ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید

صادرات خرمای بم به آذربایجان و ارمنستان

سلام دوستان ، خوشحالم که با این انجمن آشنا شدم و امیدوارم بتونم با کمک دوستان و اطلاعات مفیدشون نهایت استفاده رو ببرم

میخوام اگه امکان پذیر باشه کم کم وارد بحث صادرات شم، مرحله اول برای استارت زدن صادر کردن خرمام ( یک کانتینر ) چیه ؟ شنیدم اونجا بازار خوبی داره ، حالا چطوری میتونم مشتری و بازار مطمئن رو پیدا کنم؟ یک سفر برم اونجا و مشتری رو خودم پیدا کنم(نمونه ببرم)؟ چطوری میتونم اعتماد کنم که جا نزنن پولو بدن و ...

بعد خرما رو با همین بسته بندی عادی تو ایران ( جعبه های مضافتی) میشه صادر کرد ، یا بسته بندی باید تغییر کنه؟

کلا صفر کیلومترم تو بحث صادرات !

منتظر راهنمایی اساتید هستم
    ممنون
    316
    کاربر فعال
    سلام دوست عزیز به انجمن خوش اومدید منم در واقع در مورد صادرات مثل شما هستم اطلاعاتی ندارم اگر داشتم خوشحال میشدم در اختیارتون قرار بدم باید منتظر حضور اساتید در این تاپیک باشیم.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    سلام
    عصر دوستان به خیر.
    در صادرات همیشه اولین سوالی که ایجاد میشه همین موضوعه. بازار هدف و نحوه دستیابی به اون؟؟؟؟؟؟؟؟
    واقعیت اینه که صادرات سخت تر از وارداته. استادی داشتیم که میگفت تفاوت صادرات و واردات در اینه که در واردات انتخاب میکنی ولی در صادرات انتخاب میشی. این جمله به واقع اصلی ترین تفاوت این دو نوع بزینس که البته وجه تشابهات بسیاری هم با هم دارند هست.

اما بهتره بگم عجله نکنید. معمولا تازه کارا از واردات شروع میکنن، چم و خم رو که یاد گرفتن میرن سراغ صادرات.

اول از خودتون سوال کنید که چه پتانسیل هایی دارید؟ چه امکاناتی؟ چه ابزارهایی؟ چه روابطی (بسیار بسیار مهم) و ........
    ایا به صرف اینکه میتونید کالا یا خدماتی رو تامین کنید میتونید وارد فاز صادرات بشید؟
    اصلا چرا اون کالا رو در بازار داخل به فروش نمی رسونید؟
    آیا فکر میکنید سود کالای صادراتی بیشتره؟
    آیا حساب این رو هم کردید که صادرات چقدر ریسک بالاتری نسبت به فروش یا بازرگانی داخلی داره؟
    آیا از فرایند صادرات مطلع هستید؟
    آیا بازار هدف رو شناسایی کردید؟
    چطور میخواهید در بازارهای هدف منتخب برای خودتون مشتری دست و پا کنید؟
    آیا میدونید چه حجمی از صادرات از کالای مورد نظرتون سالانه داره از کشور به اون کشور هدف میره؟
    آیا میدونید بسته بندی مورد توجه در اون بازار هدف چیه؟
    در مورد حمل و نقل چی؟ چطور میخواهید حملش کنید؟ دریایی؟ زمینی؟ ریلی؟ هر کدوم چقدر هزینه داره؟
    آیا هزینه تمام شده رو محاسبه کردید؟
    کالا رو کجا تحویل بدید براتون بیشترین سود و کمترین ریسک رو در بهترین زمان به ارمغان میاره؟
    کل پروسه چقدر هزینه و زمان میبره؟
    ایا میدونید کالایی مثل خرما در چند نوع بسته بندی عرضه میشه؟
    آیا میدونید کالایی مثل خرما فله ای میره؟ چون اگر بسته بندی بشه در اکثر بازارها تعرفه گمرکی کالای بسته بندی شده بسیار بالاتره؟
    آیا ایده جدیدی دارید که مشتری بخواد تامین کننده های قدیمیشو کنار بزاره و از شما جنس بخره؟
    تو این شرایط تحریمی روی نحوه برگشت پول فکر کردید؟
    آیا از حق و حقوق خودتون در امر تجارت اگاهید؟
    در مقابل ارسال کالا چه تضمین هایی از مشتری میگیرید و چه تضمین هایی میدید؟

و سوالات بسیار دیگه ای از این دست که باعث میشه افراد با تجربه برای آغاز هر بازار جدیدی در ابتدا به خوبی برای ورود به اون بازار فکر کنن. اما افراد تازه کاری مثل ماها معمولا به خاطر ریسک پذیری بالا و تجربه پایینی که داریم یه هو میفتیم تو این دنیای پر از ریسک و اخر سر هم معمولا ضرر میکنیم. تجربه ای که در ابتدای کار برای اکثر ماها افتاده.

من توصیه میکنم در ابتدا محصولی که در اون تخصص و تبحر دارید رو مشخص کنید و سپس به بررسی تمام ابعاد و جوانب مثل شناسایی بازار هدف، محاسبه هزینه تمام شده، روش حمل، نوع بسته بندی، محاسبه قیمت در بازار هدف، یافتن راه هایی برای کنترل ریسک و ....بپردازید.

حالا که شناخت خوبی از موارد فوق پیدا کردید. ابتدا خریداران رو از طریق اینترنت و یا به کمک اتاق مشترک ایران و کشور هدف که معمولا اطلاعات خوبی در اختیارتون قرار میدن پیدا کنید. سپس با اونها وارد مذاکره از طریق تلفن و یا ایمیل بشید. این کار دو مزیت داره اول اینکه باعث میشه تا حدی جو بازار هدف دستتون بیاد و قیمت حدودی عمده فروشی در اون کشور رو پیدا کنید و هم اینکه باعث میشه ریسک کار به شدت کم بشه.
    پس از این مرحله میتونید با گذاشتن قرارهای کاری با اون شخص ها و شرکت ها با نمونه محصول به دیدارشون برید و محصول خودتون رو معرفی کنید. البته این کار مقداری هزینه بر هست که باید اوون رو به عنوان هزینه بازاریابی در کارتون لحاظ کنید.
    البته من خودم به شخصه معمولا در انتخاب بازار هدف به محصول نگاه نمیکنم. یعنی نمیگم در چه کالایی تخصص دارم و حالا برم بازار هدفشو پیدا کنم. در اکثر مواقع با استفاده از تاجران و دوستان و آشنایانی که در کشورهای مختلف میشناسم و به این زمینه کاری علاقه دارن وارد صحبت میشم چرا که هر چی باشه اونها حداقل زبون مردم اونجا رو میفهمن. با اونها بررسی میکنیم که چه کالاهایی از ایران صادر میشه و چند محصول رو که از منظر آمار و ارقام در رتبه های بالای صادراتی ایران قرار دارن انتخاب میکنیم و سپس کار بازاریابی رو به کمک اون دوست یا همکار یا تاجر آغاز میکنیم. این البته مستلزم داشتن اعتماد به اون فرد هست.
    تجربه من میگه این شیوه خیلی بهتر از شیوه اول جواب میده. به عقیده من پیدا کردن تخصص در یک محصول خیلی آسونتر از برقراری ارتباط با بازار هدفه. نهایتش اینه که اگر محصول تخصصی بود از یه کارشناس کمک میگیرم.

در آخر اینکه ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود...... هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت عجله نکنید.

اما در باره خرما:
    خرما بازار هدف خوبی برای کشورهای حوزه cis و به خصوص قزاقستان و روسیه داره.
    معمولا بسته بندی در جعبه های ده تا دوازده کیلویی هست و بسته های 750 گرمی تا یک کیلو گرمی من تا حالا ندیدم صادر شه.
    خرمای مریمی (پیارم)، زاهدی و کبکاب و همچنین خرمای سایر، بیشترین آمار صادرات رو دارن. رطب هم خیلی کم صادر میشه. (من ندیدم).
    خرما با استفاده از کامیون های چادری حمل میشه و نیازی به کانتینرهای یخچالی نیست. چرا که ماندگاری بالایی داره.
    از عمده معایب جنس های صادراتی که معمولا برگشت میخوره اینه که جنس یا شکرک میزنه و یا کرم داره.
    دریایی هم حمل میشه. بسته بندی های ده کیلویی رو معمولا سلفون پیچی میکنن، روی بسته در اکثر مواقع اسم کشور مقصد و به زبون اون کشور میخوره. وزن خالص بار هم همیشه روی هر بسته ذکر میشه. کارتن ها رو سعی کنید رنگی انتخاب کنید (یه لایه گلاسه روی درب باشه) که چلوه بهتری داشته باشه. حتما خرما رو داخل پلاستیک اسراییلی بریزید و بعد داخل کارتن بزارید، بعد در پلاستیک رو بسته و درب کارتن رو بزارید.
    در حمل دریایی داخل یک کانتینر بیست فوت تا 20 تن خرما میتونید حمل کنید. در یک کانتینر چادری هم همینطور. ترجیحا کانتینر یا کامیون رو پالت بندی کنید. جعبه ها رو روی پالت تحویل بدید و اگر میتونید تسمه کشی کنید تا تخلیه ان با لیفتراک راحتتر انجام بشه.

اگر مورد دیگه ای هست بفرمایید.
    با احترام
    اوژن
    مهمان
    با تشکر از آقا بهزاد، مثل همیشه عالی بود.با حضور اساتیدی مثل شما و آقا مرتضی و... این انجمن یک کلاس درس عالیه برای کسانیکه تازه اول راه هستند.
    باز هم ممنون
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    واقعا کامل و عالی بود ، خیلی ممنونم آقا بهزاد عزیز

در مورد بازار داخل که فرمودین ، چرا من تا الان تو بازار داخلی مشغول فروش بودم . همونطور که فرمودین بیشتر صادرات، خرمای خشک تو بسته بندی های 12 کیلویی هست ولی رطب هم صادر میشه من خودم به صادر کننده بار فروختم

در مورد بازرگان یا رابطی که فرمودید ، چطوری میشه پیدا کرد همچین آدم هایی رو؟تو نت جستجو میکردم یک سری شرکت های بازرگانی هستند که یکی از خدماتشون بازاریابی محصوله ، آیا میشه به اونها اعتماد کرد؟
    6
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام.
    اگه بسته بندیها کوچکتر یعنی در حدود ۵۰۰ گرم و شکیل باشن شاید بازار پسندی بیشتری داشته باشه، اگه بصورت ردیفی ودر حد چندتا دانه باشه که مستقیما به دست مشتری برسه که حرف نداره، البته این در حد پیشنهاد بود، دوستان تصحیح کنن اگر نظر متفاوتی دارن.
    دوستان اگه کسی هست که خرما رو به روسیه فرستاده لطف کنه بگه چه نوع بسته بندی برا اونجا مشتری داره و بازار پسنده؟
    تجاری که تمایل دارند میتونن نوع بسته بندی خودشونو سفارش بدن. با تشکر.
    111
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    عزیزان بسته بندی نیاز به شناخت رفتار مصرف کننده در بازار هدف داره ... که خودش چندتا فاکتور مختلف رو شامل میشه ، چیزی که من خوشم میاد ، ممکن هموطن خودم خوشش نیاد چه برسه به فرهنگ و عادات مختلف.

همین بلارو سر زعفرون و ... آوردن.
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام . در مورد صادرات هر نوع کالایی به آذربایجان بسیار محتاط باشید . اکثر کالاها منوپل بوده و امکان فروش برای کسی وجود ندارد . خرما نیز از این قائده مستثنی نیست . واردات خرما در انحصار بنیاد اسلامی آن کشور و شخص (آقای الله شکور) است . پیشنهاد من با توجه به حضور چندین ساله در این منطقه خصوصا جمهوری آذربایجان این است که با سایر کشورهای منطقه فعالیت اقتصادی داشته باشید . خود آذریها هم کمتر در کشور خود فعالیت بازرگانی دارند . کشور آرامی برای زندگیست ولی نه برای فعالیتهای اقتصادی متوسط و بزرگ .
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید

صادرات خرما

سلام دوستان من یک تحقیق برای دانشگاهم راجب صادرات خرما به ارمنستان دارم کسی میتونه کمکم کنه
    روی چندتا موردش گیر کردم تو هر سایتی میگردم پیدا نمیکنم لطفا کمکم کنین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)