ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54
    135
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام به همگی
    ممنونم از همه بابت راهنمایی هایتان
    میشود بیگد تحقیقات رو از کجا شروع کنم{البته خودم در حال تحقیق هستم ولی مثل همون در س خوندن که کسی راهش بدونه سریع تر میرسه به مقصد}
    چه مواردی رو مورد تحقیق قرار بدهم
    مثلا تنها موضوع که به ذهن من قد می ده
    راههای واردات اجناس رو بررسی کنم و نحوه فروش ودر کجا بفروشم
    ممکنه چندین مورد رو ذهنم قد نداده باشه اگه میشه راهنمایی کنید؟
    به ترتیب از کجا شروع کنم
    128
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط www [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سپاس از همه
    اگه ارز دولتی تعلق نگیره که سودی نداره چه برسه بخواهیم حق گمرک وعوارض بدیم
    میشه بیش تر بگید چه کار کنم مثلا یه نوت بوکی که در ایران ۲ تومن هستش با ارز آزاد
    اگه وارد کنیم میشه ۱۹۵۰ که باید ۳۰۰ هزار گمرک وحمل نقل بدم
    لطفا راهنمایید کنید
    برای چه کالا های ارز دولتی تعلق میگیره؟

دوست عزیز این مثالی که میزنم با اعداد ارقامش همه فرضیه
    شما می روید دبی یه مارک لب تاپ می بینید به فرض فروشنده میگه 1000 دلار حالا باید بگردید دنبال یه عمده فروش که خودش یه فن تجارت. به فرض که عمده فروش اصلی را پیدا کنید بهش سفارش بالای 100 عدد بدهید قیمت این لب تاپ تا عدد تقریبا 750 دلار پایین میاد حالا نوبت اضافه شدن هزینه هاست از قبیل پول بیمه بارتون + هزینه حمل تا گمرک بندرعباس + هزینه ترخیص از گمرک که به مجموع این هزینه ها تعرفه تعلق می گیره اون هم با نرخ دلار آزاد و بعد اون هم هزینه حمل از گمرک تا مقصد به فرض تهران. البته این هزینه ها را به صورت درصدی می تونید به قیمت اولیه اضافه کنید مثلا 10 درصد قیمت هر لب تاپ به عنوان هزینه بیمه. حالا لب تاپ میرسه دست شرکت مثلا با قیمت 1700000 تومن و 300 هزار تومن هم سود روش می کشند (به فرض محال) اون وقت قیمتش میشه 2 میلیون تومن. حالا اگه شما بری یه مارک لب تاپ وارد کنید که مافیا ایرانی توش دست داشته باشه و تونسته باشه با دلار دولتی وارد کنه اون وقت فاتحه همه سرمایه شما خوندست.

پیشنهاد میشه برای دفعات اول از بازارچه های مرزی اقدام به واردات کالا کنید تا اوضاع کمی دسته تون بیاد یا حداقل توی شرکتی که عمده فروشی قطعات کامپیوتر را می کنه یه چند ماهی مشغول به کار بشوید حتی بدون حقوق
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز با توجه به پیغام خصوصی شما گفتم پاسخ را اینجا بنویسم شاید برای بقیه هم مفید بود و آنها هم نظرات خودشون رو عنوان کنن شاید بدردتون خورد

بنده تمام این صحبت ها را کردم که شما را راهنمایی کنم نه اینکه نا امید بشید، اصرار من این بود که با مطالعه وارد بشید ولی شما از همین ابتدا راه را اشتباه رفتید ، ببینید در این کار یک اصل هست که همیشه باید جلوی چشمتون باشه : هر موقع هزار تا نه از هزار نفر شنیدم خودم را آماده میکنم تا از 999 نفر دیگه بپرسم
    یعنی اینکه در این شغل اگر بخواهید با اولین مشکل یا نه شنیدن عقب بکشید موفق نمیشید ، اتفاقا با توجه به تجربه انتظار داشتم که اینطور عکس العمل نشون بدید و تا حدودی میخواستم همین طور بشه تا با این شوک شما خودتو بیشتر بشناسی
    دوم اینکه بار ها در همین انجمن گفتم به دوستان که میزان درآمد و تواناییهای شما را محل زندگی یا میزان سرمایه شما تعیین نمیکنه اصلا شما اگر سرمایه خوب مثلا در حد کوچک مثلا 100 میلیون داشته باشی اصلا اگر باهاش کار کنی اشتباهه این روزها بگذارش بانک سودشو بگیر راحت !!! چه نیازی کار کنی پس اگر با کمترین سرمایه و در همون شهر خودتون بتونی ازین شغل پول در بیاری هم هنر کردی هم لذت بیشتری داره هم سریعتر موفق میشی
    اگر شما میگی این حرف ها شعاره مطمئن باشید شما راه را پیدا نکردید، اگر مطالعه کنید 70 درصد تجارت های دنیا و شرکت های بزرگ از یک گاراژ خانه شروع کرده اند .

از این ها که بگذریم برای تجارت شما باید جایگاه خودتو اول مشخص کنید یعنی میخوای وارد کننده باشی ، عمده فروش باشی یا خرده فروش --- اگر بخواهی همه رو با هم باشی ناامید میشی و نمی تونی سود کنی ، اینکه مثلا شما خودت بخواهی بری دبی بخری بیاری راه بیوفتی توی فروشگاه ها بفروشی نمیشه ، باید سود مورد انتظار خودتو کم کنی ولی در عوض یک جریان را راه اندازی کنی که در دراز مدت دوام داشته و بعد آرام آرام آن را به کالا های دیگه توسع بدی یعنی چی ؟ مثلا برای لپ تاپ که مورد نظر شماست : من برای لپ تاپ انتظارم را تا حد 5 درصد سود خالص پایین می آورم یعنی اگر هزینه لپ تاپ شد 1.5 میلیون تومان من آن را 1575000 ( یا خیلی کمتر یه چیزی که فوق العاده جذاب باشه و خریدار عمده نتونه چشم پوشی کنه ) تومان میفروشم ( توجه داشته باشید که منظور سود خالص هست یعنی احتساب همه هزینه ها + سود بانکی سرمایه خوابیده شده) ، خوب قدم بعدی باید برید سراغ شرکت های عمده فروش یا فروشگاه های بزرگ و با 2- 3 تای آنها توافق کنید برای فروش ، مطمئن باشید اگر انتظار سود خودتونو پایین بیارید حتما فروشگاه هایی را پیدا میکنید که استقبال کنن چون آنها ترجیحا سعی میکنن از گمرک و دارایی و ترخیص و این حرف ها خود را راحت کنند و اگر ببیند مثلا از 20 درصد سود خودش میتونه با 5 درصد هزینه کردن و دادنش به شما میتونه جنس را توی ایران تحویل بگیره حتما استقبال میکنه
    خوب تا اینجا شما سود آنچنانی نکردی طوری که دلت میخواسته روی یه لپ تاپ یهو 500 تومان گیرت بیاد ولی کافیه همین قضیه رو برای 7-8 ماه ادامه بدی و این فروشگاه ها رو از 5 تا به 10 تا اضافه کنی چطوری ؟ دیگه لازم نیشت خرده فروش بشی راه بیوفتی مشتری پیدا کنی از همون 5 فروشگاه اولی استفاده میکنی برای اضافه کردن مشتری ها ،،، یعنی چی؟ یعنی اینکه به اون 5 تا اول میگی اگر مشتری جدید معرفی کنند یک درصدی بیشتر بهشون تخفیف میدی
    خوب تا اینجا شما فرضا بعد از یک سال 10 تا مشتری دائمی و شناخته شده داری حالا نوبت استفاده از تکنیک های بورس هست یعنی چی؟ باید شروع کنی به تدریج درصد سود را بالا بردن طی چند ماه ، تا جائیکه یکی از اون 10 تا مشتری را از دست بدی ، به محض اینطور شد باید شروع کنی برعکس یعنی دوباره درصد سود را به تدریج کم کنی تا برگردی به نزدیک همون 5 درصد سود اولیه البته این بار نه دقیقا 5 درصد بلکه باید حدود 7 درصد باشه یک مدت کوتاه با همین سود ادامه میدی تا برای آن مشتری از دست رفته یک جایگزین پیدا کرده و ادامه بدی و دوباره به همین ترتیب دوباره تکراریعنی به تدریج افزایش سود تا زمانی که یک مشتری از دست رفته و سپس بازگشت به سود تدریجی قبلی با اندکی افزایش مثلا 9 درصد دقیقا مثل حرکت نمودار های قیمت بورس اوراق بهادار این داستان خیلی مفصل هست فرصت تایپ نیست ولی بطور خلاصه بعد از مدتی شما علاوه بر اینکه سود خودتون را به 20 درصد رسوندی هم یک سود پایدار هست هم تعداد مشتری زیاد و قابل اعتمادی داری هم در کنار لپ تاپ با توجه به اعتمادی که مشتری ها بهت دارن 1000 تا کالای جانبی دیگه از آدامس گرفته تا موس کامپیوتر میتونی بهشون بفروشی   در مورد اینکه شهرتون را میخواهید عوض کنید عقیده هرکس محترمه ولی به نظر من اینطور فکر کردن مربوط به بازار 20 سال پیش بود نه الان و اتفاقا اگر به روز باشید و مدرن فکر کنید پول بیشتر در شهر خود شما هست نه تهران که رقبایی دارید که حالا حالا باید باشید تا بتونید به پای کسی که از اول تهران بوده برسید مگر اینکه شما بخواهید کاسب باشید نه تاجر این دو با هم فرق میکنه ، شما در برای تجارت بهترین مکان شهر خودتون هست که به مرز نزدیک ترید و مزایای آن را وقتی میفهمید که بیاد تهران و چندین سال کار کنید بهترین کار، ماندن در شهر خودتون و ابزار کار شما فقط یک دفتر کوچک + تلفن + کامپیوتر + اینترنت میتونه باشه و بس  به هر حال بازم تاکید میکنم در این کار فقط فقط مطالعه هست که حرف اول رو میزنهموفق باشید
    7
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سپاس از لینکهای خیلی مفید شما
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    1- دلار دولتی فقط به کالاهای اساسی تعلق می گیره.
    2-دفعه اول45 روز و در مراحل بعد چنانچه کار و بلد باشی و پول هم داشاه باشی دو الی سه هفاه یکبار میتونی اقدام به واردات کنی با این پیش فرض که پول داشاه باشی.
    3- مورد سوم کاملا غیر عملیه مگه اینکه بخوای به صورت قاچاق وارد کنی . واردات کالا پروسهخ کاملا مشخص و تعریف شده ای داره که با خریدهای عادی از بازار کاملا متفاوته.
    4- میتونی یه کارگزار بگیری و کار رو برات انجام بده مراحلش رو هم میتونی بری و از بخش بازرگانی خارجی سازمان بازرگانی محل سکونتت بپرسی.
    راهنمایی آخر هم با توجه به اینکه کاملا با بحث صادرات و واردات بیگانه هستی در وهله اول توصیه میکنم که انجام ندی و در مرحله بعد اگه خواستی انجام بدی بهتره در کنار یه تاجر با تجربه کار کنی تا فوتش رو کاملا یاد بگیری وگرنه سرمایه ت به فنا رفته.
    موفق باشی
    5
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Red face ممنون اقای کزیمپور از جوابی که به کاربر فوق دادید حیلی استفاده کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي ترنسفر [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    5
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز با توجه به پیغام خصوصی شما گفتم پاسخ را اینجا بنویسم شاید برای بقیه هم مفید بود و آنها هم نظرات خودشون رو عنوان کنن شاید بدردتون خورد

بنده تمام این صحبت ها را کردم که شما را راهنمایی کنم نه اینکه نا امید بشید، اصرار من این بود که با مطالعه وارد بشید ولی شما از همین ابتدا راه را اشتباه رفتید ، ببینید در این کار یک اصل هست که همیشه باید جلوی چشمتون باشه : هر موقع هزار تا نه از هزار نفر شنیدم خودم را آماده میکنم تا از 999 نفر دیگه بپرسم
    یعنی اینکه در این شغل اگر بخواهید با اولین مشکل یا نه شنیدن عقب بکشید موفق نمیشید ، اتفاقا با توجه به تجربه انتظار داشتم که اینطور عکس العمل نشون بدید و تا حدودی میخواستم همین طور بشه تا با این شوک شما خودتو بیشتر بشناسی
    دوم اینکه بار ها در همین انجمن گفتم به دوستان که میزان درآمد و تواناییهای شما را محل زندگی یا میزان سرمایه شما تعیین نمیکنه اصلا شما اگر سرمایه خوب مثلا در حد کوچک مثلا 100 میلیون داشته باشی اصلا اگر باهاش کار کنی اشتباهه این روزها بگذارش بانک سودشو بگیر راحت !!! چه نیازی کار کنی پس اگر با کمترین سرمایه و در همون شهر خودتون بتونی ازین شغل پول در بیاری هم هنر کردی هم لذت بیشتری داره هم سریعتر موفق میشی
    اگر شما میگی این حرف ها شعاره مطمئن باشید شما راه را پیدا نکردید، اگر مطالعه کنید 70 درصد تجارت های دنیا و شرکت های بزرگ از یک گاراژ خانه شروع کرده اند .

از این ها که بگذریم برای تجارت شما باید جایگاه خودتو اول مشخص کنید یعنی میخوای وارد کننده باشی ، عمده فروش باشی یا خرده فروش --- اگر بخواهی همه رو با هم باشی ناامید میشی و نمی تونی سود کنی ، اینکه مثلا شما خودت بخواهی بری دبی بخری بیاری راه بیوفتی توی فروشگاه ها بفروشی نمیشه ، باید سود مورد انتظار خودتو کم کنی ولی در عوض یک جریان را راه اندازی کنی که در دراز مدت دوام داشته و بعد آرام آرام آن را به کالا های دیگه توسع بدی یعنی چی ؟ مثلا برای لپ تاپ که مورد نظر شماست : من برای لپ تاپ انتظارم را تا حد 5 درصد سود خالص پایین می آورم یعنی اگر هزینه لپ تاپ شد 1.5 میلیون تومان من آن را 1575000 ( یا خیلی کمتر یه چیزی که فوق العاده جذاب باشه و خریدار عمده نتونه چشم پوشی کنه ) تومان میفروشم ( توجه داشته باشید که منظور سود خالص هست یعنی احتساب همه هزینه ها + سود بانکی سرمایه خوابیده شده) ، خوب قدم بعدی باید برید سراغ شرکت های عمده فروش یا فروشگاه های بزرگ و با 2- 3 تای آنها توافق کنید برای فروش ، مطمئن باشید اگر انتظار سود خودتونو پایین بیارید حتما فروشگاه هایی را پیدا میکنید که استقبال کنن چون آنها ترجیحا سعی میکنن از گمرک و دارایی و ترخیص و این حرف ها خود را راحت کنند و اگر ببیند مثلا از 20 درصد سود خودش میتونه با 5 درصد هزینه کردن و دادنش به شما میتونه جنس را توی ایران تحویل بگیره حتما استقبال میکنه
    خوب تا اینجا شما سود آنچنانی نکردی طوری که دلت میخواسته روی یه لپ تاپ یهو 500 تومان گیرت بیاد ولی کافیه همین قضیه رو برای 7-8 ماه ادامه بدی و این فروشگاه ها رو از 5 تا به 10 تا اضافه کنی چطوری ؟ دیگه لازم نیشت خرده فروش بشی راه بیوفتی مشتری پیدا کنی از همون 5 فروشگاه اولی استفاده میکنی برای اضافه کردن مشتری ها ،،، یعنی چی؟ یعنی اینکه به اون 5 تا اول میگی اگر مشتری جدید معرفی کنند یک درصدی بیشتر بهشون تخفیف میدی
    خوب تا اینجا شما فرضا بعد از یک سال 10 تا مشتری دائمی و شناخته شده داری حالا نوبت استفاده از تکنیک های بورس هست یعنی چی؟ باید شروع کنی به تدریج درصد سود را بالا بردن طی چند ماه ، تا جائیکه یکی از اون 10 تا مشتری را از دست بدی ، به محض اینطور شد باید شروع کنی برعکس یعنی دوباره درصد سود را به تدریج کم کنی تا برگردی به نزدیک همون 5 درصد سود اولیه البته این بار نه دقیقا 5 درصد بلکه باید حدود 7 درصد باشه یک مدت کوتاه با همین سود ادامه میدی تا برای آن مشتری از دست رفته یک جایگزین پیدا کرده و ادامه بدی و دوباره به همین ترتیب دوباره تکراریعنی به تدریج افزایش سود تا زمانی که یک مشتری از دست رفته و سپس بازگشت به سود تدریجی قبلی با اندکی افزایش مثلا 9 درصد دقیقا مثل حرکت نمودار های قیمت بورس اوراق بهادار این داستان خیلی مفصل هست فرصت تایپ نیست ولی بطور خلاصه بعد از مدتی شما علاوه بر اینکه سود خودتون را به 20 درصد رسوندی هم یک سود پایدار هست هم تعداد مشتری زیاد و قابل اعتمادی داری هم در کنار لپ تاپ با توجه به اعتمادی که مشتری ها بهت دارن 1000 تا کالای جانبی دیگه از آدامس گرفته تا موس کامپیوتر میتونی بهشون بفروشی   در مورد اینکه شهرتون را میخواهید عوض کنید عقیده هرکس محترمه ولی به نظر من اینطور فکر کردن مربوط به بازار 20 سال پیش بود نه الان و اتفاقا اگر به روز باشید و مدرن فکر کنید پول بیشتر در شهر خود شما هست نه تهران که رقبایی دارید که حالا حالا باید باشید تا بتونید به پای کسی که از اول تهران بوده برسید مگر اینکه شما بخواهید کاسب باشید نه تاجر این دو با هم فرق میکنه ، شما در برای تجارت بهترین مکان شهر خودتون هست که به مرز نزدیک ترید و مزایای آن را وقتی میفهمید که بیاد تهران و چندین سال کار کنید بهترین کار، ماندن در شهر خودتون و ابزار کار شما فقط یک دفتر کوچک + تلفن + کامپیوتر + اینترنت میتونه باشه و بس  به هر حال بازم تاکید میکنم در این کار فقط فقط مطالعه هست که حرف اول رو میزنهموفق باشید
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط www [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام به همگی
    ممنونم از همه بابت راهنمایی هایتان
    میشود بیگد تحقیقات رو از کجا شروع کنم{البته خودم در حال تحقیق هستم ولی مثل همون در س خوندن که کسی راهش بدونه سریع تر میرسه به مقصد}
    چه مواردی رو مورد تحقیق قرار بدهم
    مثلا تنها موضوع که به ذهن من قد می ده
    راههای واردات اجناس رو بررسی کنم و نحوه فروش ودر کجا بفروشم
    ممکنه چندین مورد رو ذهنم قد نداده باشه اگه میشه راهنمایی کنید؟
    به ترتیب از کجا شروع کنم
    پاسخ پیغام خصوصی شما را در این جا نوشتم که شاید برای دیگران هم مفید باشد .

سلام دوست عزیز
    در درجه اول ممنون ازاینکه به من لطف دارید و در درجه دوم بنده اگر راهنمایی مبکنم فقط در حد اطلاعات و تجربه محدودم هست و این اصلا شکسته نفسی یا تعارف نیست چون این رشته خیلی گسترده بوده و به هیچ وجه نمیشه در آن مدعی شد بنابراین اصلا بحث مسائل مادی و یا جبران مالی از طرف شما نیست هرچند میدونم شما لطف دارید که این رو گفتید ، به هرحال همین که بنده بدونم دوست قابل اعتمادی در فلان شهر کشور دارم برام کافیه و مطمئن باشید یه روز من از اطلاعات شما استفاده میکنم .
    اما در مورد شروع مطالعه »
    1- ابتدا به اینجا [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] بروید که بخش مشاوره بازرگانی اتاق تهران هست و تمام سوالات را یک به یک بخوانید تا اولا یک ایده اولیه بدست آورید و بدانید شما تنها نیستید و خیلی ها مثل شما اول راهند و حتی می توانید هر سوالی دارید آنجا مطرح کنید و پاسخ کار شناسی بگیری
    2- به اتاق بازرگانی شهر خود یا استان خود مراچعه کرده و در کلاس های آموزشی شرکت کنید و یا در خانه از وب سایت های مختلف آموزشی استفاده کرده و یک دوره بازرگانی خارجی را بگذرانید
    3- در همین انجمن بنده یک تاپیکی را شروع کردم در اینجا [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] تمام این سایت های معرفی شده را سر بزنید و مطالب آن را مطالعه کنیدنیازی نیست که حتما همه مطالب برای شما مفید باشد فقط بخوانید بخوانید و لینک های مختلفی که در آنها هم هست را بزنید و سایر سایت های معرفی شده در آنها را هم سر بزنید مطمئن باشید سر خط دستتون میاد و کم کم در مسیر میافتید

4- به تمام وب سایت های اتاق های بازرگانی استان های مختلف سر زده و مطالب سایت ها را هرچند تکرار ی مطالعه کنید .
    5- سایت tpo.ir یکی از معتبرترین سایت ها برای مطالعه برای ابتدای کار می باشد
    بعد از مطالعه کامل اگر باز هم سوالی داشتید بنده در خدمتم و خوشحال میشم اگر بتونم کمکی کنم موفق باشید
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز به نام www در یک پیغام خصوصی سوالی را پرسیدند که بنده هم در حد اطلاعاتم جواب دادم با اجازه ایشون در این تاپیک به اشتراک میگذارم تا بقیه دوستان هم نظر بدن و همگی استفاده کنیم :

نقل قول نوشته اصلی توسط www
    سلام
    بله بنده دیروز پ خ فرستادم فکر کنم دست شما نرسید مبنی بر
    راهنمایی با ارزش شما که گفته بودید این سایت ها مطالعه کنید
    واطلاعات کسب کنید من البته در ابتدای راه مطالعه این سایت ها هستم
    همیجور که مطالعه میکردم دریافتم که امر واردات به این سادگی ها هم که فکر می کردم نیست
    واین هم ترس وهم علاقه من رو که به عنوان یه مهره بین املی وارد بشوم را افزایش داد
    ولی گفتم بهتر هست که در حین مطالعه وافزایش آگهی برای پی بردن وضعیت بازار
    به عبارت قلق کار دستمون بیاد از عمده فروشی های تهران ویا بازارچه های مرزی
    شروع به خریدعمده کنم ودر شهر خودم ویا حتی در استان مون شروع به بازار یابی وفروش کنم
    فکر کنم اینگونه بهتر باشه حال نضر شما برای من خیلی
    مهم وحیاتی همین الان این رو تایید کنید من شروع به مقدمات
    کار ها میکنم
    1.نظر شما چیی در این مورد؟

2.سودی توش هست یا نه؟
    3.در مورد بحث اول مون که گفتید ابزار کار شما میتونه یک دفتر ویک کامپیوتر وتلفن و...هست
    من امروز بنگاه هارو گشتم برای شر وع جدی کار حال شما چه میفرمایید
    بی صبرانه منتظر نظرات شما دوست گرامی هستم

پاسخ :
    سلام دوست عزیز
    خوشحال میشم اگر راهنمایی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم مطمئن باشید،، ولی به عنوان توصیه دوستانه باید بگم توی این مسیر فقط و فقط خود شما هستید و نباید انتظار داشته باشید که قدم به قدم کسی بگه ازین مسیر برید یا بگه این مسیر توش سود هست یا نه ؟ شما باید کلیت راهنمایی مسیر را از افراد مختلف گرفته و در نهایت خودتون با بررسی و مطالعه و آزمون و خطا راه مخصوص به خودتون را پیدا کنید . اینو عرض کردم که بدونید راهنمایی های بنده و یا سایر دوستان در اینجا وحی منزل نیست ، ممکنه اشتباه زیاد داشته باشه و شما پس از بررسی خودتون باید تصمیم بگیرید .
    در کل باید راز این جمله ضد و نقیض را پیدا کنید : در تجارت به هیچ کس نباید اعتماد کنی اما بدان باید به همه اعتماد کنید تا بتوانید تجارت کنی !!!!
    برای شروع برای هر مرحله برنامه ریزی داشته باشید : مثلا : با خودتون قرار میگذارید 1 ماه فقط مطالعه میکنم بدون اینکه کار عملی انجام بدم + 2 ماه فقط کار تحقیقات بازار را انجام میدم +3 ماه کار عملی انجام میدم حتی بدون سود و یا سود کم و........... برای هر مرحله بسته به توان و برنامه ریزی و هدف، زمان تعیین کنید و تحت هر شرایطی در اون فاصله تمامش کنید
    2- بهترین ایده همین هست که قیل از واردات هر کالایی ابتدا برای سنجش بازار آن را در حد کم از عمده فروش ها خریده و سعی کنید بفروشید حتی با ضرر و یا سود خیلی کم ، این باعث میشه هم توانایی خودتون را در بازار یابی محک بزنید و هم میزان استقبال از آن کالا را در بازار
    3- همانطور که گفتم اگر در همان ابتدا فقط و فقط به سود فکر کنید روال کار از دست شما در میره ، تصور کنید می خواهید یک پرنده در حال پرواز را با تیر بزنید ، اگر فقط فقط به پرنده نگاه کنید و انوو نشونه بگیرید و دقیقا به سمت اون تیر را پرتاپ کنید مطمئنا نمیتونید اونو شکار کنید چون در فاصله زمانی که تیر حرکت میکنه پرنده به جلو حرکت کرده و شما محل چند لحظه قبل اونو نشونه رفتید!!! راه حل چیه ؟ اینه که از قوانین فیزیک استفاده کنید و با محاسبه تقریبی مثلا نیم متر جلوتر از مسیر پرواز پرنده را نشونه بگیرید !!!!!در عین حلی که باید مدام چشمتون به پرنده باشه ولی به اون فکر نکنید
    دیدتون برای سود هم باید همین باشد مدام به آن نگاه کنید ولی هدفتون اون نباشه و سعی کنید یک جریان تجاری برقرار کنید و همونطور که قبلا گفتم به تدریج سود را افزایش دهید

4- برای گرفتن دفتر کار و غیره هیچ وقت دیر نیست ولی برای مطالعه چرا، چون شما وقتی دفتر گرفتید اگر با برنامه نباشید 50 درصد انرژی فکری شما صرف امور دفتر مثل حالا اجاره دارم پول آب و برق و تلفن دارم این میز و صندلی باید برای دفتر بخرم و لوازم دفتری و تلفن و فاکس میخوام و حالا کامپیوتر چی بگیرم و و و و ..... موارد دیگه میشه که ممکنه کلا شما را از مسیر اصلی دور کنه
    5- ببینید اینجور بهش نگاه کنید : مردم برای انتخاب یه شغل مثلا مهندسی باید حداقل 4 سال درس بخونن تا بعد بتونن برن دنبال کار عملی و پیدا کردن کار خوب پس من باید حداقل 10 درصد آنها باید برای مطالعه وقت بزارم یعنی 4 ماه ؟؟؟ پس بازم من 3سال و 8 ماه جلوتر هستم پس چه لزومی داره عجله کنم ؟؟؟؟
    خوب شما هم میخواهید یه شغل جدید را شروع کنید پس باید یه دانشگاه حداقل 2-3 ماهه برید یا نه ؟؟؟ بعد کار عملی شروع کنید؟؟
    شما ایده ها هدف ها و کلا روش فکر الانتون را یا 1- 2 ماه پیش که این انجمن را نمیشناختید مقایسه کنید !!! اگر آن موقع شروع میکردید چی میشد؟؟؟ مثل این انجمن و حتی منابع اطلاعاتی بهتر و بی شماری هست که هنوز جا داره بخونید هرچند که لزومی نداره عالم دهر باشید و همه چیزو بدونید مسئله اینه که توانایی تحقیق و حل مسئله رو پیدا کنید
    مثلا در مدرسه به شما ریاضیات درس میدن خیلی از مباحث اونو را شاید هیچ وقت در زندگی دیگه باهاش برخورد نکنید و نیاز نشه و خواندن و مطالعه آنها باعث میشه شما روش فکر کردن و حل کردن را یاد بگیرید: شما وقتی روش و اصول جمع و منها را یاد گرفتید دیگه حالا چه 2 تا عدد 1 رقمی به شما بدن چه 2تا عدد 100 رقمی شما براحتی جمع میزنید یا منها میکنیدو دیگه براتون فرقی نداره
    hkarimpoor2003
    مهمان
    در جواب دوست عزیز WWW یک مثال عملی که تجربه خود بنده بود براتون شرح میدم که برای دوستان عزیزی که تازه وارد این شغل می شوند اهمیت مطالعه و روش تحقیق را بیشتر حس کنند و برای کار عملی عجله نکنند:

یک زمانی بنده قصد خرید از کشور هند را داشتم و کسی را در آن جا نمیشناختم و قبلا با هیچ شرکت هندی کار نکرده و حتی هند نرفته بودم ، گذشته از 3 ماه تحقیق و جستجو برای اینکه چه چیزی بخرم چطور بخرم چه وقت بخرم و ......... در نهایت بعد از مشخص شدن کالا و قیمت مناسب و شرکت طرف معامله خرید را شروع کردیم با ال سی ولی هنوز ال سی باز نشده به دلیل تحریم گفتن ال سی تعطیل ، خوب مچبور شدیم نقدی خرید کنیم و فروشنده تقاضای 30 درصد پیش پرداخت کرد یعنی 50 میلیون پول ؟؟ اینجا بود که بحث اعتبار سنجی آن شرکت هندی پیش اومد ، تا وقتی ال سی بود و گواهی بازرسی خیالمون راحت بود و حالا چی ؟؟؟ اگه پیش پرداخت گرفت و خورد چی ؟ اینجا بود که خرید رو متوقف کردیم و دوباره شروع به مطالعه کردیم که چطور بفهمیم این شرکت معتبر هست بدون اینکه پاشیم بریم هند و کلی هزینه کنیم ؟؟؟ داستان طولانیه و بنده تیتروار براتون خلاصه مراحل تخقیق رو مینویسم شاید یه ایده کلی بهتون بده:
    1- تماس با رایزن اقتصادی ایران در هند و استعلام از آنها
    2- پی گیری و رصد کردن رد پای تبلیغات این شرکت در سایت های تبلیغ هندی و سایت های B2B برای اینکه ببینیم اطلاعات ضد و نقیض دادن در سایت های مختلف یا نه ( شرکت های غیر معتبر که فقط قصد فروش دارندبه هر روش و قیمتی و یا کلاه بردار هستن در تبلیغاتشون و یا ادبیات بکار رفته در تبلیغ دچار تناقض میشن با تجربه براحتی اینو متوجه میشید
    3- تماس با سایت های b2b که در آنها تبلیغ کرده بودن و به عنوان گلد ساپلایر تائید شده بودن
    4- تماس با اتحادیه آنها در کشور هند و استعلام از آنها
    5- گرفتن قیمت و اطلاعات دیگر با هویت های جعلی از آنها و هماهنگی با جند شرکت دوست که با آنها تماس گرفته و بگویند قصد خرید دارند و بررسی پاسخ آنها برای تناقض گویی های احتمالی
    6- تماس با انجمن صادر کنندگان هند و استعلام سابقه آنها
    7-.....
    8
    خلاصه با 18 راه مختلف بررسی بازم قانع نشدم برای همین فرض را بر این گذاشتم می خواهم به عنوان یک هندی یک شرکت در هند ثبت کنم باید چکار کنم ؟؟؟؟؟ سایت های رسمی و دولتی هند را پیدا کرده و شروع به مطالعه کردم مراحل ثبت شرکت در هند را ، توی همین مسیر متوجه شدم که در هند قبل از ثبت شرکت همه مدیران باید یک کد ارزیابی از دولت بگیرند+ یک کد تعیین نام + یک کد مالیاتی و در نهایت شماره ثبت شرکت بگیرند و غیره ....
    از طریق این کدها و سایر سایت های دولتی هند ما تونستیم به تمام اطلاعات فروشنده دسترسی پیدا کنیم ازجمله مشخصات شرکا سوابق فروش سوابق مالیاتی محکومیت های اداری و ..... تا اینکه بالاخره متوجه شدیم که شرکت معتبری هست و خوش سابقه ولی یکی از 4 شریک دارای مشکل ممنوعیت معامله در سال 2003 شده به مدت 2 سال و سابقه خوبی نداره ، پس از اطلاعات تکمیلی حالا با دست پر دوباره رفتیم برای خرید ، وقتی با فروشنده از طریق اینترنت برای خرید مذاکره میکردیم این بار دستمون را رو نکردیم ولی شروع کردیم به چانه زنی و در طول صحبت ها به مرور بر اساس صحبت های طرف مقابل اطلاعات را رو کردیم طرف که دید با به اندازه کافی از قوانین و حتی قیمت های بازار داخلی هند اطلاع داریم کم کم عقب نشینی کرد و نهایت تونستیم نه تنها 8 درصد تخفیف بگیریم بلکه پیش پرداخت را از 30 دصد به 10 درصد کاهش دادیم و با خیال راحت معامله کردیم .

زمان بر بودن تایپ کردن اجازه نمیده همه ابعاد ماجرا را براتون شرح بدم فقط مرور کلی کردم که اگر بنده و سایر دوستان تاکید به مطالعه و تحقیق داریم و عجله نکردن یه شعار نیست و به قول یکی از دوستان در این انجمن احساسی صحبت کردن نیست بلکه راهنمایی کردن و جلوگیری از به هدر رفتن سرمایه شما هست
    شما دوستان با تجربه هم وقت بگذارید و روشهای تحقیق و مطالعتون را برای بقیه دوستان شرح بدید فکر نکنید فقط شما راه را پیدا کردید و اگر اینجا شرح بدید رمز و راز شرکتتون را فاش کردید و یا رقیب میتراشید یا اطلاعاتتون را مجانی فاش میکنید یا وقت تلف میکنید ، باید دیدتون فراتر از این باشه و بدونید اگر تمام تجربه و اطلاعات محرمانه خودتون را هم توضیح بدید بازم کسی نمیتونه جای شما رو بگیره یا حتی جای شما رو تنگ کنه اتفاقا اگر شما مطالعه کنید و راهش را بلد باشید همین ارائه اطلاعات مجانی میتونه یه راه کسب درآمد براتون باشه
    انشالله که همه دوستان موفق باشند
صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)