ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    86
    کاربر جدید
    کاربر جدید

سوال از صادرات

بچه ها من چند سوال دارم از صادرات که نتونستم جوابشونو پیدا کنم ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند

1- کارت بازرگانی اگه صرفا جهت صادرات استفاده بشه مالیات داره؟ چون شنیدم صادرات معاف از مالیاته
    2- دریافت پول از مشتری به چه صورته؟ 100درصد نقد قبل از رسیدن کالا میدن؟ مخصوصن در مورد محصولات فاسد شدنی مهمه که پولشو بگیری بعد تامین بار کنی
    3- پولو از مشتری خارجی چجوری باید گرفت؟ روش معمول الان چی هست؟ مثلن شماره حسابه صراف میدیم بعد اینجا معادل ریالی میگیریم از صراف؟ یا روش دیگه ای هست؟
    4- اینکه گفته میشه ارز صادراتی بیاد تو مرکز مبادلات یعنی چی و چجوری؟ وقتی از صراف تو ایران پول گرفتیم دوباره ببریم بدیم مرکز مبادلات؟ البته میدونم قانونش هنوز تصویب نشده اما
    منظورشون همینه؟
    5- صادرات میوه با کانتینر یخچال دار هست؟ حتی اگه مقصد نزدیک باشه مثل ترکیه؟
    6- برای اینکه جنس فاسد شدنی تو گمرک نمونه و خراب نشه از قبل میشه رفت گمرک و شرایطو ردیف کرد که کانتینر رسید معطل نشه و سریع مرزو رد کنه؟ تو گمرک کشور مقصد چی؟ اونجا هم معطل میشه کانتینر؟
    بچه ها ببخشیدسوالاتم زیاد شد تو این چند روزه کلی امیدوار شدم که جایی پیداشده که تجارب تجار مبادله میشه عملن هیج جای دیگه نیست که بشه سوالی پرسید و جواب گرفت
    پیشاپیش ممنون از همه عزیزانی که پاسخ میدن و ببخشیدکه سوالها زیادن
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak316i [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    بچه ها من چند سوال دارم از صادرات که نتونستم جوابشونو پیدا کنم ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند

1- کارت بازرگانی اگه صرفا جهت صادرات استفاده بشه مالیات داره؟ چون شنیدم صادرات معاف از مالیاته
    2- دریافت پول از مشتری به چه صورته؟ 100درصد نقد قبل از رسیدن کالا میدن؟ مخصوصن در مورد محصولات فاسد شدنی مهمه که پولشو بگیری بعد تامین بار کنی
    3- پولو از مشتری خارجی چجوری باید گرفت؟ روش معمول الان چی هست؟ مثلن شماره حسابه صراف میدیم بعد اینجا معادل ریالی میگیریم از صراف؟ یا روش دیگه ای هست؟
    4- اینکه گفته میشه ارز صادراتی بیاد تو مرکز مبادلات یعنی چی و چجوری؟ وقتی از صراف تو ایران پول گرفتیم دوباره ببریم بدیم مرکز مبادلات؟ البته میدونم قانونش هنوز تصویب نشده اما
    منظورشون همینه؟
    6- برای اینکه جنس فاسد شدنی تو گمرک نمونه و خراب نشه از قبل میشه رفت گمرک و شرایطو ردیف کرد که کانتینر رسید معطل نشه و سریع مرزو رد کنه؟ تو گمرک کشور مقصد چی؟ اونجا هم معطل میشه کانتینر؟
    بچه ها ببخشیدسوالاتم زیاد شد تو این چند روزه کلی امیدوار شدم که جایی پیداشده که تجارب تجار مبادله میشه عملن هیج جای دیگه نیست که بشه سوالی پرسید و جواب گرفت
    سلام دوست عزیز
    به جمع ما خوش اومدی
    سوالاتت رو سعی میکنم تا جایی که اطلاعات دارم جواب بدم. دوستان دیگر هم اگر اشتباهی در جوابها بود اصلاح میکنن حتما و یا توضیحات بیشتر خواهند داد

1-صادرات مالیاتی نداره و اتفاقا بهتره که صادرات با کارت خودت انجام بشه تا پروانه ها به نام خودت صادر بشن و نیاز به صلح در محضر نداشته باشی.

2- در یافت پول کاملا به نوع قرارداد و توافق شما با مشتری بستگی داره. روشهای زیادی هست که در این انجمن مطلب راجع بهش نوشته شده ( لینکش رو پیدا میکنم و برات میذارم) ولی بطور کلی به توافق و نوع قول و قرار شما و خریدار یا فروشنده داره.

3-این سوال هم بستگی به شرایط شما داره، اگر شماره حساب خارج از ایران دارین، که با اون حساب کار میکنی، اگر نه با یه صراف قابل اعتماد میشه کار کرد، اگر ال سی باشه قرارداد که کار راحتتر و مطمئنتر خواهد بود از نظر دریافت و پرداخت (البته تحریمها ال سی رو تقزیبا فلج کرده )

4-این مورد رو من اطلاع کافی ندارم ، ولی تا جایی که میدونم شما دلار رو به مرکز مبادلات نمیبرین. شما در واقع وقتی جنسی رو صادر میکنی حتما یک پولی از طرف خارجی دریافت میکنی این ارز رو در همون سمت خارج از ایران به مرکز مبادلات به قیمت روز دلار مرکز میفروشی و اونها با دریافت پول از مشتری شما در خارج از ایران اون ارز رو در اختیار واردکننده قرار میدن تا بدون اینکه ارز وارد کشور بشه با همون ارز خارج از ایران خرید انجام بشه. و شما معادل ریالی در داخل دریافت کنی.

5- بله صادرات با کانتینر یخچال دار هست و خیلی هم مهمه که درجه یخچال رو برای میوه های مختلف بدونین و نوع بسته بندی و چیدمان هم خیلی تاثیر داره در سلامت میوه تا مقصد.

6- در صادرات در گمرک ایران که اگر ترخیص کار خوب داشته باشی و تمام مدارک و گواهی های بهداشت رو تمام و کمال آماده داشته باشی قبل از رسیدن بار. سریعا میتونی ترخیص کنی. ولی بودن بار در داخل یخچال با دمای مناسب میتونه ریسک مشکلات احتمالی رو اگر زمان طولانی شد پوشش بده. در مورد گمرک مقصد هم، روال بر این هست که باید سریع ترخیص بشه چون کالا فاسد شدنی هست ولی واقعا این موضوع به گمرکی بستگی داره که میخوایی از اونجا کالا رو وارد کنی و همینطور به تکمیل بودن مدارک و آگاهی کامل از اینکه گمرک مقصد دقیقا چه مدارکی رو میخواد برای ترخیص. ولی من پیشنهاد میکنم برای جنس صادراتی هرگز تعهد ترخیص در مقصد رو به عهده نگیر. چون در کشور خودت دستت باز هست و قدرت مانور زیادی داری اگر مشکلی پیش بیاد. و سریع میتونی حلش کنی ولی در کشور مقصد این توان به شدت کاهش پیدا میکنه. بنابر این بهترین حالت فروش fob یا daf هست. کمترین ریسک رو برای شما داره.
    86
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    مرتضی عزیز مرسی از وقتی که گذاشتید و جواب دادید خوشحالم از آشنایی با دوستای خوبی مثل شما در این فروم
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak316i [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    مرتضی عزیز مرسی از وقتی که گذاشتید و جواب دادید خوشحالم از آشنایی با دوستای خوبی مثل شما در این فروم
    خواهش میکنم ، امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم. ما هم از اینکه شما در جمع ما هستین خوشحالیم
    jalal13
    مهمان
    ببخشید ولی همانطور که میدونید من تازه کارم ممنون میشم اگر در مورد حال فروش fobیاdafتوضیح بدید
    فرصت
    مهمان
    با سلام اقا جلال فوب و دف اصطلاحات اینکوترمز است که شما قرار داد خود را میتوانید بر مبنای انها تنظیم نمایید
    فوب: تحویل کالا روی عرشه کشتی
    دف : تحویل کالا در مرز
    توی فروم فکر میکنم دوستان این اصطلاحات را بیشتر باز نمیده اند
    28
    کاربر جدید
    کاربر جدید

منظورشون همینه؟

در مورد سوال چهارم

بهتون اجازه نمیدن که دلار رو تو بازار آزاد بفروشی بلکه معادل قیمت مبادله ای بهتون ریال میدن مگر اینکه بخای باهاش جنس وارد کنی
    24
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    البته میتونید حواله وارده را در بازار بفروشید، فکر کنم صرافی ها اینکار را انجام میدن
    Navid_atabaki
    مهمان
    حالا دوستان دو تا سوال هم بنده داشتم
    اولی اینکه برای صادرات سالانه جایزه ای برای بازرگان در نظر گرفته میشه تاچه حد درسته و آیا از دوستان تجربه ای داشتن؟!

دومی اینکه از چه راهی میتوان ارز رو خودمون وارد کشور بکنیم؟!آیا راهی به نظر دوستان میرسه؟مخصوصا در معاملاتی که حجم نقدینگی پایین است...
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid_atabaki [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    حالا دوستان دو تا سوال هم بنده داشتم
    اولی اینکه برای صادرات سالانه جایزه ای برای بازرگان در نظر گرفته میشه تاچه حد درسته و آیا از دوستان تجربه ای داشتن؟!

دومی اینکه از چه راهی میتوان ارز رو خودمون وارد کشور بکنیم؟!آیا راهی به نظر دوستان میرسه؟مخصوصا در معاملاتی که حجم نقدینگی پایین است...
    اولی جایزه صادراتیه. اما نمیدم. الانم خیلی ها طلب دارن

قبلا یک سری از کالاها واردات در مقابل صادرات بود که در واقع برای واردات اونها شما باید معادل واردات یه پروانه صادراتی ارائه میدادی و این پروانه رو از کسی که چنسش رو صادر کرده میخریدی.

دوم:
    میتونی واردات انجام بدی باهاش، میتونی از طریق صرافی ها اقدام کنی. اونور بهشون بفروشی و اینجا ریال بگیری یا دلار که البته یه درصدی ازش کسر میشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)