ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن

نکاتی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی

اولین تجربه صادراتی: ریسک بالای محصولات کشاورزی
    پیشنهاد من اینه که اگر تازه کار هستید به هیچ وجه روی محصولات کشاورزی کار نکنید. ریسک بسیار بسیار بالایی داره.
    مجموعه ما اولین باری که صادر کرد سیب زمینی بود. هیچی نمیدونستیم.
    از کجا باید خرید؟
    چطوری باید حمل کرد؟
    چه طوری باید بسته بندی کرد؟
    در چه دمایی باید حمل بشه؟
    نوع بارگیری چطوریه؟
    چه نوع سیب زمینی ای خوبه؟
    و .....

سروتون رو درد نیارم. سیب زمینی وقتی رسیده بود مسکو، 60 درصدش گندیده بود. :blue::blue::blue:

محصولات کشاورزی خیلی پرریسکه. سود خیلی کمی هم نسبت به بقیه کالاهای صادراتی داره.
    231
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    باسلام
    دستتان دردنکند بابت این همه تیزبینی و فعالیت!

پرسش من در مورد وضعیت یک فقره واردات ودرارتباط بایک شرکت حمل و نقل است.
    ما مقداری کالاراتوسط چندین دستگاه کانتینربه بندر رجایی واردکرده*ایم. قراراست کالاها در بندرتخلیه شوند(STRIP) و بنابراین ما نیازی به*کانتینرهای این شرکت(پس از تخلیه) نخواهیم داشت اما این شرکت برای صدور برگه((ترخیصیه)) از ما سپزده(Deposit) کلانی درخواست کرده! من متوجه منطق این درخواست نمی*شوم، و تنها این شرکت اظهار می*کند که این موردیعنی دریافت سپرده بخشی از کار روتین است و راه دیگری هم وجود ندارد. بامزه اینکه این شرکت این مبلغ را به شکل چک ویاهرنوع تضمین دیگری نمی*پذیرد و اصراردارد که پرداخت فقط باید به شکل نقدانجام شود. آیااین درخواست منطقی و قانونی است؟ چطور باید با این قضیه برخورد کنیم؟
    با تشکر
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نکته بسیار مهم در صادرات محصولات کشاورزی:

یه نکته رو خیلی خیلی در صادرات محصولات کشاورزی مد نظر داشته باشید. اون هم اینکه شما اگر بیست تن بار بزنید تا برسه به مقصد میشه 19 تن.
    معمولا کالاهای مختلف کشاورزی، به دلیل از دست دادن رطوبت با کاهش وزن همراه میشن.
    این برای محصولات مختلف فرق داره. سیب زمینی رو من تا 2 تن هم دیدم کم کرده
    کلم تا 500 کیلو کم میکنه
    پیاز 200 کیلو
    و .....

برای جلوگیری از افت وزن محصول هم سعی کنید دما رو بین 5 تا 8 درجه تنظیم کنید و رطوبت کانتینر رو هم روی 75 تا 80 درصد تنظیم کنید.

حواستون به این موضوع باشه و وقتی خواستید قیمت بدید 500 کیلو بیشتر حساب کنید که ضرر نکنید.
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    باسلام

ما مقداری کالاراتوسط چندین دستگاه کانتینربه بندر رجایی واردکرده*ایم. قراراست کالاها در بندرتخلیه شوند(STRIP) و بنابراین ما نیازی به*کانتینرهای این شرکت(پس از تخلیه) نخواهیم داشت اما این شرکت برای صدور برگه((ترخیصیه)) از ما سپزده(Deposit) کلانی درخواست کرده! من متوجه منطق این درخواست نمی*شوم، و تنها این شرکت اظهار می*کند که این موردیعنی دریافت سپرده بخشی از کار روتین است و راه دیگری هم وجود ندارد. بامزه اینکه این شرکت این مبلغ را به شکل چک ویاهرنوع تضمین دیگری نمی*پذیرد و اصراردارد که پرداخت فقط باید به شکل نقدانجام شود. آیااین درخواست منطقی و قانونی است؟ چطور باید با این قضیه برخورد کنیم؟
    با تشکر
    سلام

*به نظر من که درخواست کاملا غیر منطقی هست. شرکت حمل و نقل فقط در صورتی که شما کانتینر را بخواهید از بندر خارج کنید باید سپرده *دریافت کند اون هم معمولا به صورت چک. در این جور مواقع که یک کارمند یا بخش سنگ اندازی می کند بهتر است به مدیر بازرگانی و یا مدیر ارشد شرکت مطرح کنید. این اولین باری است که همچین موضوعی را می شنوم و اصلا زیر بار این موضوع نروید.
    siavash
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    باسلام

با تشکر
    سلام صادق جان
    من بار صادراتی و وارداتی از بندر داشتم و سپرده بابت موارد مختلف به صورت نقدی گذاشتم ولی در تمام موارد دلیل محکمی برای این سپرده بوده . مثلا:
    یک بار گواهی مبدا نداشتم و سپرده نقدی گذاشتم(با توجه به ارزش کالا) البته این سپرده برای گمرک بود نه شرکت کشتی رانی
    یکبار هم خواستم کانتینر رو بیرون از بندر بیارم که شرکت کشتیرانی سپرده ازم خواست
    ولی در موردی که شما داری میگی، به نظرم این شرکت حق نداره چنین سپرده ای رو از شما طلب کنه. اگر تمام کرایه پرداخت شده ، درخواست این مبلغ درست نیست.
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    نکته بسیار مهم در صادرات محصولات کشاورزی:

یه نکته رو خیلی خیلی در صادرات محصولات کشاورزی مد نظر داشته باشید. اون هم اینکه شما اگر بیست تن بار بزنید تا برسه به مقصد میشه 19 تن.
    معمولا کالاهای مختلف کشاورزی، به دلیل از دست دادن رطوبت با کاهش وزن همراه میشن.
    این برای محصولات مختلف فرق داره. سیب زمینی رو من تا 2 تن هم دیدم کم کرده
    کلم تا 500 کیلو کم میکنه
    پیاز 200 کیلو
    و .....

برای جلوگیری از افت وزن محصول هم سعی کنید دما رو بین 5 تا 8 درجه تنظیم کنید و رطوبت کانتینر رو هم روی 75 تا 80 درصد تنظیم کنید.

حواستون به این موضوع باشه و وقتی خواستید قیمت بدید 500 کیلو بیشتر حساب کنید که ضرر نکنید.

بهزاد جان ممنون از ایجاد این تاپیک.

مطمئنا تجربه های ارزشمند شما و بقیه دوستان می تونه کمک زیادی برای تازه کاران این بازار باشد.

یه نکته ای که باید به اون توجه کنیم این هست که حتما در هنگام باسکول کردن بار باید آنجا حضور داشته باشیم تا وزن صحیح نوشته شود و باسکول هم سالم باشد.

*همچنین نکته مهم دیگر ان است که ممکن است کامیونی که سیب زمینی رو بار زده از سر زمین پر از گازوئیل بوده و زمانی که به مقصد ( لب مرز ) رسیده ، گازوئیل تموم کرده و وزن کامیون کلی افت می کند. به همین دلیل بهتر است سر زمین از خالی یا پر بودن باک کامیون مطمئن بشین. چون وزن نسبتا زیادی رو به خودش اختصاص می دهد.
    ویرایش توسط سجاد : 12-01-2012 در ساعت 16:50
    مارکوپولو
    مهمان
    باسلام

با تشکر
    من هم با نظر دوستان دیگه موافقم و فکر میکنم که این شرکت حق درخواست این مبلغ رو از شما نداره . نباید قبول کنین و فکر میکنم که باید ازشون بخوایین که دقیقا اعلام کنن که این مبلغ رو بابت چی میخوان.
    231
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    یکبار در گمرک بندر امام شاهدیک جنجال بودم بین یکی از مسئولین گمرک و نماینده یکی از شرکت*ها. ظاهرا موضوع این بود که این شرکت را متهم می*کردند که مغایرتی دارد در یکی از بارهای قبلی و به*آن*ها می*گفتند که در صورتی به شما اجازه فعالیت می*دهیم که تکلیف آن مغایرت قبلی را روشن کنید. نکته طنز ماجرا بعدا روشن شد، نکته این بود که آن*ها در حال صادر کردن( یا وارد کردن) چغندر بودند. بین آمار شرکت و آمارگمرک تفاوت وجود داشت که هرچقدر نماینده منطق می*آورد که این تفاوت ناشی از ازدست دادن رطوبت و ریزش گل ولای بوده کسی به*خرجش نمی*رفت. ماجرا در آنجا خاتمه یافت که نماینده شرکت پس از تماسش با تهران عنوان کرد که ما این بار را از گمرک بر مبنای اسناد صادره از طرف خود شما خارج کرده*ایم و همین الآن آماده هستیم که بقیه بار را ببریم، این بار درانبار شما قرارداشته، همین الآن بدهید که ببریم!!! تازه مطلب مشخص شد که در صورت نادیده گرفتن واقعیت ماجرا، گمرک بدهکار می*شود!!!
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط صادق [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    یکبار در گمرک بندر امام شاهدیک جنجال بودم بین یکی از مسئولین گمرک و نماینده یکی از شرکت*ها. ظاهرا موضوع این بود که این شرکت را متهم می*کردند که مغایرتی دارد در یکی از بارهای قبلی و به*آن*ها می*گفتند که در صورتی به شما اجازه فعالیت می*دهیم که تکلیف آن مغایرت قبلی را روشن کنید. نکته طنز ماجرا بعدا روشن شد، نکته این بود که آن*ها در حال صادر کردن( یا وارد کردن) چغندر بودند. بین آمار شرکت و آمارگمرک تفاوت وجود داشت که هرچقدر نماینده منطق می*آورد که این تفاوت ناشی از ازدست دادن رطوبت و ریزش گل ولای بوده کسی به*خرجش نمی*رفت. ماجرا در آنجا خاتمه یافت که نماینده شرکت پس از تماسش با تهران عنوان کرد که ما این بار را از گمرک بر مبنای اسناد صادره از طرف خود شما خارج کرده*ایم و همین الآن آماده هستیم که بقیه بار را ببریم، این بار درانبار شما قرارداشته، همین الآن بدهید که ببریم!!! تازه مطلب مشخص شد که در صورت نادیده گرفتن واقعیت ماجرا، گمرک بدهکار می*شود!!!
    احتمالا اینا یه فاکتور فروش ارائه کردن در زمان بارگیری در کارخانه یا مکانی که کالا بارگیری شده به گمرک که این فاکتور با میزان وزن بار در گمرک همخوانی نداشته. چون کالا رو در گمرک دوباره وزن میکنند.
    سختگیری گمرک به خاطر مسایل مالیاتیه. فاکتوری که میگیرن بر اساس اون از تولید کننده مالیات دریافت میشه. یعنی مشکل در عدم تطابق وزن کالای بارنامه و فاکتور فروش نیست بلکه اینا به خاطر مالیات کالای تولیدی اینقدر حواس جمع هستن.
    1
    کاربر جدید
    کاربر جدید

محصولات کشاورزی 2

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    اولین تجربه صادراتی: ریسک بالای محصولات کشاورزی
    پیشنهاد من اینه که اگر تازه کار هستید به هیچ وجه روی محصولات کشاورزی کار نکنید. ریسک بسیار بسیار بالایی داره.
    مجموعه ما اولین باری که صادر کرد سیب زمینی بود. هیچی نمیدونستیم.
    از کجا باید خرید؟
    چطوری باید حمل کرد؟
    چه طوری باید بسته بندی کرد؟
    در چه دمایی باید حمل بشه؟
    نوع بارگیری چطوریه؟
    چه نوع سیب زمینی ای خوبه؟
    و .....

سروتون رو درد نیارم. سیب زمینی وقتی رسیده بود مسکو، 60 درصدش گندیده بود. :blue::blue::blue:

محصولات کشاورزی خیلی پرریسکه. سود خیلی کمی هم نسبت به بقیه کالاهای صادراتی داره.
    سلام آقا بهزاد خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون راجب صادرات سیب زمینی.من همین الان دارم اولین محمولم رو صادر میکنم به امارات .اینا سورت شده میخوان.آیا نکته دیگه ای هم هست که باید در
    نظر گرفت.نکاتی که شما گفتین خیلی کلیدی بود و من اصلا در نظر نگرفته بودم. ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)