ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26
    16
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام
    مرسی از آقای فرصت..بله من هم پس از کسب این اطلاعات از ثبت شرکت منصرف شدم..
    اما من راهنمایی میخوام از شماو تمام دوستان..اینکه وقتی ابتدا سرمایه کم هست با این سرمایه کم چطور برنامه ریزی کنیم که هم بشه کار کرد و هم افزایش سرمایه هرچند تدریجی داشته باشیم تا راه برای آینده هموارتر بشه و کاری رو که میخوایم بعدا باهاش انجام بدیم؟

چون فکر انجام کار خوب هست و مذاکره هم کردم اما سرمایم برای انجام این کارکافی نیست..
    2- آیا کسایی هستند که مورد اعتماد باشن و بشه مشارکتی با تجمیع سرمایه و نیز تجربه ، کار رو شروع کرد؟

3- آیا کتابی در زمینه تجارت هست که به صورت کاربردی نکاتی رو برای کسانی که رشتشون بازرگانی نیست بده؟یا کسایی هستند که برای تصمیم گیری قطعی راجع به کاری نکات لازم رو راهنمایی کنن و بشه باهاشون مشورت کرد؟
    ممنون میشم اگه هرکس نکات مفیدی که به ذهنش میرسه یا تجربه کرده رو مطرح کنه تا استفاده کنیم..
    ویرایش توسط farzan : 17-12-2012 در ساعت 13:36
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام

دوست عزیز، من هم فکر میکنم کار خوبی کردی که فعلا از ثبت شرکت منصرف شدی، ثبت شرکت شاید کار ساده ای باشه ولی واقعا در ادامه، اگر ندونی دقیقا چی میخوایی و نتونی درست قدم برداری ،میتونه واقعا برات دردسرساز باشه...انحلال و اظهار های مالیاتیش میتونه واقعا دردسر بشه برات...وقتی برو سراغش که واقعا نیازش رو احساس کنی و از همه مهمتر دقیقا از ریز و بم و مسیرش آگاه باشی و هم اینکه دقیقا برای استارت تجارتت مهارت و توانایی کسب کرده باشی.

همیشه نظر شخصی من این بوده که وقتی توان مالی بالا نداری برای استارت یک تجارت، باید تا میتونی ریسک رو پایین بیاری. چون وقتی پشتوانه مالی قوی وجود نداره نباید با آزمون و خطا جلو رفت. راههای مختلفی شاید بشه برای پایین آوردن این ریسک انتخاب کرد،
    شاید بشه با درصد پایینی از سرمایه آغاز کرد و تمام سرمایه رو وارد بازی نکرد. که اگر خدایی نکرده شکستی بود اصل و تمام سرمایه به خطر نیوفته.
    شاید بشه با کسی که تجربه بالاتری داره شراکت کرد و با وارد کردن بخشی از سرمایه به تجارت ریسک رو با تجربه ء اون شخص پایین آورده..
    یا اینکه با کار در یک شرکت بازرگانی شروع کرد و با فوت و فن کار آشنا شد و در واقع بدون وارد کردن سرمایه شخصی ریسک رو پوشش داد...
    ...
    فرصت
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzan [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام
    مرسی از آقای فرصت..بله من هم پس از کسب این اطلاعات از ثبت شرکت منصرف شدم..
    اما من راهنمایی میخوام از شماو تمام دوستان..اینکه وقتی ابتدا سرمایه کم هست با این سرمایه کم چطور برنامه ریزی کنیم که هم بشه کار کرد و هم افزایش سرمایه هرچند تدریجی داشته باشیم تا راه برای آینده هموارتر بشه و کاری رو که میخوایم بعدا باهاش انجام بدیم؟

چون فکر انجام کار خوب هست و مذاکره هم کردم اما سرمایم برای انجام این کارکافی نیست..
    2- آیا کسایی هستند که مورد اعتماد باشن و بشه مشارکتی با تجمیع سرمایه و نیز تجربه ، کار رو شروع کرد؟

3- آیا کتابی در زمینه تجارت هست که به صورت کاربردی نکاتی رو برای کسانی که رشتشون بازرگانی نیست بده؟یا کسایی هستند که برای تصمیم گیری قطعی راجع به کاری نکات لازم رو راهنمایی کنن و بشه باهاشون مشورت کرد؟
    ممنون میشم اگه هرکس نکات مفیدی که به ذهنش میرسه یا تجربه کرده رو مطرح کنه تا استفاده کنیم..
    با سلام
    توی این شرایط اقتصادی کار نمودن با افراد دیگر کمی سخت است به خصوص با این نرخ دلار به نظر من تا زمانی که به لحاظ دانش قوی نشده اید وارد میدان نشوید خیلی ها پول هایشان را فقط به خاطر بستن قرارداد ضعیف با طرف خارجی از دشت داده اند و مثال های دیگر
    حجم سرمایه بعد از فکر خوب و شکار فرصت است
    کار مشاکتی به نظر من نکنید و اگر خواستید کار نمایید با کسی در حجم خیلی خیلی پایین فقط به منظور کاراموزی همکاری نمایید
    کتاب خوب زیاد است اما فروم هایی مثل این دانشگاهی رایگان با اساتدی خوب است
    کتاب اقای دیبای در مورد صادرات و واردات خوب میباشد این شخص واقعا توی تجارت قدر است و کتاب خوبی نوشته و استاد بنده هم بوده
    از همین فروم شروع کنید و اگر سوالی بود دوستان زیادی هستند که پاسخ خواهند داد
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوست عزیزم

اتفاقا من همین هفته پیش توی قشم شرکت ثبت کردم. یه سری توضیحات بهتون میدم امیدوارم کامل باشه.

اول که دو نوع شرکت برای ثبت بیشتر طرفدار داره که تعداد اعضای لازم برای ثبتش توی قشم به این شکله:
    مسولیت محدود ( دو تا شریک لازمه و بازرس نمی خواد)
    سهامی خواص ( سه تا شریک و یک بازرس)

برای ثبت شرکت توی قشم مراحل کار اینجوریه:

مدارک لازم: کارت ملی- شناسنامه- مدرک تحصیلی برای بعضی از انواع مجوزهای سرمایه گذاری -کارت پایان خدمت یا معافیت ( گواهی سو پیشینه و تعهد محضری و این چیزا رو نمی خواد) و اجاره نامه یا سند دفتر شرکت یا مغازه صرفا در جزیره قشم که جای نام مستاجر باید نوشته بشه آقای فلانی به نمایندگی از شرکت فلان ( این مهمه ها )

1- مراجعه نماینده شرکت به اداره ثبت شرکتهای قشم واقع در شهر قشم و ارائه درخواست تعیین نام شرکت. ( بعد 3 روز جواب تعیین نامتون میاد.)
    2- یه 2-3 روز بعد اول تماس می گیرید ببینید جواب تعیین نامتون اومده یا نه بعد مجددا نماینده شرکت میره به اداره ثبت شرکتها برای دریافت معرفی نامه به اداره سرمایه گذاری قشم. توی این مرحله معرفی نامه و فرم خام اساسنامه رو از اداره ثبت شرکتها می گیرید.
    3- معرفی نامه رو می برید به اداره سرمایه گذاری. اونجا باید مجوز سرمایه گذاری بگیرید تا بتونید ادامه کار ثبت شرکتتون رو انجام بدید. روال کار اینجوریه که 3 نوع مجوز دارند ( صنعتی-خدماتی -بازرگانی) هر کدوم هم یه قیمتی داره که باید پرداخت کنید تا اون مجوز رو بهتون بدند. ما خدماتی و بازرگانی رو گرفتیم. خدماتی 450 هزار تومن و بازرگانی 1 میلیون تومن هزینه بر میداره براتون. اون یکی رو نمی دونم ولی فکر کنم 700 هزار تومن بود. اینجای کار خیلی مهمه چون بعد شرح فعالیتهای اساسنامه شرکت باید دقبقا مطابف با مجوزی باشه که گرفتید. مثلا اگه مجوز خدماتی دارید نمی تونید واردات صادرات انجام بدید. در کل آب بخواید بخورید باید پول بدید مجوز بگیرید اینجا که واقعا احساس بدی بهتون دست میده وقتی می بینید اینقدر پولکی هستند. خب بگذریم ، یک روز طول میکشه تا مجوز اماده بشه. توی این مدت شما باید فرم اساسنامه رو طبق مجوزهایی که پولش رو دادید پر کنید.
    4- روز بعد میرید مجوزهاتون رو می گیرید و اساسنامه هایی( 2 نسخه) که پر کردید رو میدید همونجا براتون تایید کنند.( اساسنامه رو همه اعضا شرکت باید امضا کنند ولی برای روال اداری در این مرحله فقط مدیرعامل لازمه حضور داشته باشه)
    5- اساسنامه و کپی مجوزتون رو می برید اداره ثبت شرکتها تحویل می دید. اونجا هم 270 هزار تومن ازتون می گیرند برای انجام ثبت و اگهی روزنامه و سایر امور !!! 3 روز بعد هم می گن بیاید مدارک نهایی تاسیس شرکتتون رو بگیرید.
    6- سه روز بعد میرید یک دفتر روزنامه و یک دفتر کل می خرید میرید اداره ثبت شرکتها. اونجا مدارکتون رو می گیرید و دفاتر رو میدید پلمپ کنند همونجا براتون. خوشبختانه اینجا دیگه پول نمی گیرند چون قبلا گرفتند !
    7- بهتون می گند که آگهی روزنامه 2 ماه دیگه حاضر میشه برید دو ماه بعد بیاید. چرا؟ چون اون 270 هزار تومنی که داده بودید برای انجام خدمات ثبت شرکتتون ، برای ثبت آگهی خارج از نوبت کافی نبوده و باید 40 روز تو نوبت ثبت آگهی ارزون قیمت تر تو روزنامه باشید!!!

حالا اگه کارت بازرگانی هم می خواید باید این کارها رو بکنید.
    1- مدارک ثبت شرکتتون و مجوزهاتون و کلا هرچی مدرک دارید ( چون می دونند آگهی تاسیستون به این زودی ها اماده نمیشه به این گیر نمی دند) ور می دارید میبرید اسکله بهمن قشم - معاونت اقتصادی . اونجا 300 هزار تومن ازتون می گیرند و یک کارت براتون صادر می کنند که فقط و فقط توی جزیره قشم اعتبار داره!!! یعنی اگه بخواید جنس وارد سرزمین اصلی ( همه خاک ایران به جز مناطق آزاد و ویژه) کنید این کارت به دردتون نمی خوره. و اگه بخواید جنس وارد قشم بکنیدو یا از قشم صادر کنید کارت بازرگانی سرزمین اصلی به دردتون نمی خوره چون اونها فقط کارت خودشون رو قبول دارند. خلاصه کنم 300 هزار تومن انداختید دور .

البته زیاد نگران نباشید چون قبلا حدود 1 میلیون تومن هم برای مجوز سرمایه گذاری انداخته بودید دور چون این قانون معافیت از مالیات فقط و فقط برای فعالیتهایی از شما اعتبار داره که در محدوده منطقه آزاد قشم انجام میشه. که البته 20 ساله. بنابراین اگه کالایی رو وارد قشم کردید مالیاتی ازتون نمی گیرند و حقوق گمرک ناچیزی می پردازید ولی همین کالا رو که بخواید وارد سرزمین اصلی کنید هرچی رو که دادید و ندادید دوباره با نرخ معمول باید بپردازید.
    ویرایش توسط persiannova : 28-12-2012 در ساعت 13:52
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    یه چیزی یادم رفت بگم. هر سال 10% پول مجوزهای سرمایه گذاریتون رو باید بدید تا مجوزتون رو تمدید کنند براتون چون اعتبار مجوزها یک ساله است.
    899
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    تست
صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع