ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 10 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 95
    20
    کاربر جدید
    کاربر جدید

سلام-مطلب مفیدی بود.متشکرم

-
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    در مورد کارت بازرگانی ذکر چند نکته شاید برای دوستان کارگشا باشه:
    مورد اول اینکه اگر خواستید با کارت بازرگانی فرد دیگری واردات انجام بدید حتما و حتما نسبت به پیشینه کارت اطلاعات لازم رو کسب کنید و یا اینکه از صاحب کارت مطمئن باشید. بارها و بارها پیش اومده که واردات شما به دلیل بدهی ماده 14 صاحب کارت تو گمرک گیر کرده. معمولا هم صاحبان این جور کارتها افراد ساده روستایی هستند که اصلا نمیدونن قضیه چیه. مالیات های سنگین و بدهی های گسترده کارت بازرگانی یه جایی کار دست یکی از وارد کننده ها میده.

بنابراین لازمه که نسبت به کارتی که میگیرد مطمئن باشید. خیلی دقت کنید که به اون کارت بدهی ماده 14 نخورده باشه که در اینصورت گمرک میتونه کالا رو به تصرف خودش دربیاره و شما هم باید بری دادگاه از صاحب کارت شکایت کنی

موضوع دوم هم اینکه اگر از کارت بازرگانی کسی استفاده کردید حتما حواستون باشه که باهاش قرارداد سفت و سختی ببنید. چون در واقع انگار کالا به اسم شخص دارنده کالا هست. تا بیاید ثابت کنید که این کالا مال شما بوده یه آب هم روش خورده رفته. خلاصه راحت اعتماد نکنید و بارتون رو الکی به اسم کس دیگری نزنید. چون زمانی که با کارت کسی واردات انجام میدید در واقع ایشون صاحب کالاست. کارتون که به دادگاه بکشه دیگه صاحب شدنش با خداست.
    20
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    متشکرم
    11
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    درود بر دوستانضمن سپاس از مدیریت و اساتید انجمن ، چند پرسش دارم:0)هزینه ی گرفتن کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی چنده ؟1)شخص حقیقی ای که کارت بازرگانی میگیره سالیانه مبلغی رو باید به اتاق بازرگانی پرداخت کنه ، آیا درصد مشخصی از معاملات شامل پرداخت میشه یا مقداری ثابت داره ؟2)اگه قرار باشه از کارت بازرگانی کسی استفاده بشه ، بر چه اساس پول از صاحب کالا میگیره ؟
    49
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام اگر دیگران بخواهند از کارت بازرگانی من برای واردات استفاده کنند باید جگونه قراردادی با اونها ببندم یا چه مراحل قانونی رو باید طی کنم که پای من جایی مثلا در اداره مالیات درگیر نشه؟
    با تشکر
    transporter
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام اگر دیگران بخواهند از کارت بازرگانی من برای واردات استفاده کنند باید جگونه قراردادی با اونها ببندم یا چه مراحل قانونی رو باید طی کنم که پای من جایی مثلا در اداره مالیات درگیر نشه؟
    با تشکر
    قرارداد نمیبندید. شما یک شخص رو به عنوان نماینده خودتون معرفی میکنید. ایشون به نمایندگی از شما میتونن از کارت شما استفاده کنن و در واقع شما همه حق و حقوق رو به ایشون اعطا کردید. برای اینکار هم دو راه داره یا اینکه میرید دفتر خونه و یه وکالت برای استفاده از کارت بازرگانی در زمینه واردات و صادرات به ایشون میدید و یا اینکه از طریق سایت ثبتارش ایشون رو به عنوان نماینده خودتون معرفی می کنید.

اما در هر صورتی پای شما به اداره مالیات احتمالا میخوره. معمولا کسایی که از کارت بازرگانی یکی دیگه استفاده میکنن ارزش کالا رو پایین میزنن سر سال که میشه اداره مالیات میاد به شما گیر میده که باید مالیات بیشتری بدید که بهش میگن بدهی ماده 14 که باید به گمرک پرداخت کنید. بخش عمدش همین موضوعه. گمرک کلی پول از شما میگیره و به اداره های مختلف پرداخت میکنه
    transporter
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با تشکر
    البته یه نکته دیگه هم هست. کسی که نماینده شماست باید یک قرارداد با فردی که قراره واردات براش انجام بده ببنده که طبق اون قرارداد در انتهای سال مالی اگر بدهی ماده چهارده خورد به کارت همه هزینه هاشو تمام کمال پرداخت کنه. این قرارداد حتما باید محضری باشه و بین شما یا نماینده شما و واردکننده منعقد میشه.
    transporter
    مهمان
    البته اینم بگم که این جور چیزا کم بسته میشه. چون افرادی که از کارت های بازرگانی استفاده میکنن دقیقا دنبال همینن که از کارت کسی استفاده کنن و دو روز دیگه بدهی پرداخت نکنن.

در غیر اینصورت اگر شما میخواد به کسی وکالت بدید حتما ازش مطمئن باشید که از کارت شما سو استفاده نکنه و براتون دردسر ساز نشه. یک سری کالاها که دقیقا نرخشون مشخصه تو گمرک نه میتونن بالا اظهار کنن نه پایین. اما یه سری از کالاها به خصوص کالاهای لوکس ارزششون خیلی بالا پایینه و احتمال اینکه بدهی ماده 14 بخورن بالاست.
    317
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با تشکر
    سلام آقا مجید

من یه نکته به نظرم می رسه که حتما تو قرارداد ذکر کن که اگر جریمه ای از طرف گمرک به دلیل مغایرت در نرخ های اعلام شده و .... برای کارت شما بیاد باید بپردازه
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman27 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    درود بر دوستانضمن سپاس از مدیریت و اساتید انجمن ، چند پرسش دارم:0)هزینه ی گرفتن کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی چنده ؟1)شخص حقیقی ای که کارت بازرگانی میگیره سالیانه مبلغی رو باید به اتاق بازرگانی پرداخت کنه ، آیا درصد مشخصی از معاملات شامل پرداخت میشه یا مقداری ثابت داره ؟2)اگه قرار باشه از کارت بازرگانی کسی استفاده بشه ، بر چه اساس پول از صاحب کالا میگیره ؟
    سوال دومتون رو من جواب میدم. هیچ اساسی نداره. هر کی هر چقدر عشقش بکشه میگیره. ما خودمون برای واردات بعضی وقتا از کارت دیگران استفاده میکردیم. از 200 هزار تومن دادیم تا 600 هزار تومان. کالاهایی که ریسک کمتری داره و مشخص ترن و وارداتشون زیاده دستمزد کارت بازرگانی کمتری داره ولی کالاهایی که کم وارد میشه به خاطر احتمال خوردن بدهی ماده چهارده مبلغ بیشتری میبره و صاحب کارت مبلغ بیشتری رو طلب میکنه.
    هزینه های دیگری هم هست مثل هزینه ثبت سفارش و ..... که اینا جداست و جزو هزینه های ترخیص کاری و گمرکی هست. ترخیص کار هم که خودش یه دستمزدی میگیره.

در مورد سوال اولتون فکر میکنم هزینه گرفتن کارت بازرگانی 200 هزار تومنه. ولی در مورد تمدید اطلاع ندارم.
    49
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیلی ممنون از جوابتون اما اینجا چند تا سوال برام پیش اومده که با اجازتون مطرح میکنم:
    او ل اینکه اون نماینده ای که داخل سایت ثبت سفارش تعیین میکنیم کلیه دیون قانونی بعهده ایشون میفته یا اینکه فقط برای انجام امور اداری معرفیشون میکنیم؟
    دوم اینکه من با نام خودم پرفورم را واسه خریدار گرفتم ارزش واقعی همونی هست که قید شده و کالا با نام من داره وارد میشه الان به نظر شما همون قرار دادی که فرمودید با ایشون ببندم(محضری) کافیه؟دارایی آخر سال واسه مفاصا حساب دیگه با من طرف حساب نیست؟ و این برگه رو بهشون نشون بدم کفایت میکنه؟
    لطفا اگه نمونه قراردادی برای محضری کردن تعهدات رو برای دانلود بگذارید ممنون میشم شاید برایه خیلی از کاربرای عزیز سودمند باشه
    ممنونم
    ویرایش توسط majid : 22-04-2012 در ساعت 00:21
صفحه 3 از 10 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع