ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید

مشکل درخصوص واردات مواد اولیه

سلام
    ما برای شرکت نیاز به یه سری مواد اولیه داشتیم که با واسطه اقدام به وارداتش کردیم

حالا من چندتا سوال برام پیش اومده، چون ما تا الان مواد اولیه رو از شرکت داخلی می خریدیم ولی چون نرخا خیلی بالا رفت گفتیم وارد کنیم
    در حین سفارش فروشنده کلی فشار آورد که جنس حاضره و زودتر پولو بدید، چون اون روزا بازار نوسان داشت و قیمت داشت بالا می رفت
    و ما هم مراحل رو انجام دادیم البته کارگزار از طرف ما ؛ و ال سی به اندازه کل مبلغ قرارداد باز شده ؛ متاسفانه اون موقع به دلیل شرایط فورس ما خیلی در جریان تعاملات کارگزار با فروشنده نبودیم
    حالا پس از کش و قوسهای فراوان محموله هنوز بارگیری نشده، سوال من اینه که آیا می شه تاریخی برای حمل و بارگیری مشخص کرد؟ اصولا شرکتهای خارجی ملزم به پرداخت ضمانت نامه هستند تا اگه تاخیری ایجاد شد از اون کسر بشه؟
    و آیا بیمه کالا اجبرای هست؟ چون من توی اسنادی که کارگزار داده چیزی از بیمه پیدا نکردم

با توجه به اینکه ما داریم از طریق یه شرکت دیگه این کار رو می کنیم نگرانی زیادی برامون پیش اومده که این کارگزار توی کار اشکال ایجاد کرده باشه، اصولا چه جوری باید دقیقا کارش رو کنترل کرد

اینم بگم که قرارداد خرید در حال فسخ شدن هست!
    اگر اطلاعاتی در این زمینه به من بدید ممنون می شم
    ویرایش توسط sharp : 29-05-2012 در ساعت 12:46
    hkarimpoor2003
    مهمان
    1- اگر خرید با ال سی یا برات بانکی باشد بیمه نمودن محموله الزامی است و در کل شرط احتیاط آن است که با هر روشی خرید میکنید محموله را بیمه کنید چون هزینه آنچنانی در قیمت تمام شده ندارد
    2- تمام شرایط بر می گیردد به نوع ال سی شما ، اگر از نوع irrevocable باشد شما بدون توافق فروشنده در شرایط ال سی نمی توانید تغییر ایجاد کنید
    3- اصولا در پروفرم اولیه باید شرایط و زمان تحویل قید شده باشد و فروشنده در پروفرم متعهد به ارسال کالا تا زمان مشخص شده باشد و در صورت تخلف و بعد از آن تاریخ بانک کارگزار پول را به او پرداخت نمیکند مگر با توافق شما و گرفتن تاییدیه
    4- در هنگام باز کردن ال سی باید تاریخ اعتبار و کلیه شرایط را در آن قید کنید

بله اگر موارد قانونی را رعایت نکرده باشید و درکل فروشنده شما معتبر نبوده و مجبور به بازپس گیری بار خود باشید مسلما با نوسانات نرخ ارز ضرر خواهید کرد مگر اینکه قیمت ارز به نفع شما پیش رفته باشه ، هرچند من نمیدونم عملا وقتی بانک ایرانی ال سی را باطل میکند به شما همان پرداختی اولیه به ریال را می دهد و یا ارز را به نرخ روز حساب کرده و معادل ریالی آن را میدهد و یا کلا ارز را به شما میدهد ، این را از بانک عامل خودتون بپرسید
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ببخشید من خیلی ناشی هستم
    ولی یه سوال دیگه ایا توی اسناد حمل یا مجوزهای دیگه که ممکنه برای کالا از کشور مبدا صادر می شه (برای کالای ما) مقصد جای دیگه ایی تعریف بشه؟
    مثلا بگن مقصد نهایی این کشتی فرضا امارات هست و در ایران هم محموله خالی می کنه وسط راه؟ ولی اسمی از ایران نباشه؟ همچین چیزی داریم اصلا؟
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    چون وکیل ما گفته که شما می تونستید از فروشنده هم ضمانت انجام کار بگیرید ولی کارگزار می گه این باب نیست
    شما تا الان با همچین موردی برخورد داشتید؟
    ال سی همون نوعی هست که اشاره کردید
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharp [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    چون وکیل ما گفته که شما می تونستید از فروشنده هم ضمانت انجام کار بگیرید ولی کارگزار می گه این باب نیست
    شما تا الان با همچین موردی برخورد داشتید؟
    ال سی همون نوعی هست که اشاره کردید
    اینکه در قبال ال سی تضامینی دریافت بشه کاملا بستگی به نوع قرارداد و نوع ال سی داره. آنچه من از مطالب شما متوجه شدم شما به دام افتادید. پیشنهاد میکنم با یه وکیل خبره به امور واردات مشورت کنید و تمام استاد و مدارک و خصوصا ریز هزینه ها تون رو به صورت مستند درخواست کنید. احتمالا کارگزارتون زیرآبی رفته .
    موفق باشید
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharp [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ببخشید من خیلی ناشی هستم
    ولی یه سوال دیگه ایا توی اسناد حمل یا مجوزهای دیگه که ممکنه برای کالا از کشور مبدا صادر می شه (برای کالای ما) مقصد جای دیگه ایی تعریف بشه؟
    مثلا بگن مقصد نهایی این کشتی فرضا امارات هست و در ایران هم محموله خالی می کنه وسط راه؟ ولی اسمی از ایران نباشه؟ همچین چیزی داریم اصلا؟
    دوست عزیز اسناد حمل یا همان بارنامه برای کانتینر و بار شما صادر میشه و وقتی مقصد آن بار در بارنامه فرضا بندرعباس تعیین شده باشه این بار حتما باید در آن بندر تحویل داده بشه و این مستقل از مسیر حرکت کشتی و مقصد نهایی کشتی هست به این ضورت که یک کشتی از چین تا خلیج فارس ممکن است از 10 بندر گذشته و بار تخلیه کند و نهایتا به دبی برود ولی این موارد در بار نامه شما ذکر نمی شود ، پس بنابراین هر مقصدی که برای کالا در بارنامه ذکر بشود باید آن محموله در همان بندر تحویل شود ، مگر اینکه برای مقصد نهایی کالای شما نیاز به حمل با چندین وسیله باشد ( مثلا از هند بخواهید بفرستید اکراین که باید با کشتی بیاید بندرعباس و بعد با قطار یا کامیون از خاک ایران حمل شود تا مقصد ) و در طول مسیر شما ترانسشیپمنت را برای چندین بار مجاز شمرده باشید، متاسفانه به دلایل شرایط تحریم بعضی از کالا ها امروزه باید بیاید دبی و بعد مجدد بارگیری شود و به اسم واردات از کشور امارات مجدد به ایران فرستاده شود.
    61
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    آقای کریم پور بسیار از راهنمایی تون ممنونم
    خوشبختانه ما وکلای خوبی داریم و اونا پیگیر کار هستند، و البته قراردادی که با کارگزار بسته شده ضمانت های اجرایی لازم رو داره

ولی پاسخ های شما به جهت شفافیت ذهن بنده و تصمیم گیری درست بسیار بسیار راهگشا بود، واقعا متشکرم
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    من یک توصیه دارم برای آن دسته از عزیزانی که در امر تولید مشغول هستند و می خواهند مواد اولیه را خودشان وارد کنند. شما برای انجام این کار یک راه دارید و آن احتیاج به استخدام نیروهای متخصص در این زمینه است که البته هزینه بر است ولی اینکه خودتان اقدام به واردات بکنید تنها ریسک و هزینه های شما را بالا می برد بهترین کار پیدا کردن سورس اصلی وارد کننده آن ماده اولیه در ایران است . به هر حال ضرب المثلی هست که میگه هرکسی را بحر کاری ساختن.
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ✍با عرض سلام و احترام
    ✍خدمات ترخیص کالا از پیش فاکتور تا تحویل کالا نزد مشتری
    ✍مشاوره امور گمرکی و کلیه امور بازرگانی
    ✍خدمات در گمرکات جنوب کشور و گمرکات تهران
    ✍10 سال سابقه ترخیص قطعات صنعتی و ماشین آلات صنعتی
    ✍پایین آوردن هزینه های گمرکی و حقوق و عوارض
    ✍دارای دفاتر در تهران و بندرعباس
    ✍شماره تماس:09179550093 علی رشیدی

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)