ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید

صادرات خشكبار به عراق

با سلام و خدا قوت خدمت دوستان گرامي،
    من يه تازه كارم كه به اميد خدا و كمك شما سروران قصد دارم وارد كار صادرات بشم.
    دسترسي بدون واسطه به تخم آفتابگردان و كدو دارم.
    ميخواستم شما دوستان در زمينه امورات گمركي اين حرفه تا مرحله ي ورود به كشور عراق راهنماييم كنيد.
    بازاريابي خوب و اعتماد به نفس فوق العاده اي دارم. از پس فروشش بر ميام. اما نميدونم براي خروج چي كار بايد كرد و اينكه آيا براي صادرات هم بايد پول گمرك بديم يا نه؟
    ازتون خيلي خيلي متشكرم و از اينكه به جمع صميميتون پيوستم احساس خوشحالي و غرور ميكنم.
    ميثم؛
    ویرایش توسط ميثم : 23-11-2012 در ساعت 22:16
    102
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    جناب میثم خان تاحدودی نحوه کاروبارتان را شفاف تر بیان فرمایید...تا اگر درتوانایی حقیر بود ..به امیدخدابتوانیم مسئله را حل وفصل کنیم....
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام آقاي جامي، اگر ممكنه در مورد تشريفات اداري خروج از گمرك برام توضيح بديد، من نميدونم چه كارايي بايد انجام داد تا مثلا يك تن تخم آفتابگردان رو از مرز عراق رد كرد،
    از لطف و توجهتون ممنونم،
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    از دوستان ديگر هم خواهش ميكنم در اين مورد منو راهنمايي كنن،
    متشكرم،
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    کلا صادرات دردسر چندانی نداره.
    حالا اگر کشور مقصد کشوری مثل عراق باشه که کار به مراتب راحت تره

برای صادرات شما ابتدا به یک کارت بازرگانی نیاز دارید. یا خودتون برید به عنوان یک شخص حقیقی کارت بگیرید و یا اینکه افراد و شرکت هایی که در کارهای ترخیص کالا هستند و کارت دارن رو باهاشون تماس بگیرید.
    البته استفاده از کارت بازرگانی اونها طبیعتا هزینه ای نداره چون صادراته ولی برای واردات اگر از کارت بازرگانی کسی بخواید استفاده کنید باید پول بدید.

روال کار اینطوریه که شما ابتدا کالاتون رو بسته بندی میکنید. و یک پرفرما و پکینگ آماده می کنید. پرفرما فرمی هست که در همین تالا هم نمونش موجوده. پکینگ لیست هم در واقع لیست مشخصات کالا هست. مثل نوع بسته بندی، تعداد بسته ها، وزن خالص وزن ناخالص، وزن کل و ......
    شما کالا رو میفرستید گمرک و کافیه که اونجا به کسی وکالت بدید تا بره براتون تشریفات گمرکیشو انجام بده.
    مرحله اول صدور پروانه هست. که ترخیصکار اینجا بر اساس اطلاعاتی که شما به ایشون دادید میره و برگ سبز (همون پروانه صادراتی ) رو میگیره. این اطلاعات چیز خاصی نیست. یه فرم هست که توش اطلاعات کالا و ارزشش و مقصد و مبدا و این چیزا رو نوشته/

بعد از صادر شدن پروانه کامیون از گمرک خروج میکنه. کامیون ها هم خودشون با شرکت های حمل و نقل ارتباط دارن که براشون کارنه تیر و CMR صادر میشه. این دو تا که گفتم در واقع اسناد حمل هستن که مشخصات بار رو نشون میدن، همینطور اسم خریدار و فروشنده، کشور مبدا و مقصد، مشخصات کالا و..... که همه اینها از روی همون پرفرما و پکینگی که شما به شرکت حمل و نقل میدین صادر میشه.
    در نهایت راننده + پکینگ+ پرفرما+ کارنه تیر +CMR با هم دیگه از مرز خارج میشن و میرن میرسن گمرک مقصد.
    اونجا هم کالا ترخیص میشه که دیگه بر عهده شما نیست.

منتهی چند نکته:
    نکته اول اینکه شما ایا اونجا مشتری دارید؟
    کالا رو به چه شکلی میخواید تحویل بدید؟ ایا لب مرز؟ درب کارخونه؟ در کشور مقصد؟ در گمرک مقصد؟ در انبار خریدار؟ همه اینها به اینکوترمز بستگی داره. به نظر من توافق کنید که کالا رو به صورت DAf تحویل بدید. DAF یعنی تحویل در مرز ایران به صورت ترخیص شده و کامیون هم البته شما باید بگیرید ولی دیگه بعد از اون مسئولیتی ندارید. اگر بازارتون خیلی خوبه و مشتری سر و دست میشکنه که درب کارخونتون تحویل بدید بگید بیا وردار ببر.
    نکته بعد در مورد روش دریافت پولتون هست که این رو خودتون باید جواب بدید.
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    از پست عاليتون بينهايت ممنونم آقا بهزاد عزيز،
    آيا حتما بايد مشخصات خريدار موجود باشه؟ و مثلا نميشه از مرز خارج و بصورت گرم فروخته بشه؟ كه سودش بيشتر و براي من تخصصي تره،
    چون براي شروع با وانت خواهم برد.
    شما چه روشي رو براي دريافت پول توصيه مي كنيد؟
    متشكرم؛
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    از پست عاليتون بينهايت ممنونم آقا بهزاد عزيز،
    آيا حتما بايد مشخصات خريدار موجود باشه؟ و مثلا نميشه از مرز خارج و بصورت گرم فروخته بشه؟ كه سودش بيشتر و براي من تخصصي تره،
    چون براي شروع با وانت خواهم برد.
    شما چه روشي رو براي دريافت پول توصيه مي كنيد؟
    متشكرم؛
    شما وقتی یه نامه پست میکنید اونور کی باید نامه رو تحویل بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نمیشه که اسم خریدار نباشه. دوما اینکه بحث ما بحث فروش عمده هست. نه یک وانت. مگر اینکه شما بخوای کالاتو کنار یه کالای دیگه بار کامیون ترانزیت کنی. که همراه باکالاهای دیگه از مرز خارج بشه. وگرنه اجاره یه کامیون که فقط 1 دهم اون پر بشه که به صرفه نیست.
    واسه دریافت پول هم والا من نمیدونم شما میخواید چی کار بکنید ولی میتونید با فروشنده توافق کنید که نقد به شما بده و از طریق صرافی حواله کنید ایران. یا اینکه خودتون برید پول رو بگیرید بیارید. مونده ارزش بارتون چقدر باشه. اگه 5 هار دلار ایناس که میزارید جیبتون برمیگردید.
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    از پاسخ دقيق شما بينهايت ممنونم بهزاد جان،
    102
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    باسلام خدمت میثم خان:
    برادر نازنین اولا بفرمایید کجای عراق؟کدام استان یاشهرش؟کردنشین یاعرب نشین؟
    دومابفرمایید که آیا بازارش رودارید؟یاهمون مشتریش راردیف کردید؟
    سوما توجه فرماییدکه بعداز جواب دادن به دومورد بالا ،میتوانم عرض کنم که ارسال محصولتان به چه طریقی به صرفه خواهدبود....
    jamico.mahabad@gmail.com
    40
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام خدمت آقاي جامي،
    مقصد كردستان عراق شهر اربيل،
    با يادگيري مراحل صادراتش، كار بازاريابيش چيزي نيست چون با كمك خدا من بازارياب حرفه اي هستم.
    متشكرم.
صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع