ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 17 نخست ... 2345614 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 169
    317
    کاربر جدید
    کاربر جدید

رتبه بندی کارت بازرگانی

تاریخچه ای کوتاه از طرح ملی رتبه بندی کارت های بازرگانی

ایده اولیه رتبه بندی کارت های بازرگانی در سال 1386مطرح گشت مبنی بر این که اتاق بازرگانی اعضای خود را رتبه بندی نماید. این ایده با انجام یک سلسله فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی پیگیری شد که منجر به مطالعه سیستم های اعتباری بین المللی نظیر s & p ، Moody ، Fitch و ... و همچنین فعالیت های صورت گرفته در اتاق های بازرگانی اطراف نظیر اتاق دبی، عربستان و ... گشت که هم اکنون در حدود 30000 صفحه مستند در این زمینه موجود می باشد.

پس از فاز تحقیقاتی کارگروهی متشکل از نمایندگان اتاق بازرگانی و اتاق تعاون و ذی نفعان کارت بازرگانی نظیر سازمان توسعه تجارت، گمرک، بانک مرکزی، بیمه مرکزی، سازمان استاندارد و .... تشکیل شد....

و جلسات مستمر همراه با بحث و گفتگوی کارشناسی منجر به پدید آمدن یک مدل سیستمی 100 امتیازی گشت که با فضای کسب و کار موجود در ایران سازگار و نیازهای ذی نفعان کارت بازرگانی و متقاضیان به صورت توامان در آن دیده شده است.

پس از 3 سال کار بی وقفه و برگزاری نشست ها و جلسات بسیار با مسئولان، صاحبان کسب و کار، اقتصاد دان ها و کارشناسان خبره این امر و بحث و بررسی بر روی مدل رتبه بندی، طرح ملی رتبه بندی کارت های بازرگانی در تاریخ 8 خرداد 89 به تصویب هیات وزیران درآمد و مقرر گشت تا ظرف 6 ماه آیین نامه اجرایی این طرح به تصویب کمیسیون ماده 1 برسد. با پیگیری های مجریان طرح مقرر گشت تا این طرح پیش از اجباری شدن به صورت پایلوت و برای 100 تا 300 متقاضی انجام شود تا مدل کالیبره شده و همگان از حسن کارکرد این مدل یقین حاصل نمایند.

به این ترتیب از اردیبهشت ماه 90 فراخوان محدودی از بهترین صاحبان کارت های بازرگانی به عمل آمد.
    33
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Question رشته فعالیت مندرج در کارت بازرگانی

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران
    یه سوالی داشتم.خواستم بدونم چنانچه زمان تمدید کارت بازرگانی رشته فعالیت انتخاب نکنیم یا یک رشته انتخاب کنیم در رشته های دیگرنمیتونیم فعالیت کنیم ؟ این سوال و به این خاطر پرسیدم چون بنده رشته اصلیم حق العملکاری گمرک و میخوام در ضمینه واردات هم فعالیت داشته باشم ! ممنون از توجه شما.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط افق تجارت : 27-05-2012 در ساعت 12:20
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    تا جایی که من اطلاع دارم، اگر زمینه فعالیت مشخص کنی، نمیتونی در زمینه های دیگه کار کنی. ولی اگر زمینه ای مشخص و نوشته نشه، مجاز به فعالیت در تمام زمینه هاست.
    317
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    فرآيند اجرایی رتبه بندی

1. دانلود [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] از سامانه طرح ملی رتبه بندی توسط متقاضی
    2. ارسال مدارک متقاضی به دبیرخانه طرح ملی رتبه بندی
    3. بررسی اولیه مدارک متقاضی
    4.تماس با نماینده سازمان از سوی دبیرخانه
    5.دانلود [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] از سامانه طرح ملی رتبه بندی توسط متقاضی
    6.ارسال مدارک به دبیرخانه طرح ملی رتبه بندی
    7. ارسال نامه رفع نواقص (در صورت وجود نواقص احتمالی در مجموعه مدارک)
    8. ارسال مدارک تکمیلی توسط متقاضی
    9. ارزیابی و تعیین رتبه اولیه
    10. برگزاری جلسه حضوری با مدیرعامل و مدیران ارشد
    11. ارائه مدت 10 روزه جهت ارسال مدارک پشتیبان احتمالی توسط متقاضی
    12. تعیین رتبه نهایی
    13. تهیه گواهینامه رتبه و گزارش رتبه بندی
    14. ارئه گواهینامه به متقاضی و پایان فرایند رتبه بندی
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    317
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    امتیاز معیار اصلی امتیاز معیار اصلی
    3 شاخص های سود آوری 9 پیشینه
    6 ارزش صادرات 7 توانمندی مدیران
    4 ارزش واردات 7 بررسی برنامه های آتی بنگاه
    5 فروش 9 سابقه اعتباری
    4 مبلغ سه در هزار درآمد مشمول مالیات 10 آنالیز ارزش افزوده
    6 وضعیت دعاوی حقوقی 7 شاخص های بهره وری
    4 حضور فعال مدیران در تشکل های صنفی و انجمن ها 3 اشتغال زایی
    6 حضور فعال مدیران در اتاق های بازرگانی 3 نسبت سرمایه ثبت شده به مجموع بدهی
    4 فعالیت های اجتماعی 3 نسبت های مالی سازمان
    ویرایش توسط بازرگان ایرانی : 27-05-2012 در ساعت 15:39
    317
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    تعریف رتبه ها

تعاریف رتبه های متفاوت امتیاز کسب شده
    ♦کارت طلایی 100 -81
    ♦کارت نقره ای 80-61
    ♦ کارت برنزی 60-31
    ♦کارت عادی 30-0

تبصره: کارت هایی که با عبارت "کارت عادی " صادر می گردند می توانند شامل یکی از سه حالت زیر باشند:

1. متقاضی برای اولین بار تقاضای صدور کارت بازرگانی نموده و سابقه ای در اتاق بازرگانی و صنایع و معدن ندارد.
    2. متقاضی تمدید، سابقه حداقل سه ساله یا توانایی ارائه مدارک مورد نظر جهت اثبات رتبه خود را ندارد.
    3. مدارک ارائه شده ارزیابی گشته و امتیاز حاصل کمتر از 30 می باشد.
    33
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Exclamation رشته فعالیت مندرج در کارت بازرگانی

با تشکر از مرتضی عزیز ولی باید بگم شما ملزم به انتخاب یک رشته فعالیت جهت درج کارت هستید !با عنایت به رشته فعالیت بنده آیا امکان فعالیت در سایر رشته ها بدون درج در کارت وجود داره یا خیر ؟ ممنون
    7
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    باسلام . شما اجازه خواهید داشت فقط در زمینه هائی که در کارت بازرگانی شما قید شده است فعالیت کنید.ولی در صورتیکه تمایل به فعالیت در رشته ی دیگر داشته باشید، باید به اتاق بازرگانی صادر کننده ی کارت خود مراجعه کرده و ضمن تحویل درخواست مکتوب خود تغییرات را در کارت خود اعمال فرمائید.
    128
    a1e
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیلی ممنون از مطلب مفیدتون، این کارتها آیا مزایایی هم برای صاحبانشون دارند؟ منظورم تفاوت مابین کارتهاست.
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید

کارت بازرگانی و ثبت سفارش

با سلام. من فرید هستم و به تازگی برای کارت بازرگانی اقدام کردم و اگه خدا بخواد قصد واردات درب ضد سرقت رو دارم ولی متاسفانه خیلی سوال برام پیش اومده که امیدوارم شما کمکم کنید.قبل از اینکه سوالهام رو بپرسم باید بگم که من با یک شرکت چینی به توافق رسیدیم ولی هنوز کارت من آماده نیست.
    1- آیا شماره کارت بازرگانی باید در پروفرما قید بشه؟ چون طرف چینی میگه لازم نیست.
    2- آیا من میتونم تا کارتم اماده بشه سفارش ساخت بدم؟ چون تقریبا 1 ماه طول میکشه تا درب ساخته بشه و 20 روز هم حملش طول میکشه
    3- ثبت سفارش رو کی باید انجام بدم؟ قبل سفارش یا بعدش؟ یا تا رسدن به گمرک وقت دارم؟
    4- برای ثبت سفارش باید اول ایران کد دریافت کرد؟

برای خرید این کالا باید از ارز آزاد استفاده کرد و متاسفانه تنها یک بانک تو چبن هست که بانک های خصوصی ایران باهاش کار میکنن و طرف چینی با اون بانک کار نمی کنه. شرایط پرداخت هم به صورت T/T هستش که 30% پیش پرداخت و 70% هم موقع حمل دریافت میکنه. من شرگتی رو می شناسم که حاضر مبلغ رو اینجا ریالی از ما بگیره و از طریق شرکتی که در چین ثبت کرده پول رو به حساب اون طرف میریزه
    5- آیا برای ترoخیص کالا باید سند پرداختی به گمرک ارائه بشه یا نه؟
    عذر می خوام که سوالهام زیاده ولی اگه منو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم.
    موبایل من 09125871844
صفحه 4 از 17 نخست ... 2345614 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع