ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید

به نظرتون مرحله دوم هدفمندی یارانه ها چجوری اجرا بشه بهتره؟

یه مدتی هست که یکی از کسایی که احتمالا می خواد یکی از کاندیدهای این دوره ی انتخابات ریاست جمهوری باشه ، یک دوره از سفرهای استانی رو شروع کرده .نکته ای که توجه من رو در یکی از سخنرانی هاش که در اردبیل بوده به خودش جلب کرده ، در مورد هدفمندی یارانه هاست.گفتن که تو مرحله ی اول نمیشه تغییری ایجاد کرد ، با وجود اینکه روند میتونه خطرناک باشه .و تورم رو بیشتر کنه ، و مرحله ی دوم باید با تغییرات آغاز بشه .اینطوری که پرداخت یارانه به صورت کالا باشه و علاوه بر اون مبلغ 110 هزار تومان هم پرداخت بشه البته این رو هم گفتن که با این روش موافق نیستن اما برای کاهش نقدینگی باید فعلا این کارو کرد .و پرداخت یارانه ها باید با هدف ارتقا تولید و حل مشکلات اقتصادی باشه .اگه این راهکار ها بتونن دردی رو دوا کنن خیلی خوب به نظر می رسند.[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    به نظر من حتی مرحله اول هم باید به این شکلی که هست متوقف بشود و به جای پرداخت مستقیم یارانه به مصرف کنندگان، یارانه صرف هزینه های درمانی، آموزشی و خدماتی و علی الخصوص بیمه همگانی بشه. این باعث میشه که علاوه بر کنترل نقدینگی موجود در اقتصاد، زیر ساخت های اقتصاد آرام آرام ایجاد بشه و مشکل بیکاری هم به مرور زمان کاسته خواهد شد.

این بهترین راه برای کنترل نقدینگی هست. چون مصرف کنندگان به هیچ وجه نمیتونن این پول رو صرف سرمایه گذاری بکنن و همه اش به شکل نقد وارد چرخه اقتصاد و در نهایت موجب رشد نقدینگی میشه.
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    به نظر من حتی مرحله اول هم باید به این شکلی که هست متوقف بشود و به جای پرداخت مستقیم یارانه به مصرف کنندگان، یارانه صرف هزینه های درمانی، آموزشی و خدماتی و علی الخصوص بیمه همگانی بشه. این باعث میشه که علاوه بر کنترل نقدینگی موجود در اقتصاد، زیر ساخت های اقتصاد آرام آرام ایجاد بشه و مشکل بیکاری هم به مرور زمان کاسته خواهد شد.

این بهترین راه برای کنترل نقدینگی هست. چون مصرف کنندگان به هیچ وجه نمیتونن این پول رو صرف سرمایه گذاری بکنن و همه اش به شکل نقد وارد چرخه اقتصاد و در نهایت موجب رشد نقدینگی میشه.
    کاملا با حرفاتون موافقم ولی تو ایران در حال حاضر به دلیل فساد اداری اصلا معلوم نیست چند درصدش واقعا برای مصارف درمانی و دیگر مصارفی که فرمودید خرج بشه و مطمئنا درصد بسیار زیادش اختلاس میشه
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    من هم فکر میکنم در هر صورتی دادن یارانهء نقدی نه تنها دردی دوا نمیکنه بلکه اوضاع رو بدتر هم میکنه. حتی دادن کالا هم اشتباه بزرگتری هست. این پول باید و باید به چرخه تولید اضافه بشه، وقتی چرخه تولید راه بیوفته خود بخود این پ.ل به جیب مردم برمیگرده. در غیر این صورت نه تنها چیزی دست مردم رو نمیگیره که هیچ، جیب مردم روز به روز خالی تر میشه.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    اجرای فاز دوم هدفمندی به جز از بین بردن قشر متوسط جامعه هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت.
    124
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    اجرای فاز دوم هدفمندی به جز از بین بردن قشر متوسط جامعه هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت.
    جناب بهزاد این قشر متوسط که میگین، چی چی هست؟!!!!! خوردنیه؟ بردنیه؟ !!! چه شکلیه؟ راجه به قدیما حرف میزنی ها برادر. قشر متوسطی دیگه نمونده، همه به فنا رفتیم. شدیم 2 تا قشر همش. فقیر و غنی
    Fobiran
    مهمان
    به نظر من هم باید سوبسیدهای بخش تولید باقی میموند. اما بدبختانه در یک سیاست کاملا پوپولیستی پول مستقیم به مردم داده شده و عملا حتی بودجه ای که برای بخش های تولیدی در نظر گرفته شده بود به اونها پرداخت نشد.
    ادامه این روند در فاز دوم، گسترش فقر و افزایش بیکاری و همچنین افزایش فاصله طبقاتی میشه.

من با این سیاست موافقم در صورتی که به قول خودشون جراح اقتصادی واقعا جراح باشه. شما حساب کنید اگه پایه حقوق در فاز دوم بشه 800 تومن (چیزی که حرفشو میزنن) اون وقت چقدر کارخونه تعطیل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)