ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52
    18
    کاربر جدید
    کاربر جدید

بازرگانی یا تجارت چیست؟

بازرگانی یا تجارت به دادوستد کالا یا خدمت دارای ارزش میان شخص حقیقی یا شخص حقوقی گفته می شود.
    به طور کلی هرگونه عملی (قابل سنجش و اندازه گیری مادی) را که اشخاص در مقابل کالا یا خدمتی، کالا یا خدمتی را واگذار نموده و هر دو طرف به هنگام این عمل راضی باشند بازرگانی گفته می شود.
    بازرگانی به دو قسمت بازرگانی داخلی و بازرگانی خارجی تقسیم می شود. در عرف معمول به تبادل کالاها یا خدمات بازرگانی اطلاق می شود و برای بهتر معامله کردن در زمان لازم ومحدود نیاز به اطلاعات و مدیریت کردن اطلاعات جهت رسیدن به هدف است.
    بازرگانی سازوکاری است که هستهٔ سرمایه داری را تشکیل می دهد.
    18
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بازرگانی خارجی
    بازرگانی خارجی به دادوستد کالا یا خدمت دارای ارزش فراسوی مرزهای بین*المللی گفته میشود که در بسیاری از کشورها نمایانگر میزان تولید ناخالص داخلی میباشد. تاریخچه اینگونه داد ستد از جاده ابریشم و جاده کهربا آغاز گردیده، هرچند به نظر میرسد در زمان خود به اندازه امروز از اهمیت اقتصادی برخوردار نبوده.
    18
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سازمان تجارت جهانی (wto)
    سازمان تجارت جهانی (wto) یک سازمان بین المللی است؛ که قوانین جهانی تجارت را تنظیم و اختلافات بین اعضا را حل و فصل می کند. اعضای سازمان تجارت جهانی کشورهایی هستند که موافقت نامه های (حدود ۳۰ موافقت نامه) این سازمان را امضا کرده اند. مقر سازمان تجارت جهانی در ژنو، سویس قرار دارد. تا نوامبر ۲۰۱۰، ۱۵۳ کشور عضو این سازمان شده اند. روسیه در حال حاضر جدیدترین عضو این سازمان محسوب می شود
    60
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    شخص حقیقی و حقوقی یعتی چی ؟
    60
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

- ثبت سفارش و ترخیص کالا

- واردات از مناطق آزاد

- مبادرت به حق العمل کاری در گمرک

- صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز

- ثبت نام ها و علائم تجاری (غیرفارسی)

نکته : کارت بازرگانی شرکتهای تعاونی از اتاق های تعاون دریافت می شود.
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام. نميدونم من با گذاشتن پست با گوگل كروم با اين انجمن مشكل دارم يا همه. به هر حال

فكر كنم بهتره قبل از هر چيزي اشاره كنم كه بنده ليسانس اقتصاد بازرگانيم.
    اساسا اين حرف "تجارت يا بازرگاني" خودش ايراداتي داره، از جمله اينكه تجارت وسيع تر از بازرگانيه و بازرگاني زير مجموعه تجارت حساب ميشه.
    حتي فروش جنس تو مغازه يا دلالي و واسطه گري هم تجارت و كاري تجاري به حساب مياد، اما بازرگاني رو ميشه بيشتر در زمينه انتقال كالا از مكاني به مكان ديگه كه تفاوت قيمت وجود داشته باشه در حدي كه حد اقل هزينه هاي حمل و نقل رو پوشش بده، تعريف كرد كه البته شامل خدمات هم ميشه كه يه مقدار دركش پيچيده تره و بيشتر در زمينه انتقال سرمايه (نيروي كار يا سرمايه) ميشه خدمات رو تعريف كرد و شايد در سطوح پيچيده تر هم مثلا سهام بشه طور ديگه اي تعريف كرد.
    به اين علت بيشتر بينشون تفاوتي ديده نميشه كه عملا در كليات نميشه بينشون تفاوت زيادي ديد، اما در زمينه ي بيمه، چون جزئيات خيلي مهمه (مثلا همين اينكوترمز) بينشون تفاوت قائل ميشن.
    نميدونم تونستم مفهوم كلي رو برسونم يا نه، اما تا جايي كه تونستم ساده توضيح دادم.
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    راستي شخص حقيقي يا حقوقي رو پرسيده بودن.
    وقتي يه ماشين دارين، ميگين من مجموعه اي از بدنه و شاسي و موتور و فلان قدر پيچ و ........ دارم يا من يه ماشين دارم به اسم پژو يا ... ؟
    شخص حقيقي مثلا خودتون ولي شخص حقوقي مثلا شركت ها يا حتي كشور ها. وقتي در مورد يه شركت صحبت ميشه، مثل اينه كه در مورد يه شخص بحث ميشه ولي شركت مجموعه اي از افراد حقيقي با يه سري قراردادهاست كه روابتشون رو تعريف ميكنه از لحاظ حقوقي. وقتي ميگين فلاني ورشكست شد مثل وقتيه كه ميگين فلان شركت ورشكست شد، به عبارتي برا اينكه كار راحت بشه، يه شركت يا هر چيزي ازين قبيل رو مثل يه شخص در نظر ميگيرن و در صورت وجود مسايل حقوقي مثل ورشكستگي يا قرارداد بين شركت ها يا مثلا كسب مجوز و اينجور چيزا، يه وكيل يا چند تا وكيل ميتونن مشكلات شركتو حل كنن، اما اگه شركت، يه شخص حقوقي نبود، كي مشكلات كي رو حل ميكرد؟ با همه سهام دارا يا هيئت مديره بايد نفر به نفر با قوانين برخورد ميكردن؟
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    کارت میتونه به نام شخص خود شما باشه و یا به نام شرکتتون که اون هم باز کارت به نام مدیر عامل می باشد.
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    فکر میکنم این دو تا مطلب هم مفید باشه: [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    5
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام
    اینجانب دارای پاس آلمانی مسلط به زبانهای آلمانی انگلیسی و ترکی هستم. علاقمندی خودم را جهت همکاری با شرکتهای بازرگانی و اشخاص حقیقی جهت ثبت سفارش کالا در آلمان اعلام میدارم. اینجانب به دلیل دارا بودن پاس آلمانی بدون نیاز به ویزا آمادگی همراهی شما به عنوانه مترجم یا نماینده شما جهت عقد قرارداد با شرکتها در سرتاسر دنیا را دارم.ضمنا امکان سفارش انواع اتومبیل و ماشینهای سنگین آلمانی و تحویل در ایران را دارم. جهت همکاری با بنده لطفا پیام بدهید
    ویرایش توسط seyfolah : 12-07-2015 در ساعت 21:23
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)