ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    jalal13
    مهمان

تجارت یا احداث کارخانه

با سلام خدمت دوستان
    شاید عنوان را بد نوشته باشم چون این ها در کنار هم معنی می گیرد شما به بزرگی خودتون ببخشید اگر اشتباهی هست
    یه سوال دارم از دوستان
    تجارت را بیشتر می پسندید یا اینکه کارخانه احداث کنید و کارخانه را بگردانید؟؟(دوستان لطفا اول به این سوال پاسخ بدهید بعد به سوال بعدی که تخصصی تر است)
    اگر شرایط شما برای ورود به کار تجارت برنج(مواد غذایی و بیشتر برنج) و احداث کارخانه ی سنگ بری برابر باشد کدومش را انتخاب می کنید؟؟(لطفا با ذکر دلیل)
    از قدیم هی میگن اول مشورت کن ببینیم نتیجه ی این مشورت چی میشه
    بعضی از دوستان شاید بپرسند خب شرایطت چیه موضوع شرایط من نیست شما فکر کنید خودتون شرایط یکسانی برای ورود به این کار دارید حالا شرایط را هرچی می خواهید در نظر بگیرید(تجربه،سرمایه،آشنا داشتن در بازار هدف و...)
    با تشکر فراوان از دوستان عزیز
    در پناه حق باشید
    173
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اول تجارت یا احداث کارخانه : مفهوم کلی تجارت را باید درک کرد.
    تجارت حتما و حتما نباید تجارت بین الملل باشد.خرید و فروش حتی 1 بسته کبریت نوعی تجارت به حساب می آید و شما باید در ابتدا درک درستی از تجارت را یافته و شروع به یک تجارت چه در حد کم حتی 100 هزار تومان چه در سطح کلان.
    شما منظورتون از تجارت چیست؟چه نوع تجارتی؟
    حال خود احداث کارخانه یک نوع تجارت هست که زیر شاخه آن تولید میباشد.
    پس در ابتدا موضع خود را مشخص کنید از طرف شما تجارت به چه معنا و مفهومی هست تا تجار عزیز بهتر راهنمایی کنند.

در مورد سوال احداث کارخانه : در شرایطی هستیم که تولید به صرفه نیست.
    احداث کارخانه کار مهمی نیست .
    برای مثال شما کارخانه ایی در فلان شهر ایران احداث میکنید با هزینه 200 میلیون تومان . آیا کافی هست؟؟
    جواب : خیر . باید حداقل 5 الی 7 برابر سرمایه در گردش داشته باشید.تا کارخانه شروع به کار کند.حداقل ها را باید تبدیل به حداکثرها کرد.
    من ابتدا به خود می نگرم که در کجای این تجارت قرار دارم. آیا از 0 تا 100 من کجا هستم؟ و بعد شروع به تصمیم گیری میکنم.
    از دوستان بنده که دکمه از چین وارد میکند و 9 سال هم هست در این کار میباشد و حداقل سرمایه این عزیز بالای n میلیارد تومن میباسد پس در هر کاری وارد میشوید علاقه خود به خود خود را نشان خواهد داد.همانطور که ایشون دست فروش هم بود.استمرار و صبر در هر کاری نتیجه بخش خواهد بود.
    امیدوارم در حد خود پاسخ مثبتی به شما داده باشم.
    jalal13
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط global [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    برای مثال شما کارخانه ایی در فلان شهر ایران احداث میکنید با هزینه 200 میلیون تومان . آیا کافی هست؟؟
    جواب : خیر . باید حداقل 5 الی 7 برابر سرمایه در گردش داشته باشید.تا کارخانه شروع به کار کند.حداقل ها را باید تبدیل به حداکثرها کرد.

از دوستان بنده که دکمه از چین وارد میکند و 9 سال هم هست در این کار میباشد و حداقل سرمایه این عزیز بالای n میلیارد تومن میباسد پس در هر کاری وارد میشوید علاقه خود به خود خود را نشان خواهد داد.همانطور که ایشون دست فروش هم بود.استمرار و صبر در هر کاری نتیجه بخش خواهد بود.
    امیدوارم در حد خود پاسخ مثبتی به شما داده باشم.
    جواب جالبی بود مخصوصا از قسمتش که گذاشتم بیشتر استفاده کردم،
    من هم میدونم تجارت فقط به تجارت بین المللی نمیگن
    اما در کل جواب خوبی بود
    دوستان دیگر هم جواب بدهند خوشحال می شویم!!؟؟مخصوصا آقا خشایار و آقا مرتضی که ماشاالله همیشه فعال هستند و همینطور haman796 که اگر اشتباه نکنم ایشون در کار سنگ هستند؟!!
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    من در زمینه تجارت برنج و یا کلی بگم تجارت مواد غذایی هیچ اطلاعاتی ندارم و از اعضای دیگه که در این زمینه فعال هستن و تعداشون زیاده مشورت بگیرید
    در مورد سنگبری شما اول باید منطقه خودتون رو بشناسید و ببینید که معادن سنگی که میخواین ازشون کوپ رو تهیه کنید چقدر از کارخانه شما فاصله داره و خرید و برشش به صرفه درمیاد یا خیر یعنی همونطور که میدونین قیمت اکثر سنگها مشخصه و اختلاف زیادی با هم نداره و شما هم باید حدود قیمت بقیه کارخونه ها بدین و حتی چون اول کارتونه ارزونتر از بقیه....
    شهرهایی مثل اصفهان به دلیل اینکه مرکز سنگ ایرانه و بیشتر از هر جای دیگه سنگبری داره و معمولا به تمام ایران و حتی خارج از کشور سنگ میفرستن برای این کار خوبه و همچنین احداث سنگبری در استانهای هم مرز با عراق و ترکیه و افغانستان که قیمت تمام شده خوبی برای خارجیها در میاد به صرفه است خوبه ولی در مورد جاهای دیگه کشور تو این شرایط هیچ نظری ندارم....
    در استان خراسان جنوبی که ما زندگی میکنیم به دلیل وجود معادن فراوان سنگ گرانیت و چند معدن سنگ مرمریت و تعداد بسیار محدود سنگبریها این کار خیلی خوب جواب داده. مثلا در همین بیرجند فقط دو تا سنگبری هستن که یکیشون فقط گرانیت میبره و دیگری فقط مرمریت و تراورتن و به همین خاطر مانور خوبی میدن رو قیمتاشون و تا مرز هم 200 کیلومتر فاصله داره و فروش صادراتی بالایی هم دارن و خوب سود میکنن.
    امیدوارم توضیحاتم براتون مفید باشه
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام محمدجان
    اگر تو خیابون رفتی و پول پیدا کردی میلیاردی و یا نه اصلا مثل تبرک همونجوری از آسمون برات اسکناسهای 100 دلاری بریزن جلوی پات هرگز ،هرگز ، خم نشو برای این پول که باهاش کارخونه حالا هرچی میخواد باشه بزنی .تولید و تولید کننده در ایران مرد تمام خاک شهم کردن. کاری باهات میکنن روزی 1000 بار ........................بدی .خلاصه این تا اینجا . اما تجارت مواد غدایی همه نوع یا یک نوع رو من بیشتر میپسندم چه در زمینه صادرات چه در زمینه واردات و تجارب رو که بدست میاری که در هیچ کتاب و دانشگاهی اونو پیدا نمیکنی اما من میگم چون مواد غذایی با جون مردم سرو کار دار باید هم دقت داشته باشی و هم انصاف تا مواد همش سالم و به تاریخ مصرف واقعی دست مردم برسه .من کلا تجارت رو بیشتر میپسندم و اگرهم در مواد غذایی فعال شدی حداقل در یک نوع همش بهترین باش نه این که 100 نوع محصول داشته باشی همشون نصف و نیمه باشه
    ارادتمند شما
    خشایار

ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    jalal13
    مهمان
    دوستان کسی نظر دیگه ای ندارد؟؟
    آقا مشورت بدید به ملت خوبه ها ثواب اخروی داره
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام دوست عزیز

تجارت در مقیاس خارجی، صادرات و واردات و در مقیاس داخلی ، فروش داخلی و بازارهای داخلی و یا کار تولیدی و کارخانه هر دو همونطور که دارای تشابهات و مشترکاتی هستند تفاوتهایی بسیاری هم باهم دارند. راه ورود به هر یک متفاوت هست و راه استمرار و دوام در هر ضمینه متفاوت . همونطور که خودت هم گفتی مشورت خوب هست وبا شنیدن نظرات دوستان در اینجا و در بیرون از اینجا، میتونی به یک جمع بندی برسی ولی در نهایت خودت تصمیم گیرنده خواهی بود.
    از دیدگاه من هم کار تولیدی و هم کار تجارت میتونه پر سود و پر منفعت باشه . در هر دو میشه ترقی کرد و رشد کرد و تجربه اندوخت و به شکوفایی رسید . ولی انتخاب درست اولین قدم هست. و فکر میکنم اولین تصمیم در انتخاب درست علاقه باشه. کدوم رو بیشتر میپسندی،؟ و کدوم با علایق و خواسته هات هماهنگ هست ؟، با کار سخت در کدوم یک ، بجای خستگی لذت و هیجان در تن و روحت پدید میاد؟ هم راه تجارت و هم راه تولید سخت و پر از پستی و بلندی هست مخصوصا در شرایط حال حاضر کشور، که نیاز نیست توضیح بدم، همه میدونیم. رفتن در ان راه سخت، چه تولید باشه و چه تجارت ، عشق و علاقه میخواد تا سختیش رو به جون بخری.

قدم بعدی برای انتخاب به نظر من شناخت پتانسیل هاست، داشته ها و و نداشته ها رو باید شناخت، پتانسیل انجام یک کار میتونه موفقیت رو ملموس تر و قابل دسترس تر بکنه، توان مالی، دانش و تجربه، ارتباطات، دسترسی به منابع دست اول، پشتوانهء انسانی اطراف و ... همه و همه میتونه جزء پتانسیل ها باشه. در کار تولیدی پتانسیل بیشتر و قوی تری داری یا در تجارت؟!

به نظرم موضوع بعدی که باید بهش توجه بشه، شرایط حال حاضر هست، در حال حاضر هم برای کار تولیدی و هم برای تجارت (مخصوصا واردات) شرایط سخت تر شده، اوضاع اقتصادی و وضعیت ارز و دلار، همه چیز رو به هم ریخته. در یک شرایط نرمال ، تشخیص ساده تر هست ولی در شرایط خاص تصمیم دشوارتر میشه.
    jalal13
    مهمان
    ممنون از آقا مرتضی و آقا خشایار عزیز
    دوستان دیگر نظری ندارند؟؟!!ماشاالله بحث سیاسی که میشه همه صاحب نظرند اما بحث کار که میشه تجار هم توش میمونند من نمیدونم واقعا چرا اینجوریه؟!!!!!!!
    201
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalal13 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از آقا مرتضی و آقا خشایار عزیز
    دوستان دیگر نظری ندارند؟؟!!ماشاالله بحث سیاسی که میشه همه صاحب نظرند اما بحث کار که میشه تجار هم توش میمونند من نمیدونم واقعا چرا اینجوریه؟!!!!!!!
    درست میگید دوست عزیز، بحث سیاسی اینروزا یک نوع سرگرمی توی محافل شده اما این مسئله با سرمایه و زندگی شما سروکار داره و نهایت اون کسی که تصمیم میگیره خود شما هستید.اما منم با خواهرم میخواستیم یک کارخونه تولید کاتریج بزنیم ولی الان توی این وضعیت اصلا نمیشه به تولید فکر کرد،چون خواهرم کارآفرین نمونه استانمون شدن الان همه چی هم اماده هست از لحاظ سوله و دفتر و ... اما ما به این نتیجه رسیدیم که سرمایمون رو برای کار دیگه ای بذاریم که ریسکش کمتر باشه،اگه نظر منو بخواهید بدونید بهترین کار الان همون خرید و فروش هست البته فقط نقد...همون تجارت مواد غذایی به نظرم خیلی بهتر از مورد دوم هستش.البته چون گفتید نظر بدم منم نظرمو گفتم ولی امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید.
    موفق باشید.
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    آرزو خانوم
    میبینم با این که خواهر شما هم که یه کار آفرین نمونه هست از تولید واشتغال زایی در حال فرار .خب خدارو شکر تا الان که همه باهم هم نظر بودیم..اومیدوارم که روزی واقعا تولید ایرانی مثل صنعت المان و ژاپن براش سرو دست بشکنن حالا هر تولییدی میخواد باشه که هرکس در تجارت فقط بفکر صادرات محصول ایرانی با این جمله باشه Madin Iran یعنی همون آقایی که دردنیا داشتیم بهمون برگرده نه................
    شاد باشید
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع