ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

توقف واردات کالاهای لوکس قانون می شود

عضو کمیته ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از وضع قانونی جدید برای جلوگیری از واردات کالاهای لوکس خبر داد. عبدالکریم رجبی با اشاره به اینکه در حال بررسی سازوکارهای ایجاد موانع و اهرم های فشار برای جلوگیری از ورود کالاهای لوکس و تجملاتی هستیم، گفت: مجلس شدیدا مخالف ورود کالاهای مشابه داخلی است.

او در گفت وگو با «فارس» با اشاره به ضرورت جلوگیری از واردات هرگونه کالای تولید داخل و طرح آن در مجلس شورای اسلامی بيان كرد: مجلس می تواند با اختیارات خود نسبت به قانونی کردن ممنوعیت واردات کالای غیرضروری و لوکس اقدام کند و در این راستا هم دولت با توجه به شرایط اقدامات اساسی در قبال این موضع مجلس انجام دهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه هم اکنون در واردات برخی کالاهای اساسی و دارویی با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: بنابراین در آینده نزدیک از واردات هرگونه کالایی که هم اکنون توان تولید آن در داخل وجود دارد با توجه به حساسیت مجلس ممانعت خواهد شد. در این مورد محمد علیپور، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از اعلام آمادگی مجلس برای تهیه فهرست جدیدی از کالاهای لوکس و غیرضرور برای توقف واردات آنها خبر داد و گفت: حمایت از تولید ملی، ضرورت اعلام ممنوعیت واردات کالاهای ساخت داخل را بیشتر کرده است.
    161
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    حمايت از توليدات ملي فقط بهانه دوستان هست. حقيقت اينه كه ارز ندارن نميخوان چيزي وارد بشه. اما بنده هاي خدا نميدونن كه اگر جلوي واردات اين قبيل كالا ها رو بگيرن جلوي قاچاقشون رو كه نميتونن بگيرن. از راه قانوني نشه قاچاق ميكنند...اون وقت همين حقوق ورودي هم ديگه گير دولت نمياد
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    وقتی تمام سیاستهای اقتصادی از ریشه مشکل داشته باشه، همین میشه. هرجاش رو که بگیری، از یه جا دیگه گندش در میاد...
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    من همیشه با این مسئله مشکل داشتم و اساسا متوجه نمیشم
    آقا من دوست دارم برم پول بدم از خارج کشور وسایل بخرم
    برای چی باید به دولت پول بدم((مثلا حق گمرک))
    پول خودم اختیارشو دارم
    وقتی همه کالاهای داخلی بدون کیفیت هستن حق ندارم پولی که با زحمت دست آوردم بدم بابت جنس با کیفیت؟
    به چه حقی 120 درصد قیمت ماشینو از من به عنوان گمرک میگیرند یعنی از قیمت خود ماشین بیشتر
    به جای این کارا کیفیت کالاهاتونو بالا ببرین که کسی نخواد جنس خارجی بخره نه ازمون پول زور بگیرید
    آخه کجای دنیا بابت پژو 405 از مردمشون 19 میلیون پول میگیرن
    چرا دم از عدالت میزنید؟؟؟؟
    اینه عدالت؟؟؟
    والا راهزنای قدیم شرف داشتن
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    من همیشه با این مسئله مشکل داشتم و اساسا متوجه نمیشم
    آقا من دوست دارم برم پول بدم از خارج کشور وسایل بخرم
    برای چی باید به دولت پول بدم((مثلا حق گمرک))
    پول خودم اختیارشو دارم
    وقتی همه کالاهای داخلی بدون کیفیت هستن حق ندارم پولی که با زحمت دست آوردم بدم بابت جنس با کیفیت؟
    به چه حقی 120 درصد قیمت ماشینو از من به عنوان گمرک میگیرند یعنی از قیمت خود ماشین بیشتر
    به جای این کارا کیفیت کالاهاتونو بالا ببرین که کسی نخواد جنس خارجی بخره نه ازمون پول زور بگیرید
    آخه کجای دنیا بابت پژو 405 از مردمشون 19 میلیون پول میگیرن
    چرا دم از عدالت میزنید؟؟؟؟
    اینه عدالت؟؟؟
    والا راهزنای قدیم شرف داشتن
    سلام. البته تعیین تعرفه برای واردات و صادرات، و در کل تجارت خارجی یک کشور برای رشد اقتصادی و حمایت از تولید داخلی و کنترل بازار لازم هست و معمولا در تمام کشورهای دنیا اجرا میشه. ولی خوب نیاز به سیاستهای اقتصادی درست و قوی هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)