ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
    فرصت
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون اقا جلال. اره فکر میکنم خارک هم این رشته رو داره.

ماشالله همه اطلاعات دارن ولی رو نمیکنن.
    من هدفهم اینه که به مرور بتونیم تو این انجمن مسیر ها رو درست نشون بدیم. منابع رو جمع آوری کنیم. یکی از بزرگترین مشکلات نبود اطلاعات و منابعه. الان مثلا کلی باید بگردی تا در یک زمینه ای اطلاعات جامعی پیدا کنی.

نمیدونم چرا تو بازرگانی هیچ کس اطلاعات نمیده. من در فروم های زیادی در سایر زمینه ها فعالیت داشتم ولی هیچ کدوم مثل تجارت و بزینس بسته نبوده. واقعا این رو به جرات میگم که تعداد افرادی که از ابتدای اغاز به کار این فروم اومدن اطلاعات دادن به تعداد انگشتای یه دست نمیرسه.
    بعضی وقتا ادم دلسرد میشه.
    درود بر اقا بهزاد
    کاملا صحیح میفرمایید نمیدونم چرا توی حوزه تجارت بخصوص زمینه واردات و صادرات پنهان کاری توی اصول اولیه میشود برخی فکر می کنند یادگیری سایرن جای انها را تنگ میکند
    به قول تقی رفعت ما بر انیم که بر این سد رخنه افکنیم
    دوستان خوبی در این فروم فعال هستند که واقعا خوب کار میککند همی اقا جالا اطلاعات خوبی در حوزه تخصصی ارایه میکند شاید تجربه خیلی از تجار را نداشته باشد اما روح بلند منش ایشان قله های بزرگی را برای ایشان و تمامی عزیران این فروم ترسیم میکند
    از زحمات شما تشکر میکنم اقا بهزاد در ضمن نگران نباشید من هم با دانش ناقص هستم ما هرگز شکست نخواهیم خورد
    ویرایش توسط Marjan KhosraviKhah : 13-01-2013 در ساعت 10:59 دلیل: "توی این خراب شده "در متن حذف شد
    jalal13
    مهمان
    سلام
    این نظر لطف شماست و واقعا ممنونم
    من خودم هرچی در این زمینه ها یاد گرفته ام از لطف شما دوستان بوده و هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرصت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    درود بر اقا بهزاد
    کاملا صحیح میفرمایید نمیدونم چرا توی حوزه تجارت بخصوص زمینه واردات و صادرات پنهان کاری توی اصول اولیه میشود برخی فکر می کنند یادگیری سایرن جای انها را تنگ میکند
    به قول تقی رفعت ما بر انیم که بر این سد رخنه افکنیم
    دوستان خوبی در این فروم فعال هستند که واقعا خوب کار میککند همی اقا جالا اطلاعات خوبی در حوزه تخصصی ارایه میکند شاید تجربه خیلی از تجار را نداشته باشد اما روح بلند منش ایشان قله های بزرگی را برای ایشان و تمامی عزیران این فروم ترسیم میکند
    از زحمات شما تشکر میکنم اقا بهزاد در ضمن نگران نباشید من هم با دانش ناقص هستم ما هرگز شکست نخواهیم خورد
    5
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام من گرایشم حقوقه ولی از بازرگانی خوشم میاد برای شروع و فهمیدن روش وسبک تجارت باید چگونه شروع کنم
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام من گرایشم حقوقه ولی از بازرگانی خوشم میاد برای شروع و فهمیدن روش وسبک تجارت باید چگونه شروع کنم
    والا به نظرم زمانی که از تجارت و روش ها تجارت صحبت میکنیم، این موضوع فقط واردات یا صادرات رو در بر نمیگیره.

واژه تجارت واژه ای بسیار گستردس و تقریبا هر کاری که شما انجام میدید، حتی کارهای تحقیقی و پژوهشی میتونه جنبه تجاری به خودش بگیره.

هر کسب و کاری یک نوع تجارت هست. و نکته جالب اینکه هیچ کسب و کاری رو پیدا نمیکنید که بازدهی مالی (نگاه تجارتی) پشتش نباشه و رشد کرده باشه.

واسه همین زمانی که یمفرمایید سبک تجارت چیه خیلی موضوع کلی ای رو مطرح کردید.

من اگر بخوام در حد دانش اندک خودم جواب شما رو بدم باید بگم:

برای ورود به عرصه تجارت شما باید در ابتدا یک مهارت و یا تخصصی را داشته باشید که بر اساس اون بتونید یک تجارت رو شروع کنید. یه مکانیک مهارتش در تجزیه و تحلیل و تعمیر موتور ماشینه، یه دندان پزشک در تشخیص اسیب های دهان و دندان

اما یک بازرگان، تخصصش در درک این هست که چه کالایی در اینجا ارزان و در کشوری دیگر گران هست که از این طریق میتونه صادرات کنه. و وارد کننده هم به دنبال نیازهای کشور میگرده و زمانی که ببینه کالایی در کشوری دیگر ارزونتر از اینجا هست اقدام به واردات میکنه.

همینطور باید بازرگان تخصص های دیگری هم داشته باشه:
    تخصص در تامین کالا
    تخصص در فرایند ترخیص کالا
    تخصص در فرایند فروش و بازاریابی کالا.
    البته مسلما بسیاری از وارد کنندگان شاید بصورت حرفه ای فروشنده نباشند اما چون بازاری رو در اختیار دارن، از اعتبار و تجربشون روی یک کالای خاص برای واردات استفاده میکنن.

مسلما مهارت های دیگری هم برای یک بازرگان وجود داره که اینها باعث میشه یه بازرگان خیلی حرفه ای بشه و تشکیلات خودش رو گسترده کنه، مثلا:
    نگاه مدیریتی
    آشنایی با فرایند توسعه کسب و کار
    آشنایی با اصول و فنون مذاکره
    آشنایی با اصول نگارش و عقد قراردادهای تجاری
    آشنایی با اصول حسابداری، بیمه، مالیات و .....برای تاسیس و راه اندازی کسب و کار.
    تخصص در امر بازاریابی

البته نیازی نیست همه اینها رو به طور تخصصی بدونن. خیلی ها از مهارت افراد دیگر در این زمینه ها ممکنه استفاده بکنن.

نهایتا اینکه یه بازرگان حرفه ای فردیه که علاوه بر دانش و مهارت، تجربه بالایی داره و چیزایی رو میبینه که من تازه کار نمیبینم. فرصت ها از هزاران فرسخ دور تر میبینه و اونها رو شکار میکنه. مثلا قدرت تجزیه و تحلیل بازارهای صادراتی و وارداتی واقعا چیزیه که به این سادگی ها دست یافتنی نیست.
    26
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    مرسی از اساتید بزرگ آقا بهزاد و جلال... اینکه بعضی ها فک میکنن جاشون تنگ شده خیلی بد هستش....من مهندسی مکانیک خوندم..لیسانس الان تقریبا 3 ساله دارم تو عسلویه کار میکنم....اما واقعا خسته شدم...و دارم اینجا پیر میشم.......خلاصه..اون چیزی که 17/18 سال وقت گذاشتم و زحمت کشیدم شدم اما درآمدم خوب نیستش."البته خدا رو شکر میکنم که کار دارم"....یعنی اگه من بخوام اینجوری ادامه بدم چیزی حدود 8 سال طول میکشه تا من یتونم یک 120 تومن درامد داشته باشم که با خرج که عرض کنم میشه 12 سال...و من دیگه اون موقع جوون نیستم.. تاززه اگه خرجم بیشتر نشه..و مریض نشم که میشم..اینو خواستم بگم که .به هر حال افرادی مثل من دارن با توجه به وقت کم از این مطالب نهایت استفاده رو میکنن...شاید که بشه تغییراتی براشون بوجود بیاد در زندگی....و تشکر از دوستانی که وقت میزارن ومطالب واقعی رو مینویسند اینجا..
    ویرایش توسط kamran293 : 20-08-2013 در ساعت 07:38
    15
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    مرسی از اطلاعات مفیدی که گذاشتید، واقعا سایت مفید و کار امدی دارین.
    141
    کاربر فعال
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    درود به تمامی تاجران و همه ی شما جوانهای رعنا که بدنبال کسب علم و تکاپو در انید
    این سایتی رو که من واستون گذاشتم میتونه واستون مفید باشه
    شما از طریق این اموزشگاه که تحت نظارت و پشتیبانی وزارت صنعت معدن تجارت هست ،گواهینامه های مختلفی بگیرید ،که البته خصوصی است و شما با وزارت علوم و ... درگیر نیستید
    از گوشه ی بالای ،سمت چپ سایت چارت دروس و مراحل ان وقیمتها رو میتونید در یک pdfدریافت کنید و بیتر بدونید از این سازمان
    در بیشتر استانها و شهرهای بزرگ هم نمایندگی داره
    اما من توصیه میکنم برید خود اموزشگاه مرکزی ،تهران(در قسمت نمایندگی ها ببینید شهر شما این اموزشگاه رو داره یا خیر)
    من خودم در این اموزشگاه مدرکهای زیادی رو گرفتم
    *
    برآآی ای افتاب صبح پیروزی
    *
    انشاالله که همه شما همیشه در راه کسب علم باشید
    ارادتمند_خسروتاج

1
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام،جناب بهزاد دلسرد نشو بزودى اينجانب اصلاعات وتجربه ٣٠ سال تجارتم را در
    اختيار جوينده واقعى قرار ميدم. يا حق
    omidtomcat
    مهمان
    سلام
    ببخشید این موضوع رواینجا می نویسم چون امکانش ندارم موضوع جدید باز کنم از مدیران سایت خواهش می کنم برای این موضوع تایپیکی در قسمت تجارت الکترونیک با نام فارکس باز کنند با تشکر:

با سلام

از دوستان آیا کسی تجربه کارکردن به صورت واقعی در بازار فارکس رو داره ممنون می شم جواب بدید نیاز به مشورت و راهنمایی دارم
    7
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    ازشد گمرک دانشگاه آزاد داره؟؟؟ زیر مجموعه چه رشته ای هست؟؟
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع