ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    14
    کاربر جدید
    کاربر جدید

ریزه کاری های واردات از چین و چند پرسش؟؟

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
    ابتدا از اساتیدی که تجربه ها و آموخته های خودشان را در این مکان به اشتراک میگذارند تا تازه کارانی مثل من با مطالعه به پاسخ سوالاتشان برسند تشکر میکنم و از صمیم قلب آرزوی سلامتی و موفقیت برایشان دارم.
    در خصوص تجارتی که میخواهم شروع کنم توضیح میدهم و سپس سوال های خود را مطرح میکنم.
    پس از طی چندین سال در پست مدیریت فروش یک شرکت خصوصی میخواهم کار خود را استارت بزنم. کار ما دو بخش دارد.
    الف) واردات مواد اولیه و استفاده از آن در محصولات تولیدی و فروش آن محصول تولیدی
    ب) واردات مستقیم محصولات سبک آماده که کاملا بازرگانی به حساب میایند و مستقیم به فروش میروند.
    واردات کالا از چین صورت میپذیرد. بدن صورت که تمامی محصولاتی که میخواهیم وارد کنیم در یک منطقه و در یک شهرچین (و نه در یک کمپانی) تولید و به فروش میرسند. بنده حتی کمپانی های چینی که محصولات ما را میفروشند را نیز میشناسم و نیازبه سرچ بیشتر نیست آما سوال های من:
    1. فرض کنید من 6 مدل محصول از یک شهر چین میخرم که همگی روی هم درحد یک کانتینر بشود. چطور میتوانم همگی را با هم و در کنار هم در یک کانتینروارد کنم؟ یعنی هر کمپانی فقط محصول خودش را جداگانه نفرستد؟ اصطلاح کارگو برای همچین مواقعی است؟ اگر آری چه طور و چه وقت با انها تماس بگیرم؟و اگرنه چه کنم؟
    2. با توجه به این که برخی از محصولات قبل از بارگیری باید تست فنی شوند ایا نیاز به یک شرکت بازرسی دارم؟ اگر اری چگونه و چه وقت با یک شرکت بازرسی تماس بگیرم؟ هزینه های آنها چقدر میشود؟ واصلا با توجه به این که این کمپانی های چینی سالیان سال است که دارند با شرکتی که من در ان کار میکنم کار میکنند و به عبارت بهتر معتبر هستند ایا نیاز به بازرسی دارند؟
    3. نیاز به نوشتن قرارداد با شرکت های چینی دارم؟ اگر آری در صورت امکان یک نمونه قرارداد که در ان محکم کاری های لازم شده را برای من ارسال بفرماییدو ایا تمامی قرارداها به زبان چینی هستند؟ با توجه به خرید غیر حضوری بنده ایا ارسال و دریافت قرراد به صورت ایمیل و یا فکس معتبر است؟
    4. تا به این جای کار مربوط به خرید از چین بوده. سوال بعدی بنده در خصوص ثبت شرکت در ایران میباشد. با توحجه به زمان 3 تا 4 ماهه ساخت و حمل کالا از چین به ایران و با توجه به این که در این مدت نمیتوان بدون جنس کار کرد نظر خودم این بود که شرکت رو فعلا فقط به ثبت برسونم ولی جایی را رهن و یا اجاره نکنم تا 4 ماهه بعد. ایا میتوان شرکت را بدون آدرس ثبت کرد و یا مثلا آدرس محل سکونت خودم را بدهم؟ از نظر دارایی و مالیات برای محل سکونت و یا شرکتی که میخواهم تاسیس کنم مشکلی پیش نمیاید؟
    5. خرید را به صورت یک شخص حقیقی انجام بدهم بهتر است یا بر روی سربرگ شرکتی؟ کدام یک به نفع من است ؟ در هنگام خرید از شرکتی که الان دارم درآن کار میکنم اسم ببرم؟ یا نه؟ چرا؟
    6. چون کارت بازرگانی ندارم, کالا توسط شرکت و یا شخص دیگری انجام خواهد پذیرفت. شرکتی که در ان کار میکنم کارت بازرگانی دارد و با کارت خودش ترخیضص خودش را انجام میدهد. جالب اینجاست که شرکت یک پرفورمای جعلی درست میکند و ارزش ان در حدود 20% ارزش پرفورمای اصلی است و با آن پرفورمای جعلی کار ترخیص را انجام میدهد و کسی شک هم نمیکند. آیا من هم میتوانم همچین پرفورمای جعلی به دست شخص و یا شرکت ترخیص کننده بدهم؟ در گمرک در جعبه ها را باز نمیکنند امکان این که شرکت فروشنده چینی یک نمونه پرفورمای اصلی و یا مدرک دیگری داخل جعبه گذاشته باشد نیست؟ اصولا اگر اگر اگر من همچین کاری کنم در چه صورت امکان گیر افتادن دارم؟و اگر گیر بیفتم چه میشود؟ جریمه چقدرو....؟ میدونم از نظر اخلاقی درست نیست و حتی ممکن است برای ان شخص و یا شرکت بعدها مشکل پیش بیاید. صرف از نظر داشتن اطلاعات میپرسم. و بنده همچین کاری نخواهم کرد. شاید هم خودم رفتم کارت بازرگانی گرفتم که همه کار با خودم باشد.
    در انتها معذرت میخوام که سوال های زیادی پرسیدم. مشتاقانه منتظر پاسخ اساتید عزیز از جمله جناب بهزاد خان و آقا مرتضی و همچنین آقای کریم پور 2003 وسایر دوستان محترم هستم.
    مرسی
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    آسمان
    فعلا به خودت زحمت هیچ کاری رو نده چون تحریم رو هم دارن چینی ها اجرا میکنن بعنوان مثال تو همه این کار ها رو انجام بدی موقع حمل کالا کشتی وجود نداره تا به سمت ایران حرکت کنه هیچ کشتی به سمت ایران نمیاد و کشتی های ایرانی هم ماشاالله دارن منتظر شکارن صد برابر ازت میگیرن تا حمل کالا به ایران کنند بنابراین فعلا پولتو خرج نکن
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    46
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشایار [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    آسمان
    فعلا به خودت زحمت هیچ کاری رو نده چون تحریم رو هم دارن چینی ها اجرا میکنن بعنوان مثال تو همه این کار ها رو انجام بدی موقع حمل کالا کشتی وجود نداره تا به سمت ایران حرکت کنه هیچ کشتی به سمت ایران نمیاد و کشتی های ایرانی هم ماشاالله دارن منتظر شکارن صد برابر ازت میگیرن تا حمل کالا به ایران کنند بنابراین فعلا پولتو خرج نکن
    یعنی در حال حاضر اجناس وارداتی از چین فقط با کشتی های ایرانی میاد ؟
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    دقیقا همینطوره برای اطلاعات بیشتر با مرتضی خان مدیر ارشد تو گوانژو تماس بگیر تا کاملا صحت و سقم مطلب براتون روشن میشه . چون خوده مرتضی هنور نتونستن کشتی برای ارسال کالای خودشون به ایران پیدا کنن
    201
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشایار [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    آسمان
    سلام به همه،همه شرکتهای چینی تحریم نکردند،در ضمن فقط گمرک شهید رجایی رو تحریم کردند و گمرکات دیگه مشکلی نداره،در ضمن میشه با شرکتهایی که بار از چین به دبی میارند کار کرد و در دبی هم که کشتی عوض میشه و تا ایران میاد و هیچ مشکلی هم نداره..
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    من هم نظر آرزو خانم رو دارم
    چون برای من هر هفته از یک شرکت چینی ایمیل میاد و قیمتهای حمل کانتینر از چین به بنادر بندرعباس و بوشهر رو از شنژن-شانگهای-کوینگداو و غیره اعلام میکنند
    14
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام دوباره خدمت تمامی دوستان که در این زمینه اظهار لطف کردند و نظرات خودشان را بیان کردند
    اگر اشتباه نکنم تحریم 13 جولای بود که این موانع رو (تخلیه وبارگیری کالا به بنادر اصلی ایران) را ایجاد کرد. البته قبل از این تاریخ هم یک سری خطوط کشتیرانی از جمله اروپایی ها به صورت یک طرفه حمل کالا به مقصد ایران را تحریم کرده بودند. در همین زمان هم با روش های مختلف کالا به ایران می آمد . مثل ری اکسپرت کردن از بنادر کشورهای دیگر به ایران.
    مثلا استفاده از بنادر در کشور امارات که مثلا 5 تا ده درصد ارزش پرفورما را میگیرند و این کار میکنند. نمونش شرکت خودمان که از همین روش استفاده میکند و اخرین محموله را از طریق واسطه دوبی به ایران آوریدم.
    البته ریسک فراوان دارد چون که شرکت واسطه صاحب کالاست و هیچ ضمانتی هم به شما نمیدهد.
    بدیهی است همین چند مسیره شدن ها باعث بالا رفتن قیمت کالا میشود. به هر حال ضمن تشکر از دوستان بنده به این موضوع اگاهی داشتم.
    اما منتظر جواب دوستان در خصوص سوال هایی که ابتدا مطرح کردم هنوز هستم.
    با سپاس
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    به همه دوستان گل نوید خان تقوی آرزو خانوم و آسمان لطفا در این راه که اعلام نظر فرمودین به داش مرتضی در گوانژو کمک برسونین حالا از هر گمرکی که بلدین و آشنایی دارین مهم نیست بار رو تو چین به شما تحویل میدن با هواپیما از راه ابریشم از راه زمینی که دوستان بلد هستن از طریق دبی از طریق آذربیجان از طریق اربیل از طریق سرخس از هرجا که دوستان میتونن یه حرکتی بزنن بار رو تحویل بگیرن و به ایران برسونن با قیمت معقول و یه حرکتی بزنن تا بقول دوستان تو دهان امریکا و هم پیمانانش بخور. امیدوارم حرف نباشه و از امروز دوستان رو فعال ببینیم

1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    سلام
    به همه دوستان گل نوید خان تقوی آرزو خانوم و آسمان لطفا در این راه که اعلام نظر فرمودین به داش مرتضی در گوانژو کمک برسونین حالا از هر گمرکی که بلدین و آشنایی دارین مهم نیست بار رو تو چین به شما تحویل میدن با هواپیما از راه ابریشم از راه زمینی که دوستان بلد هستن از طریق دبی از طریق آذربیجان از طریق اربیل از طریق سرخس از هرجا که دوستان میتونن یه حرکتی بزنن بار رو تحویل بگیرن و به ایران برسونن با قیمت معقول و یه حرکتی بزنن تا بقول دوستان تو دهان امریکا و هم پیمانانش بخور. امیدوارم حرف نباشه و از امروز دوستان رو فعال ببینیم

سلام خشایار خان
    من چند شرکت تو دبی میشناسم که این کار رو انجام میدن و کالا رو در دبی تحویل میگیرن و در بنادر ایران تحویل میدن
    حمل کالا مستقیم از چین به ایران رو اطلاع دقیق ندارم ولی همونطور که گفتم یه شرکت چینی هست که هر هفته ایمیل میفرسته و قیمتهای حمل کانتینری از بنادر چین رو به بنادر ایران اعلام میکنه,اگر این شرکت نمیتونست بیاره که اعلام قیمت نمیکرد.
    باز هم این بحث رو آقا مرتضی میتونه ختم به خیر کنه....
    115
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Smile

سلام به همه دوستان
    منم فکر میکنم که حق با خشایار و مرتضی هست الان دقیقا اونا بررسی میکنن حجم ارسال کالا به ایران رو و بعد تو ارسال به ایران دبه میکنند که تحریم و از این چیزها و از زیر مسولیت فرار میکنن و قربون سفارت خودمون هم تو چین برم که خیلی حافظ منافع ایرانیان تاجر هست . من الان با شریک تجاری خودم بکماه که قرار بارگیری کنن کالا رو به بندر عباس زمین گیر شده و هیچ کاری هم نمیتونه بکنن چون واقعا جنس این چینی ها خرابه . حالا دوستان اگر میتونن کشتی یا چیزی که بشه بار رو حمل کنن من مدارک رو براشون بخونم تا قبول زحمت کنن .بقول خشایار هوا دریا زمین راه ابریشم و.........................................هر جور که بلدن
    متشکرم
    ویرایش توسط shapoor : 21-07-2013 در ساعت 15:10
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)