ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    43
    کاربر جدید
    کاربر جدید

نمونه مکاتبات تجاری

دوستان سلام

در صورت امکان دوستانی که تجربه بیشتری دارند،نمونه ای از مکاتبات اولیه با طرف خارجی برای بازاریابی کالای صادراتی را در اینجا قرار بدند.
    برای مثال اگر قصد داشته باشیم با یک تاجر خارجی برای اولین بار مکاتبه کنیم و ضمن معرفی خود ،برای فروش یا بازریابی کالامون اقدام کنیم،روش مکاتبه به چه صورته.فرمت خاصی داره؟نوشته باید به چه صورت باشه که جلب اعتماد بکنه و طرف خارجی نامه ما را جدی بگیره و پاسخ بده.
    ممنون می شم اگر دوستان تجربه ای در این زمینه دارند و یا فرمت این نامه اولیه را دارند در اینجا قرار بدند. با سپاس
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharl [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوستان سلام

در صورت امکان دوستانی که تجربه بیشتری دارند،نمونه ای از مکاتبات اولیه با طرف خارجی برای بازاریابی کالای صادراتی را در اینجا قرار بدند.
    برای مثال اگر قصد داشته باشیم با یک تاجر خارجی برای اولین بار مکاتبه کنیم و ضمن معرفی خود ،برای فروش یا بازریابی کالامون اقدام کنیم،روش مکاتبه به چه صورته.فرمت خاصی داره؟نوشته باید به چه صورت باشه که جلب اعتماد بکنه و طرف خارجی نامه ما را جدی بگیره و پاسخ بده.
    ممنون می شم اگر دوستان تجربه ای در این زمینه دارند و یا فرمت این نامه اولیه را دارند در اینجا قرار بدند. با سپاس
    یک کتاب هست به نام اصول و فنون مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل
    نمونه توش داره.
    متاسفانه اسم نویسندش رو یادم رفته
    336
    کاربر جدید
    کاربر جدید

آنچه از دست من برمیومد، صادقانه برای یک دوست.

سلام.
    یه سری مکاتبات بازرگانی استاندارد وجود داره اما تجربه شخصی من ثابت کرده نیازی نیست خیلی استاندارد برخورد کنید. با ایمیل خیلی راحت میتونید باهاشون مکاتبه کنید. ولی بعضی کلمات رو باید خیلی با دقت بکار ببرید. مثلا درباره قیمت هیچگاه نگید قیمت محصول ما پایین یا مناسب است از کلمه Competitive price یا قیمت رقابتی بیان کنید.هیچگاه نگید که مثلا "قیمت هر متر مربع یا تن X دلار" (یعنی تو مذاکرات اولیه از کلمه price استفاده نکنید از Quotation به معنی نرخ یا مظنه قیمت استفاده کنید) و یک سری از این موارد.... مظنه رو هم FOB مثلا بندر عباس(جنس رو عرشه کشتی در مثلا بندرعباس ) و ....
    بهتره شما یه نگاهی به ایمیل هایی که شرکت های چینی برای مشتری ها میفرستند داشته باشید میبینید که متن هایی که در یک مکاتبه میاد خیلی با صحبت شفاهی تفاوت نمیکنه.
    توضیحات تو این زمینه مفصله اگه خواستید میتونم تو همین بخش مفصل تر براتون توضیح بدم.
    یه نکته مهم: اکثرا نامه اول نوشتنش خیلی سخت و زمان بر هست. خودتون متوجه میشید که نامه به نامه که جلو میرید چقدر راحت تر و سریعتر انجامش میدید. ولی اینو با تاکید میگم که سختی نوشتن نامه اول باعث نشه که شما اعتماد به نفستون رو از دست بدید و بیخیال مکاتباتتون بشید!!!!!!
    همچنین خیلی از دوستان مثل آقا مرتضی و بقیه بچه هایی که با چین کار میکنند شاید بتونن بهتر کمکتون کنند.
    بازم یه نکته یادم اومد: تمام کسانی که طرف مقابل شما در بازارهای خارجی هستند مثل خود شما زبان انگلیسی زبان اصلیشون نیست و یه جورایی مرسوم هست که مفهوم رو به هم میرسونن پس، از اینکه شاید زبان شما ضعیف باشه هیچ هراسی نداشته باشید!!!
    درپایان این نکته مهمه که موارد بالا صرفا خلاصه ای از نظر و تجربی شخص من بوده و شاید شما دوستان دیگه روش های استاندارد تر، منظم تر و قابل قبول تری داشته باشند.
    راستی محصول شما چیه شاید من بتونم کاری براتون انجام بدم!
    جواد استوار
    j.ostovar850@gmail.com
    336
    کاربر جدید
    کاربر جدید

در ادامه بالا

راستی یادم رفت بگم من هر دو جلد کتاب مکاتبات تجاری و سی دی همراهش رو دارم. اسمش 500 Essential Business Letter هست. اگه اطلاعاتی از تو کتاب خواستید و یا اسم نویسنده و ... برای تهیه کتاب لازمتون شد، اعلام بفرمایید خدمتتون اعلام کنم.
    43
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط j.ostovar850 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام.
    یه سری مکاتبات بازرگانی استاندارد وجود داره اما تجربه شخصی من ثابت کرده نیازی نیست خیلی استاندارد برخورد کنید. با ایمیل خیلی راحت میتونید باهاشون مکاتبه کنید. ولی بعضی کلمات رو باید خیلی با دقت بکار ببرید. مثلا درباره قیمت هیچگاه نگید قیمت محصول ما پایین یا مناسب است از کلمه Competitive price یا قیمت رقابتی بیان کنید.هیچگاه نگید که مثلا "قیمت هر متر مربع یا تن X دلار" (یعنی تو مذاکرات اولیه از کلمه price استفاده نکنید از Quotation به معنی نرخ یا مظنه قیمت استفاده کنید) و یک سری از این موارد.... مظنه رو هم FOB مثلا بندر عباس(جنس رو عرشه کشتی در مثلا بندرعباس ) و ....
    بهتره شما یه نگاهی به ایمیل هایی که شرکت های چینی برای مشتری ها میفرستند داشته باشید میبینید که متن هایی که در یک مکاتبه میاد خیلی با صحبت شفاهی تفاوت نمیکنه.
    توضیحات تو این زمینه مفصله اگه خواستید میتونم تو همین بخش مفصل تر براتون توضیح بدم.
    یه نکته مهم: اکثرا نامه اول نوشتنش خیلی سخت و زمان بر هست. خودتون متوجه میشید که نامه به نامه که جلو میرید چقدر راحت تر و سریعتر انجامش میدید. ولی اینو با تاکید میگم که سختی نوشتن نامه اول باعث نشه که شما اعتماد به نفستون رو از دست بدید و بیخیال مکاتباتتون بشید!!!!!!
    همچنین خیلی از دوستان مثل آقا مرتضی و بقیه بچه هایی که با چین کار میکنند شاید بتونن بهتر کمکتون کنند.
    بازم یه نکته یادم اومد: تمام کسانی که طرف مقابل شما در بازارهای خارجی هستند مثل خود شما زبان انگلیسی زبان اصلیشون نیست و یه جورایی مرسوم هست که مفهوم رو به هم میرسونن پس، از اینکه شاید زبان شما ضعیف باشه هیچ هراسی نداشته باشید!!!
    درپایان این نکته مهمه که موارد بالا صرفا خلاصه ای از نظر و تجربی شخص من بوده و شاید شما دوستان دیگه روش های استاندارد تر، منظم تر و قابل قبول تری داشته باشند.
    راستی محصول شما چیه شاید من بتونم کاری براتون انجام بدم!
    جواد استوار
    j.ostovar850@gmail.com
    با تشکر از آقا بهزاد و آقای استوار
    جناب استوار ممنون می شم اگر زحمتی نیست ،مطلب را برای بنده و سایر دوستان مفصل تر توضیح بدید تا استفاده کنیم.اگر یک نمونه از این نامه ها را هم در اینجا قرار بدید فکر می کنم بسیار مفید باشه.
    بنده قصد داشتم زمینه صادرات نوشابه های غیر الکلی مثل ماء شعیر را به عراق بررسی کنم.البته رب گوجه هم اگر بازارش مناسب باشه تا حدی دستم باز هست.اگر امکان همکاری در این زمینه باشه خوشحال می شم در خدمت شما و دیگر دوستان باشم.باز هم ممنون از توضیحاتی که ارائه کردید.
    sharl_nazhse@yahoo.com
    ویرایش توسط sharl : 17-02-2013 در ساعت 18:43
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    با تشکر از آقا جواد که تجربه خودشون رو در اختیار دوستان قرار میدن
    14
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    دوستان کتابی هم بانک سرمایه منتشر کرده به نام اصول اساسی بانکداری که برخلاف نامش بیشتر به مکاتبات تجاری پرداخته و جالب اینجاست که ویراستار کتاب یک متخصص بازرگانی امریکایی هست.
    مؤلف دکتر محمدی دهاقانی 09124852426
    و محمد کماسی 09122795285
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام
    دوستان، ما تولید کننده کلسیم کلراید و اسید کلریدریک هستیم...تا به الان افراد ثالث محصولات ما را به عراق و دیگر کشورها صادر میکردن ولی الان ما میخواهیم خودمون این کار را انجام بدیم...سایت و یا جایی که ما بتونیم مشتریان در عراق یا دیگر کشورهای نزدیک را شناسایی کنیم را معرفی میکنید و یا راهنمایی کلی برای شروع این کار...ممنون
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با من از طریق mosh_baz1992@yahoo.comتماس بگیرید . شاید بتوانم کمکتان کنم
    419
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    باسلام
    دوستان باید توجه داشته باشند که هر قرارداد به زبان انگلیسی برای کالای خاص می باشد و متاسفانه نمیتوان با حتی تغییر دادن ازش استفاده کرد .
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)