ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    65
    کاربر جدید
    کاربر جدید

مصائب صادركنندگان ايراني در عراق

صادرات كالاهاي ايراني اعم از مصرفي، خوراكي و صنعتي در سال*هاي اخير به عراق افزايش يافته. مرغوبيت، هزينه كمتر حمل به لحاظ نزديكي مسافت، نزدیکی فرهنگي و نيازهاي مشابه عراقي*ها همگي زمينه صادرات محصولات ايران را به عراق هموار نموده است. عراق بازار بكري براي صادرات به شمار مي*آيد، ولي اين موضوع از ديد كشورهاي ديگر پوشيده نيست.

يكي ديگر از همسايگان عراق يعني تركيه تمام تلاش خود را براي ربودن گوي سبقت در صادرات به عراق از ديگر رقبا، به كار گرفته كه در اين زمينه موفق نيز بوده است. هم اكنون بخش خصوصي تركيه با سماجت*هاي سياسي دولت اين كشور در بازار عراق تركتازي مي*كند.

و اما شركت*هاي خصوصي ايران همچون كودكي يتيم اما اهل كار و استوار، مشعل صادرات به عراق را روشن نگه داشته اند و اگر اهرم سياسي دولت قوي تر عمل مي*كرد، ياراي پنجه در پنجه انداختن در ميزان صادرات به عراق در قبال كشور تركيه را داشتند.

ولي آنچه از ماه گذشته در بي خبري دولتمردان وطني در راه صادرات به عراق رخ داده، سنگ اندازي شديد حكومت عراق پيش راه صادر كنندگان ايراني و پهن نمودن فرش قرمز جلوي ترك*هاست. از ماه گذشته، حكومت عراق قانوني را وضع کرده كه براي واردات از ايران حتما نياز به گواهي بازرسي از يك شركت فرانسوي است. اين کار لحظه اي عراق خيلي از محصولات ايراني را در مرز معلق نگه داشته و هر روز مشتري*ها مجبور به دادن پول خواب تريلي*ها علاوه بر هزينه*هاي بازرسي هستند؛ افزون بر اينكه معطلي زياد شركت فرانسوي در صدور گواهي نامه و نامه*نگاري*ها متعدد، تحويل كالا را به مشتري عراقي به تأخير كشانده است.

برای نمونه، كالايي كه پیش از اين، از زمان سفارش تا رسيدن به دست مشتري سی روز زمان مي*برد، هم اینک نيازمند 45 روز زمان است و اين يعني سر باز زدن مشتري عراقي از خريد محصولات ايراني و روي آوردن به شركت*هاي رقيب ترك است كه دولتشان همچون كوه حمايتشان مي*كند.

اقدام سريع ايران براي رفع و رجوع اين مشكل براي حيات صادرات مملكت ضروري است. كافي است يكي از چندين تسهيلاتي را كه دولت براي طرف عراقي در نظر گرفته، معلق كند.
    6
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    متاسفانه گويا همه در خواب تشريف دارند .طرف عراقي 35 تن رنگ به من سفارش داده كه ظرف 4 روز كار شبانه روزي الان اماده ارسال هست اما حالا از قبول كالا خوداري ميكنه و بهم ميگه مرز بسته شده و بايد گواهي sgs يا bv داشته باشي تا بشه كالا رو از مرز رد كرد .صدور گواهي حدود يكماه طول ميكشه و من تا اون موقع نميدونم چكار كنم تموم مواد اوليه رو نقدي خريدم و اگر نتونم جنس رو صادر كنم بيچاره ميشم . تو اين گيرو دار حالا بايد برم برچسب عربي هم چاپ كنم و رو محصولات بچسبونم تصور كنيد شيرينگ 35 تن جنس رو باز كنم و رو هر قوطي برچسب بچسبونم .آخرين خبري كه از بازاچه هاي مرزي دارم اينه كه بازارچه به حالت نيمه تعطيل دراومده و فعلا فقط چند محموله شيشه و پوكه معدني مجوز عبور گرفتن .
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    دلیل بسته شدن مرز چیه؟ چرا بسته شده. البته قبلا هم اتفاق افتاده، میدونم. ولی میخوام بدونم که آیا بدون اطلاع میبندن؟ مرز به روی کالاهای خاصّی بسته میشه؟ خوب تکلیف تاجرایی مثل شما چیه؟ حالا شما کالاتون رو میتونین یه مدت نگه دارین، تکلیف اونی که کالای فاسد شدنی داره چیه؟
    6
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دلیل بسته شدن مرز چیه؟ چرا بسته شده. البته قبلا هم اتفاق افتاده، میدونم. ولی میخوام بدونم که آیا بدون اطلاع میبندن؟ مرز به روی کالاهای خاصّی بسته میشه؟ خوب تکلیف تاجرایی مثل شما چیه؟ حالا شما کالاتون رو میتونین یه مدت نگه دارین، تکلیف اونی که کالای فاسد شدنی داره چیه؟

در اصل مرز بسته نشده اما اجازه عبور هيچ كالايي بدون گواهي بازرسي داده نميشه .گواهي فقط براي توليد كننده صادر ميشه و تكليف تاجر هايي كه اجناس رو از فروشنده غير توليد كننده ميخرن معلوم نيست .بعنوان مثال يكي از مشتريان من مقدار زيادي نخ از بازار تهران خريداري كرده و به بانه برده تا از اونجا بفرسته براي مشتريش در منطقه اقليم كردستان اما كل بار رو دستش مونده چون دسترسي به توليد كننده نداره و عمده فروش طرف حسابش هم نميتونه اين ارتباط رو برقرار كنه چون با اين كار عملا خودش رو بعنوان واسطه حذف ميكنه و مشتريش رو دو دستي تقديم توليد كننده كرده .

براي صادرات به اقليم كردستان گواهي bv يا sgs لازم هست و براي صادرات به منطقه تحت حاكميت دولت عراق گواهي bv لازم هست .جالبه صدور كالا ازاقليم كردستان به عراق هم نيازمند گواهي bv هست و اگر شما گواهيsgs داشته باشي و كالاي شمابخواد صادرات مجدد به عراق بشه طرفكرد ملزم به تهيه گواهي bv هست . عملا اينطوري عقل سليم حكم ميكنه از همون اول بريم دنبال گواهي bv

تهيه گواهي bv خودش حكايتي داره و مسلما تهيه اون براي خيلي از توليدكننده ها مقدور نيست .

من دارم براي دريافت گواهي bv تلاش ميكنم و سعي ميكنم اطلاعاتم رو به ساير دوستان منتقل كنم . اما در صورت ادامه اين وضعيت صادرات به عراق خيلي سخت ميشه و شاهد كاهش شديد صادرات خواهيم بود . سال حمايت از توليدكننده هست ديگه اينم از بهارش !!
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad53 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    در اصل مرز بسته نشده اما اجازه عبور هيچ كالايي بدون گواهي بازرسي داده نميشه .گواهي فقط براي توليد كننده صادر ميشه و تكليف تاجر هايي كه اجناس رو از فروشنده غير توليد كننده ميخرن معلوم نيست .بعنوان مثال يكي از مشتريان من مقدار زيادي نخ از بازار تهران خريداري كرده و به بانه برده تا از اونجا بفرسته براي مشتريش در منطقه اقليم كردستان اما كل بار رو دستش مونده چون دسترسي به توليد كننده نداره و عمده فروش طرف حسابش هم نميتونه اين ارتباط رو برقرار كنه چون با اين كار عملا خودش رو بعنوان واسطه حذف ميكنه و مشتريش رو دو دستي تقديم توليد كننده كرده .

براي صادرات به اقليم كردستان گواهي bv يا sgs لازم هست و براي صادرات به منطقه تحت حاكميت دولت عراق گواهي bv لازم هست .جالبه صدور كالا ازاقليم كردستان به عراق هم نيازمند گواهي bv هست و اگر شما گواهيsgs داشته باشي و كالاي شمابخواد صادرات مجدد به عراق بشه طرفكرد ملزم به تهيه گواهي bv هست . عملا اينطوري عقل سليم حكم ميكنه از همون اول بريم دنبال گواهي bv

تهيه گواهي bv خودش حكايتي داره و مسلما تهيه اون براي خيلي از توليدكننده ها مقدور نيست .

من دارم براي دريافت گواهي bv تلاش ميكنم و سعي ميكنم اطلاعاتم رو به ساير دوستان منتقل كنم . اما در صورت ادامه اين وضعيت صادرات به عراق خيلي سخت ميشه و شاهد كاهش شديد صادرات خواهيم بود . سال حمايت از توليدكننده هست ديگه اينم از بهارش !!
    خیلی جالب بود فرزاد جان...خیلی ممنون..من اصلا از این گواهی ها و ضرورتشون اطلاعی نداشتم. واینکه فقط به تولید کننده ارائه میشه...این مطلب مهمی هست و اگر بازرگان ازش آگاه باشه،میتونه جلوی خیلی از ضررها رو بگیره.
    آقا میشه یه لطفی بکنی و راجع به گواهی های bv و sgs در تالار مباحث عمومی یه مطلب مفصل بنویسی؟ خیلی خوب میشه اگر این کار رو انجام بدی. چون به نظر میاد شما اطلاعاتش رو داری و بهش مسلط هستی. ممنون میشم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع