ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1
  transporter
  مهمان

  دستگیری و برخورد با دلالان ارز از یک شنبه

  کد خبر: 4255 تاریخ ثبت: 24 دي 1390 ساعت 21:09 تعداد بازدید: 1879 مرتبه
  معاون نظارتی بانک مرکزی از ممنوع* شدن خرید و فروش خارج از چارچوب ارز، جمع*آوری دلالان خیابانی و افرادی که ارز بدون فاکتور داشته باشند از روز یکشنبه خبر داد و گفت: نرخ*های جدید سود بانکی پس از بازگشت رئیس*جمهور از سفر ابلاغ می*شود
  به گزارش سایت طلا به نقل از فارس ,ابراهیم درویشی از ممنوع شدن خرید و فروش ارز در بازار خبر داد و اظهار داشت: هر کس از این پس ارز نیاز داشته باشد باید از طریق سیستم بانکی اقدام کند.
  وی تاکید کرد: علاوه بر سیستم بانکی صرافی*های مجاز نیز می*توانند به متقاضیان ارز بفروشند.

  * ارز فقط با نرخ بانک مرکزی باید فروخته شود

  خبرنگار فارس پرسید: صرافی*های دارای مجوز بانک مرکزی با نرخ اعلامی کانون صرافان باید ارز بفروشند؟
  معاون نظارتی بانک مرکزی، گفت: خیر؛ هر کسی کالایی را می*خواهد بخرد و یا فرضاً بخواهد کالایی را از خارج کشور وارد کند باید از طریق وزارت بازرگانی اقدام و ثبت سفارش کند. سپس گشایش مالی ارز را صرافی از نرخ بانک مرکزی می*گیرد و به بانک می*دهد و بانک برای وی ارسال می*کند.
  وی ادامه داد: کسانی که دانشجو دارند و ارز برای درمان یا بیکاری می*خواهند با تایید وزارتخانه و سازمان*های مربوطه ارز در اختیار آنها قرار می*گیرد.
  درویش درباره وضعیت توزیع ارز مسافرتی نیز تصریح کرد:ارز مسافرتی از طریق بانک*ها و باجه*های فرودگاهی در اختیار مسافران قرار می*گیرد.

  * ادامه فعالیت صرافی*های غیر مجاز "جرم" است

  وی فعالیت*های دلالی و افزایش بی*منطق و بی*رویه نرخ ارز را با وجود سیاست جدید بانک مرکزی بی*معنی دانست و افزود: بانک مرکزی ارز مورد نیاز مردم را از طریق شبکه بانکی تامین خواهد کرد.
  معاون نظارت بانک مرکزی در ادامه درباره نحوه برخورد با فعالیت صرافی*های غیرمجاز، گفت: صرافی*های غیرمجاز اگر فعالیت کنند جرم مرتکب شده*اند.

  * "ارز" بی فاکتور دست کسی باشد، قاچاق به حساب می*آید

  وی با تاکید بر اینکه "ارز" بدون فاکتور کالای قاچاق است، عنوان کرد: اگر ارز دست افرادی باشد که با فاکتور و برگه از صرافی* مجاز و یا بانک خریداری کرده*اند مشکلی ندارد ولی در غیر این*صورت قاچاق انجام شده است.
  درویشی ادامه داد: همچنین اگر افرادی ارز را از خارج آورده باشند باید اظهارنامه نیز دریافت کنند که مشخص شود فرضا 10 هزار دلار این فرد با خودش از خارج آورده است.
  درویشی گفت: خلاف این اتفاقات پولشویی است و ادامه این فعالیت*ها جرم محسوب می*شود.
  معاون نظارت بانک مرکزی تصریح کرد: قانون مبارزه با پولشویی اجازه نمی*دهد یا باید مشخص شود ارز چطور و چگونه وارد کشور و بازار می*شود.

  * فروش "ارز" در صرافی*های مجاز فقط با سیستم "سنا"

  به گفته این مقام مسئول بانک مرکزی ارز کالای قاچاق است، چگونه می*شود در یک کشور اسلامی ارز 1300 تا 1700 تومانی وجود داشته باشد.
  خبرنگار فارس گفت: طی این روزها صرافی*های مجاز اصلا خرید و فروش نداشتند و آنهایی هم که همچنان کار خود را ادامه می*دادند فقط دلار می*خریدند از مردم؛ با این حساب چطور بانک مرکزی وظیفه فروش را به این صرافی*ها محول کرده است؟
  معاون نظارت بانک مرکزی در پاسخ با تاکید بر اینکه صرافی*های مجاز در حال ساماندهی هستند، گفت: فقط از طریق سیستم سنا باید این صرافی*ها ارز بفروشند.
  وی تاکید کرد: هر صرافی در این خصوص تخلفی انجام دهد پروانه آن باطل خواهد شد.
  *
  * دوران ارز سهمیه*بندی تمام شد؛ فقط بانک*ها ارز می فروشند

  معاون نظارتی بانک مرکزی در ادامه این گفت و گو درباره اینکه آیا به صرافی*ها سهمیه*ای ارز پرداخت خواهد شد، اظهار کرد: دیگر سهمیه*بندی در کار نیست و فقط از طریق شبکه بانکی ارز پرداخت می*شود.
  درویشی درباره تامین ارز مورد نیاز مردم گفت: مردم عادی هر نوع ارزی بخواهند می*توانند از طریق شبکه بانکی با توجه به نیازشان تامین کنند.
  وی با بیان اینکه بانک مرکزی ارز را برای تامین نیاز مردم در اختیار سیستم بانکی قرار داده گفت: کجای دنیا صرافی ارز سهمیه*ای می*گیرد؛ فقط شبکه بانکی موارد مصرف مشخص از بانک مرکزی ارز دریافت می*کند.
  درویشی افزود: بانک مرکزی البته کنترل*های لازم را انجام می*دهد تا ارزی که به سیستم بانکی داده شده خلاف هدف تامین نیاز مردم خرج نشود.

  * بانک مرکزی فروش ارز در سیستم بانکی را کاملاً* رصد می*کند

  معاون نظارت بانک مرکزی ادامه داد: به عنوان مثال اگر 2 میلیون دلار در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته باشد چک می*شود که این ارز بابت کدام بخش و ال*سی هزینه شده است.
  درویشی گفت: اگر مشخص شود ارزی در بانک به جزء آن مواردی که بانک مرکزی تعیین کرده هزینه شده باشد باید بانک آن ارز را برگرداند و با اعضاء هیات مدیره بانک مربوطه برخورد خواهد شد.

  معاون نظارت بانک مرکزی تاکید کرد: از روز پنج*شنبه بانک مرکزی این سیاست را ابلاغ کرده و باید فعالان بازار به آن توجه کنند.
  وی ادامه داد: با این حساب داشتن ارز بدون سند، غیرقانونی است و دست هر کسی ارز دیده شود آن فرد دستگیر خواهد شد.
  این مقام مسئول بانک مرکزی خاطرنشان ساخت: به عنوان کالای قاچاق 2 برابر ارز دریافت شده جریمه باید پرداخت شود علاوه بر اینکه این جرم زندان هم دارد.

  * بازار دلالان کهنه*کار کساد شد؛ جمع**آوری دلالان خیابانی از یک*شنبه

  وی درباره وضعیت دلال*های کهنه*کار در بازار ارز و به خصوص خیابان فردوسی، گفت: نیروی انتظامی آماده است که از روز یک*شنبه یا هر کسی که در فردوسی و هر جای دیگر به خرید و فروش دلار می*پردازد، برخورد کند.
  معاون نظارت بانک مرکزی درباره برخورد با موسسات غیر مجاز نیز تأکید کرد:* بانک مرکزی در صدد این است که به طور جدی با موسسات غیر مجاز برخورد کند.
  درویشی اضافه کرد:* بانک مرکزی با دو موسسه غیر مجاز باقی مانده*ای که یکی در غرب کشور و دیگری در شرق کشور فعالیت می*کنند و مقررات این بانک را نپذیرفته*اند، به صورت جمع آوری یا ادغام برخورد خواهد کرد.
  وی گفت:* مردم می*توانند از طریق تماس با روابط عمومی بانک مرکزی اطلاعات مربوط به این موسسات را دریافت کنند و یا شکایات خود از آنها را به بانک اعلام نمایند.


  * ابلاغ نرخ سود جدید بعد از بازگشت رئیس جمهور

  معاون نظارت بانک مرکزی درباره ابلاغ مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار به شبکه بانکی مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده*های بانکی به بیش از 20 درصد، تصریح کرد: اجازه دهید آقای رئیس جمهور از سفر برگردد و مصوبه را تایید کنند تا بعد از آن به بانک*ها ابلاغ شود.
  وی تاکید کرد: هر وقت رئیس جمهور آمدند و حکم را تایید کردند مقامات بانک مرکزی به صورت رسمی مصوبات را ابلاغ می*کنند.

  شورای پول و اعتبار در آخرین جلسه خود مصوبات جدیدی را در خصوص نرخ سود سپرده های بانکی داشت که بر همین اساس نرخ سود سپرده های بانکی باید بیشتر از نرخ تورم 20.6 درصدی تعیین شود.
  اعضاء شورای پول و اعتبار البته از ابلاغ این مصوبات طی روزهای آینده خبر داده بودند ولی بنا به اعلام درویشی بانکی*ها و سپرده*گذاران برای اطمینان از تصویب این مصوبه باید منتظر بازگشت رئیس جمهور به کشور و تأیید این مصوبه از جانب وی باشند.
 2. #2
  transporter
  مهمان
  سکه* دلالان از رونق افتاد /"سکوت ارزی" تا اطلاع ثانوی

  خبرگزاری فارس: همزمان با آغاز برخورد انتظامی با دارندگان و فروشندگان ارز غیر از مجاری مجاز امروز خیابان فردوسی شاهد دلالان و صرافانی است که تنها و تنها نظاره*گر مردم هستند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، طبق اعلام رسمی بانک مرکزی از روز جاری نیروی انتظامی با کسانی که به خرید و فروش ارز غیر از مجاری رسمی می*پردازند برخورد قانونی خواهد کرد.
  هدف بانک مرکزی از این اقدام این است که از این پس ارز به عنوان کالای قاچاق به حساب آید و دیگر سفته*بازان و دلالان به راحتی قیمت*ها را بالا و پایین نبرند.
  درویشی معاون نظارتی بانک مرکزی روز گذشته به خبرنگار فارس گفته بود از این پس فقط صرافان مجاز و بانک*ها می*توانند ارز بفروشند.
  وی همچنین تاکید کرده بود از روز جاری نیروی انتظامی به شدت با دلالان خیابانی که ارز خرید و فروش می*کنند برخورد خواهد کرد.
  خبرنگار فارس برای ارائه گزارش از وضعیت دلالان فردوسی و همچنین کسب اطلاع از آغاز برخورد نیروی انتظامی با این افراد سری به خیابان فردوسی زد.

  صدای "دلار،*دلار" قطع شد!

  دلالانی که بیش از این هر ساعت و هر دقیقه از روز تنها و تنها کارشان پیدا کردن مشتری چه برای خرید و چه برای فروش دلار بود امروز و بعد اطلاع از برنامه جدید بانک مرکزی فقط به خیابان فردوسی آمدند تا نظاره*گر بازار باشند.
  سکوت معنادار این افراد که در گوشه*ای از خیابان ایستاده*اند حکایت از انتظارشان برای اجرایی شدن یا عدم اجرای سیاست اعلام شده توسط بانک مرکزی دارد.
  یکی از این افراد به خبرنگار فارس می*گوید: فقط نظاره*گر بازار هستیم و منتظریم تا ساعتی دیگر شاهد هر برنامه*ای توسط بانک مرکزی و نیروی انتظامی باشیم.

  * نیروی انتظامی یک ساعت دیگر می*آید

  وی با بیان اینکه امروز و یا حداقل تا این ساعت قصد خرید و فروش ارز را ندارد، می*گوید: من و همکارانم فعلا ریسک نمی*کنیم و ترجیح می*دهیم فقط بازار را نگاه کنیم.
  این دلال خیابانی ادامه می*دهد: آنطور که ما شنیده*ایم قرار است از ساعت 10 و 30 دقیقه الی یک بعدازظهر نیروی انتظامی وارد عمل شود تا کسانی که ارز دارند را بگیرد.

  * پسر 17 ساله هم به جمع دلالان خیابانی پیوست

  اما نکته*ای که در سکوت بازار ارز و حواشی خیابان فردوسی وجود داشت شور و شوق یک پسر بچه 17 ساله بود که تازه به جمع دلالان خیابانی پیوسته بود.
  وی طبق گفته خود اولین روزی است که برای خرید و فروش دلار به این خیابان آمده در حالی با شور و هیجان خاصی سعی دارد مشتری پیدا کند که تمام دلالان میدان و خیابان فردوسی فقط کنار دیواری ایستاده*اند.
  ولی حمید قصد ندارد صدای "دلار"، "دلار" را قطع کند و در این وضعیت بدون هیچ ابایی با شجاعت به مردمی که از این میدان رد می*شوند می*گوید: "دلار" و سعی دارد برای خود مشتری پیدا کند.
  خبرنگار فارس علت این کارش را از وی پرسید و با این پاسخ مواجه شد که آمده*ام تا کاسب شوم. دوست دارم مثل پدرم کاسب دلار شوم.
  وی ادامه داد: پدر من کهنه*کار این بازار است من هم آمدم تا مانند پدرم تجربه و ثروت پیدا کنم؛ من هم دلار را از دست مردم می*خرم و می*فروشم.
  وی اضافه کرد: هنوز درسم تمام نشده ولی 2 الی 3 روز از هفته که مدرسه نمی*روم را اینجا می*آیم تا پیش پدرم کار یاد بگیرم.

  * صرافی*ها: فقط نرخ زدیم، کار نداریم

  علاوه بر دلالان وضعیت صرافی*های مجاز و غیرمجاز این خیابان نیز جای تأمل دارد چرا که این افراد نیز دست از کار نیز کشیده*اند و طبق گفته خود تا زمانی که نرخی اعلام نشود نمی*توانند خرید و فروش داشته باشند.
  تقریبا تمام صرافی*های فردوسی روی تابلوهای خود نرخ 1390 تومان را برای خرید و نرخ 1400 تومان را برای فروش دلار ثبت کرده*اند ولی عملا توجهی به این نرخ*ها و تقاضای مردم برای خرید و فروش ارز ندارند.
  صرافی*ها می*گویند هنوز دستورالعملی به ما ابلاغ نشده است؛ دستور داده*اند نرخ 1390 ـ 1400 تومان را در تابلوها درج کنیم.
  یکی از این افراد به خبرنگار فارس گفت: هر وقت نرخ جدید را اعلام کردند ما کارمان را شروع خواهیم کرد.

  به گزارش فارس برخورد رسمی نیروی انتظامی برای جمع*آوری دلالان خیابان طبق برنامه رسمی بانک مرکزی باید از امروز شروع شود از همین رو منتظر خواهیم ماند تا در ساعات بعدی روز جاری وضعیت برخورد با این گروه را مشاهده کنیم.
  خبرگزاری فارس گزارش*های تکمیلی را از این وضعیت در بازار ارز متعاقبا ارائه خواهد داد.
 3. #3
  transporter
  مهمان
  سکه دلالان از رونق افتاد /"سکوت ارزی" تا اطلاع ثانوی

  خبرگزاری فارس: همزمان با آغاز برخورد انتظامی با دارندگان و فروشندگان ارز غیر از مجاری مجاز امروز خیابان فردوسی شاهد دلالان و صرافانی است که تنها و تنها نظاره گر مردم هستند.


  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، طبق اعلام رسمی بانک مرکزی از روز جاری نیروی انتظامی با کسانی که به خرید و فروش ارز غیر از مجاری رسمی می پردازند برخورد قانونی خواهد کرد.
  هدف بانک مرکزی از این اقدام این است که از این پس ارز به عنوان کالای قاچاق به حساب آید و دیگر سفته بازان و دلالان به راحتی قیمت ها را بالا و پایین نبرند.
  درویشی معاون نظارتی بانک مرکزی روز گذشته به خبرنگار فارس گفته بود از این پس فقط صرافان مجاز و بانک*ها می توانند ارز بفروشند.
  وی همچنین تاکید کرده بود از روز جاری نیروی انتظامی به شدت با دلالان خیابانی که ارز خرید و فروش می کنند برخورد خواهد کرد.
  خبرنگار فارس برای ارائه گزارش از وضعیت دلالان فردوسی و همچنین کسب اطلاع از آغاز برخورد نیروی انتظامی با این افراد سری به خیابان فردوسی زد.

  صدای "دلار، دلار" قطع شد!

  دلالانی که بیش از این هر ساعت و هر دقیقه از روز تنها و تنها کارشان پیدا کردن مشتری چه برای خرید و چه برای فروش دلار بود امروز و بعد اطلاع از برنامه جدید بانک مرکزی فقط به خیابان فردوسی آمدند تا نظاره گر بازار باشند.
  سکوت معنادار این افراد که در گوشه ای از خیابان ایستاده اند حکایت از انتظارشان برای اجرایی شدن یا عدم اجرای سیاست اعلام شده توسط بانک مرکزی دارد.
  یکی از این افراد به خبرنگار فارس می گوید: فقط نظاره گر بازار هستیم و منتظریم تا ساعتی دیگر شاهد هر برنامه ای توسط بانک مرکزی و نیروی انتظامی باشیم.

  نیروی انتظامی یک ساعت دیگر می آید

  وی با بیان اینکه امروز و یا حداقل تا این ساعت قصد خرید و فروش ارز را ندارد، می گوید: من و همکارانم فعلا ریسک نمی کنیم و ترجیح می دهیم فقط بازار را نگاه کنیم.
  این دلال خیابانی ادامه می دهد: آنطور که ما شنیده ایم قرار است از ساعت 10 و 30 دقیقه الی یک بعدازظهر نیروی انتظامی وارد عمل شود تا کسانی که ارز دارند را بگیرد.

  پسر 17 ساله هم به جمع دلالان خیابانی پیوست

  اما نکته ای که در سکوت بازار ارز و حواشی خیابان فردوسی وجود داشت شور و شوق یک پسر بچه 17 ساله بود که تازه به جمع دلالان خیابانی پیوسته بود.
  وی طبق گفته خود اولین روزی است که برای خرید و فروش دلار به این خیابان آمده در حالی با شور و هیجان خاصی سعی دارد مشتری پیدا کند که تمام دلالان میدان و خیابان فردوسی فقط کنار دیواری ایستاده اند.
  ولی حمید قصد ندارد صدای "دلار"، "دلار" را قطع کند و در این وضعیت بدون هیچ ابایی با شجاعت به مردمی که از این میدان رد می شوند می گوید: "دلار" و سعی دارد برای خود مشتری پیدا کند.
  خبرنگار فارس علت این کارش را از وی پرسید و با این پاسخ مواجه شد که آمده ام تا کاسب شوم. دوست دارم مثل پدرم کاسب دلار شوم.
  وی ادامه داد: پدر من کهنه کار این بازار است من هم آمدم تا مانند پدرم تجربه و ثروت پیدا کنم؛ من هم دلار را از دست مردم می خرم و می فروشم.
  وی اضافه کرد: هنوز درسم تمام نشده ولی 2 الی 3 روز از هفته که مدرسه نمی روم را اینجا می آیم تا پیش پدرم کار یاد بگیرم.

  صرافی ها: فقط نرخ زدیم، کار نداریم

  علاوه بر دلالان وضعیت صرافی های مجاز و غیرمجاز این خیابان نیز جای تأمل دارد چرا که این افراد نیز دست از کار نیز کشیده اند و طبق گفته خود تا زمانی که نرخی اعلام نشود نمی توانند خرید و فروش داشته باشند.
  تقریبا تمام صرافی های فردوسی روی تابلوهای خود نرخ 1390 تومان را برای خرید و نرخ 1400 تومان را برای فروش دلار ثبت کرده*اند ولی عملا توجهی به این نرخ ها و تقاضای مردم برای خرید و فروش ارز ندارند.
  صرافی ها می گویند هنوز دستورالعملی به ما ابلاغ نشده است؛ دستور داده اند نرخ 1390 ـ 1400 تومان را در تابلوها درج کنیم.
  یکی از این افراد به خبرنگار فارس گفت: هر وقت نرخ جدید را اعلام کردند ما کارمان را شروع خواهیم کرد.

  به گزارش فارس برخورد رسمی نیروی انتظامی برای جمع آوری دلالان خیابان طبق برنامه رسمی بانک مرکزی باید از امروز شروع شود از همین رو منتظر خواهیم ماند تا در ساعات بعدی روز جاری وضعیت برخورد با این گروه را مشاهده کنیم.
  خبرگزاری فارس گزارش های تکمیلی را از این وضعیت در بازار ارز متعاقبا ارائه خواهد داد.
  ویرایش توسط transporter : 16-01-2012 در ساعت 10:47
 4. #4
  transporter
  مهمان
  فارس گزارش می دهد
  دلالی با طعم "ترس"/ فروش دلار با "چراغ خاموش"

  خبرگزاری فارس: همزمان با اعلام رسمی مسئولان بانک مرکزی از امروز نیروی انتظامی برای دستگیری دارندگان ارز بدون فاکتور وارد عمل شده و آنگونه که شنیده شده آغاز این برنامه با دستگیری 6 دلال در پاساژ افشار همراه بوده است.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، طبق اعلام رسمی مسئولان بانک مرکزی از امروز نیروی انتظامی قرار است با دارندگان ارز بدون فاکتور برخورد جدی نماید که البته این برخورد و دستگیری ها تا ساعت 11 و 30 دقیقه در میدان فردوسی جامعیت نداشت.
  دلالان خیابان فردوسی که روز خود را با ترس و تردید شروع کرده بودند با نزدیک شدن به ظهر کار خود را بار دیگر از سر گرفته اند.
  البته نحوه فعالیت این افراد در نقاط مختلف خیابان فردوسی متفاوت است و موید این نکته سکوت عده ای از دلالان در حواشی میدان فردوسی و در نقطه مقابل هیاهوی عده ای دیگر از این افراد در قسمت دیگری از میدان فردوسی است.

  دلالانی که به راه پله ها پناه بردند

  عده ای کار خود را با سکوت کامل و در راه پله های پاساژهای مجاور فردوسی از سر گرفتند و عده ای دیگر همان پاتوق قبلی خود یعنی گوشه و کنار خیابان فردوسی را برای ادامه فعالیت انتخاب کرده اند.
  اما همه این افراد می دانند که از امروز ارز قاچاق اعلام شده و نباید دیگر کسب و کارشان را در این بخش متمرکز کنند.
  یکی از این افراد به خبرنگار فارس گفت: از امروز که ارز قاچاق اعلام شد دیگر کسی به صورت جدی و رسمی کار نمی کند.
  وی افزود: تمام دلال ها از صبح با ترس و لرز آمده اند و هنوز هم مطمئن نیستند که مطابق قبل در اینجا کار کنند.
  این فعال بازار آزاد ارز ادامه داد: بانک مرکزی اعلام کرده که هر کسی ارز بدون فاکتور داشته باشد دستگیر می شود به همین خاطر ریسک فعالیت در این بخش بالا رفته است.

  6 نفر در پاساژ افشار دستگیر شدند

  وی درباره حضور نیروی انتظامی در این منطقه طی روز جاری گفت: شایعات مختلفی در این خصوص از صبح در بازار پیچیده ولی هنوز آن طور که باید مامور در این منطقه ندیده ایم.
  یکی دیگر از این دلالان به خبرنگار فارس می گوید: هنوز دستگیری ها به میدان فردوسی نرسیده چرا که در پاساژ افشار صبح امروز 6 نفر از همکاران ما دستگیر شده اند.
  خبرنگار فارس برای پیگیری این موضوع به پاساژ افشار رفت و آن طور که از افراد حاضر در این منطقه شنید متوجه شد که دستگیری دلالان در پاساژ افشار موجب شده تا دیگر هیچ دلالی در این محوطه آفتابی نشود.

  آشتی نرخ ها با تابلوی این صرافی ها

  اما از سوی دیگر نقطه مقابل دلال ها صرافانی هستند که این روزها دست کمی از دلال نداشتند و تنها برای کسب سود ارز می فروختند آن هم با نرخ آزاد ولی از امروز که برنامه جدی بانک مرکزی اعلام شده این افراد نیز تغییری در عملکرد خود نشان داده اند.
  آشتی نرخ ها با تابلوی این صرافی ها موید نکته مذکور است؛ برخی از صرافی های مجاز که تا بیش از این نرخی از ارزهای مختلف در تابلوی صرافی ها ثبت نمی کردند از دقایقی قبل بار دیگر نرخ ها را در این تابلوها در دید عموم قرار دادند.
  به گزارش فارس اعلام برنامه برخورد با دلالان خیابانی و صرافانی که از دستور بانک مرکزی سرپیچی کنند موجب شده تا هیاهویی بین صرافان و دلالان مرکز اصلی خرید و فروش ارز ایجاد شود ولی باید توجه داشت که برخلاف اعلام قبلی تاکنون این برخورد در سطح گسترده انجام نشده و به همین دلیل است که دلالان مطابق گذشته اما با کمی ترس به کار خود ادامه می دهند.
  ویرایش توسط transporter : 16-01-2012 در ساعت 10:53
 5. #5
  transporter
  مهمان
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت*وگو با فارس:
  برخورد انتظامی با بازار ارز مسکّن است/سود سپرده*ها افزایش یابد
  خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخورد انتظامی با دلالان بازار ارز، در حکم مسکّن است و بانک مرکزی باید برای بهبود وضعیت بازار افزایش سود سپرده ها را عملی کند.


  جعفر قادری در گفت*وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص تصمیم اخیر مسئولان بانک مرکزی برای برخورد انتظامی با دلالان بازار ارز اظهار داشت: سیاست*های بانک مرکزی غلط است و می*خواهد به جای استفاده از شیوه*های اقتصادی از برخوردهای امنیتی برای برطرف کردن مشکل استفاده کند.
  وی افزود: این راهکار ممکن است به عنوان مسکّن موقت خوب باشد، اما زمانی که سیاست*ها صحیح نیست هر چه از مسکّن*ها استفاده شود، دوباره مشکل ایجاد می*شود.
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: این اقدام مشکل را حل نمی*کند و تنها فعالیت*ها را به صورت غیرعلنی درمی*آورد؛ در حقیقت پاک کردن صورت مسئله است.
  قادری خاطرنشان کرد: بانک مرکزی باید سریع*تر با گرفتن ابلاغ رئیس*جمهور مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد افزایش سود سپرده*ها را به اجرا درآورد.
 6. #6
  transporter
  مهمان
  حضور جدّی*تر نیروی انتظامی در بازار ارز/امروز بادلالان برخورد می*شود


  خبرگزاری فارس: با وجود حضور دلالان در خیابان فردوسی طی روز جاری و دیروز یکی از مسئولان بانک مرکزی از جمع*آوری دلالان خبر داد و گفت: نیروی انتظامی امروز جدی*تر وارد بازار خواهد شد.


  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، از روز گذشته طبق اعلام رسمی بانک مرکزی ارز بعنوای کالای قاچاق تلقی شده و از همین رو دیگر خرید و فروش آن در بازار آزاد مطابق قبل امکان پذیر نیست.
  روز گذشته اما دلالان و صرافان کار خود را با ترس و تردید آغاز کردند و تا پایان روز از بیم اینکه نیروی انتظامی وارد بازار شود خرید و فروش خود را در داخل راه*پله*های پاساژهای مجاور فردوسی انجام می*دادند.

  * شاید از 2 هزار دلال فقط 2 نفر را دیدید

  خبرنگار فارس در همین ارتباط و چرایی عدم اجرای برنامه جدید برخورد با دلالان با یکی از مسئولان ارشد بانک مرکزی تماس گرفت؛ وی در این خصوص گفت: بانک مرکزی از زمانی که برنامه خود را اعلام کرده در بازار تغییراتی ایجاد شده است.
  وی با اشاره به ورود گسترده بازرسان بانک مرکزی به بازار برای شناسایی دلالان، افزود: دیروز طبق گزارش بازرسان تعداد دلالان موجود در بازار بسیار کمتر از روزهای قبل شده بود.
  خبرنگار فارس اما به این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: مشاهدات عینی خبرنگار ما خلاف صحبت*های شما را نشان می*دهد، دیروز تعداد دلالان حاضر در این منطقه مشابه قبل بود فقط با این تفاوت که فعالیت*شان در ترس و تردید انجام می*شد.
  وی تصریح کرد: بچه های بانک رفتند بازار کسی نبوده است؛ حالا ممکن است از بین 2 هزار دلال شما 2 نفر را دیده باشید.
  این مقام مسئول در بانک مرکزی ادامه داد: امروز نیروی انتظامی گسترده تر از دیروز وارد بازار می شود تا دلالان را جمع*آوری می*کنند؛ انشاءالله خدمتتشان می*رسیم.

  * دلالان امروز هم آمدند؛ نیروی انتظامی می*آید؟!

  اما درحالی که این مسئول ارشد بانک مرکزی از جمع*اوری دلالان و حضور گسترده نیروی انتظامی در بازار برای جمع اوری این گروه خبر داده و به اجرای این برنامه هم تأکید می*کند در خیابان و میدان فردوسی واقعیت موضوع دیگری را حکایت می*کند.
  امروز هم دلالان سر کار خود امدند و مشابه قبل کار خود را در این منطقه از سر گرفتند البته این افراد بنا به اذعان خودشان این روزها با ترس و لرز به بازار می آیند و با سلام و صلوات کارشان را آغاز می*کنند.
  روز گذشته البته شایعاتی در بازار پیچیده بود که تعدادی از دلالان در پاساژ افشار دستگیر شده*اند و همین شایعه البته مانع از حضور دلالان در این منطقه شده بود.

  با توجه به صبحت*های مسئولان ارشد بانک مرکزی باید دید تا ساعات پایانی روز جاری برخورد جدی نیروی انتظامی با دلالان آغاز خواهد شد یا خیر؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 22
  آخرين نوشته: 01-12-2016, 22:28
 2. اطلا ع از دستگاه تولید کاغذ میخواستم؟؟
  توسط کریم گندمکاری در انجمن عرضه و تقاضای خدمات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 30-12-2015, 20:12
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-08-2015, 20:29
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 25-07-2015, 14:19
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 16-07-2015, 00:30

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •