رئیس کمیسیون اصل 44 گفت: 35 تا 40 نفر از نمایندگان طرحی ارائه کردند که به جای افزایش یارانه نقدی در مرحله دوم، دولت پوشش بیمه های اجتماعی و حل مشکل مسکن را در دستور کار قرار دهد.

حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد طرح نمایندگان مجلس برای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: این طرح که توسط حدود 40 نفر از نمایندگان امضا شده و امروز به هیئت رئیسه مجلس تقدیم و از طرف هیئت رئیسه اعلام وصول شد، دارای دو بند است که اگر بخواهد در دستور کار قرار گیرد باید با قید فوریت به امضا برسد.

وی افزود: برای داشتن فوریت باید در صحن مجلس رای بیاورد در حالی که دولت فردا چهارشنبه قرار است، لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند.

نماینده اصفهان افزود: آنچه که دولت اعلام کرده به عنوان فاز دوم هدفمندی یارانه ها قرار است اجرا شود، عملا از سال آینده شروع می شود، چون در باقیمانده روزهای سال نه فرصت وجود دارد و نه طرح استفساریه مجلس اجازه افزایش بیش از 20 درصد قیمت حامل های انرژی را می دهد، بنابراین فاز دوم عملا از سال آینده شروع خواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل 44 تصریح کرد: در این طرح نمایندگان پیشنهاد کردند، به جای پرداخت یارانه نقدی مازاد به عنوان مرحله دوم طبق قانون هدفمندی یارانه ها این یارانه مازاد برای حمایت بیمه ای، گسترش پوشش بیمه های اجتماعی، حمایت مسکن و افزایش اشتغال اختصاص پیدا کند.

همچنین در بند دوم این طرح آمده است حمایت از تولید که در قانون 30 درصد پیش بینی شده بود، به طور کامل اجرا شود.

نماینده اصفهان افزود: این طرح به امضای حدود 40 نفر رسیده و اگر قرار باشد با فوریت بررسی شود، باید در صحن مجلس رای بیاورد.

فولاد گر در مورد بررسی بودجه 91 گفت: خیلی بعید است که در روزهای باقیمانده سال جاری لایحه بودجه 91 به پایان برسد و به احتمال قریب به یقین بررسی بودجه به سال 91 موکول می شود، چون زمان هر گونه محاسبه شود، براساس آئین نامه مجلس باید در کمیسیون های تخصصی بررسی شود و نمایندگان یکی دو هفته به حوزه های انتخابیه مراجعه می کنند، بنابراین بعید است حتی گزارش کمیسیون تلفیق در سالجاری به پایان برسد.

فولاد گر خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد مجلس یک اجازه دریافت و پرداخت 2 ماهه به دولت می دهد و به احتمال قریب به یقین بررسی کامل بودجه در سال آینده انجام می شود.

وی در مورد بودجه عمرانی در لایحه 91 گفت: باید عملکرد بودجه عمرانی در سالجاری مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به شرایط فعلی نباید بودجه عمرانی انبساطی باشد بلکه باید مقداری انقباضی تهیه شود.