ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

صادرات سنگ ...بایدها و نبایدها

دیروز دوست عزیزم سجاد خبری رو در بخش اخبار گذاشتن که من متن اون خبر رو عینن در اینجا میارم و پیشنهاد میکنم اگر موافق باشین درباره اون با هم به بحث و گفتگو بشینیم .

{{ بازارهای سنگ صادراتی ایران احیا می شود

یک صادرکننده سنگ های ساختمانی گفت: در حال حاضر به دنبال احیای بازارهای صادراتی کشور که در جریان وضع عوارض 70 درصدی برصادرات از دست رفته بود، هستیم.

مجید تجار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: وضع عوارض 70 درصدی صادرات سنگ های ساختمانی خام و فرآوری نشده و لغو آن در سه مرحله زمانی مختلف موجب از دست رفتن تعدادی از بازارهای صادرات کشور در این حوزه شده است.

وی با بیان اینکه اگرچه عوارض صادرات سنگ های خام ساختمانی حدود دو ماه پیش لغو شد، اما تبعات آن بر بازارهای صادراتی کشور همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صادرکنندگان در حال احیای برخی معادن سنگ تعطیل شده، جمع آوری نمونه های سنگ صادراتی و بازاریابی در خارج از کشور هستند.

تجار ادامه داد: در حال حاضر صادرات سنگ های ساختمانی خام و فرآوری نشده بیشتر به کشور چین و پس از آن هند و صادرات سنگ فرآوری شده نیز به کشورهایی همچون اعضای اتحادیه اروپا، استرالیا و ترکیه صورت می گیرد. وی افزود: در این میان برخی تحریم های خارجی موجب ایجاد مشکل در نقل و انتقال ارز و بعضا حمل و نقل محصولات صادراتی شده و افزایش هزینه های صادرکنندگان را به دنبال داشته است.

این صادرکننده سنگ های ساختمانی تصریح کرد: افزایش نرخ ارز موجب رشد شدید قیمت ماشین*آلات و همچنین قطعات و اقلام مصرفی در معادن شده است. }}
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    من به شخصه فکر میکنم؛

با گذاشتن عوارض صادراتی، مثلا میخوان جلوی صادرات خام سنگ گرفته بشه، ولی وقتی زیرساخت فراوری اون سنگ وجود نداره ، کجا و چطور باید فراوری بشه؟؟؟؟ آیا گذاشتن عوارض صادراتی به تنهایی میتونه باعث جلوگیری از صادرات خام اون کالا بشه.؟ وقتی زیر ساختی وجود نداره و وقتی هزینه های فرآوری بالاست و ماشین الات همه وارداتی هستن، آیا میشه با تخصیص عوارض 70% به تولید داخلی کمک کرد؟
    اینجوری اون بازارهایی هم که سالها طول کشیده بود به دست بیاد و کلی هزینه شده بود، از دست رفته و حالا دوبار باید از نوع بازاریابی بشه تا دوباره سنگ به جایگاه قبلی برگرده، دوباره هزینه و زمان.
    وقتی یِلخی و بی برنامه و صرفا از روی هیجان تصمیم گرفته بشه ، نتیجه همین میشه. .الان چون کشور از بحران تحریم ها در موقعیت مناسب اقتصادی نیست ، مجبور میشن عوارض رو بردارن تا صادراتی انجام بشه. تعریف یه بخش نامه و لغو اون صرفا بر اساس هیجانات، نشان از بی برنامگی و بی تخصصی داره.
    والبته که نوک پیکان تمام این هزینه ها ، به سمت تاجر بخش خصوصی رفته...
    siavash
    مهمان
    تا حدودی با نظرتون موافقم و نباید بدون برنامه ریزی تصمیمی گرفته بشه و بعد بخاطر فشار همون تصمیم اشتباه ، لغو بشه. این جز هزینه های گزاف چیزی عاید کشور نمیکنه. ولی واقعا صادرات خام یکی از معضلات تجارت خارجی ماست. چرا باید خاک این کشور فروخته بشه؟ اون هم به ارزون ترین قیمت... آیا فروش خاک رو میشه صادرات اسم گذاشت؟ اونم خاک و سنگی که مستقیما از معدن جدا شده و صادر میشه؟!!
    من فکر میکنم باید یه فکر اساسی کرد. اتفاقا تعیین عوارض صادراتی 70% و حتی بیشتر برای صادرات خام میتونه تاثیر گذاز باشه...
    124
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    فروش همین سنگ به قول شما خام هم، همین الان سخت شده. هزینه استخراج از معدن به شدت داره افزایش پیدا میکنه و تمام ماشین آلات و مواد لازم برای استخراج هم که وارداتی هستن، با این قیمت دلار و عدم تخصیص ارز دولتی، هزینه خرید ماشین آلات و مواد لازم و هزینه نگهداری بسیار بالا میره، این یعنی قیمت تمام شدهء بالا و این یعنی خطر از دست رفتن بازارها ...عوارض 70% هم که دیگه غوز بالا غوز شد و تمام بازارها رو با چالش روبرو کرد.
    خانه از پای بست ویران است...
    20
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    من به شخصه فکر میکنم؛

