ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
 1. #1
  Fobiran
  مهمان

  قوانین گمرکی، ارزی، بانکی و مالیاتی در روسیه

  در این بخش به بررسی مجموعه قوانین مختلف کشور روسیه میپردازیم.
 2. #2
  Fobiran
  مهمان
  قوانین گمرکی روسیه

  سرویس گمرک فدرال وابسته به وزارت توسعه اقتصادی و تجارت، بر اساس قوانین فدرال، موافقت نامه های بین المللی، تصویب نامه های وزارت توسعه اقتصادی و تجارت،

  وزارت دارای و بانک مرکزی روسیه فعالیت می کند. سرویس گمرک فدرال روسیه از طریق ادارات هفت گانه گمرک در مناطق مسکو، سنت پترزپورگ، نیژنی نووگرود، روستف،

  یکاترینبورگ، نووسیبیرسک و ولادی وستک و دفاتر نمایندگی خود در کشورهای آلمان، فنلاند، لبژیک، قزاقستان، بلاروس، اوکراین و قرقیزستان فعالیت می کند.

  گمرک آستاراخان که بخش بزرگ کالاهای مبادلاتی میان ایران و روسیه را ترخیص می کند زیر نظر اداره گمرک روستف است.
 3. #3
  Fobiran
  مهمان
  مقررات گمرکی واردات کالا


  وارادات کالا به روسیه بر اساس قوانین گمرکی و با نظارت و کنترل مستقیم دولت این کشور انجام می شود.

  در مرحله نخست، باید چگونگی سیستم ارسال کالا، بازدید آن هنگام ورود به روسیه و تحویل آن به دریافت کننده، مشخص شود. ارز دریافتی برای فروش کالا و چگونگی فرستادن آن به مبدا نیز باید روشن باشد.  بر اساس قانون گمرک روسیه، کالاهایی که از مرزهای گمرکی این کشور عبور می کنند، باید عوارض و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند. این پرداخت در بدو ورود کالا و پس از گرفتن همه مجوزهای لازم از وزارت خانه ها و سازمان های وابسته، در گمرک انجام شده و سپس برگ ترخیص کالا صادر می شود.


  گمرک روسیه برای ورود کالایی که شرکت های روسی خریداری کرده اند مدارک زیر را درخواست می کند:  قرارداد میان یک شرکت خارجی فروشنده با خریدار روسی که به تایید بانک روسی رسیده باشد. این قرارداد به زبان روسی ایزدیلکا نامیده می شود و پس از فروش کالا، امکان انتقال ارز به خارج از کشور را فراهم می سازد.

  گواهی مبدا کالا (فرمa) که کالاهای وارداتی از کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه را در برگیرنده تخفیف تعرفه ای بر اساس نظام gsp می کند.  بارنامه ای که در آن میزان وزنی قرارداد و تعداد بسته بندی هر سری از محموله آمده باشد.
  اصل پروانه شرکت تحویل گیرنده کالا که قبلا از گمرک کد رایانه ای گرفته باشد گواهی بهداشت داخلی روسیه که از قبل با نمونه کالا دریافت می شود و تا روز ترخیص باید آماده شود.  در صورت تکمیل نبودن مدارک، گمرک روسیه، کالاها را به انبار گمرک منتقل می کند و برای هر روز انبارداری هزینه ای دیافت می کند. موارد نقص معمولا مربوط به عدم صدور گواهی بهداشت و یا نداشتن نوشتار وزن، تاریخ مصرف و محتویات کالا به زبان روسی است.
 4. #4
  Fobiran
  مهمان
  قوانین بانکی

  فعالیت بانک ها در روسیه بر اساس مصوبات قانونی شامل قانون بانکها و فعالیت بانکی مصوب سال 1990 و قانون بانک مرزی روسیه مصوب سال 2002 انجام می شود.

  بانک مرکزی در راس نظام بانکی روسیه و پس از آن بانک ها و موسسات اعتباری، شعبه هایشان و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی قرار دارند. برابر قانون، نام هر موسسه اعتباری باید فعالیت اصلی آن را با قید نام بانک یا سازمان اعتباری غیربانکی و شکل حقوقی آن روشن سازد.

  بانک مرکزی روسیه مسئول نظارت بر بخش بانک داری تجاری است و کلیه موسسات اعتباری برای فعالیت های بانکی در این کشور باید از بانک مرکزی مجوز بگیرند

  . مجوزی که بانک مرکزی صادر می کند بر اساس درخواست ها و فعالیت های متقاضی است. انجام فعالیت بانکی بدون مجوز بانک مرکزی یک عمل مجرمانه به شمار می رود.

  مجوز محدودیت زمانی دارد. بنابراین در صورتی که فعالیت هایی که در مجوز آمده، پس از یکسال آغاز نشود، مجوز فعالیت باطل می شود.
 5. #5
  Fobiran
  مهمان
  قوانین ارزی:

  قانون جدید پولی و ارزی روسیه از 17 ژوئن سال 2004 به اجرا درآمده است. بر اساس این قانون، مسئولیت کنترل ارز بر عهده بانک مرکزی روسیه است.

  قانون ارزی به دولت اجازه می دهد تا هنگام بروز بحران خروج ارز را از کشور محدود کند. بانک مرکزی روسیه در ماسرس 2006 اعلام نمود که شرکت های روسی ملزم نیستند

  با فروش درآمدهای ارزی حاصل از صادرات آنها را به روبل تبدیل کنند بلکه می توانند درآمدهای ارزی خود را در حساب های ویژه ارزی نگهداری کنند.


  بر اساس قانون ارزی روسیه، اتباع خارجی می توانند در بانک های روسی دارای شعب ارزی، حساب ارزی باز کنند.

  همچنین، اتباع خارجی می توانند سرمایه و درآمد حاصل از سرمایه گذاری در خاک روسیه را در صورت رعایت قوانین و مقررات ارزی این کشور آزادانه از کشور خارج خارج کنند.
 6. #6
  Fobiran
  مهمان
  قوانین مالیاتی


  بر اساس قانون مالیاتی روسیه مالیات ها به سه گروه تقسیم می شوند:

  مالیات فدرال که بر اساس قانون فدرال تعیین می شود و پرداخت آن در تمام محدوده فدراسیون روسیه اجباری است.

  مالیات منطقه ای که در چارچوب قانون فدرال مطابق قوانین مناطق فدرال تعیین می شود و پرداخت آن در محدوده همان منطقه فدرال اجباری است.

  مالیات محلی که در چارچوب قانون فدرال برابر قوانین محلی تعیین شده و پرداخت آن در محدوده همان محل اجباری است.

  مالیات منطقهای شامل مالیات بر دارایی سازمان ای منطقه ای، فعالیت قمارخانه ها و وسایل نقلیه و مالیات محلی که بر زمین و دارایی اشخاص بسته می شود.

  مالیات های فدرال دربرگیرنده مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیم، مالیات اجتماعی، مالیات بر سود شرکت ها، مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و سازمان ها، مالیات بر اشیای ارزشمندی که از حفاری به دست آمده، مالیات بر ارث یا هدیه، مالیات بر بهره برداری از آب و مالیات دولتی می شود.

 7. #7
  Fobiran
  مهمان
  مالیات بر ارزش افزوده


  مالیات بر ارزش افزوده شامل موارد زیر است:
  فروش کالاها و خدمات
  واردات اغلب کالاها
  تعمیرات و تزئینات

  نرخ استاندار مالیات بر ارزش افزوده هجده درصد است، ولی سه دسته از کالاها شامل مواد غذایی، کالاهای مربوط به کودکان و نشریات و کتاب های علمی که در زیر می آید مشمول نرخ ده درصدی مالیات بر ارزش افزوده اند:


  گروه اول: این گروه دربرگیرنده مواد غذایی است که شامل اقلام زیر می شود:
  کالاهای مصرفی
  احشام و پرندگان
  گوشت و محصولات گوشتی
  شیر و محصولات لبنی
  تخم مرغ و محصولات تخم مرغی
  روغن مایع
  کره مارگارین
  فند و شکر
  نمک
  دانه و علوفه، غذای دام و طیور
  دانه های روغنی و محصولات فرآوری شده از آنها
  نان و فرآورده های نانی
  حبوبات
  آرد
  ماکارونی و محصولات هم خانواده آن
  ماهی زنده
  محصولات دریایی مثل ماهی سرد یا منجمد، کنسرو شده، فشرده شده
  محصولات غذایی ویژه کودکان یا بیماران دیابتی
  سبزیجات  گروه دوم:
  کالاهای مربوط به کودکان
  لباس کشباف
  لباس بافتنی
  کفش
  تختخواب بچگانه
  تشک بچگانه
  کالسکه
  نوشت افزار
  اسباب بازی  گروه سوم:
  کتاب های علمی، آموزشی، فرهنگی، روزنامه ها، مجلات، سال نامه ها، بولتنها و دیگر مطبوعات که نام ثابت داشته و دست کم یک شماره در سال منتشر شود.
  نشریات دوره ای
 8. #8
  Fobiran
  مهمان
  مالیات غیر مستقیم:

  مالیات غیر مستقیم بر کالاهایی خاص مانند الکل اتیلیک و محصولات الکلی ، توتون و سیگار، خودروهای سبک و مواد سوختی، اعمال می شود.

  این نوع مالیات بر کالاهایی که صادرات دوباره می شوند اعمال نمی شود. برای محاسبه، پرداخت و تسویه مالیات محصولات نفتی مقررات ویژه ای وجود دارد.
 9. #9
  Fobiran
  مهمان
  مالیات اجتماعی
  مالیات اجتماعی مالیاتی است که شاغلین خارج از بودجه فدرال در سه صندوق روسیه پرداخت می کنند، صندوق های امنیت اجتماعی، بیمه پزشکی و بازنشستگی.

  این مالیات از دستمزد و حقوق شاغلین گرفته می شود. نرخ این مالیات با میزان درآمد رابطه عکس دارد. بر درآمدهای بالاتر نرخ مالیات پایینتری اعمال می شود.

  دست مزدهای شهروندان خارجی شاغل در روسیه نیز مشمول این مالیات است.
  مالیات بر سود شرکت ها

  مالیات بر سود شرکت ها با نرخ 24 درصد محاسبه می شود که 6.5 درصد آن به بودجه فدرال و 17.5 درصد آن به بودجه منطقه اختصاص داده می شود. برای سودی که اشخاص حقوقی خارجی از فعالیت یک شرکت دائمی می برند، نرخ ویژه ای وجود داد، نرخ کلی آن بیست درصد است. نرخ مالیات بر سود فعالیت های مدیریتی، اجاره کشتی ها، هواپیماها و دیگر امکانات حمل و نقل یا کانتینرها و فعالیت های مربوط به عملیات کشتی رانی بین المللی ده درصد است.

  درباره مالیات سهام، نرخ های متفاوتی اعمال می شود. نرخ مالیات بر سهام افراد مقیم در شرکت های روسی نه درصد و نرخ کلی مالیات بر سهام اشخاص حقوقی روسی از شرکت های خارجی و سهامی که شرکت های روسی به سازمان های خارجی پرداخت می کنند 15 درصد است.
 10. #10
  Fobiran
  مهمان
  مالیات بر درآمد اشخاص

  مالیات بر درآمد، از درآمد افراد مقیم روسیه در داخل و خارج روسیه و درآمد افراد غیر مستقیم روسیه که از فعالیت در خاک روسیه به دست آورده اند، گرفته می شود.

  نرخ کلی مالیات سیزده درصد است. نرخ مالیات بر سودی که از منابع روسی به دست می آید برای افراد غیر مقیم تا سی درصد می تواند افزایش یابد.

  مالیلت آب و مالیات فعالیت های معدنی به نام بهره برداری از آب یا معادن گرفته می شود. سایر مالیات ها، مالیات بر دارایی شرکت ها، مالیات بر قمار، مالیات بر حمل و نقل و مالیات بر زمخین از سوی مقامات منطقه ای و محلی گرفته می شود و نرخ آن ها بسیار اندک است. به عنوان مثال مالیات بر دارایی شرکت ها نمی تواند بیش از 2.2 درصد باشد و برای مالیات بر زمین بیش از 0.3 درصد و برای زمین های کشاورزی و دیگر زمین ها بیش از 1.5 درصد باشد.
  معافیت از مالیات

  اگر مجموع درآمدهای مالیات دهنده از سوی شخص یا سازمان از فروش کالا یا ارائه خدمات، در سه ماه آخر سال، بدون کسر مالیات کمتر از یک میلیون روبل باشد از پرداخت مالیات معاف خواهد شد. این معافیت شامل افرادی که در زمینه مشروبات الکلی، کالاهای دخانی، خوراکی های لوکس و اجناس تزئینی و خودرو فعالیت می کنند یا کالایی را از مرزهای گمرکی عبور می دهند نمی شود.


  فروش کالاهای پزشکی مهم و حیاتی روسی یا خارجی و ارائه برخی خدمات پژشکی، آموزشی، فنی، حمل و نقل شهری و انجام عملیات بانکی و بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف است.


  کمک های بلاعوض به روسیه، کالاهای پزشکی مهم و حیاتی و مواد اولیه تولید آنها، مواد اولیه تولید داروهای عفونی، آثار هنری هدیه شده به موسسات روسی و کتاب و آثار ادبیو هنری که به صورت غیر تجاری مبادله می شود، همینطور محصولاتی که سازمانی روسی در قلمروی کشور خارجی تولید کرده باشد، تجهیزات فنی تخصصی، قطعات یدکی و اجزای مربوط به آن که به عنوان سرمایه اولیه وارد شوند و الماس های نتراشیده طبیعی نیز از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. قوانین گمرکی، کنسولی و مالیاتی روسیه
  توسط تاجر ایرانی در انجمن روسیه
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 13-11-2018, 18:31
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 14-06-2015, 18:26
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 20-04-2015, 15:28
 4. پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 27-12-2014, 02:28
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-10-2012, 00:24

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •