفا.از سوال اصلیم دور نشم.
    دوباره سوالمو مطرح میکنم.
    دوستان,عزیزان,و تجار با انصاف , لطفا کالایی را (به غیر از خودرو) در اینجا مطرح کنین که وارداتش سود زیادی داشته باشه.(حالا توی ایران کمیابه یا ارزشش زیاده یا هرچی)....
    63
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    دوست عزیز اون کسی که میدونه چه کالایی 3برابر سود داره توش نمیاد به شما جواب بده تا یک رقیب پیدا بشه برا واردات کالاش و بازارش رقابتی شه و سودش رو از 3به 1 برسونه! میره خودش با آرامش وارداتشو انجام میده و بازار رو تو دست خودش می چرخونه! پس زیاد فکر به جواب رسیدن نباش! خودت تحقیق کن!
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    پیرو ارسال یک پیغام خصوصی از یکی از اعضای سایت که فرموده بودن چه جوری یه وارد کننده ی خودرو داره سود میکنه لازم دونستم که اطلاعات موثق زیر رو که از مشاهده ی تمام هزینه های یک وارد کننده ی خودروی حی و حاضر (که دایی بنده هستن) را در اینجا بنویسم.

این جیزی که در زیر مینویسم عین عین عین واقعیته و اصلا حتی یه هزار تومنی را هم از قلم نینداختم:

نوع ماشین وارداتی : Perado 2012 5DR

24.255 دلار امریکا قیمت ماشین هستش که با ارز 1224 تومنی وارد میشه.+هزینه ی گمرک که برابراست با 9702 دلار (ارز مرجع)+ هزینه ی شماره گذاری 7 میلیون تومان +هزینه ی انتقالش به ایران (در صورتیکه از عراق وارد بشه به تهران مثلا میشه 2.5 میلیون تومن+ سود بازرگانی 5.7 میلیون تومنی + مالیات همین یه خودرو (که سالیانه باید بازرگان در واقع مالیات کل کالاهایی که وارد کرده در اون سال رو بپردازه ) که فقط در مورد همین خودرو میشه حدود 2 میلیون تومن.

حالا اگه همه ی اینا رو جمع بزنیم (به میلیون تومان و آنهم پس از تبدیل ارز):
    29688120+11875248+7000000+2500000+5700000+دو ملیون تومن مالیات این خودرو

عددی که بدست میاد برابر است با : 58.763368 میلیون تومن

که حالا ما میگیم اون آقای بازرگان مسلمانی که میاد این خودرو را وارد میکنه مثلا یه کم هم پول مشروع و مقبول بکشه روش و به قیمت مثلا 65 میلیون تومن بفروشدش.

ولی خودتون کلاهتونو بکنین قاضی که الان ماشین پرادو چقدر داره توسط اون وارد کننده ای که اسم مسلمان روی خودش گذاشته داره فروخته میشه.
    به خدا خیلی از مشکلات جامعه ی ما تقصیر خودمون و همون فرهنگ "زرنگ بازی ایه" که داریم و تقصیر هیچ نهاد یا فرد مسئول دیگه ای هم نیست.
    (لطفا اینم نگین که من خودم چرا دنبال این راه نرفتم, چون سرمایم نمیرسه به 60 میلیون و کلا 40 میلیون تومن پول نقد دارم.راست و حسینی)
    ویرایش توسط siros1 : 19-05-2013 در ساعت 15:56
    201
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    سلام.این آقا چطوری ارز مرجع برای واردات خودرو گرفتن؟خوب نکته همین ارز مرجع هستش دیگه که اینهمه سود کردن وگرنه با ارز آزاد اینهمه سود نداره...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)