با گذاشتن عوارض صادراتی، مثلا میخوان جلوی صادرات خام سنگ گرفته بشه، ولی وقتی زیرساخت فراوری اون سنگ وجود نداره ، کجا و چطور باید فراوری بشه؟؟؟؟ آیا گذاشتن عوارض صادراتی به تنهایی میتونه باعث جلوگیری از صادرات خام اون کالا بشه.؟ وقتی زیر ساختی وجود نداره و وقتی هزینه های فرآوری بالاست و ماشین الات همه وارداتی هستن، آیا میشه با تخصیص عوارض 70% به تولید داخلی کمک کرد؟
    اینجوری اون بازارهایی هم که سالها طول کشیده بود به دست بیاد و کلی هزینه شده بود، از دست رفته و حالا دوبار باید از نوع بازاریابی بشه تا دوباره سنگ به جایگاه قبلی برگرده، دوباره هزینه و زمان.
    وقتی یِلخی و بی برنامه و صرفا از روی هیجان تصمیم گرفته بشه ، نتیجه همین میشه. .الان چون کشور از بحران تحریم ها در موقعیت مناسب اقتصادی نیست ، مجبور میشن عوارض رو بردارن تا صادراتی انجام بشه. تعریف یه بخش نامه و لغو اون صرفا بر اساس هیجانات، نشان از بی برنامگی و بی تخصصی داره.
    والبته که نوک پیکان تمام این هزینه ها ، به سمت تاجر بخش خصوصی رفته...
    موافقم.وقتی قرار باشه یک محصول در کشور تولید یا فرآوری بشه ابتدا باید زیرساختهای مورد نیازش ایجاد بشه.وقتی مقدمات تولید فراهم باشه تولید کننده خودبه خود به اون سمت کشیده میشه.فکر میکنم بالا بردن عوارض میتونه جزء آخرین راهکارها باشه.
    5
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    به نظر من صادرات سنگ بسیار خوبه چون ما کیفیت عالی در سنگ داریم ولی به علت نبود مزیت رقابتی در خارج از کشور بسیار ضعیف عمل می کنیم.
    در صورت کمک در این زمینه می توانم کمک شایانی داشته باشم.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد ایرانی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    به نظر من صادرات سنگ بسیار خوبه چون ما کیفیت عالی در سنگ داریم ولی به علت نبود مزیت رقابتی در خارج از کشور بسیار ضعیف عمل می کنیم.
    در صورت کمک در این زمینه می توانم کمک شایانی داشته باشم.
    سلام دوست عزیز
    من خوب متوجه نشدم؛ منظورتون از مزیت رقابتی در خارج از کشور چیه؟ میشه لطفا کمی توضیح بدین. ؟ یعنی رقابتی برای خرید سنگ ایران نیست در بازارها،؟ اگر کیفیت سنگ ما خوبه، پس باید مشتری زیاد داشته باشه و مشتری زیاد خودبخود حالت رقابتی در بین خریدارها ایجاد میکنه (البته نه فروشنده). منظورتون نبود کدوم رقابت هست؟ و چرا نیست ؟ و چطور میشه ایجاد کرد؟
    معذرت میخوام سوالاتم زیاد شد.
    ممنون میشم پاسخ بدین
    201
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    من هم با عوارض صادارت برای سنگ خام کاملا موافقم...صادرات سنگ خام مزیت به حساب نمیاد
    فرآوری سنگ و صادراتش نسبت به خیلی از صنایع دیگه که الان دارن با مشقت کار میکنن و صادراتشونم دارن اونقدر سخت و هزینه بر نیست...من با صادرات سنگ کاملا آشنا هستم واقعا در برابر خیلی کالاهای دیگه هم تکنولوژی پیچیده ای نداره هم بازارش وجود داره ....اروپا و استرالیا با وجود همه سختیهایی که کار کردن با ایران داره هنوزم بسیار تمایل نشون میدن برای خرید سنگ ایرانی . درسته در حال حاضر شرایط کار کردن خیلی خیلی سخته ولی دلیل نمیشه یه عده خاااص خاک ایرانو اینجوری مفت بدن دست این چینیا!!
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط سدات [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    من هم با عوارض صادارت برای سنگ خام کاملا موافقم...صادرات سنگ خام مزیت به حساب نمیاد
    فرآوری سنگ و صادراتش نسبت به خیلی از صنایع دیگه که الان دارن با مشقت کار میکنن و صادراتشونم دارن اونقدر سخت و هزینه بر نیست...من با صادرات سنگ کاملا آشنا هستم واقعا در برابر خیلی کالاهای دیگه هم تکنولوژی پیچیده ای نداره هم بازارش وجود داره ....اروپا و استرالیا با وجود همه سختیهایی که کار کردن با ایران داره هنوزم بسیار تمایل نشون میدن برای خرید سنگ ایرانی . درسته در حال حاضر شرایط کار کردن خیلی خیلی سخته ولی دلیل نمیشه یه عده خاااص خاک ایرانو اینجوری مفت بدن دست این چینیا!!
    کاملا باهاتون موافقم، واقعا فرآوری سنگ کار سخت و پیچیده ای نیست، نه اینکه امکانات مدرن لازم نداره، ولی بدون اون امکانات و تکنولوژی مدرن هم میشه فرآوری رو انجام داد. چند روز پیش من یک سفر به شهر yun fu در چین داشتم، شهری که در واقع بورس سنگ هست . بازارها و کارگاهها و کارخونه های بزرگ، که همه نوع سنگ رو از همه جای دنیا میشد پیدا کرد. سنگ ایرانی هم فراوان بود. سنگ هایی که به صورت کوپ های چند تنی وارد چین شده بودن و در همون جا داشتن تراش میخوردن و صیقلی میشدن. من خیلی از کارگاههای بزرگ و کوچیک رو اونجا از نزدیک دیدم واقعا خیلی هاشون اصلا تکنولوژی پیچیده ای نداشتن. تعداد زیادی دستگاههای برش و میزهای کار که سنگهای برش خورده بر روی این میزها رو کارگر ها با کار دستی صیقل میدادن.
    همهء اینها رو در ایران هم میشه فراهم کرد ولی اون چیزی که در پشت ماجرا و این کارگاههای بزرگ و کوچک بود (و به طور کلی در پشت تمام اون چیزی که اقتصاد چین رو شکوفا کرده) مدیریت و حمایت دولت هست که با پرورش و استخدام نیروهای مدیریتی آموزش دیده و متخصص ، فضایی این چنین برای رشد فراهم کردن. چیزی که در ایران فقط حرفش رو میزنن و تا عمل اونقدر فاصله داره که گاهی بعید به نظر میرسه
    ویرایش توسط مرتضی : 17-08-2012 در ساعت 12:28
    5
    کاربر جدید
    کاربر جدید

فروش سنگ

بچه ها اگه چند تا تاجر در زمینه سنگ توی چین میشناسین بهم معرفی کنید ممنون میشم
    ویرایش توسط merchant : 12-09-2012 در ساعت 00:21
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع