ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

تو این کاره نیستی! تو خونِت نیست!!!

سلام به اهالی تاجربانک

تو این کاره نیستی!!!
    توی خونِت نیست!!!
    تو نمیتونی!!!
    برای این کار ساخته نشدی!!!
    تو رو چه به تجارت!!!
    تو شَم اقتصادی نداری!!!
    و...

جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.

یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟

آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟
    این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟
    316
    کاربر فعال
    این صحبت ها همیشه وجود داشته و خواهد داشت.مهم اینه که ما هر طوری که دوست داریم زندگیمونو از راه درست پیش ببریم و در جهت که به موفقیت منتهی میشه گام برداریم تا ذهنیت را عوض کنیم.
    336
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام بر عمو موری و همه بروبچس خاور دور بالاخص گوانگژو قهرمان
    یادمه تو چند تا کتاب مدیریت رفتار در رشته بازرگانی خوندم که آدم ها به لحاظ شم و استعداد به دو گروه تقسیم میشن گروهی شم صنعتی دارند که بیشتر سراغ فعالیت های تولیدی و صنعتی میرن و بسیار از کارهای صنعتی لذت میبرند و گروه دیگه بیشتر سراغ فعالیت های بازرگانی میرن که گفته میشه اینا شم بازرگانی دارند. البته این موضوع صددرصدی نیست چیزی خود من تقریبا تو چند سال گذشته دیدم تقریبا 80درصد این موضوع صحت داره. مطمئن هستم شماهم به عنوان یک بازرگان سراغ کارخونه های کشورمون برای خرید رفتید میبینیم که کار بازاریابی که برای ما به این راحتیه از دست خود کارخونه برنمیاد.همینه که اکثر کارخانه های ما خودشون نمیتونند محصولاتشون رو صادر کنند و افرادی مثل من و شما محصولاتشون رو از درب کارخونه تحویل میگیریم و میبریم تو بازار هدف میفروشیم. البته این موضوع رو برای کارخانجات کشور خودمون گفتم نمیدونم تو گوانگژو وضع به چه منوال هست یا نه.
    اما دررابطه با صورت سوالی گذاشته بودی: این نظر شخصی منه که میگم چیزی به نام شم بازرگانی وجود داره اما توانایی یادگیری انسان بسیار از این شم بیشتره. شاید با اطمینان بتونم بگم که من هم جزو کسانی بودم که هیچوقت فکرش نمیکردم وارد کار بازرگانی بشم. پدرم و همه افراد خانواده یعنی بجز مادرم که خانه دار بود هرچارتا برادرام که از من بزرگتر بودند تحصیلات مهندسی داشتند و درمشاغل دولتی بودند. امامن وارد کار بازرگانی شدم ولی تا رسیدن به یک تاجر هزینه های زمانی و مادی زیادی رو پرداختم خصوصا تو این اوضاع اخلاقی بدی که در تجارت تو کشورمون می بینیم چقدر از صداقتم سوء استفاده ها شد. وچقدر اطرافیان خیانت ها کردند. اما چون انسان توانایی یادگیری داره کم کم تونستم خودمو با شرایط بازار وفق بدم(خوشبختانه بدون اینکه مال حرامی یا حق کسی به جیبم وارد بشه).
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط naseer2263 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    این صحبت ها همیشه وجود داشته و خواهد داشت.مهم اینه که ما هر طوری که دوست داریم زندگیمونو از راه درست پیش ببریم و در جهت که به موفقیت منتهی میشه گام برداریم تا ذهنیت را عوض کنیم.
    سلام ممنون که در بحث شرکت کردی دوست من
    پس به نظر شما کاملا اکتسابی هست؟ و چیزی به اسم ژن بازرگانی یا تجارت، یا گروه خونی وجود نداره؟ یعنی تماما مهارت هست که هر کس میتونه یاد بگیره و رشد کنه؟
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط j.ostovar850 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام بر عمو موری و همه بروبچس خاور دور بالاخص گوانگژو قهرمان
    یادمه تو چند تا کتاب مدیریت رفتار در رشته بازرگانی خوندم که آدم ها به لحاظ شم و استعداد به دو گروه تقسیم میشن گروهی شم صنعتی دارند که بیشتر سراغ فعالیت های تولیدی و صنعتی میرن و بسیار از کارهای صنعتی لذت میبرند و گروه دیگه بیشتر سراغ فعالیت های بازرگانی میرن که گفته میشه اینا شم بازرگانی دارند. البته این موضوع صددرصدی نیست چیزی خود من تقریبا تو چند سال گذشته دیدم تقریبا 80درصد این موضوع صحت داره. مطمئن هستم شماهم به عنوان یک بازرگان سراغ کارخونه های کشورمون برای خرید رفتید میبینیم که کار بازاریابی که برای ما به این راحتیه از دست خود کارخونه برنمیاد.همینه که اکثر کارخانه های ما خودشون نمیتونند محصولاتشون رو صادر کنند و افرادی مثل من و شما محصولاتشون رو از درب کارخونه تحویل میگیریم و میبریم تو بازار هدف میفروشیم. البته این موضوع رو برای کارخانجات کشور خودمون گفتم نمیدونم تو گوانگژو وضع به چه منوال هست یا نه.
    اما دررابطه با صورت سوالی گذاشته بودی: این نظر شخصی منه که میگم چیزی به نام شم بازرگانی وجود داره اما توانایی یادگیری انسان بسیار از این شم بیشتره. شاید با اطمینان بتونم بگم که من هم جزو کسانی بودم که هیچوقت فکرش نمیکردم وارد کار بازرگانی بشم. پدرم و همه افراد خانواده یعنی بجز مادرم که خانه دار بود هرچارتا برادرام که از من بزرگتر بودند تحصیلات مهندسی داشتند و درمشاغل دولتی بودند. امامن وارد کار بازرگانی شدم ولی تا رسیدن به یک تاجر هزینه های زمانی و مادی زیادی رو پرداختم خصوصا تو این اوضاع اخلاقی بدی که در تجارت تو کشورمون می بینیم چقدر از صداقتم سوء استفاده ها شد. وچقدر اطرافیان خیانت ها کردند. اما چون انسان توانایی یادگیری داره کم کم تونستم خودمو با شرایط بازار وفق بدم(خوشبختانه بدون اینکه مال حرامی یا حق کسی به جیبم وارد بشه).
    سلام من رو هم از خاور دور پذیرا باش استوار جان

"توانایی بسیار بالاتر از استعداد و شمّ هست،" این رو هستم، درسته

الان که شما در تجارت موفق شدی فکر میکنی شمّ و ژن تجارت داشتی ؟ یا نه با یادگیری مهارتها و تجربه به دست آوردی؟
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    با سلام به همه دوستان به نظر من 10 توسعه ای رو که مارکو در بحث مقالات اقتصادی مطرح کرده بود برای شروع خوبه اما صداقت ،امانت ،خدا رو ناظر بر کار دونستن مهمترین بخش کار که خودش عامل موفقیته
    فرصت
    مهمان
    اگر واراثتی است خوب سوال چرا این همه اموزشگاه های بازرگانی در سراسر جهان وجود دارد ایا مفهوم اکتسباب چیزی جز یاد گرفتن نیست
    به نظر من هر تخصصی نیازمند تلاش و یادگیری است و تاثیر عوامل وراثتی ناچیز است
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    من با وراثتی بودن مخالفم هر کاری یه زحمتی داره
    meysamt
    مهمان
    به نظر من مهمترین چیز تو زندگی و کار علاقه است که علاقه هم از ویژگی های ذهنی فرد نتیجه میشه پس موفقیت در هر کاری یه جور ژن مربوطه رو می خواد.
    من به کار بازرگانی و تولیدی علاقه بسیار زیادی دارم(در حد مرگ) معمولا(یعنی ضرر نمیکنم. شاید سود نکنم) هم موفق میشم .ولی به کارهای دولتی و زیر دست یکی دیگه کار کردن حساسیت دارم و خوشم نمیاد.
    همین طور به کشاورزی که از حد گذشته است(علاقه دارم). خداراشکر در کار کشاورزی موفق هستم.

اما اینکه میگن تو خونت نیست یا برا این کارا ساخته نشدی شاید درسته.به قول رفقا : چون که ما خودمون بدیم . بدی رو زود می فهمیم. ))تو کار بازرگانی اگه مثل خودشون نباشی سرت کلاه میزارن باید حس شیشمت بگه که چیکار کنی.
    در حالت کلی صداقت کامل تو هر کاری یعنی باخت . چون نمیشه افراد رو تو چند ماه و چندسال شناخت باید زیرک کار کرد در عین حال که صداقت داشت و صداقت رو لو نداد.
    در روایات هست که بزرگان فرموده اند:مومن باید زیرک باشد.(((نه نامرد و ... فقط زیرک))))
    179
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    برای هر کاری باید به موضوع علاقه داشت ، با پشتکار دنبالش رفت، مطالعه کرد و شجاعت امتحان کردن و قدم برداشتن رو داشت. سوال اینه که اینها می تونن ریشه ژنتیکی داشته باشن، یعنی یکی ذاتا اهل مطالعه باه یکی نباشه؟ یا یکی کاری رو ژنتیکی دوست داشته باشه یا نداشته باشه؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)