ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 17 نخست 123412 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 169
    hkarimpoor2003
    مهمان
    سلام خدمت شما خانم محترم به جمع ما خوش آمدیددر این فروم دوستانی هستند که تجربه بیشتری در این زمینه دارندمن فقط یک مقدار فرصت بیشتر دارم که پاسخ میدهم.حتما با بقیه دوستان هم مشاوره کنید
    1- برای ثبت شرکت خارجی در ایران باید به اداره ثبت شرکت های محل استان خود مراجعه کنید و مدارک لازمه طبق قوانین روز تهیه کنید( ضوابط دائم در حال تغییر است مثلا با انگلیسی ها به قول خودمون چپ افتادند حضرات و الان خیلی بررسی می شود.

پرونده شما چه در تهران چه در شهرستان تقاضای ثبت شود به هر حال اطلاعات آن به وزارت امور خارجه و اداره کل ثبت و اداره اطلاعات فرستاده می شودولی اگر در شهرستان پرونده باز کنید مسائل مربوط به مالیات و غیره بصورت محلی انجام می شود.

2- - نوع مالیت و عوارض بسته به نوع فعالیت و ماهیت شرکت متفاوت است و بحث مفصل ( آیا شرکت تولیدی -تجاری است -بازرگانی خدماتی ا ست -تعاونی است و ....) ولی بطور کلی 2 نوع مالیات ارزش افزوده و مالیات بر درآمد به آن تعلق می گیرد که طبق یک سری از مواد قانونی برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی بخشی از آن ها بخشوده می شود و بخشی هم معاف است ( من بطور کلی گفتم ،همانطور که گفتم ابتدا باید ماهیت و زمینه فعالیت شرکت و میزان سرمایه مشخص باشد تا بتوان اظهار نظر کرد)

3- در ایران نسبت سهم ایرانی به خارجی ،بستگی به نوع شرکت و زمینه فعالیت دارد بطور مثال برای شرکت های پیمانکاری مخابرات ،باید 51 درصد ایرانی و 49 درصد خارجی باشد حداقل -- برای بیشتر صنایع مادر این قانون برقرار است - من نمی دونم زمینه فعالیت شما شامل می شود یا نه .

4- اطلاعات تخصصی خاصی در این زمینه ندارم ولی بطور کلی در شرایط حاضر به دلیل مسائل تحریم ممکن است اگر محدودیتی هم بوده فعلا برای کنترل بازار آن محدودیت ها در رابطه با صنایع مرتبط با نفت و معدن برداشته شده باشد باید این مسئله را به دقت با گمرک و اداره بازرگانی کنترل کنید

5- طبق اطلاعات من تعرفه گل حفاری 15 درصد است ولی به گفته بنده اعتماد نکرده و حتما با مراجعه به گمرک از آخرین بخشنامه مطلع شوید.

6- دستمزد ترخیص از شرکت تا شرکت و بسته به بندر مربوطه و کالا متفاوت است بنده در رابطه با گل حفاری تجربه عملی نداشته ام ولی در کل در مقابل سایر هزینه ها ،هزینه ترخیص ( به غیر از حقوق گمرکی فقط دستمزد حق العمل کار) چشمگیر نیست معمولا می توانید بطور متوسط با احتساب هزینه های پیش بینی نشده حدود 1 درصد مبلغ کل محموله را برای این هزینه ها در نظر بگیرید ( البته اگر تناژ محموله زیاد نباشد مثلا زیر 100 تن) براحتی می توانید با استعلام از یک ترخیص کننده در بندر عباس که خیلی هم زیاد هستند آخرین قیمت را بگیرید

7- سوال هفتم شما یک سوال 1 میلیون دلاری است !!!!!!در این ایران هیچ چیز غیر ممکن نیست بستگی به میزان سرمایه و میزان روابط شما دارد هرچند به نظر بنده بسیار سخت بوده و با شرایط امنیتی حاضر فکر کنم امکان پذیر نباشد ، معمولا تاجران کل جداول تعرفه گمرکی را جستجو می کنند تا کالایی مشابه به کالای خود پیدا کنند با تعرفه کمتر و آن را اظهار میکنند و هنگام گرفتن فاکتور نیز به فروشنده هماهنگ می کنند که ارزش محموله را کمتر در فاکتور قید کند هر چند چنین ترفند هایی توسط دشمنان گمرکی خنثی شده و ارزیاب های گمرک خیلی واردتر از این حرف ها هستندمگر اینکه .....بقیش بدآموزی داره خودتون باید مطالعه بفرمائید...

8- چینی ها باید از کشور مبدا و ملیتی خودشون کارت بازرگانی بگیرند مگر اینکه تابعیت ایرانی داشته باشند ولی می توانند از طریق ثبت شرکت کارت بازرگانی حقوقی به نام شرکت ثبت شده در ایران بگیرند(( همانطور که می دانید 2 نوع کارت بازرگانی هست : حقوقی و حقیقی -- برای حقوقی حتما باید شرکت ثبت کنید ولی برای حقیقی می توانید شخصا تقاضا بدهید البته مدارکی از شما می خواهند متفاوت استدر پایان دوست عزیز چند سایت زیر را معرفی میکنم که اطلاعات لازم را از آنجا بگیرید اگر تازه کار هستید . اگر هم سوالی دیگری بود خوشحال می شوم کمک کنم
    فقط با ارزش پوزش اگر تعداد سوالاتتان زیاد است هماهنگ کنید تا تلفنی پاسخگو باشم چون تایپ پاسخ ها زمانبر بوده و ممکن است شرمنده شما شده و دیر پاسخ به دستتان برسد. اگر سوالات کوتاه است در همین انجمن در خدمت هستم تا دیگران هم استفاده کنند.

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]سازمان توسعه تجارت[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] بازرگانی ایران و چین

و آخر اینکه دوست عزیز اگر تازه کار هستید و یا در مورد این محصول تجربه اولتان هست توصیه می کنم حتما فقط یک ماه کامل وقت روی تحقیق و مطالعه کنید مطمئن باشید در بازار، فرصت همیشه هست و عجله نکنید.
    در ضمن به عنوان زکات دیدن این سایت حتما تجربه خود را در این رابطه برای ما و بقیه دوستان در اینجا بنویسید هر چند تجربه ساده یا ابتدایی یا هر شکل دیگه ای باشه مطمئن باشید هستند کسانی که از نوشته های شما استفاده کنند.
    ویرایش توسط hkarimpoor2003 : 02-04-2012 در ساعت 11:00
    42
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام و تشکر فراوان
    دوست عزیزم واقعا نمی دونم چه جوری ارتون تشکر کنم خیلی کمکم کردید
    1دنیا ممنونم از لطفتون . درسته تازه کار هستم و به اینجور اطلاعات بی نهایت نیاز دارم (این یعنی بازم مزاحمتون میشم )
    42
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    باز هم سلام خدمت دوست خوبم
    میخواسم بدونم این درسته که میگن اگه شرکت خارجی در کیش ثبت بشه می تونن مالیات کمتری پرداخت کنن ؟ آخه من شنیدم که جدیدن شرکت های خارجی مخصوصا چینی ها شرکت (دفتر اصلی) رو کیش ثبت میکنن چون منطقه آزاد هستش اینجوری میتونن مالیات کمتری پرداخت کنن بعد 1شعبه در هر شهری که بخوان میتونن بزنن !!!!
    siavash
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط مینا [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    باز هم سلام خدمت دوست خوبم
    میخواسم بدونم این درسته که میگن اگه شرکت خارجی در کیش ثبت بشه می تونن مالیات کمتری پرداخت کنن ؟ آخه من شنیدم که جدیدن شرکت های خارجی مخصوصا چینی ها شرکت (دفتر اصلی) رو کیش ثبت میکنن چون منطقه آزاد هستش اینجوری میتونن مالیات کمتری پرداخت کنن بعد 1شعبه در هر شهری که بخوان میتونن بزنن !!!!
    سلام
    این قانون برای شرکت های ایرانی هست. یعنی اگه شما در کیش شرکت ثبت کنی تا 15 سال از مالیات معاف هستی ولی نمیدونم آیا در باره شرکتهای خارجی هم صادق هست یا نه.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    كارت بازرگاني توسط شعب اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در تهران يا شهرستانها به نام متقاضياني كه واجد شرايط زير باشند براي مدت يك تا پنج سال حسب درخواست متقاضي صادر مي گردد كه در صورت تأييد، توسط وزارت بازرگاني معتبر خواهد بود.

تبصره – كليه شركتهاي تعاوني كارت بازرگاني خود را صرفاً از اتاقهاي تعاون جمهوري اسلامي ايران دريافت مي نمايند

. 2-1- اشخاص حقيقي ايراني
    :2-1-1داشتن حداقل سن 21 سال تمام
    .2-1-2داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان
    .2-1-3داشتن سه سال سابقه فعاليت تجاري يا توليدي به تأييد دو نفر از دارندگان كارت بازرگاني ياارايه مدرك دانشگاهي ياداشتن مجوزتوليدازيكي از وزارتخانه هاي توليدي
    .2-1-4 داشتن محل كسب متناسب با رشته فعاليت، اعم از ملكي يا استيجاري
    . 2-1-5داشتن دفاتر قانوني و ارايه اظهارنامه ثبتي
    . 2-1-6داشتن حساب جاري در يكي از شعب بانكهاي داخلي
    .2-1-7عدم اشتغال تمام وقت و همچنين رابطه استخدامي با وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي و قواي سه گانه
    .[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]2-1-8عدم ورشكستگي به تقصير و تقلب
    . 2-1-9نداشتن محكوميت مؤثر كيفري

.2-2اشخاص حقيقي غير ايراني
    : 2-2-1داشتن كليه شرايط مقرر براي اشخاص ايراني باستثناي برگ پايان خدمت وظيفه يا برگ معافيت
    .2-2-2داشتن پروانه كار و اقامت معتبر
    . 2-2-3عمل متقابل كشور متبوع آنها در مورد ايرانيان مقيم آن كشور. در موارد خاص كه صدور كارت بازرگاني بدون توجه به عمل متقابل كشور متبوع متقاضي به تشخيص وزارت بازرگاني ضرورت داشته باشد، وزارت مذكور مي تواند مجاز بودن صدور كارت بازرگاني براي اين قبيل متقاضيان را بدون رعايت شرط عمل متقابل به اتاق بازرگاني وصنايع ومعادن ايران اعلام نمايد

. 2-3اشخاص حقوقي (اعم از اينكه تشكيل و ثبت آنها در ايران بوده يا تشكيل آنها در خارج ازكشور بوده و سپس در ايران به ثبت رسيده باشند
    ): 2-3-1مديران عامل و رييسان هيأت مديره شركت بايدداراي شرايـط مقـرردربندهاي(2-1-1) – (2-1-2) – (2-1-7) – (2-1-8) – (2-1-9) – (2-2-2) – (2-2-3) باشند
    . 2-3-2مديران شركتهاي تعاوني و شركتهاي دولتي و شركتهاي موضوع قانون حفاظت صنايع، مشمول محدوديت بند (2-1-7) نخواهند بود
    . 2-3-3مديران شركتهاي دولتي، شركتهاي متعلق به نهادهاي انقلابي و شركتهاي موضوع قانون حفاظت صنايع، كه حكم مديريت آنان توسط سازمان دولتي يا نهاد ذي ربط صادر شده باشد، از
    ارائه گواهي موضوع بند (2-1-9) معاف خواهند بود
    .2-3-4شركتها بايد واجد شرايط مقـرر در بنـدهاي (2-1-4)– (2-1-5) – (2-1-6) – (2-1-8) باشند

.3چگونگي تمديد كارت بازرگاني: دارنده كارت بازرگاني يا نماينده او با در دست داشتن
    : 3-1گواهي از حوزه مالياتي ذي ربط مبني بر موافقت يا ترتيب پرداخت بدهي ماليات قطعي شده آخرين سال مالياتي پذيرفته شده
    . 3-2آگهي تغييرات در مديريت و ساير تغييرات مربوط در صورتي كه دارنده كارت شخص حقوقي باشد.جهت انجام تشريفات تمديد به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن يا اتاق تعاون حسب مورد و سپس براي تأييد به وزارت بازرگاني مراجعه نمايد. تاريخ تمديد، مبدأ اعتبار مجدد كارت خواهد بود

. 4- موارد معافيت از داشتن كارت بازرگاني
    : 4-1شركت تعاوني مرزنشينان براي ورود كالاهاي مورد نياز خانوارهاي مرزنشين طبق فهرست مربوط و به تعداد، مقدار و ارزش تعيين شده و صدور كالا در ازاي كالاهاي وارداتي
    . 4-2ملوانان ايراني شاغل در شناورهايي كه بين سواحل ايران و ساير كشورها در تردد هستند، براي ورود كالاهاي مورد نياز خانواده خودبه تعداد، مقداروارزش تعيين شده
    . 4-3پيله وران براي ورود كالاهاي قابل ورود مورد نياز استان خود و استانهاي همجوار در صورت اخذ كارت پيله وري و مجوز ورود از اداره بازرگاني شهر يا استان مربوط
    . 4-4كارگران ايراني شاغل در خارج از كشور در صورت داشتن كارنامه شغلي از وزارت كار و امور اجتماعي طبق فهرست مربوط و به تعداد، مقدار و ارزش تعيين شده
    . 4-5كالاهايي كه ورود و صدور آنها به تشخيص گمرك براي فروش نمي باشد.
    104
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    من دنبال تهیه مدارک برای درخواست کارت بازرگانی هستم
    الان یه مغازه داریم دو طبقه که طبقه دوم اجاره دادم حالا میخوام قرارداد رو فسخ کنم
    سوالی که دارم اینه تا زمانی که من وارد بشم تو کار تجارت و بتونم از کارتم استفاده کنم یه مدت زمانی طول میکشه حال اگه فردی کارت بازرگانی داشته باشه و هنوز نه واردات کرده باشه نه صادرات ایا در پایان هر سال باید مالیاتم بده؟
    هزینه صدور کارت بازرگانی در چه حدوده؟
    104
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    کارت بازرگانی چجور کارتیه؟(بطور عامیانه مثل گواهینامه هست که داشتنش ضرر نداره یا نه از اون دسته مدارک هست که اگه لازم نداری اما بگیری دردسر داره در اینده)
    گفتم که من بیشتر میخوام برای فروش محصولات کشاورزیمون به عراق کارت بگیرم
    و شاید در بقیه سال استفاده نکنم(البته به کار تجارت علاقه بسیار دارم و یه اشنا بسیار معتبر و درستکاری دارم که پیشنهاد همکاری هم بهم داده)
    از لحاظ موقعیت جغرافیایی موقعیت خوبی دارم ساکن خوزستانم هم به بنادر جنوب دسترسی خوبی داریم هم به مرز عراق و...

حالا بگیریم یا نه بنظرتون
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز کارت بازرگانی را نمی توانید بگیرید و همینجور بلا استفاده بگذارید چون طبق یک سری قوانین تجارت یک سری وظایف مالیاتی دارید که باید سالانه و هر فصل انجام بدید و هر بار باید به دارایی ثابت کنید که فعالیت اقتصادی نداشته اید وگرنه باید مالیات بدهید و قانع کردن این حضرات کار ساده ای نیست چون می پرسند مثلا شما 2 سال کارت داری و هیچ فعالیتی نداشتی مگه میشه همینطور برای تفریح کارت گرفتی؟
    hkarimpoor2003
    مهمان
    اگر به مرز های عراق دسترسی دارید از طریق بازارچه های مرزی اقدام کنید تا کم کم با تجربه بشید بعد اگر نیاز داشتید کارت بگیرید.
    104
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    خدایی بسیار سایت خوبیه به من که خیلی کمک کردین حالا در راستای تحقیق و تفحص کارت بازرگانی بازم سوالاتی پیش اومد
    بنظرتون کارت بازرگانی بصورت حقیقی بهتره یا حقوقی؟
    تو صحبتهایی که کردم میگن حقوقی برای مالیات بانک و...... بهتره
    ایا درسته؟درباره کارت بازرگانی حقوقی اطلاعاتی دارید
    ممنون
صفحه 2 از 17 نخست 123412 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع