ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

عسگراولادی: مسئولان تا یازده صبح خوابند

سخنان اسدالله عسگراولادی، صادرکننده نمونه ایران در برنامه هفته گذشته پایش با استقبال بینندگان سیما، محافل اقتصادی و رسانه ها مواجه شد.

به گزارش الف؛ وی در این برنامه زنده تلویزیونی، که در اوج رشد نرخ ارز در هفته گذشته پخش شد، خواستار صداقت مسئولان اقتصادی با مردم شد و تاکید کرد اگر مدیریت درستی در اقتصاد ایران حاکم شود،هم عبور از تحریم ها به راحتی امکان پذیر است و هم نرخ ارز به حدود1500تومان باز خواهد گشت. صادرکننده نمونه ایران در این برنامه همچنین از تصمیمات اقتصادی، بانکی و ارزی دولت نیز با صراحت انتقاد کرد و خواستار مشورت دولتمردان با خبرگان اقتصادی شد.

سخنان اسدالله عسگراولادی با وجودی که با استقبال شدید بینندگان سیما مواجه شد، با انتقاد شدید دولت همراه شده است به طوری که تیم اقتصادی دولت به اتفاق حضور در برنامه پایش را تحریم کرده اند. برنامه پایش با اجرا مرتضی حیدری یکشنبه شبها از شبکه یک سیما پخش می شود.

اسدالله عسگر اولادی با حضور در برنامه پایش شبکه یک سیما بطور بی سابقه و صریحی، از سیاستهای اشتباه اقتصادی دولت انتقاد کرد و سیاستهای اشتباه دولت را عامل افزایش قیمت ارز معرفی کرد. هیچ کدام از اعضای اقتصادی دولت نمی توانند در زمینه صادرات موفق باشند.

اسدالله عسگراولادی، درباره کفایت و لیاقت تیم اقتصادی دولت گفت: متأسفانه هیچ کدام از این مسئولان اقتصادی نمی توانند حتی یک کانتینر پسته کالا صادر کنند. اگر فردی می خواهد در زمینه صادرات موفق عمل کند باید گمرک رفته باشد، با استاندارد و بهداشت و غیره آشنا باشد و مهم تر اینکه به بازارهای دنیا و بسته بندی محصولات صادراتی باید اشرافیت کامل داشته باشند. صادرات تحصیلات آکادمیک نمی خواهد بلکه تجربه می خواهد و متأسفانه دولت مردان اصلاً خود را مورد نیاز به مشورت نمی بینند. میز، بعضی از مسئولین را گرفته است.

عسگر اولادی در ادامه برنامه گفت: وقتی من چیزی به مسئولین دولتی می گویم می فهمند که چه می گویم و این حرفی که می زنم قابلیت اجرایی دارد ولی متأسفانه بعضی وقت ها میز آدم را می گیرد . من همیشه گفتم آقایان مسئول این میز عاریه و امانت است با عاریتی، عاریت باید زیست . نه اینکه حالا شخصی صاحب میز شده و فکر کند تا آخر آن مسند و مقام مال اوست ، هیچ میزی ، حتی میز تجارت من ابدی نیست.

مسئولین اقتصادی نمره ندارند رئیس اتاق بازرگانی چین و ایران در مورد تورم و فشار موجود بر تولیدکنندگان ایران گفت: من از اول زندگی بحران های زیادی دیده ام ولی این دوره ای که اکنون در آن هستیم یکی از امتحانات خیلی سخت است و باید از آن عبور کنیم، من از مسئولین دولت خواهش می کنم که واقعاً به توصیه مقام معظم رهبری بیشتر عنایت داشته باشید.

عسگر اولادی با ذکر خاطره ای گفت: خدا رحمت کند ما کسی را در اتاق بازرگانی داشتیم که هر وقت از دست وزیری عصبانی می شد می گفت شاگرد اول من نمره اش منهای صفر است. حالا خیلی از مسئولین ما نمره ندارند، ما بعد از انقلاب پیشرفت های زیادی کردیم. آن زمان ما ۱۶ دانشگاه داشتیم ولی اکنون هزار و دویست دانشگاه با سه میلیون و هشتصد هزار دانشجو داریم. این خود پیشرفت است. ما اکنون در منطقه بعد از ترکیه، در زمینه علم و ... دوم هستیم. گرچه جاهایی مانند ترکیه و دوبی را خودمان درست کردیم. آن ها زرنگ بودند امتیاز گرفتند و باعث شده اند ایرانیان در آنجا سرمایه گذاری کنند این مشکل خود ماست. نرخ ارز را دوبی تعیین می کند.

عسگراولادی در ادامه افزود: نرخ ارز ما را دوبی تعیین می کند، علت این است که وقتی بانک مرکزی ساعت هشت صبح نمی تواند تصمیم بگیرد چه کاری باید انجام دهد، آن ها ساعت یازده که تازه از خواب بیدار شده اند تصمیم می گیرند که نرخ دلار چقدر باید باشد. باور کنید اولین معامله ای که در دوبی شروع می شود مربوط به معاملات بازار تهران است، بانک مرکزی باید کنترل این کار را داشته باشد نه اینکه دبی بازار ارز ما را کنترل کند.

وی افزود: ارز باید به نرخ ۱۶۰۰ تومان برگردد و ارز ۲۵۰۰ تومانی خیلی بد است و تبعات سوئی دارد، خواهش می کنم مسئولین بانک مرکزی با مردم صادق باشند. اگر یک هفته است که ارزی وارد بازار نمی کنید با صداقت بگویید چرا این کار را می کنید. با صداقت به مردم بگویید که ذخایر ما و صندوق ذخیره ما پر است ولی از آن استفاده نمی کنیم، ما هر روز به نحوی تهدید می شویم و باید این ذخایر را برای روز مبادا بگذاریم.

مسئول صادرات اتاق بازرگانی ایرانی با توصیه به صرفه جویی نیز گفت: ما باید صرفه جویی کنیم، از خانم ها خواهش می کنم به سمت صرفه جویی پیش بروند. ما به غیر از سفرهای زیارتی چه نیازی به سفر های خارجی دیگر داریم و یا اینکه هر هفته یک نمونه لباس بگیریم. جلوی ورود کالاهای قاچاق را باید بگیریم

در ادامه برنامه مرتضی حیدری با انتقاد از ورود کالای غیر مرغوب چینی به عسگر اولادی گفت: شما که رئیس اتاق ایران و چین هستید چرا می گذارید کالاهای نامرغوب و به قول معروف بنجل چینی وارد بازار شوند؟

عسگر اولادی با بیان اینکه این کالاها به طور قاچاق وارد می شوند ادامه داد: متأسفانه این گونه کالاها را قاچاق وارد ایران می کنند، بعضی از واردکنندگان ایرانی به سراغ اجناس کم قیمت که بالطبع بی کیفیت نیز هستند می روند و این کالاها نیز از مرزهای غیرمجاز وارد می شوند، دولت نیز با تلاش زیاد تاکنون نتوانسته این مرزها را کنترل کند، هر ساله ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود. در چین عده ای واسطه هستند که در ازای اخذ مبلغی کالاهای بی کیفیت را از مرزهای غیر مجاز به راحتی وارد کشور می کنند.در داخل تحریم ها را تشدید می کنیم.

عسگر اولادی ادامه داد: این تحریم ها اصلاً ابدی نیست، من به غربی ها گفتم که خود شما از این اخم و تَخم ها ضرر می کنید. ما اکنون صد میلیارد دلار تجارت خارجی غیرنفتی داریم که از این مقدار ۶۰ میلیارد واردات و ۴۰ میلیارد صادرات داریم، اکنون نه صادرات ما کم شده و نه واردات. غربی ها نفروشند ما از جای دیگر نیازهایمان را تأمین می کنیم. ما تحریم بیرونی هستیم ولی با بعضی مدیریت های نادرست این تحریم را در داخل تشدید می کنیم مثلاً از طرح شبنم ما چه نتیجه ای گرفتیم؟ عده ای گفتند این برای رد گیری کالا است ولی اکنون همین اوراق و برچسب های طرح شبنم را قاچاق می فروشند. برای رد گیری کالا باید مرز را کنترل کرد، ما هیچ نتیجه ای از این کار نگرفتیم و این فقط خود تحریمی است و یا اینکه همین بورس ارز که دولت خیلی هم اصرار دارد آن را راه اندازی کند، من گفتم و باز می گویم اگر این بورس داوطلبانه نباشد اصلا مفید نیست.

وی در ادامه از بیانات رئیس جمهور درباره نسبت دادن نوسانات ارزی به گروه های نامرعی انتقاد کرد و افزود: یعنی چه دستهای نامرئی و باندهای داخلی؟! اگر کسی واقعا اخلال می کند خوب دستگیرش کنید؟ مشکل وضع ارزی ما و همین افزایش بی سابقه نقدینگی همین دولت است که نه با تجار و خبرگان اقتصادی مشورت می کند و نه به نصیحت ما گوش می دهد.
    1,250
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    افرين بر بچه محل خودم حاج اسدلله
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    هنوز که چیزی نشوده حاج اسدالله عسگراولادی خوب نمیتونن بگن اشتباه کردیم وحالا ما ارز وارد بازار میکنیم که نه اینا از این کارا بلد نیستن اونم از طرح شبنم که با شکست روبرو شد.
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سوال داشتم؟
    اگر شما پول داشتین فراوون
    مسئولیت هم نداشتین و هیچکس هم بهتون نمیگفت بالای چشتون ابروه
    مملکت هم مال خودتون بود
    تا ساعت 12 نمیخوابیدین؟؟؟
    ببینید مسئولینمون چقدر فعال هستن
    1 ساعت هم زودتر بیدار میشن
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    این طرح شبنم یکی از بی درو پیکرترین طرح های دولت خدمتگذار بوده.
    واقعا معلوم نیست این تز رو از کجاشون در کردن.

هفته پیش مامور طرح شبنم اومده برچسب ها رو تحویل داده بعد میگه خودتون میچسبونید دیگه میگم بله. میگه چقدر میدی واسه سرکشی نیام؟

یعنی باغ وحشیه ها
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    این طرح شبنم یکی از بی درو پیکرترین طرح های دولت خدمتگذار بوده.
    واقعا معلوم نیست این تز رو از کجاشون در کردن.

هفته پیش مامور طرح شبنم اومده برچسب ها رو تحویل داده بعد میگه خودتون میچسبونید دیگه میگم بله. میگه چقدر میدی واسه سرکشی نیام؟

یعنی باغ وحشیه ها
    در واقع یکی از بدبختی ها اینه که هیچ قانونی (خوب یا بد) ضمانت اجرایی نداره ...پول ، پارتی، رابطه، مقام فراتر از قانون و ... به راحتی میتونن هر قانونی رو نقض کنن...عین آبِ خوردن...حتی راحتتر...

حالا آقا بهزاد خودمونیم، چقدر دادی تا برا سرکشی نیاد؟ ( just kidding )
    meysamt
    مهمان
    همش از خودمون شروع میشه یه بار که گفت چقدر می دی زیر سیبیلی ردش کنم باید با پشت دست بزنی تو صورتش که دیگه چنین پیشنهادی نکنه
    یه بار به خودم پیشنهاد دور زدن پرداخت مالیات شد یه دادی سرش کشیدم که تا یک سال کارم متوقف شد حال کردی اگه بازم پیشنهاد بشه خون راه می اندازم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)