ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
    731
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    خيلي صحبتهاي جالبي بود روشنمون كرد كلي
    95
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام و احترام به همه عزیزان
    در راستای فرمایش جناب آقا مرتضی باید عرض کنم که تجارت زیرمجموعه علم اقتصاد است و اقتصاد نه ارث است و نه مهارت بلکه فهم درست از مسایل مربوطه در زمان خودش است (به تعبیر بنده).تعاریف و تئوری های زیادی در ارتباط با تجارت و بازرگانی وجود دارد که هیچکدام منشاء ایرانی ندارد چرا که علم اقتصاد نیاز صنایع بود که آنهم خواستگاه غیر ایرانی داشته است ولی من ایرانی به این تعریف اصیل وسنتی ایرانی تجارت ایمان پیدا کرده ام که : تجارت یعنی توکل (ت) جسارت(ج) امید(ا) ریسک پذیری (ر) و تجربه(ت)
    دانشمند
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام به اهالی تاجربانک

تو این کاره نیستی!!!
    توی خونِت نیست!!!
    تو نمیتونی!!!
    برای این کار ساخته نشدی!!!
    تو رو چه به تجارت!!!
    تو شَم اقتصادی نداری!!!
    و...

جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.

یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟

آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟
    این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟
    سلام وعرض ادب خدمت همه همکاران محترم
    . نظر شخصی من با توجه به نسبی بودن قضیه نمیشه به طور تام گفت که اکتسابی هستش یا وراثتی .ولی یک سری خاصیتهایی در وجود انسانها هست که میشه بهش گفت خلاقیت و قابلیت .
    وقتی شخصی وارد بحث تجارت میشه باید یک سری رابطه ها رو با طرف مقابل به وجود بیاره که تاثیر گذاری این روابط به خلاقیت و قابلیت فرد بستگی داره خیلی ها خلاقیت این کارو ندارن خیلی ها قابلیتش رو هم ندارن که از خلاقیت دیگران استفاده کنن . تجربه شخصی من اینه که قابلیت انجام بعضی کارها بستگی قدرت یادگیری داره و وراثتی هستش ولی خلاقیتها اکتسابی هستن یعنی هرچی تجارب و آموخته های یک نفر بیشتر باشه قدرت خلاقیتش بیشتره . مثالی که میتونم برای دوستان بیارم نقش مترجم تو تجارت خارجی هستش مترجم هست که شاید خیلی هم به زبان مسلط باشه ولی شانس موفقیت رو میاره پایین ولی مترجم هست که شاید به زبان هم به اون صورت مسلط نباشه ولی میتونه واسه آدم معجزه بکنه . وقتی بیشتر به جزییات کارش دقت میکنی متوجه میشی که هیچ کدوم خلاقیت و تجربه نداشتن ولی اونی که باعث موفقیت شما شده قدرت درک و انتقال تجارب دیگران مخصوصا خود شما رو داشته . (نظر شخصی)
    121
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام به اهالی تاجربانکتو این کاره نیستی!!!توی خونِت نیست!!!تو نمیتونی!!!برای این کار ساخته نشدی!!!تو رو چه به تجارت!!!تو شَم اقتصادی نداری!!!و...جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟ آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟
    درود دوستان بنابر برداشت خودم از کتاب معجزه ی ذهن اثر تونی بازان همه ی انسان ها (انسان های سالم از نظر مغزی) توانایی ذهنشان با دیگران برابر است و اگه میبنیم مثلا فردی در زمینه ی ریاضیات استعداد بهتری نسبت به ادبیات داره دلیلش شکوفایی بخش مربوطه ی مغز فرد بوده. اون شخص با تمرین میتونه استعداد خودش رو در ادبیات نیز شکوفا کنه. نتیجه ی کلی شاید در ابتدا کسی وجود داشته باشه که استعدادی در مورد تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی نداشته باشه اما مسلما با تمرین می تونه به یک استوره در این زمینه تبدیل شه. نمونه های زیادی وجود داره، مثل ادیسون یا نیوتون یا ... که در ابتدا استعداد ضیعفی در درس خوندن داشتن ولی...
    111
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    شیرینی تجارت به روابطیه که بعدش ایجاد میشه و از طرفی هم هیچ معامله ای بدون مراوده انجام نمیشه.
    این توانایی هم یه مقداریش شخصیه هم اکتسابی.
    80 درصد استعداد هم شامل پشتکار میشه که نتیجه پشتکار بستگی به انتخاب های درست بر میگرده.
    بیزنس هرکسی ادامه خودش هست ، بیزنس هرکسی میتونه یه تصویر کاملی از "خود" شخص باشه.
    60
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    تنها و تنها پشتکار و هدف مهمه نه ژن نه ارث و نه چیز دیگه
    18
    نوشته های وبلاگ
    1
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام داش مرتضی گل و همچنین دانشمند خوش ژست ما آقا واقعا دمتون گرم موضوع شما کاملا چالب و در عین حال برای همه بیشتر مواقع تکرار شده .
    تاجر موفق تجارت رو صرفا به این منظور که کالایی رو از کشوری به کشور دیگر وارد یا صادر کنه انجام نمیده بلکه اصل تجارت یعنی اقدام به وارد یا صادر کالایی که تولید آن به مراتب گران تر از واردات آن میباشد وبرعکس
    ت تایید کالا الف اقدام به آن ج جرائت انجام آن ر ریسک پذیر آن در کل میشه یه تاجر به خصوص .
    اینو یه تاجر ترکیه ای گفت گفتم بگم بهتره
    ویرایش توسط alie : 26-10-2014 در ساعت 23:24
    21
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    دوستان صداقت به معنی ساده لوحی و زود باور بودن نیست پس میشه یه بازرگان هم صادق باشه هم زیرک هم ساده لوح و زودباور نباشه در واقع تو دنیای تجارت اگه یه نقطه سیاه تو یه کاغذ سفید دیدی باید بگی معنیش چیه و دنبال چراییش بگردی البته این قول یکی از مدیران قبلی منه که تاجر موفقی هم بود ولی من این حرفشو همیشه اویزه گوشمه د رضمن توی کار اگه میخوای موفقیتت همیشه گی باشه باید یه جفت کفش اهنی پات کنی و جلو بری
    17
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    به نظر من شخصیت ادماس که باعث میشه ی سری رو بگن استعداد داره یا تو خونشه..ی سری رو بگن نه..
    ادمای احساساتی ضعیف تنبل و بی اراده ..ادمایی که از سر سختی و تلاش و این در اون در زدن خوششون نمیاد اصولا به درد تجارت نمیخورن و اصلا علاقه ایم ندارن..واسه همینه تاجر زن کمتر از تاجر مرده.. شخصیت کسی که میخواد تجارت کنه خیلی اجتماعی سر زبون دار با سیاست و باهوشه..از شکست خسته نمیشه و دوست داره تلاش کنه.. همه چی ارثی نیست ولی این به فعالیت بخش چپ و راست ذهن داره...
    2
    نوشته های وبلاگ
    1
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام و درود
    به نظر من انسان در هر کاری میتونه موفق بشه در صورتی که انگیزه و عطش برای آرزوهاش داشته باشه.
    چند وقته پیش داشتم با علی دهقانی (دومین لژیونر بوکس ایران بعد از احسان روزبهانی ) صحبت میکردم که حرفه خیلی قشنگی زد گفت همه دنیا بوکس رو از سن 15 سالگی شروع میکنن ولی من از سن 24 سالگی شروع کردم میگفت همه اطرافیانم میگفتن خیلی دیر شده از سن و سالت گذشته ولی من انقدر انگیزه داشتم که تونستم دومین لژیونر ایران بشم.
    پس دوست عزیز به این حرفا که میگن تو این کاره نیستی و .... توجه نکن و آرزوهاتو دنبال کن
    موفق باشی

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)