ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید

درخواست راهنمایی برای شروع تجارت

سلام
    من در حال حاضر دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم و تصمیم دارم بعد از درسم ی کاری رو شروع کنم فعلا میخوام درمورد شرکتهای صادرات و واردات اطلاعات کسب کنم
    میخواستم بدونم کسی مثل من که تا حالا اصلا هیچ کار تجاری و بازاری و ... انجام نداده و هیچ تجربه خاصی هم نداره برای اینکه یک شرکت صادرات و واردات یا هر کدومش جدا بزنه باید در اولین قدم و بعد از او چکار کنه..؟
    غیر از این کار چه فعالیت دیگه ای پیشنهاد میدین ؟
    برای خانومها اینکار مناسب و قابل انجام هست یا خیر؟
    من در استان گلستان هستم و اگر بخوام بفهمم که برای صادرات و واردات چه محصولاتی مناسب هست از کجا باید اطلاعات بگیرم ؟

در کل هر مطلبی که فکر میکنین بدردم میخوره لطف کنید راهنمایی کنید.
    با تشکر
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    البته بهتر بود این موضوع رو در کافه بازرگان ایجاد میکردید. در اون تالار چندین تاپیک در این مورد هست که میتونید اطلاعات اولیه رو کسب کنید.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    استان گلستان که به دلیل نزدیکی به دریای خزر از مزیت نسبی بزرگی نسبت به سایر شهرها برخورداره.

ما از گلستان سیب زمینی خیلی صادر کردیم. الانم فصلشه. البته کیفیت نداره ولی چون الان هیچ جا سیب زمینی در نیومده سیب زمینی گلستان واسه صادرات خیلی تقاضا داره.

یه فایل دارم در مورد آشنایی با استان گلستان پیداش کنم براتون آپلود میکنم.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    خدمت شما:
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط srahas [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    من در حال حاضر دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم و تصمیم دارم بعد از درسم ی کاری رو شروع کنم فعلا میخوام درمورد شرکتهای صادرات و واردات اطلاعات کسب کنم
    میخواستم بدونم کسی مثل من که تا حالا اصلا هیچ کار تجاری و بازاری و ... انجام نداده و هیچ تجربه خاصی هم نداره برای اینکه یک شرکت صادرات و واردات یا هر کدومش جدا بزنه باید در اولین قدم و بعد از او چکار کنه..؟
    غیر از این کار چه فعالیت دیگه ای پیشنهاد میدین ؟
    برای خانومها اینکار مناسب و قابل انجام هست یا خیر؟
    من در استان گلستان هستم و اگر بخوام بفهمم که برای صادرات و واردات چه محصولاتی مناسب هست از کجا باید اطلاعات بگیرم ؟

در کل هر مطلبی که فکر میکنین بدردم میخوره لطف کنید راهنمایی کنید.
    با تشکر
    سلام دوست من
    این که رشتهء تحصیلیت بازرگانی هست ،خیلی خوبه و مطمئنن اگه تجارب عملی رو چاشنی اطلاعات علمی بکنی ، میتونه خیلی کمکت کنه. گلستان، از طریق دریای خزر به کشورهای حوزهء این دریا راه داره و این بهترین امتیاز برای شما میتونه باشه. و فرصت خیلی خوبی رو براتون میتونه فراهم کنه. من فکر میکنم با تحقیق بر روی پتانسیل های صادراتی استان گلستان و همچنین شناخت نیازهای وارداتی کشورهای حوزهء خزر ، میتونی به نتایج خوبی برسی. و با توجه به علاقه و گرایش خودت به کالا و محصولی خاص، مسیرت رو مشخص کنی. اول پتانسیل های استان رو بشناس و بعد تحقیقاتت رو در اون زمینه شروع کن. آقای بهزاد ، درست میفرمایند، از استان شما سیب زمینی به روسیه صادر میشود ولی واردن شدن به تجارت سیب زمینی یا هر محصول دیگری، مستلزم شناخت دقیق آن محصول هست. بیگدار و صرفا به خاطر اینکه همه فلان کالا را صادر یا وارد میکنند، وارد کار نشوید
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بعد از اینکه پتانسیل های استان گلستان شناخته شد میشه برای معرفی اونها به کشورهای دیگه ی سایت بزنیم و اونارو معرفی کنیم؟آیا اینکار موثره؟
    چه مجوزهایی برای صادرات باید بگیریم و ایا داشتن یک مکان فیزیکی ثابت مثل شرکت الزامی است ؟
    نگفتین که واسه خانومها چه جوریه ؟ قابل انجام هست یا خیر ؟
    حتما باید به اون کشورها سفر کنیم؟
    سرمایه هم حدودا چقدر باید باشه واسه شروع ؟

از راهنمایی های دوستان خیلی خیلی ممنون
    این دکمه تشکر پیدا نکردم.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    سلام به عضو جدید گروه خانم Srahas

به دلیل اینکه خانم ها معمولا به طور ذاتی دارای روابط عمومی قویتری نسبت به آقایان دارند و راحتر و بهتر ارتباط برقرار میکنند ( که کلید اصلی در بازاریابی هست) و همچنین دارای حس پیش بینی بهتر ی نسبت به آقایون هستند به نظر من یکی از کارهایی که می توانند نسبت به آقایان سریعتر پیشرفت کنند همین کار تجارت و بخصوص صادرات هست هرچند در کشور ما بخاطر بعضی محدودیت ها بسته به نوع کالایی که انتخاب میکنید یا کشوری که انتخاب میکنید ممکن است کم و بیش سخت باشد ولی آن سختی هم برای مدت کوتاهی است .
    ویرایش توسط hkarimpoor2003 : 01-05-2012 در ساعت 11:48
    hkarimpoor2003
    مهمان
    و اما برای مراحلی که باید برای شروع تجارت طی کنید : به دلیل کمبود وقت بطور خلاصه

چون تازه کار هستید باید حتما حداقل 2-3 ماه به مطالعه بخصوص در اینترنت بپردازید ، در همین انجمن تاپیک هایی هست که در آن وب سایت هایی که یک بازرگان باید بشناسد و همچنین سایت های تجارت b2b معرفی شده اند حتما تک تک آنها را ببینید و مطالعه کنید تا پاسخ بسیاری از سوالات خودتون را پیدا کنید
    در مورد مبانی صادرات و واردات هم دوستان مطالب مفیدی نوشته اند در مورد اینکوترمز - اعتبارات اسنادی - حمل دریایی - ثبت سفارش و .....

بنظر بنده هم چون در شهر های شمالی هستید از 2 جنبه مهم یکی تنوع محصولات کشاورزی و دوم نزدیکی به بنادر از مزیت های استان و بالطبع از مزیت های خود شما هست نسبت به دیگران

برای حداقل سرمایه نیز باید بگویم همه چیز به شما ، توانایی ها و تجربه و دانش شما دارد به جرات می تونم بگم هستند کسانی که با سرمایه صفر شروع کرده اند و موفق بوده اند و هستند کسانی که با میلیون ها سرمایه به دلیل نداشتن اطلاعات ضرر کرده اند . اینها شعار نیست اگر واقعا مطالعه کنید راهش رو پیدا میکنید ، صد البته برای کار تجارت شما در نهایت به پول نیاز دارید و پول فقط ابزار هست میتونید اونو خودتون بسازید میتونید این ابزار را قرض کنید . هنر اصلی بخصوص در صادرات داشتن اطلاعات بازار هدف و پیدا کردن مشتری هست وگرنه بسیاری هستند که سرمایه دارند و حاضرند برای معرفی مشتری و انجام معامله به شما پول خوبی بدهند و یا کارخانجات زیادی هستند که برای فروش محصول خودشون التماس میکنند و حاضرند محصول خودشون را برای صادرات بطور نسیه و با مدت های طولانی به شما بدهند. فقط باید دنبال کسب اطلاعات باشید .
    201
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    دوست عزیز!!
    فکر میکنم در حال حاضر بهترین مقدمه برای شروع کار اینه که با وارد شدن به یکی از شرکتهای بازرگانی یه مقدار اطلاعات و تجربه به دست بیارین. این کارو می تونین در همین مدتی که دانشجو هستینم انجام بدین تا یه مقدار جلو بیوفتین...اینجوری از نزدیک میتونین با فوت و فن این کار آشنا بشین و حساسیتها و نکاتشو از نزدیک درک کنین...این کار می تونه اعتماد به نفستونو هم بالا ببره و جسارتتونو زیاد کنه تا اینکه همینطور بی گدار به آب بزنین در کنارش می تونین همونطور که جناب کریم پور هم فرمودند مطالعه داشته باشین و خودتونم تحقیق کنید
    201
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط srahas [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    بعد از اینکه پتانسیل های استان گلستان شناخته شد میشه برای معرفی اونها به کشورهای دیگه ی سایت بزنیم و اونارو معرفی کنیم؟آیا اینکار موثره؟
    چه مجوزهایی برای صادرات باید بگیریم و ایا داشتن یک مکان فیزیکی ثابت مثل شرکت الزامی است ؟
    نگفتین که واسه خانومها چه جوریه ؟ قابل انجام هست یا خیر ؟
    حتما باید به اون کشورها سفر کنیم؟
    سرمایه هم حدودا چقدر باید باشه واسه شروع ؟

از راهنمایی های دوستان خیلی خیلی ممنون
    این دکمه تشکر پیدا نکردم.
    پایین هر پست سمت راست یه علامت لایک هست که روبروش نوشته "سپاسها" اونو میتونین کلیلک کنین
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)