ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    تقویم زمانی برداشت و عرضه میوه در بازار ایران:
    این آمار رو از جهاد کشاورزی گرفتم.

همچنین یه فایل اکسل هم هست، اینم آمار وزارت کشاورزیه. اداره معاونت امور گیاهی.
    لیست کل محصولات باغی ایران
    میزان برداشت و اینکه در چه شهری موجود هست در فایل زیر قابل مشاهده است. فایل extract شده و باید با وین رار بازش کنید.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg ddd.jpg (1.07 مگابایت, 83 مشاهدات)
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar 1390.rar (89.9 کیلو بایت, 179 مشاهدات)
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    آقا بهزاد بي نهايت ممنون كه تجربيات خودتون رو در اختيار همه قرار ميدي
    از خوندن مطالب شما لذت ميبرم
    يه نكته ام من اظافه ميكنم هر چند شايد مهم به نظر نرسه، اونم خالي بودن باك تريلي كه است كه بارگيري ميشه.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط irminishny [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    آقا بهزاد بي نهايت ممنون كه تجربيات خودتون رو در اختيار همه قرار ميدي
    از خوندن مطالب شما لذت ميبرم
    يه نكته ام من اظافه ميكنم هر چند شايد مهم به نظر نرسه، اونم خالي بودن باك تريلي كه است كه بارگيري ميشه.
    اتفاقا این موضوع مهمه. از روی باسکول هم معلوم نمیشه. واسه همین ما معمولا در بارگیری هامون هم تعداد دقیق بسته ها رو و هم وزن دقیق رو با راننده در مبدا طی میکنیم و ازش امضا میگیریم. آمار رو به گیرنده در مقصد میدیم و اون اول بار رو میشمره و چک میکنه بعد اقدام به تخلیه میکنه.
    متاسفانه باب شده همه یه جیزی به اسم سرباری بر میدارن از روی بار. البته زیاد چیز مهمی نیستا ولی اینکه ادم رو گاگول فرض میکنن زور داره. واسه همین همیشه من خودم سفت و سخت باهاشون برخورد میکنم چون فکر میکنن تو الان صادرات میکنی پولت از پارو بالا میره. متاسفانه گرچه قشر زحمت کش اما اکثرا بی اخلاقی هم هستن.

البته یه راه دیگه هم داره اینه که اول باسکول خالی ماشین رو بگیرید. بعد باسکول پر ماشین رو بگیرید.
    در مقصد هم دوباره ماشین پر رو بفرستید رو باسکول و بعد از تخلیه هم خالیشو بفرستید رو باسکول. خالی مبدا باید با خالی مقصد و پر مبدا باید با پر مقصد همخوانی داشته باشه.

البته یه چی هم بگم که میوه تره بار کلا یه مقدار افت دارن. مثلا کلم ممکنه 300 کیلو رو 10 تن افت وزن داشته باشه. ولی نه اینکه یه تن از بار کم بشه. کلم رو از دزفول زدم تا آستارا 300 کیلو کم میگرد. ولی کیوی خیلی افت کنه 50 کیلو هست. اونم در صورتی که کیوی از سردخونه که میاد بیرون خیس باشه که رطوبت از دست بده. وگرنه اصلا افتی نداره.

افت وزن میوه ها رو باید بدونید. کلا تو چیزایی که من کار کردم بیشترین افت وزن مال کلم و سیب زمینی بوده و کمترینش مال پرتقال و کیوی و میوه های پوست داره. مثلا شما اگه بخوای 20 تن کلم صادر کنی باید 21 تن بار بزنی استارا اونجا برگاشو میچینن کارگرا و بعد میزنن تو ماشین یخجالی. یه تن کم میکنه همین ریزش برگا. 500 کیلو هم خودش افت وزن داره که میشه 19500 کیلوگرم. 500 کیلو پالت میخوره، جمعا ماشین میشه 20 تن. چون از بیست تن نمیتونید بیشتر بارگیری کنید گمرک اجازه نمیده.
    فرصت
    مهمان
    با سلام اقا بهزاد
    ممنون اطلاعات ارزشمندی بودند بسیار لذت بردم میوه و سبزیجات واقعا نیازمند تجربه و تحصص خاصی است یکی از دوستان یکبار زده بوده به ایتالیا اونم هندوانه بدجور ضرر کرده و یکی از اشناها کیوی به ترکیه فرستاده بود که اونم به خاطر یک اشتباه ساده افتاد توی دردسر
    مجدد بابت ارایه اطلاعات ارزشمند تشکر مینمایم
    86
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرصت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام اقا بهزاد
    ممنون اطلاعات ارزشمندی بودند بسیار لذت بردم میوه و سبزیجات واقعا نیازمند تجربه و تحصص خاصی است یکی از دوستان یکبار زده بوده به ایتالیا اونم هندوانه بدجور ضرر کرده و یکی از اشناها کیوی به ترکیه فرستاده بود که اونم به خاطر یک اشتباه ساده افتاد توی دردسر
    مجدد بابت ارایه اطلاعات ارزشمند تشکر مینمایم
    جناب فرصت میشه بفرمایید اشتباه اون اشناتون در بار کیوی ترکیه چی بود؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak316i [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    جناب فرصت میشه بفرمایید اشتباه اون اشناتون در بار کیوی ترکیه چی بود؟
    کیوی قلقش اینه که باید مثل سنگ سفت باشه.
    خارجی ها عادت کیوی خوردنشون جوریه که وقتی کیوی میخورن مثل خیار باید خرت خرت کنه تو دهنشون. خلاصه اینکه یه ذره هم نباید نترم باشه.
    نکته دیگه اینکه غالب کیوی مازندران ریزه ولی قالب کیوی سمت آستارا درشته. خارجی ها کیوی 70 گرم به بالا رو میخرن. جنس خیلی لوکس که مثلا واسه گرجستان دیدم بارگیری میشه 90 گرم به بالا بوده. زیر 50 گرم رو مربایی میگن که خوراک عراقی هاسو حتی تو بازار ایران هم تقاضا نداره.
    ولی کیوی مازندارن از طعم بهتری نسبت به آستارا برخورداره. کیوی آستارا سبز طلاییه. خیلی خوشرنگه ولی مازندران معمولا کیوی هاش تیره تره.

کیوی که کرک داشته باشه بهتر خریداری میشه تا کیوی بدون کرک (پرز) به کیوی بدون پرز میگن کیوی چرمی. کیوی ای که پرز نداشته باشه کیوی کهنه هست.
    4
    کاربر جدید
    کاربر جدید

کلم

سلام
    میخواستم بدونم چه طور میتونم کلم رو به کشورای دیگه صادر کنم یا با شرکتای صادر کننده همکاری کنم؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    مشخصه شما باید لینکشو اونور داشته باشی. یا باید خودت بری مشتری پیدا کنی و یا با صادر کننده ها کار کنی.
    فصلش یه سفر برو شهرهای مرزی که معمولا کلم از اونجا صادر میشه. مثل آستارا، مهران. اونجا خریدار ها هستن. میتونی بهشون بگی که تامین کننده ای.
    434
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام داداش بهزاد
    یه نکته مهم وریز دیگه درخرید محصولات با قیمت بالا
    همیشه اگر با ترازو بار رو وزن می کنید وقتی ماشین روی باسکول بره بین 80 تا 30 کیلو تفاوت وزن ایجاد میشه
    این اتفاق برای من در خرید وفروش حبوبات (لوبیا چیتی) که خشکبار است اتفاق افتاده همیشه هم همین طور است
    علت رو هم نمی دانم؟
    مثلا من 4تن بار یک ماشین می زدم رو با سکول 30 الی 80 کیلو بیشتر نشان می داد
    اول هم ماشین رو خالی وزن می کردم بعد از بار گیری دوباره وزن می کردم که این انفاق می افتاد
    مثلا اگر قیمت لوبیا چیتی ثرت 8100تومت باشه به قیمت امروز چیزی حدود648000تومن پول ضرر وزیان می بیند آدم.
    تصاویری از بارگیری لوبیا از روستای چشمه رعنا ارسال به تهران
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...][Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...][Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    10
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    مشخصه شما باید لینکشو اونور داشته باشی. یا باید خودت بری مشتری پیدا کنی و یا با صادر کننده ها کار کنی.
    فصلش یه سفر برو شهرهای مرزی که معمولا کلم از اونجا صادر میشه. مثل آستارا، مهران. اونجا خریدار ها هستن. میتونی بهشون بگی که تامین کننده ای.

سلام آقا بهزاد

ميخواستم ببينم چطوري ميشه با صادر كننده ها كار كرد ، يعني شرايط كار و قرارداد رو چطوري ميشه تنظيم كرد كه ضرر نكرد . ممنون ميشم كه اطلاعات تون رو در اختيار من بگذاريد

با عرض تشكر و سپاس فراوان
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)