ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    173
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک

چطور و چگونه اعتماد کنیم به حرف های بدون سند

با سلام و احترام

چگونه و چطور به حرف های دیگران استناد کنیم؟کدام راست و کدام دروغ؟
    برای شروع این مطلب مثالی میزنم :
    جامعه ایرانی همیشه چشم و هم چشمی به اکثر قضایا نگاه میکنند برای مثال : دوست عزیزی را در خیابان میبینیم که سوار پورشه میباشد چون سوار پورشه میباشد چشم بسته میگوییم این ماشینش هست چه برسه به خونه اش.و ..... و یا خیلی مواقع دیگر.
    حالا در جامعه ایی زندگی میکنیم که همه خودشون را مالک میدونند و دروغ گویی پروایی بالا در جامعه داشته است.
    تاجران کوچک یا واسطه ها میگویند 1 میلیون تن روغن خام دارم برای تولید.قیمت هم میدهد. و ... وقتی میخواهی بار رو رویت کنی باید از هفت خان رستم رد بشی.
    تاجران کوچک یا واسطه ها میگویند من وارد کننده هستم از آن عزیز بزرگوار خواهش کنید به شما چندین یا حتی 1 عدد پروفرما که به اسم خودش و یا شرکتش و شرکت دیگر ثبت شده است نشان دهد.
    وقتی وارد معامله میشوید نه تنها واسطه دسته 5ام و 6 ام هستند که بعضا دیده ام که تاجرها برای اینکه طرف رو سرگرم کاری کند میگوید برود و برای بارش بازاریابی کند.
    یک سوالی دارم : آیا کسی که 4 میلیارد تومان محصول (هر محصولی از مواد نفتی تا قند و برنج و ... ) دارد آیا رابطه ی 4 میلیاردی ندارد ؟؟؟؟؟؟؟؟ که کالایش را به واسطه میدهد و بدتر از آن مطمئنا واسطه کوچک با بی تجربگیش محصول را بد نام خواهد کرد؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟
    پس به چه کسی و چه کسانی میشود اعتماد کرد؟؟؟
    خواهشا خودمون و فکرمون را به چالش بکشیم برای یافتن راه و سوالاتمان را مطرح کنیم تا در حد توان جواب گو باشیم.
    تجربه های لازم را در این چند ساله هر چند کوچک کسب کرده ایم که برای نشان دادن راه بهتر است در اختیار کسانی که به تازگی وارد این کار شده و خواهند شد نشان داده و راهشان را هموارتر کند.
    و چه ضربه های مهلکی که در آینده با آن روبه رو خواهند شد.
    پس بحث را به چالش بکشیم و مطمئنا تجربه خوبی خواهد شد.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام دوست عزیز
    بحث و مطلب خوبی هست ممنون بابت ایجاد این تاپیک.
    من فکر میکنم یکی از امتیازاتی که چنین فروم هایی دارن همین هست. یعنی بخشی از این فروم برای دادن اطلاعات تجاری هست که کم و بیش جاهای دیگه هم میشه پیدا کرد و اطلاعاتی هستند که جواب درست بالاخره وجود داره فقط باید کسانی که میدونن به کسانی که نمیدونن منتقل کنن اما بخش مهمتر همین دسته از مباحثی هست که جنابعالی یکیش رو مطرح کردی، اینها جایی نوشته نشده و بعضا تجارب گرانبهایی هست که بعد از معاملات زیاد بدست میاد و ارزشمند هستند. بازم ممنون

به نظر من در این مسئله 2 طرف وجود داره زرفی که عرضه کننده هست، طرفی که باید انتخاب کنه. من فکر میکنم به عرضه کننده نمیشه خرده گرفت ، البته عرضهء نادرست و اطلاعات غلط در نهایت به ضرر خودش تمام خواهد شد ولی به هرحال هر کس مختار هست که هرطور که دوست داره (در چهارچوب قانون) محصولش رو عرضه کنه (و چه بسا حتی غیر از قانون)
    ولی در طرف دیگه، خریدار هست و مشتری و جویندهء کالا، که بحث بر سر این طرف معامله هست. فکر میکنم تخصصی کار کردن یکی از ابزارهایی باشه که خیلی کمک بکنه. مثالی میزنم. کسی کالایی رو عرضه میکنه و من اصلا تخصصی راجع به اون کالا ندارم و هیچ شناختی ندارم، در نتیجه نمیتونم تشخیص بدم که آیا این اطلاعات اولیه که به من داده میشه درست هست یا غلط، در همین فروم کالاهای بسیاری عرضه شده توسط دوستان، بسیاری از این کالاها رو من اصلا تخصصی ندارم، به همین خاطر متوجه شاید نباشم که آیا این فروشنده دست اول هست یا اصلا اطلاعاتی که داره میده درست هست یا غلط ولی دوست دیگری که سالها اون کالا رو کار کرده، به راحتی حتی با یک آگهی ساده ایرادات آگهی رو درمیاره و میدونه که مثلا دست اول نیست یا اصلا وجود نداره...
    و در کل فکر میکنم همیشه یک چنین فضایی در تجارت هست و باید روش درست جستجو کردن رو یاد گرفت و به این موضوع آگاه بود که تمام عرضه کننده ها واقعی نیستند و باید نهایت دقت رو کرد.
    و از طرفی وجود این عرضه کننده ها فکر میکنم حالت طبیعی یک بازار باشه.
    98
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با تشکر از تاپیک خوبت
    راستش فکر می کنم همه ی ما تقریباً یک بار چنین چیزی رو تجربه کرده باشیم. من اولین بار که خواستم بار ایزوگام بفرستم متاسفانه گیر چنین ادمایی افتادم که فقط ادعاهای بی اساس داشتند و در اخر فقط با پافشاری و پررویی خودم بارم رو فرستادم. البته با ضرر وحشتناک، که فقط و فقط بدلیل بی تجربگی و صد البته کلاشی های افراد مورد بحث بود. ولی تصمیم گرفتم به این مسئله به عنوان یک تجربه خیلی خوب و سازنده نگاه کنم و دو نتیجه بسیار خوب بدست اوردم که در همه کارهای تجاری ازش استفاده می کنم.
    1- همه دروغ میگن ، مگه اینکه خلافش ثابت بشه. ( بلا نسبت دوستان و تجار زحمتکش و درست) که البته همه جا میگن : همه راست میگن ، مگه اینکه خلافش ثابت بشه 2- قانون
    Too Good To Be True
    وقتی یه چیزی بیش از حد خوبه ، حتماً یه اشکالی داره

دوستان با اینکه من تازه به ان جمع پیوستم و خیلی کوچکتر از اونی هستم که صاحب نظر باشم ، امیدوارم بتونم با گفته هام کمکی به عزیزان کرده باشم...
    ویرایش توسط beno : 15-05-2013 در ساعت 09:35
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام گلوبال
    راستش جواب این مطالب رو در یک بند یا دوبند نمیشه جوابشو رو پیدا کرد یا علت ها شو ریشه یابی کرد همه و همه دلیلش اینه که علاوه برهم چشمی دلیل دیگرش هم اینه که هیچ چیز و هیچکس سر جاش نیست اگر الان شرایط جامعه کسی بخواد راست بگه من بیشتر شک میکنم چون به دروغ شنیدن با قسم ائمه اطهار و خدا برای من شده زنگ موبایل بماند که درصدی از جامعه که صداقت دارن در کنج عزلت نشستن .اونجایی هم که مردم از نشستن ماشین پورشه تا خونه اظهار نظر میکنن از چشم تنگی نه هم چشمی حالا بماند این بنده خدا پول از کجا اورده رو هم مطرح میکنن ازدید مثبت حاظر به نگاه کردن نیستن مثلا بگن از دانش و هوش وتلاش و کار این اموال رو بدست آورده .اما در باره تازه واردهای تجارت (تاجران) نو پا یا همون دروغ گو های بازار به نظر من موفق ترند تا اونایی که صداقت دارن در کسب و کار شون همین بنو نمونه ای از این افراد رو شرح داد و بعضی از افراد هم دوست دارن که واقعا دروغ بشنون .
    بحرحال گفتنی زیاد هست و از حوصله خارج
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    173
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام و احترام

ممنون از پاسخ گویی عزیزان
    و همچنین منتظر نظرات و تجربیات شما هستم.

دلالی خود یک بیزنس میباشد که از راه های متفاوتی میتوان درآمدزایی کرد.
    دلالی در ایران معنا و مفهوم تعریف شده ندارد . مردم بیشتر به عنوان واسطه یا بروکر که معمولا هم بدنام هستند میشناسند.
    به نظر ینده 2 نوع دلالی داریم که هر کدام هم زیر شاخه هایی دارد.
    1.دلالی که باعث سود برای عرضه کننده و مصرف کننده میشود.
    2.دلالی که باعث افت عرضه کننده و ضرر به مصرف کننده میشود. که به محتوای آن خواهیم پرداخت.

در ایران معمولا ما مردم عقلمون به چشمون هست.چرا؟
    فلانی چون دفتر شیکی داره حتما تاجر بزرگی میباشد.
    فلانی چون یک بار رفته اروپا جور دیگری به آن نگاه میکنیم.
    فلانی چون پورشه داره پس حتما 3 تا خونه هم تو جردن داره و ....... و این ها هست که ما رو از تجارت عقب انداخته هست.

دلال ها انسان هایی هستند که باید بیشتر از یک بازاری بیشتر از یک مهندس و بعضا در مواقعی بیشتز از یک پزشک و تاجر به روز و آپدیت باشند . چرا؟
    چون تاجری که قرار است محصول را به یک دلال برای فروش داخل و خارجی بسپارد باید از اطمینان خاطر را کسب کند و نگذارد محصول بد نام و بد فروش شود.

تا به حال چندین بار پایه معاملات و مذاکرات کوچک و سنگین رفته اید؟؟؟و در این معاملات چه انجام پذیرفته و چه نه چه تجاربی کسب کرده اید؟(منتظر پاسخ دوستان عزیزم هستم)

بنده بالای 40 مذاکره رسمی (معاملاتی که به ثمر نشسته است)رفته ام از 200 میلیون تا N+1 میلیارد.
    در این مذاکرات مهم تاجر / کارخانه دار / عرضه کننده به چندین نکته اشاره و سوال هایی از شما میپرسد.
    1.شغل ثابت شما چیست؟
    اگر بگویید کارمند شغل آزاد و هر شغلی که مرتبط با جلسه نباشد کریدت شما تا حدودی سوخته خواهد شد.عرضه کننده و تاجر کالایش به کسی میسپارد که کارش به صورت حرفه ایی انجام میدهد نه اینکه طرف مدیریت پیتزا فروشی دارد و میخواهد سنگ آهن به چین بفرستد و یا برنج هندی دارد در تناژ بالا برای معامله و ..... حتی اگر شغلتون مرتبط با کارتون نیست بگویید بیشتر وقتم مرتبط با فلان کالا که مرتبط به جلسه میباشد هست.
    2.کاملا باید آپدیت باشید.برای مثال : قیمت گوگرد گرانول خانگیران دیروز بوده 120 دلار باید تغییرات روز را آپدیت کنید.و حتما این سوال ها را خواهند پرسید.
    3.رزومه کاری چه دارید؟آیا تا به حال سنگ آهن معامله کرده اید؟اگر جواب مثبت هست سوالات اساسی و مرتبط و یا به قول گفتنی مهندسی شروع میشود.پس دانش و به روز بودن از اهمیت بالایی برخوردار هست.
    4.همیشه و همیشه باید با اصول تجارت و بیزنسی حرکت کرد : آیا شما قبل از اینکه پای معامله بشینید و شروع به مذاکره کنید آیا قرار داد رسمی و محکمی دارید که بخواید به فروشنده بدهید یا بالعکس به خریدار دهید یا خیر؟؟
    همیشه باید یک قرار داد را ضمیمه داشته باشید و در مورد هر کالا هم در بندها و تبصره ها تفاوت دارد.(چندین نمونه که خودم تنظیم کرده ام و در مذاکرات مختلف استفاده کرده ام را قرار خواهم داد).
    آیا در کارهایتان محکم و استوار هستید یا خیر؟؟؟؟؟باید بفهمانید در کاری جدی هستید . در مذاکره ایی برای حتی 30 میلیون تومان هم باید قرارداد رسمی داشت.
    طبق مذاکره فلان از تاریخ 12/12/92 تا تاریخ 12/1/93 قیمت فلان کالا /تامین فلان کالا و .... را در اختیار شما قرار خواهم داد و طبق بند فلان تبصره فلان به موجب امضا قرار داد و یا فسخ قرار داد بین طرفین مبلغ n تومان بابت خسارت/ضرر زیان و ایاب و ذهاب به حساب فلان طبق قرار داد واریز شود.
    5.باید و باید در مذاکرات شفاف باشیم دیده ام خیلی از واسطه ها هم بروکری از فروشنده میخواهند و هم خریدار؟؟؟!!! اگر در قرار دادهایتان ذکر شود که بروکری و حق واسطه گری اینجانب ازخریدار یا فروشنده پرداخت خواهد شد مطمئن باشید بیش از 30 درصد راه را طی خواهیدنمود.

دوستان منتظر نظرات هایشان هستم و بحث را به چالش فکری بکشیم و راه حل ها خود به خود نمایان شود.
    و بحث را ادامه خواهم داد همراه با تجربیات در جلسات مختلف.
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام گلوبال
    ممنون از حسن انتخاب موضوعات دقیق و کلیدی تجارت که مطرح میکنید. من خودم شخصا تا در زمینه ای اطلاعات کافی و افی نداشته باشم وارد اصلا نمیشم بارها برام پیش اومده از آذربیجان درخواست خرید کیوی داشتن وبجاش واردات چوب نراد ولی من چون در هردو زمینه اطلاعات نداشتم وارد نشدم و حتی بعضی وقتها هم مبالغ باعث وسوسه میشد اما بازم وارد نشدم اما در حوزه کاری که اصلاعات داشتم و در زمینه کاری چای وارد شدم حتی دلالی هم کردم چون منکه مثلا در سال نمیتونم 5000 تن تولید چای داشته باشم بنابراین از دستهای مختلف تهیه کردم و به خریدارم رسوندم اتفاقا این نوع دلالی از تولید من هم بیشتر به من سود رسوند و یه کار راحتتر برای من بحساب می اومد چای ها رو با قیمت مناسب تهیه میکردم بدون اینکه با کارگر و کشاورز و غیره سرو کله بزنم با بیخوابی های شدید برای تولید بکشم سود خوبی عاید من میشد .اما من یه نکته برای من مهم بود اگر به اینکار عادت میکردم و منی که ازدلالی کار پیش بردن برام راحتر بود پس تکلیف تولید چی میشد تکلیف کارگری که سفر پهن بود و برای زن و بچه اش نان میبرد چی میشد
    در ادامه بازم مطلب خواهم گفت
    ارادتمند
    خشایار
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    15
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    موضوع بسیار مهمی مطرح شده که چند نکته هم من با تجاربی که بدست آوردم براتون میگم:
    - هر کسی در تجارت اومد و صحبت از پولدار شدن یک شبه کرد و اینکه درهای ثروت باز شده و از این حرفها بسیار بسیار به کارش شک کنین چون حتما تو کفشش ریگی هست, این تجربه را خیلی جدی بگیرین چون به دردسرش اوفتادم.
    - هر شرکتی را قبل از اینکه مذاکرات جدی داشته باشین از مراجع قانونی استعلام بگیرین , مثلا اداره ثبت شرکتها بطور آنلاین هم میتونین استعلام بگیرین و همینطور مراجع دیگر حتی اگه مجبور به پرداخت هزینه باشین بهتر از اینه که بعدا صدها برابرش رو بپردازین و وقت گرانبهایتان را با اعصاب خورد از دست بدهین.
    - در هر کاری بخصوص که تجربه نداشته باشین از افراد با تجربه و معتمد کمک بگیرین حتی اگه مدتها چیزی گیرتون نیاد , البته در کنار آنها هم احتیاطهای لازم را حتما رعایت کنین تا به دردسر نیوفتین , مثلا میتونین تو کارهاش کمک کنین بدون چشمداشت مالی و ازش تجربه یاد بگیرین.
    - با افرادی کار کنین که از نظر روحیه و اعتقادات کاری و هر چی مدنظرتون هست باهاشون همسو باشین تا وسط راه تنها نمونین
    - خودتان هم مشورت بگیرین در هر کاری از افراد آگاه راهکارهای دیگری را هم پیدا میکنین .
    امیدوارم تونسته باشم کمکی حتی اندک کرده باشم.
    موفق باشین - nima7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)