PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میلگرد های کامپوزیتی ( شیشه ایی )

دانشمند
12-11-2014, 19:07
میلگردهای تمام کامپوزیتی هایبرید کربن، ٨٩ درصد سبک تر از میلگردهای آجدار فولادی است. مقاومت در برابر اسیدها و بازها، و زنگ زدگی، مقاومت کششی بیشتر از فولاد، نداشتن هدایت الکتریکی و حـرارتی، مقاومت در برابر زلزله، عمر بیشتر تا ١٥ برابر فولاد از مزایای این میلگردها می باشد .
دلیل عمده استفاده از پروفیل های frp در داخل بتن، جلوگیری از پدیده خوردگی و افزایش عمر سازه در برابر ارتعاش می باشد.
هرچند كه استفاده از پروفیل های frp به جای نمونه های فلزی سبب كاهش وزن بنا نیز خواهد شد، اما در استفاده از این پروفیلها، مساله كاهش وزن اهمیت ناچیزی نسبت به دو مورد بیان شده دارد. دلیل بالا بودن عمر كامپوزیت ها، خواص غیر كشسان آنهاست.
از یکسال قبل تولید میلگرد کامپوزیت در گرجستان به طور آزمایشی آغاز شد که پس از طی مراحل تست در آزمایشگاههای معتبردنیا به تولید مداوم رسیده است . لازم به ذکر است که عمده بازار مصرف این محصولات در روسیه و ترکیه می باشد .
قیمت تمام شده این محصولات هر تن ۶۲۵ دلار درب کارخانه می باشد . جهت احداث کار خانه با خروجی روزانه یک میلیون متر نیازبه سرمایه حدود ۴۰۰ - ۵۰۰ هزار دلار میباشد و مواد اولیه این محصولات در کانادا ٬ آمریکا ٬روسیه ٬چین ٬وترکیه وتولید میشود که مقاومت تولیدت با مواد نوع روسی بیشتر می باشد .

Client
12-11-2014, 20:01
جناب آقای میرزا رازی با سلام و احترام...با توجه به مطلب ارسالی حضرتعالی چند سوال برای بنده مطرح است :1- آیا در گرجستان امکان ایجاد کارخانه برای این محصول فراهم است؟2- آیا برای شما مقدور است که طرح تفضیلی تولید میلگرد کامپوزیت (همراه با آنالیز هزینه ها)را برای مطالعه و بررسی بیشتر برای بنده ارسال فرمایید.؟3- نظر به بازار مصرف محدودی که اشاره فرموده اید (ترکیه و روسیه) و احتمالا تولید کننده های موجود (عرضه بیشتر از تقاضا) آیا شانسی برای فروش محصول برای تولید کننده جدید وجود دارد؟ ..ارادتمند شما

دانشمند
13-11-2014, 06:58
جناب آقای میرزا رازی با سلام و احترام...با توجه به مطلب ارسالی حضرتعالی چند سوال برای بنده مطرح است :1- آیا در گرجستان امکان ایجاد کارخانه برای این محصول فراهم است؟2- آیا برای شما مقدور است که طرح تفضیلی تولید میلگرد کامپوزیت (همراه با آنالیز هزینه ها)را برای مطالعه و بررسی بیشتر برای بنده ارسال فرمایید.؟3- نظر به بازار مصرف محدودی که اشاره فرموده اید (ترکیه و روسیه) و احتمالا تولید کننده های موجود (عرضه بیشتر از تقاضا) آیا شانسی برای فروش محصول برای تولید کننده جدید وجود دارد؟ ..ارادتمند شما

سلام و عرض ادب : اول از همه به طور کلی توضیح بدم که در شرایط فعلی سرمایه گزاری در گرجستان پر خطر هستش (کلیه صنایع )مگر اینکه برند کالای شما در اروپا شناخته شده ودارای مشتری باشه ٬منظور اینکه با توجه به دستمزد پایین ونرخ پایین محل احداث طرح و قرارداد ترخیص کالا های تولیدی گرجستان از کلیه گمرکات اتحادیه اروپا بدون اخذ عوارض ٬هزینه های تولید کالاجهت فروش در اروپا پایینتر از ایران یا ترکیه هستش . در ثانی این کارخانه درگرجستان دائر شده و محصولاتش رو به بازار ترکیه و روسیه صادر میکنه مضافا اینکه میلگرد کامپوزیتی در ایران شناخته شده نیست ولی در اکثر نقاط دنیا از سال ۱۹۹۸ میلادی مخصو صا مناطق مرطوب و سرد سیر در پروژه های جاده سازی ٬ فونداسیون های نظامی و اخیرا سبک سازی به کار میرود . ۲ - در مورد تولیدش در ایران در شرایط فعلی که هنوز این کالا شناخته شده نیست و مواد اولیه رو باید وارد کنید در کوتاه مدت مقرون به صرفه نیست . در حال حاضر یک کارخانه در گرجستان فعال هستش و طبق برآورد من پاسخگوی نیاز بازار مخصوصا در روسیه را ندارد . بنابراین پیشهاد من به شما اینه که قبل از اینکه به فکر تولید باشید به فکر واردات و فروش این محصول در ایران باشید وقتی کالای شما در بازار شناخته شد مرحله مرحله وارد کارتولید شوید . با تشکر میرزارضی

دانشمند
13-11-2014, 07:18
تصاویری از میلگردهای کامپوزیت

Navid_atabaki
13-11-2014, 11:50
دوست عزیز میتونید شرایط واردات رو به صورت ازمایشی برامون فراهم کنید؟

ایا میتونید استانداردهای لازم رو برای ایران از سازمان استاندارد و وزارت مسکن وشهرسازی تهیه کنید؟

دانشمند
13-11-2014, 17:07
دوست عزیز میتونید شرایط واردات رو به صورت ازمایشی برامون فراهم کنید؟

ایا میتونید استانداردهای لازم رو برای ایران از سازمان استاندارد و وزارت مسکن وشهرسازی تهیه کنید؟

سلام و عرض ادب من میتونم هر مقداری نمونه احتیاج داشته باشید یا جواب هر تست و آزمایشی رو که در آزمایشگاههای بین المللی انجام شده بدستتون برسونم ولی چون ایران نیستم استاندارد گرفتنش از من ساخته نیست .

حاجي
13-11-2014, 19:46
واقعا پست جالبي بود.اطلاعات مختصر و مفيدي ارايه كرديد

دانشمند
13-11-2014, 20:02
واقعا پست جالبي بود.اطلاعات مختصر و مفيدي ارايه كرديد
بزرگوارید حاجی

Navid_atabaki
13-11-2014, 21:31
سلام و عرض ادب من میتونم هر مقداری نمونه احتیاج داشته باشید یا جواب هر تست و آزمایشی رو که در آزمایشگاههای بین المللی انجام شده بدستتون برسونم ولی چون ایران نیستم استاندارد گرفتنش از من ساخته نیست .

اگر بتونید نمونه بدید که عالی میشه
بنده چطوری میتونم با شما در ارتباط باشم؟
در صورت تایید میلگردهای فوق توسط شرکت ما احتمالا به صورت آزمایشی خرید رو شروع کنیم

دانشمند
14-11-2014, 06:58
اگر بتونید نمونه بدید که عالی میشه
بنده چطوری میتونم با شما در ارتباط باشم؟
در صورت تایید میلگردهای فوق توسط شرکت ما احتمالا به صورت آزمایشی خرید رو شروع کنیم
تنها راهی که میتونم نمونه بدستتون برسونم از طریق اتوبوس هستش که هروز از تفلیس میاد تهران که از شهرهای تبریز و زنجان رد میشه و در ترمینال غربتوقف میکنه نمونه ایی که من دارم همه ۱۵ سانتی هستش اگر شما قسط آزمایش دارید از آزمایشگاه بپرسید که اندازه نمونه. ها باید چقدر باشه . در غیر این صورت همون نمونه هارو ارسال کنم
skyp:mazyar.ma
maziarmirzarazi@yahoo.com
iranpetro20@gmail.com
00995558282020
00995568850058

oil trader
14-11-2014, 16:10
لازم بذکر استکه میلگردهای کمپوزیتی بیشتر برای سازه های دریای و فاضلاب و امثالهم خوب است.
در ضمن با توجه به رفتار متفاوت مکانیکی طراحی متفاوتی نیاز دارد (بدینصورت نیستکه میگرد فولاذی رو برداری جاش کمپوزیتی بزارین).

دانشمند
14-11-2014, 17:41
لازم بذکر استکه میلگردهای کمپوزیتی بیشتر برای سازه های دریای و فاضلاب و امثالهم خوب است.
در ضمن با توجه به رفتار متفاوت مکانیکی طراحی متفاوتی نیاز دارد (بدینصورت نیستکه میگرد فولاذی رو برداری جاش کمپوزیتی بزارین).

من توضیح دادم که میلگرد کامپوزیت و کاربری اون بعد ازگذشت بیش از یک دهه در اقصی نقاط دنیا هنوز در ایران شناخته شده نیست .در صنعت ساختمان ایران با توجه به سنت گرایی و عدم علاقه سرمایه گزاران به نو آوری و عدم آشنایی با علوم نوین معماری و سازه جهت فروش هر نوع محصول جدید با مشکلات جدی روبرو هستید . من باب مثال عرض کنم دهه ۷۰ شمسی از ایتالیا نمونه بلوک یونولیتی و طرح توجیهی تولید اون بدست من رسید که بعد از ارايه طرح به ساز مان صنایع ومعادن تا مدتها مضحکه کارشناسان صنایع و معادن بودم !!
در حال حاضر ساختمانها یی حتی در کشورهای نه چندان پیشرفته کمونیستی سابق اجرا میشود که یک عدد آجر یا یک عدد بلوک یا ۱ متر سنگ حتی در نما و نازک کاری در اون استفاده نمی شود (خصوصی و دولتی ).
مصرف میلگرد کامپوزیت در سازه های دریایی مثل اسکله و موج گیر و کانلهای آب وفاضلاب از حداقل ۳۰ تا ۴۰ سال پیش آغاز شده و در حال حاضر درصنعت ساختمان چه انبوه سازی وچه سبک سازی مصرف میشود . شما با یک گردش تفریحی و کم خرج در اینترنت می تونید به دانسته های خودتون بیافزایید . با تشکر میرزارضی

haman716
15-11-2014, 11:49
به نظر در این موارد یکی از مهمترین فاکتورها بحثه قیمته
جناب میرزارضی قیمت میلگرد کامپوزیت نسبت به میلگرد فلزی چطوره؟
و در حال حاضر که این محصول در ایران تولید نمیشه آیا با هزینه های واردات میتونه با قیمت میلگرد فلزی که کاملا دردسترس است رقابت کنه و اصطلاحا توجیه قیمتی داره برای جایگزینی در ساخت و ساز؟

تامین صنعت
15-11-2014, 13:21
سلام
در مورد ارسال نمونه چطور می تونید همکاریکنید
tamin.sanat.pasargad@gmail.com

دانشمند
15-11-2014, 13:25
عرض ادب ببنید قیمتش که تنی ۶۲۵ دلار درب کارخانه هستش . و متراژ او در واحد تن و سایز به شرح زیر فقط کرایه حمل رو باید به اضافه کرد که ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار متغیره (شانس پیدا کردن تریلر )
10mm=1620m
12mm=1126m
14mm=826m
16mm=626m
22mm=335.5

دانشمند
15-11-2014, 13:30
سلام
در مورد ارسال نمونه چطور می تونید همکاریکنید
tamin.sanat.pasargad@gmail.com

بالاتر پیام گذاشتم برای یک دوست دیگه شما باید به بنده اعلام کنید که قصد آزمایش دارید یا نه ؟ اگر قصد آزمایش دارید طبق نیاز آزمایشگاه ارسال میکنم ولی چون ارسال نمونه واسم هزینه بر هستش فقط دقیق اعلام کنید .
لطفا به نظرات قبلی رجوع کنید .

oil trader
15-11-2014, 15:27
...
مصرف میلگرد کامپوزیت در سازه های دریایی مثل اسکله و موج گیر و کانلهای آب وفاضلاب از حداقل ۳۰ تا ۴۰ سال پیش آغاز شده و در حال حاضر درصنعت ساختمان چه انبوه سازی وچه سبک سازی مصرف میشود . شما با یک گردش تفریحی و کم خرج در اینترنت می تونید به دانسته های خودتون بیافزایید . با تشکر میرزارضی

دوست عزیز اتفاقا رشته تخصصی من ساختمان هست و لزومی به گردش در اینترنت برای افزایش دانسته ها ندارم. و صدالبته نمیخام وارد بحث تخصصی بشم ، در این حد ذکر میشود که باتوجه به تفاوت رفتارهای مکانیکی (تنش و تغییرشکل نسبی و الاستیسیته) دو میلگرد مورد بحث ، استفاده میلگرد کامپوزیتی در سازه های معمولی ممکن است ولی باید در طراحی سازه مدنظر باشد. فلذا دوستان علاوه بر مدنظر داشتن قیمت، مذاکره با نظام مهندسی منطقه خود مفید خواهد بود.
بالخصوص که همچنانچه خودتون مثال زدین اینجا ایرانه و نمیشه براساس روشهای جهانی کار کرد! کافیه نظام مهندسی یا سازمان مسکن قبولش نکنند!!!

دانشمند
15-11-2014, 17:42
دوست عزیز اتفاقا رشته تخصصی من ساختمان هست و لزومی به گردش در اینترنت برای افزایش دانسته ها ندارم. و صدالبته نمیخام وارد بحث تخصصی بشم ، در این حد ذکر میشود که باتوجه به تفاوت رفتارهای مکانیکی (تنش و تغییرشکل نسبی و الاستیسیته) دو میلگرد مورد بحث ، استفاده میلگرد کامپوزیتی در سازه های معمولی ممکن است ولی باید در طراحی سازه مدنظر باشد. فلذا دوستان علاوه بر مدنظر داشتن قیمت، مذاکره با نظام مهندسی منطقه خود مفید خواهد بود.
بالخصوص که همچنانچه خودتون مثال زدین اینجا ایرانه و نمیشه براساس روشهای جهانی کار کرد! کافیه نظام مهندسی یا سازمان مسکن قبولش نکنند!!!
هدف اصلی من از ایجاد این تایپیک استفاده از تجربیات افراد است ٬دوست وهمکار گرامی
.قبل از هر چیزی عنوان کنم که چون فضا محدوده شاید سوء تفهم هایی پیش بیاد و ضمن پوزش از شما به طور کلی باهاتون موافقم اینکه گفتم در اینترنت یه سرچ جزیی بفرمایید حمل بر بی ادبی نباشه چون حدس زدم شما تخصصی صحبت میفرمایید نظرم این بود که تجربیات شما می تونه به باز شدن قضیه چه مثبت وچه منفی کمک کنه .به هر حال پروژه هایی در حال اجراست که به طور تلفیقی در آنها استفاده میشه و البته حتی در سازه های پیچیده هم قابل اجراست . نظر شخصی خودم نسبت به موضوع مثبته و مد نظرم هست که حتی اگر موفق به اخذ تاییده های ادارات مختلف هم بشه باز هم زمان و هزینه زیادی لازم هست تا به عنوان یه تجارت سود آور در بازار مطرح بشه

oil trader
18-11-2014, 17:03
خواهش میکنم . منهم با نظر شما موافقم از اینکه ایران با تکنولوژی روز هماهنگ بشه . و یکی از مزیتهای میلگرد کمپوزیتی میتواند سبک سازی وزن ساختمان و کاهش مصالح مصرفی باشد.

منهم خواستم به اطلاع دوستان برسانم که مسایل تخصصی را مد نظر داشته باشن. مثلا ببینن مرکز تحقیقات مسکن موافقه؟ نظام مهندسی اوکی کنه تا بعدا به مشکل نخورن.

از بدبختی ما ایرانیها یکیش هم تنگ نظریه. با اینکه جاش نیست اما حالا حرف به اینجا کشید خاطره ای یادم افتاد : زمانی من یه کتابی رو در مورد بتن الیافی به مرکز تحقیقات معرفی کردم (که چاپ ا سی آی از معتبرترین موسسات جهانی بود) و گفتم اگه مرکز موافق باشه حاضرم ترجمه اش کنمتا مرکز چاپ کنه . گفتن بزار بررسی کنیم بعد موافقت نکردن و ایرادی که به کتاب گرفتن گفتن این کتاب رفرنس زیاد داده !!!:sick:

حاجي
18-11-2014, 17:26
من با نظره دوستمون موافقم كه از نهاد هاي ذي صلاح استعلام بشه
كالاهايي كه براي بار اول ميخواد وارد بشه روي وارداتش كمي سخت گيري وجود داره

masameq
18-11-2014, 17:41
به نظر شما در کل هزینه ساختمان با استفاده از این میلگردها چقدر بیشتر از نوع فلزی است؟
جرم حجمی این میلگردها چند هست و ایا در سایز مشابه میتوان به جای نوع فلزی به کار برد؟

دانشمند
18-11-2014, 18:17
وقتی به دوست محترم پیشنهاد کردم یه گردش تفریحی در اینترنت میتونه به حجم دانسته ها بیافزاید بر آن شدم که خودم هم تحقیق بیشتری بکنم . و به طور پراکنده به این موارد برخوردم در اواخر دهه ۷۰ میلادی و در بحران جنگ سرد انستیتو لجستیک ارتش روسیه موفق به اختراع این الیاف میشود که این الیاف بعداز نتیجه بخش بودن تست های آزمایشی وطی مراحلی از بدنه کشتی و زیر دریایی و هواپیما در سیر تکاملی خودش به ساخت شیشه های کامپوزیت لوله های پشم شیشه ایی (مقاوم در برابر سرمای شدید ) وکامپوزیت های نما وسقف و میلگرد های کامپوزیت میشه که سعی میکنم مختصرا به فواید و عیوب آن بپردازم
فواید همونطوری که استاد محترم فرمودند علاوه بر سبک سازی و کاهش مصالح مصرفی میتوان به حمل ونقل ارزان و مقاومت بیشتر نسبت به میلگردهای فولادی اشاره کرد و البته بسیار مناسب هستش جهت بتون ریزی در مناطق سردسیر از معایب اون میشه عدم مقاومت در برابر حرارت مستقیم و عدم شکل پزیری به صورت زاویه دار (خاموت ) و مشکل اصلی نیاز به انجام محاسبات بیشتر در کاربری اون در سقف ساختمان هستش توضیح اینکه روش سقف ریزی در کشورهای بلوک شرق به علت صرفه جویی در مصالح حداقل با ایران متفاوت هستش . از جاهای دیگه خبر ندارم .

و در مورد تولید اون در ایران گذشته از مشکلات اخذ مجوز وپیدا کردن بازار جهت فروش محصولات ٬ تامین مواد اولیه هستش که طبق برآورد من ۹۵درصد وارداتی هستش . واحتمال اینکه تولید کننده همواره با مشکلات تامین مواد اولیه مواجه باشه بسیار زیاد می باشد .
اما فراموش نکنیم که به علت محدودیت منابع معدنی و حفظ منابع ملی انسان امروز ناگزیر به پیداکردن مواد جایگزین هستش .

دانشمند
18-11-2014, 18:21
به نظر شما در کل هزینه ساختمان با استفاده از این میلگردها چقدر بیشتر از نوع فلزی است؟
جرم حجمی این میلگردها چند هست و ایا در سایز مشابه میتوان به جای نوع فلزی به کار برد؟

عرض ادب دارم وتا چند روز آینده اطلاعات فنی رو همینجا مطرح میکنم .

Navid_atabaki
19-11-2014, 15:49
وقتی به دوست محترم پیشنهاد کردم یه گردش تفریحی در اینترنت میتونه به حجم دانسته ها بیافزاید بر آن شدم که خودم هم تحقیق بیشتری بکنم . و به طور پراکنده به این موارد برخوردم در اواخر دهه ۷۰ میلادی و در بحران جنگ سرد انستیتو لجستیک ارتش روسیه موفق به اختراع این الیاف میشود که این الیاف بعداز نتیجه بخش بودن تست های آزمایشی وطی مراحلی از بدنه کشتی و زیر دریایی و هواپیما در سیر تکاملی خودش به ساخت شیشه های کامپوزیت لوله های پشم شیشه ایی (مقاوم در برابر سرمای شدید ) وکامپوزیت های نما وسقف و میلگرد های کامپوزیت میشه که سعی میکنم مختصرا به فواید و عیوب آن بپردازم
فواید همونطوری که استاد محترم فرمودند علاوه بر سبک سازی و کاهش مصالح مصرفی میتوان به حمل ونقل ارزان و مقاومت بیشتر نسبت به میلگردهای فولادی اشاره کرد و البته بسیار مناسب هستش جهت بتون ریزی در مناطق سردسیر از معایب اون میشه عدم مقاومت در برابر حرارت مستقیم و عدم شکل پزیری به صورت زاویه دار (خاموت ) و مشکل اصلی نیاز به انجام محاسبات بیشتر در کاربری اون در سقف ساختمان هستش توضیح اینکه روش سقف ریزی در کشورهای بلوک شرق به علت صرفه جویی در مصالح حداقل با ایران متفاوت هستش . از جاهای دیگه خبر ندارم .

و در مورد تولید اون در ایران گذشته از مشکلات اخذ مجوز وپیدا کردن بازار جهت فروش محصولات ٬ تامین مواد اولیه هستش که طبق برآورد من ۹۵درصد وارداتی هستش . واحتمال اینکه تولید کننده همواره با مشکلات تامین مواد اولیه مواجه باشه بسیار زیاد می باشد .
اما فراموش نکنیم که به علت محدودیت منابع معدنی و حفظ منابع ملی انسان امروز ناگزیر به پیداکردن مواد جایگزین هستش .

جناب میرزاراضی مواد اولیه مورد استفاده این میلگردها چیه دقیقا؟!

دانشمند
19-11-2014, 19:50
جناب میرزاراضی مواد اولیه مورد استفاده این میلگردها چیه دقیقا؟!

به طور ساده این میلگردها بسته به سایز از ۶ تا ۱۲ رشته الیاف به هم بافته میشه بعد از کذر از کوره در آب سرد میشه و به صورت کلاف یا شاخه به بازار ارائه میشه الیاف به صورت دوک روی خط تولید نصب میشه . ومواد تشکیل دهنده الیاف شامل بازالت پشم شیشه سیلیس الومینیم و البته مواد دیگه که دقیق اطلاعاتی در اون زمینه ندارم هستش . ضمنا در خال حاضر مذاکراتم رو باهاشون قطع کردم به علت اینکه عنوان میکنن قیمت و متراژی که به من داده شده مربوط به ۱۰۰ کیلو هستش نه ۱ تن ! و مشکل رو مربوط به ترجمه دونستن ! و طبق تماس تلفنی که دیروز بامن داشتند قرار جلسه ایی با من گذاشتند با حضور مترجم مورد تایید وزارت امور خارجه اینجا که فعلا منتظرم . ضمنا اطلاعات فنی دستم رسیده ولی تا روشن شدن مسئله قیمت ٬ منتشر نمیکنم .