PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجارت با چین

مرتضی
14-10-2014, 08:31
سلام به همه دوستان
این تاپیک رو برای پاسخ به سوالات دوستان در مورد تجارت با چین ایجاد کردم. بی شک در تاپیک های اینچنینی نمیشه تمام موارد رو ریز به ریز پاسخ داد و تمام و کمال به جزئیات پرداخت ولی میشه تا جای ممکن تجربیات رو در اختیار هم گذاشت...

تجارت همیشه و همیشه با ریسک همراه هست ، ولی میشه این ریسک رو تا حد امکان کاهش داد. ریسک هیچ وقت به صفر نمیرسه ولی خوب میشه با استفاده از تجارب همدیگه ، ریسک رو کم و کم و کم کرد. بنده تا جایی که تجربه و سوادم امکان و اجازه میده سعی میکنم پاسخ گوی سوالات دوستان در مورد تجارت با چین باشم و از دوستان دیگری که تجربه دارند خواهش میکنم دریغ نکنن.

به امید تجارت های پر سود برای همه دوستان :goatee:

golder
14-10-2014, 10:47
سلام زمینه کاری شرکت شما چیه شاید مشتری خود شما شدیم من به واردات لب تاپ وگوشی این چیزا فکر میکنم وزیاد خوشم نمیاد از دبی خرید داشته باشم(موقعیتش است) چون بالاخره بخشی از کشور دشمنه شما در این زمینه ها کار کردید؟یا اطلاعی درباره مراکزی که میشه این نوع کالاها رو خرید اطلاعاتی دارید؟

مرتضی
14-10-2014, 11:11
سلام زمینه کاری شرکت شما چیه شاید مشتری خود شما شدیم من به واردات لب تاپ وگوشی این چیزا فکر میکنم وزیاد خوشم نمیاد از دبی خرید داشته باشم(موقعیتش است) چون بالاخره بخشی از کشور دشمنه شما در این زمینه ها کار کردید؟یا اطلاعی درباره مراکزی که میشه این نوع کالاها رو خرید اطلاعاتی دارید؟

سلام
ما شرکت بازرگانی هستیم ، بخشی از فعالیت ما در زمینه ارائه خدمات بازرگانی به تجار هست. از جستجو و خرید کالا تا تحویل در درب انبار در ایران . البته بخش های دیگری هم فعال هستیم که جزء پروژه های مربوط به خود شرکت هست که خودمون مستقیما سرمایه گذاری میکنیم.
ببینید برای خرید جنس اورجینال برند های مطرح گوشی و تبلت دبی و هنگ کنگ چون منطقه آزاد تجاری هستن مناسب تر هستن . دبی از هنگ کنگ هم مناسب تر هست ولی برای خرید برند های چینی که در ایران نمایندگی رسمی نداشته باشن و یا کالاهای کپی و برند های نا شناخته ، چین بازار بسیار مناسبی هست. همینطور برای لوازم جانبی و قطعات موبایل و لپتاپ و .. .

haman716
14-10-2014, 12:02
اقا مرتضی من به مشکل خوردم با این چینیها و میخواستم بدونم شما و دوستان دیگه چه راهی پیشنهاد میدین
من یه کانتینر لوازم جانبی کامپیوتر اوردم از چین ولی گمرک بندرعباس به استاندارد پاورها گیر داد(در حالی که استاندراد اروپا داشت و البته ترخیصکارمون هم بی عرضه بود) در هر صورت باقی بار ترخیص شد و پاورها رو باید مرجوع کنیم. این چینیه که پاورها رو ازش خریدم همشهری شماست اتفاقا و قبول نمیکنه برگشت پاورها رو و حتی به قیمت پایینتر تحویل بندر شنزن گفتم بهت میدم بازم قبول نمیکنه.
الان سه راه وجود داره:
اول اینکه باید سریع یه مشتری تو یه کشور ثالث باید براش پیدا کنم
دوم اینکه باید ببرم دبی و ته لنجی بیارمشون(که البته میگن باید بره دبی و اونجا گمرکیش پرداخت بشه و هزینه داره)
سوم اینکه ببرم دبی و دوباره از گمرک بوشهر یا جای دیگه بیارم
حالا به نظر شما پیکار کنم و ایا راه دیگه ای هم وجود داره؟؟

omidtomcat
14-10-2014, 12:32
یه سئوال از اقا مرتضی:

می خواستم بدونم تا چقدر می شه از این چینیها تخفیف گرفت ؟؟

من سر یه کالایی با هاشون وارد مذاکره شدم نامردا قیمتشون از تو ایران بیشتره !!

مثلا اگه کالایی رو 10 دلار قیمت میدن امیدی به خرید 1-2 دلاری هست یا کلا بیخیال بشم

مرتضی
14-10-2014, 12:47
اقا مرتضی من به مشکل خوردم با این چینیها و میخواستم بدونم شما و دوستان دیگه چه راهی پیشنهاد میدین
من یه کانتینر لوازم جانبی کامپیوتر اوردم از چین ولی گمرک بندرعباس به استاندارد پاورها گیر داد(در حالی که استاندراد اروپا داشت و البته ترخیصکارمون هم بی عرضه بود) در هر صورت باقی بار ترخیص شد و پاورها رو باید مرجوع کنیم. این چینیه که پاورها رو ازش خریدم همشهری شماست اتفاقا و قبول نمیکنه برگشت پاورها رو و حتی به قیمت پایینتر تحویل بندر شنزن گفتم بهت میدم بازم قبول نمیکنه.
الان سه راه وجود داره:
اول اینکه باید سریع یه مشتری تو یه کشور ثالث باید براش پیدا کنم
دوم اینکه باید ببرم دبی و ته لنجی بیارمشون(که البته میگن باید بره دبی و اونجا گمرکیش پرداخت بشه و هزینه داره)
سوم اینکه ببرم دبی و دوباره از گمرک بوشهر یا جای دیگه بیارم
حالا به نظر شما پیکار کنم و ایا راه دیگه ای هم وجود داره؟؟

سلام

اول اینکه ایکاش از اول تمام جوانب رو بررسی میکردی و حتما با یک ترخیص کار خوب یا یک شرکت در مبدا مذاکرده میکردی که بتونه قرارداد محکم با طرف چینی ببنده. بررسی نیاز به استاندارد در گمرک از مراحل مهم در پروسه تعیین قیمت یک کالا هست.
دوم اینکه فکر میکنم راه کم هزینه تر همین انتقال به دبی باشه ، در دبی اگر باز اورجینال نباشه هزینهء زیادی برای ترخیص نیست

شماره دفتر تهرانمون رو برات میفرستم ، باهاشون تماس بگیر و اطلاعات دقیق بده، شاید تونستم اینجا طرف چینی رو راضی بکنم .

مرتضی
14-10-2014, 12:55
یه سئوال از اقا مرتضی:

می خواستم بدونم تا چقدر می شه از این چینیها تخفیف گرفت ؟؟

من سر یه کالایی با هاشون وارد مذاکره شدم نامردا قیمتشون از تو ایران بیشتره !!

مثلا اگه کالایی رو 10 دلار قیمت میدن امیدی به خرید 1-2 دلاری هست یا کلا بیخیال بشم

سلام

بستگی داره با چه نوع کارخونه ای داری مذاکره میکنی. اگر کارخانه مطرحی باشه و بزرگ و درست حسابی ، خبری از تخفیف نیست و قیمت ها معمولا مقطوع هست و در واقع تخفیف به میزان خرید شما بستگی داره ، مثلا یک کانتینر رو 10 دلار میده ، ولی 10 کانتینر رو ممکن هست 8 دلار هم بده.
اگر کارخانه مطرحی نباشه و صرفا یک کارخانه معمولی باشه، تا حد معقولی میشه چونه زد و قیمت رو پایین آورد ولی باز هم میزان تخفیف و در کل قیمت به تناژ و حجم خرید شما بستگی داره.

فقط یک قانون کلی در تجارت با چینی ها وجود داره ، هیچ وقت بیش از اندازه چونه نزنید . کارخانه های مطرح که تخفیف رو منوط به میزان خرید میدونن و کارخانه های معمولی هم ممکن هست بعد از چونه زدن زیاد شما، راضی به تخفیف بشن ولی از کیفیت جنس شما خواهند زد و مقصر هم البته خود شما هستید . چون کارخانه معمولی فقط به فکر سود هست و نمیخواد شما رو از دست بده به همین خاطر با شما راه میاد ولی این به این معنی نیست که به شما تخفیف میده ، به شما جنس ارزونتر با کیفیت پایینتر میفروشه.

این قانون در تجارت با چین همیشه یادتون باشه ، برای جنس استوک ( جنسی که تولید شده و آماده هست) تا جایی که میتونی چونه بزن ، چون تولید شده و تموم شده و بلافاصله بعد از پرداخت پول جنس رو تحویل میگیری ولی برای جنس به اصطلاح اوردر ( سفارشی ، جنسی که میخوایی سفارش بدی تا برات بسازن) زیاد چونه نزن، ممکنه چونه زدن شما تاثیر بگذاره ولی کیفیت جنس پایین خواهد اومد

haman716
14-10-2014, 13:41
سلام

اول اینکه ایکاش از اول تمام جوانب رو بررسی میکردی و حتما با یک ترخیص کار خوب یا یک شرکت در مبدا مذاکرده میکردی که بتونه قرارداد محکم با طرف چینی ببنده. بررسی نیاز به استاندارد در گمرک از مراحل مهم در پروسه تعیین قیمت یک کالا هست.
دوم اینکه فکر میکنم راه کم هزینه تر همین انتقال به دبی باشه ، در دبی اگر باز اورجینال نباشه هزینهء زیادی برای ترخیص نیست

شماره دفتر تهرانمون رو برات میفرستم ، باهاشون تماس بگیر و اطلاعات دقیق بده، شاید تونستم اینجا طرف چینی رو راضی بکنم .
از باقی کالاها که مطمئن بودم که مشکلی نداره و دیگه ارزش نداشت فقط برای پاورها که کلا 3000 دلار بود بازرسی انجام بشه ولی برای قرارداد کاملا حق با شماست و اشتباه کردم:wink:
چون شرکتشون تو شهر گوانگجو هم بود باید با شما هماهنگ میکردم یه قرارداد ببندین ولی انشالله دفعه های بعدی.
تجربه ای شد.
شرکتهای ایرانی تو دبی هزینه ای حدود 2 میلیون میگن برای تحویل گرفتن از لنج و ترخیص و اینکه دوباره بدن به لنج دیگه که ته لنجی بیاره. ولی ترخیصکارای بندر عباس میگن 1.5 درصد پروفرما رو دبی میگیره یعنی حدود 150 هزار تومن (و البته هزینه انجام کار)
شما میتونید کار تحویل و ترخیص دبی و تحویل مجدد به لنج دیگه رو انجام بدین؟؟ و هزینه ها چطوره؟
اگر شرکتتون در دبی هم انجام میده این کار رو لطف کن شماره رو بفرست باهاشون تماس بگیرم و مدارک ارسال کنم
ممنون

bitumen
14-10-2014, 13:42
آقا مرتضی، من به یه مشکلی با یه مشتری چینی خوردم
این مشتری، یه پارت 500 تنی قیرطبیعی از ما خرید کرد و به قول خودش قرار شد برادرانه با هم کار کنیم و همیشه از ما خرید کنه ( در واقع یه گروه تجاری تشکیل دادیم که مشتری از طرف چینی باشه و ما بار رو تامین کنیم و سرمایه تامین بار از طرف ما و بعد از آماده شدن بار طرف خریدار پرداخت کنه )
یه پارت کار کردیم، حدود 3 هفته خونه ما بودن، ریزه کاری ها رو یادشون دادم ولی سری دوم که اومدن برای خرید بدون اطلاع من خرید کردن
صحبت که کردیم استدلالشون خیلی غیرمنطقی است، میگن ما یه پارت قرارداد با شما دارشتیم و دیگر دلیلی برای همکاری نمیبینیم!!!

این استدلالشون وقتی درسته که من تمام ریزه کاری ها رو یادش نمیدادم... نه الان!

چون مشتری چینی خودش واسطه است قصد دارم همینجوری که منو دور زده منم همین بلا رو سرش بیارم تا از این کارها نکنه....
نظر و پیشنهاد شما چیه؟

مرتضی
14-10-2014, 15:05
از باقی کالاها که مطمئن بودم که مشکلی نداره و دیگه ارزش نداشت فقط برای پاورها که کلا 3000 دلار بود بازرسی انجام بشه ولی برای قرارداد کاملا حق با شماست و اشتباه کردم:wink:
چون شرکتشون تو شهر گوانگجو هم بود باید با شما هماهنگ میکردم یه قرارداد ببندین ولی انشالله دفعه های بعدی.
تجربه ای شد.
شرکتهای ایرانی تو دبی هزینه ای حدود 2 میلیون میگن برای تحویل گرفتن از لنج و ترخیص و اینکه دوباره بدن به لنج دیگه که ته لنجی بیاره. ولی ترخیصکارای بندر عباس میگن 1.5 درصد پروفرما رو دبی میگیره یعنی حدود 150 هزار تومن (و البته هزینه انجام کار)
شما میتونید کار تحویل و ترخیص دبی و تحویل مجدد به لنج دیگه رو انجام بدین؟؟ و هزینه ها چطوره؟
اگر شرکتتون در دبی هم انجام میده این کار رو لطف کن شماره رو بفرست باهاشون تماس بگیرم و مدارک ارسال کنم
ممنون

میدونی ، برای صرفه جویی و پایین آوردن هزینه ها باید خیلی دقیق کار کرد و همه جوانب رو سنجید ، داشتن یک نماینده بالا سر کار و بارگیری و مراحل خرید و قرارداد اصلا هزینه نیست، ایمن سازی و بیمه کردن کار هست. ما مشتری هایی داریم که خودشون میان چین در حضور ما با کارخانه صحبت میکنن و تمام کارها رو هم خودشون انجام میدن ولی بعد از اینکه برمیگردن ، ما نماینده اون هستیم بالا سر کار، انگار که خودش حضور داره و کارها طبق روال انجام میشه.
ولی به هر حال شده دیگه ، :) امیدوارم حل بشه. با شرکت تماس بگیر راهنماییت میکنن.

مرتضی
14-10-2014, 15:14
آقا مرتضی، من به یه مشکلی با یه مشتری چینی خوردم
این مشتری، یه پارت 500 تنی قیرطبیعی از ما خرید کرد و به قول خودش قرار شد برادرانه با هم کار کنیم و همیشه از ما خرید کنه ( در واقع یه گروه تجاری تشکیل دادیم که مشتری از طرف چینی باشه و ما بار رو تامین کنیم و سرمایه تامین بار از طرف ما و بعد از آماده شدن بار طرف خریدار پرداخت کنه )
یه پارت کار کردیم، حدود 3 هفته خونه ما بودن، ریزه کاری ها رو یادشون دادم ولی سری دوم که اومدن برای خرید بدون اطلاع من خرید کردن
صحبت که کردیم استدلالشون خیلی غیرمنطقی است، میگن ما یه پارت قرارداد با شما دارشتیم و دیگر دلیلی برای همکاری نمیبینیم!!!

این استدلالشون وقتی درسته که من تمام ریزه کاری ها رو یادش نمیدادم... نه الان!

چون مشتری چینی خودش واسطه است قصد دارم همینجوری که منو دور زده منم همین بلا رو سرش بیارم تا از این کارها نکنه....
نظر و پیشنهاد شما چیه؟

سلام

کار کردن برادرانه ، معنایی نداره در تجارت . در تجارت حرف اول و آخر رو قرارداد میرنه و هر چیزی که بر روی کاغذ نوشته شده نه چیزی که بر زبان آورده شده. اونم با چینی ها که بسیار خبره هستن در این جور موارد. با شما سر معدن میان و جی پی اس موبایل رو روشن میکنن ، و محل معدن رو نشانه گذاری میکنن. بعد میگن خوشم نیومد یا گرونه یا نمیخوام ...و بر میگردن ، یک ماه بعد یا یه هفته بعد ، خودشون میان و با معدن دار صحبت میکنن و معامله بدون حضور شما انجام میشه.
البته واقعیتش هم این هست که وجود واسطه باعث افزایش قیمت میشه ولی چه واسطه ای؟!!! شما به عنوان تریدر و تاجر باید طوری برخورد کنید و شرایط رو برای دو طرف فراهم بیارید که وجود شما برای هر دوطرف لازم و ضروری باشه و اصلا به چشم هزینه اضافی به بودن شما نگاه نکنن.

به این اتفاق به عنوان یک تجربه نگاه کن و تحلیل کن ببین اشتباه کجا بوده و دفعه بعد محکم تر و دقیق تر و اصولی تر و حرفه ای تر قدم بردار

bitumen
14-10-2014, 15:50
آقا مرتضی، ما واسطه نیستیم... ولی معدن دار هم نیستیم
اتفاقا ما قیمتمون دقیقا قیمت معدن دار بود... چون رابطه هایی که داریم ما با قیمت کمتری از معدن دار خرید میکنیم و تحویل مشتری میدیم در عوضش تمام کارها رو انجام میدیم
بار چون از سر معدن میاد و موقع بسته بندی و بارگیری خیلی کارها رو میشه انجام داد هیچ مشتری جرات نمیکنه بدون نظارت و نماینده بارگیری کنه
درسته اشتباه کردیم ولی به شریک ایرانی چینیه اعتماد کردیم... در کل کارمون اشتباه بود.

الآن سوالم اینه:
ما با چند معدن قرارداد داریم و دنبال مشتری خوب هستیم، به نظر شما چطور میتونیم توی چین مشتری برای بارمون پیدا کنیم؟
متاسفانه اوضاع قیرطبیعی ایران خیلی خرابه، چون اکثرا صادرکنندگان بارهای درجه دو تحویل مشتری میدن... شما میتونید در این زمینه به ما کمک کنید؟
یه مطلبی هم در این زمینه توی سایت گذاشتم اگر لازم بودید مطالعه بفرمایید
[Only Registered And Activated Users Can See Links]هشدار-2

ali3noghte
15-10-2014, 00:50
سلام دوستان عزیز
من میخوام کارمو با صادرات زرشک و زعفران شروع کنم لطفا راهنماییم کنین که ایا واسه ایران صادرات امکان پذیره شنیدم که واسه دریافت پول تاجرا مشکل دارن و یا با ایران وارد معامله نمیشن میخوام ببینم صحت داره و دنبال مشتری تو چین و یا کشور های همسایه هستم چه جوری باید پیدا کنم

مرتضی
15-10-2014, 08:11
سلام دوستان
این تاپیک رو برای سوال و جواب در مورد تجارت با چین ایجاد کردم. لطفا همکاری کنید تا تاپیک مسیر درست خودش رو طی بکنه تا به درد همه بخوره. سوالات مربوط به تجارت با چین رو فقط در این تاپیک مطرح کنید. ممنون :)

مرتضی
15-10-2014, 08:53
آقا مرتضی، ما واسطه نیستیم... ولی معدن دار هم نیستیم
اتفاقا ما قیمتمون دقیقا قیمت معدن دار بود... چون رابطه هایی که داریم ما با قیمت کمتری از معدن دار خرید میکنیم و تحویل مشتری میدیم در عوضش تمام کارها رو انجام میدیم
بار چون از سر معدن میاد و موقع بسته بندی و بارگیری خیلی کارها رو میشه انجام داد هیچ مشتری جرات نمیکنه بدون نظارت و نماینده بارگیری کنه
درسته اشتباه کردیم ولی به شریک ایرانی چینیه اعتماد کردیم... در کل کارمون اشتباه بود.

الآن سوالم اینه:
ما با چند معدن قرارداد داریم و دنبال مشتری خوب هستیم، به نظر شما چطور میتونیم توی چین مشتری برای بارمون پیدا کنیم؟
متاسفانه اوضاع قیرطبیعی ایران خیلی خرابه، چون اکثرا صادرکنندگان بارهای درجه دو تحویل مشتری میدن... شما میتونید در این زمینه به ما کمک کنید؟
یه مطلبی هم در این زمینه توی سایت گذاشتم اگر لازم بودید مطالعه بفرمایید
[Only Registered And Activated Users Can See Links]هشدار-2

سلام
متاسفانه ما در این زمینه فعالیتی نداریم ، البته قصد ورود داریم در آینده ولی فعلا نه. البته اگر در زمینه بستن قرارداد و یا به عنوان نماینده شما در چین برای پیگیری کارها و نقل و انتقالات مالی نیاز داشته باشید ، میتونیم کمکتون بکنیم.

مطلبتون رو در سایت خوندم ، بسیار عالی بود و با تجربه نوشته شده بود. متاسفانه در بسیاری از بازارها ( نه فقط بازار قیر طبیعی) تجار ایرانی اقدام به اینجور کارها میکنن و فکر میکنن اگر دغل در تجارت داشته باشن ، سود بیشتر عایدشون میشه ولی در نهایت متضرر میشن. هیچ سیاستی بهتر از صداقت در تجارت نیست. شما از طریق همین سایت هم میتونید مشتریان بسیاری پیدا کنید . روی ورژن انگلیسی سایت کار کنید ، مشتری خارجی نیاز به زبان بین المللیداره.

jehan
17-10-2014, 15:29
سلام بر مرتضی بزگوار.اقا مرتضی می خواستم ببینم تاحالا برای جلفا بار فرستادی ؟چند روز طول میکشه ؟هزینه یک کانتینر 20فوت و40فوت چقدر میشه؟آغا مرتضی چوخ یاشا

Smart
18-10-2014, 01:12
سلام كسى از صادرات تابلوفرش ايرانى به چين اطلاعات مفيدى دارههزينه انتقال تا چين ، گمرك (فك كنم ١٣٪باشه)و سودش چطورهحتما بايد كارت بازرگانى داشته باشم يا شركت ثبت كنم يا ميشهبا كارت بازرگانى يه نفر ديگه كارها جور ميشه

OMIT
18-10-2014, 10:33
با سلام
جناب مرتضی خان تا اونجایی ک من میدونم چین مشتری پایه ثابت مواد معدنی ایرانه.
اگه احیانا یه مشتری به طولت خورد که خریدار مواد معدنی باشه بنده معدندارم.میتونیم باهم کار کنیم.
گوگرد معدنی : تهیه اسید سولفوریک.تصفیه نفت.کشاورزی و....
بنتونیت : حفاری چاه نفت.کشاورزی.کاشی و سرامیک سازی.و...
فلدسپات پتاسیک : شیشه.کاشی و سرامیک و...
زئولیت : کشاورزی .فیلتر سازی و...
تمامی معادن در شهرستان سمنان واقع هستند(جنوب سمنان.گردنه اهوان سمنان)
با تشکر/دژاکام 09366661267
omidlovetolive@yahoo.com

بهزاد
18-10-2014, 12:43
سلام بر مرتضی بزگوار.اقا مرتضی می خواستم ببینم تاحالا برای جلفا بار فرستادی ؟چند روز طول میکشه ؟هزینه یک کانتینر 20فوت و40فوت چقدر میشه؟آغا مرتضی چوخ یاشا

هزینه حمل بستگی به نوع کانتینر و بندر مبدا و مقصد متفاوته.
مثلا الان از تین جین به بندر عباس حدود 2700 دلار برای یک کانتینر 40 فوت و 1900 دلار برای یک کانتینر 20 فوته. از بندر شنزن برای بیست فوت 1400 دلاره.
بعد که بار برسه بندر عباس شما باید بار رو ترانزیت کنی به جلفا. که فقط یه هزینه حمل داخلی میخوره. که بنا بر تعرفه داخلی محاسبه میشه. معمولا بین 1700 تا 2300 البته بدون هزینه برگشت کانتینر که اونم حدود 700 تا یه تومنه.

davodmyar
19-10-2014, 01:55
سلام اقای مرتضی عرض ادب.
بنده علاقه زیادی با تجارت با این کشور دارم. 24 سال سن دارم شرایط گرفتن کارت بازرگانی هم دارم. ایا با توجه به سرمایه من (100 میلیون) ارزش داره کارت بازرگانی بگیرم یا اینکه نه به قول معروف با زد و بند بازی وارد شم... پشتکار خوبی دارم میشه راهنماییم کنید ممنونم

isadf
20-10-2014, 16:42

دشمن!! یاد سخنرانی های یه آقایی افتادم!

jehan
20-10-2014, 17:45
باسلام.ممنونم بهزاد عزیز از راهنمایهایتان یک سوال هم زمان انتقال بار از بندر شنزن تا جلفا چقدر طول میکشه؟ یاشا بهزاد

Smart
22-10-2014, 20:46
سلام كسى از صادرات تابلوفرش ايرانى به چين اطلاعات مفيدى دارههزينه انتقال تا چين ، گمرك (فك كنم ١٣٪باشه)و سودش چطورهحتما بايد كارت بازرگانى داشته باشم يا شركت ثبت كنم يا ميشهبا كارت بازرگانى يه نفر ديگه كارها جور ميشه
زير كامنتمون علف سبز شد ولى از جواب خبرى نشد

مرتضی
23-10-2014, 10:58

سلام و وقت بخیر

درمورد تشریفات صادراتی تابلوفرش در ایران رو بنده بی اطلاع هستم ولی اینجا در چین دوستانی دارم که در کار واردات فرش و تابلو فرش به چین هستن و اتفاقا ماه قبل یک نمایشگاه هم بود که که دوستان بنده در اون نمایشگاه غرفه داشتند برای فرش و تابلو فرش. واردات تابلو فرش در تعداد کم به صورت مسافری انجام میشه . اگر بخوایین در حجم بالا وارد چین بکنین، خوب نیاز به طی کردن مراحل و تشریفات واردات کالا رو دارید. ارزش تابلو فرش در گمرک چین متری 450 دلار هست و 17% تعرفه گمرکی داره ، البته این مبلغ باید هزینه های جاری و معمول روند ترخیص رو (از دستمزد ترخیص کار تا هزینه های حمل و ...) هم در نظر بگیرید .

مرتضی
23-10-2014, 11:02
باسلام.ممنونم بهزاد عزیز از راهنمایهایتان یک سوال هم زمان انتقال بار از بندر شنزن تا جلفا چقدر طول میکشه؟ یاشا بهزاد

سلام دوست عزیز

آقا بهزاد ، جامع و کامل توضیح دادن بهتون ، برای همین من دیگه پیغام نگذاشتم . حمل از شنزن تا بندرعباس حدود 1 ماه تا 40 روز ممکنه طول بکشه (البته گاهی کمتر ، 20 روز هم بوده) تمام اینها بستگی به این داره که کدام خط کشتی رانی باشه و اینکه دایرکت باشه یا نه. فکر میکنم از شنزن تا جلفا رو میتونید حدود 45 تا 50 روز در نظر بگیرید (همیشه بهتر هست بدترین حالت رو در نظر گرفت تا بعدا دچار مشکل نشد.)

golder
23-10-2014, 12:39
سلام مجدد
قوانین واردات در چین چطوری است؟
یعنی برای واردات مثل ایران محدودیت کالایی وجود داره ومحدوده شرکت ویا نه هر کالایی رو هر شرکتی دوست داشت میتونه وارد کنه واگر شما وب سایتی از یک شرکت تجاری بزرگ چینی میشناسید که کالاهای زیادی رو وارد اون کشور میکنه یا صادر ممنون میشم اینجا معرفی کنید.

مرتضی
24-10-2014, 09:22
سلام مجدد
قوانین واردات در چین چطوری است؟
یعنی برای واردات مثل ایران محدودیت کالایی وجود داره ومحدوده شرکت ویا نه هر کالایی رو هر شرکتی دوست داشت میتونه وارد کنه واگر شما وب سایتی از یک شرکت تجاری بزرگ چینی میشناسید که کالاهای زیادی رو وارد اون کشور میکنه یا صادر ممنون میشم اینجا معرفی کنید.

سلام

ببینید من اطلاعی از ریز قوانین وارداتی به چین رو ندارم ، مطمئنن مثل تمام کشورهای دنیا تعرفه هایی برای واردات انواع کالاها با توجه به نیاز یا عدم نیاز اون کالا در داخل ، داشتن یا نداشتن مشابه داخلی و برخی فاکتورهای دیگه که در تعیین درصد تعرفه گمرکی موثر هستند ، در نظر گرفته میشه. که برای هر کالایی با اچ اس کد مخصوص به خودش قابل پیگیری و بررسی هست . امـــــا چیزی که مهم هست اینه که آیا شما میخوایید به عنوان صادر کننده به چین (برای هرکالایی که در نظر دارید) تا کجا مسئولیت بار رو به عهده بگیرید؟ کجا جنس رو به مشتری و خریدارتون تحویل بدید؟
واردات کالا به یک کشور نیاز به تسلط کامل بر امور گمرکی و سیاست های گمرکی اون کشور داره، و همینطور نیاز به این داره که شما شرکت بازرگانی با مجوز واردات به چین در داخل چین ثبت کرده باشید. تا بتونید بارنامه رو به نام شرکت خودتون در داخل چین ارسال کنید و مستقیما وارد پروسه واردات و ترخیص بشید . و تازه بعد از اون نیاز به انبارداری و حمل داخلی و ..... ده ها چیز دیگر دارید...

تمام اینها هزینه بر هست و نیاز به تخصص و آشنایی و تسلط بر قوانین کشور مقصد داره، اگر تسلط و آشنایی ضعیف باشه ، بی شک فقط باعث خواهد شد که هزینه شما بالا بره و قیمت تموم شده کالای شما بیشتر بشه و توان رقابت نداشته باشید.

در اینکوترمز هرچه مکان تحویل بار به شما نزدیکتر باشه ، مسئولیت کمتر و ریسک کمتری رو برای شما خواهد داشت . تا جایی مسئولیت تحویل بار رو بر عهده بگیرید که تسلط و توان 100% برای کنترل کل پروسه رو داشته باشید. تحویل fob یا cfr و cif میتونه به مراتب بهتر و مطمئن تر باشه برای شما از تحویل در بعد از گمرک چین .

pishtaz
25-10-2014, 01:19
سلام آقا مرتضی به نظر شما برای صادرات انجیر به چین اولین قدم برای ما چیه و چجوری یک مشتری یا تاجر در چین پیدا کنیم؟

Arshia6142
31-10-2014, 11:29
سلام دوستان
معمولا دوستانی که برای اولین بار میخواهند شروع به واردات کرده و پا در این عرصه بذارند با اولین مشکل : "از کجا و چجوری باید شروع کنم ؟!" مواجه میشوند.
درصورتی که هر یک از کاربران محترم مایل هستند که در زمینه واردات از ابتدا تا مرحله ترخیص آموزشی ببینند میتوانند با چند جلسه آموزش استارت شروع واردات رو خود شخصا بزنن.

((هزینه این چند جلسه آموزشی بطور توافقی میباشد)).

کاربر لازم است قبل از شرکت در این کلاسها و شروع آموزش شرایط ذیل را حتما دارا باشد :

1 – حتما باید ساکن تهران باشد چون آموزشها باید بصورت حضوری باشد (در حدود 3 جلسه).
2 – کالایی که کاربر درنظر دارد واردکند جزء موارد تحریمی ، کالای ممنوعه ، کالای خاص که واردات اون نیاز به مجوز خاص دارد و .... نباشد.
3 – سرمایه کاربر (البته کاملا بستگی به نوع جنس دارد) در حدود حداقل 20.000.000 تومان الی 50.000.000 تومان باشد. (این پول به هیچ عنوان به شخص ثالثی داده نمیشود ، بلکه کاربر بعد از یادگیری مراحل واردات و پیدا کردن فروشنده در کشور خارجی خود شخصا با سرمایه خود استارت کار را میزند و نیازی به دادن این پول به شخص ایرانی یا ثالث نیست بلکه خود مستقیما با طرف خارجی وارد معامله میشود).
4 – کاربر الزاما برای کالایی که قصد واردات آن را دارد حتما بازار یا کانال فروشی داشته باشد که این شامل یک بنگاه فروش ، دفترفروش ، مغازه یا مشتری و .... در مورد این کالا میباشد (پس کاربر عزیز تصور اینکه بدون داشتن مشتری یا کانال توزیع به واردات این کالا دست بزند و بعد شروع به فروش آن کند را از ذهن بدور کند، چون پیش از داشتن کانال توزیع و مشتری واردات یک کالا با این شرایط حاکم بر بازار ایران اشتباه محض است).
5 – کاربر باید بطور حداقل متوسط به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد ، چون اکثر مکاتبات با طرفهای خارجی با زبان رایج انگلیسی انجام میپذیرد.

درصورت تمایل میتوانید در همین سایت نامه خصوصی بزنید که در زمینه محل تشکیل کلاسها و تلفن تماس تبادل اطلاعات کنیم.

با تشکر

Smart
02-11-2014, 21:55
در چين (منظورم شانگهاى) تجارت با يوان هستش يا دلار؟
آيا در اونجا هم مثل ايران ، دلار داراى نرخ بازار آزاد و دولتى است؟

Smart
03-11-2014, 01:49
در ضمن نظرتون در مورد صادرات تابلوفرش چيه؟
سودش خوبه يا نه؟

مرتضی
03-11-2014, 14:11
در چين (منظورم شانگهاى) تجارت با يوان هستش يا دلار؟
آيا در اونجا هم مثل ايران ، دلار داراى نرخ بازار آزاد و دولتى است؟

بستگی به نوع معامله و ترید شما داره. اگر از بازار بری خرید کنی خوب ، معامله به نرخ رایج اون ممکلت هست یعنی یوان . البته دلار هم بعضی جاها قبول میکنن. ولی اصل بر معامله یوان هست.
ولی وقتی شما با کارخانه ای بر اساس ترمز بین المللی وارد معامله میشید. مثلا fob یا هر ترمز دیگری، پرداخت بر اساس دلار خواهد بود و باید ارز از خارج چین واریز بشه نه بانک داخلی چین.

نخیر، دلار فقط یک نرخ داره و اون هم نرخ جهانی برابری دلار با یوان هست.

مرتضی
03-11-2014, 14:13
در ضمن نظرتون در مورد صادرات تابلوفرش چيه؟
سودش خوبه يا نه؟
صادرات سودی به مراتب بهتز از واردات داره ولی خوب به همون میزان هم سختتر هست. تابلو فرش هم مشتریان مخصوص به خودش رو داره که باید بتونید پیداشون بکنید .

ilyarcaspian.co
09-12-2014, 10:57
سلام من دنبال شرکتی توچین هستم که کارهای تجاریموسریع ترانجام بده
باتشکرمدیرعامل شرکت بازرگانی تجاری ایل یارکاسپین
شماره تماس:09114214819
ایمیل:omidfarzin999999@gmail.com

مرتضی
04-01-2015, 14:27
سلام من دنبال شرکتی توچین هستم که کارهای تجاریموسریع ترانجام بده
باتشکرمدیرعامل شرکت بازرگانی تجاری ایل یارکاسپین
شماره تماس:09114214819
ایمیل:omidfarzin999999@gmail.com

سلام و عرض ادب ، عذرخواهی میکنم برای تاخیر در پاسخ ، به علت مشغله کاری زیاد هست . شرکت ما در چین با پرسنل مجرب چینی (تحصیلات بازرگانی ) در حال حاضر خدمات بازرگانی و تجاری بسیاری از شرکت ها رو انجام میده ، از خدمات بسیار معمولی و کوچیک در حد ارسال و جمع آوری خرده بارهای چند کیلویی ، تا پروژه های بزرگ نظارتی و بازرسی و خرید های کانتینری . در صورت تمایل میتونید با ما تماس بگیرید .
امیدوارم که بتونبم کمکتون بکنیم .
اطلاعات تماس من در پروفایل من در همین تاجربانک موجود هست.
پیروز باشید

شیرزاد
05-01-2015, 01:20
با سلام
می خواستم ببنم هزینه واردات دستگاههای تولید کفش و ملزومات آن از چین به کانادا برای تولیدی کفش به نسبت واردات از چین به ایران کمتر هستش؟

مرتضی
05-01-2015, 09:54
با سلام
می خواستم ببنم هزینه واردات دستگاههای تولید کفش و ملزومات آن از چین به کانادا برای تولیدی کفش به نسبت واردات از چین به ایران کمتر هستش؟

سلام و عرض ادب

پاسخ به این سوال نیاز به بررسی هر دو مسیر (چین به کانادا و چین به ایران ) به صورت جداگانه و مقایسه نتیجه با هم داره. قیمت fob در مبدا (چین ) بدون توجه به مقصد بار ثابت هست ، هزینه های حمل و هزینه های ترخیص باید بررسی بشه که البته من هیچ اطلاعی از هزینه های ترخیص و روند و تشریفات گمرکی کانادا ندارم .
و البته تمام این هزینه ها (حمل و ترخیص) بستگی به میزان و تعداد و تناژ خرید هم داره . هرچه تعداد (تناژ یا حجم) خرید بالا باشه این هزینه ها کمتر خواهد بود .

اگر قصد جدی برای واردات این دستگاهها و ماشین آلات به کانادا رو دارید ، خرید از چین به صرفه تر و با قیمت مناسب تر به نظر میرسه . جستجو و خرید و ارسال رو شرکت ما میتونه انجام بده براتون ولی تحویل سی اف آر خواهد بود . چون هیچ تسلط و شناختی در گمرک و قوانین گمرکی کانادا نداریم .
اگر تمایل داشتید با من از طریق اطلاعات تماس من میتونید در تماس باشید .

tell: 008618620294929

yahoo id: mzhepeto

wechat: matemao777

whats app: 008618620294929

viber: 008618620294929

QQ: 1879378264

شیرزاد
06-01-2015, 05:26
دستت درد نکنه مرتضی جان، پس من یه اطلاعاتی از گمرکی کانادا جمع میکنم و بعدش باهاتون تماس میگیرم.

مرتضی
06-01-2015, 07:53
دستت درد نکنه مرتضی جان، پس من یه اطلاعاتی از گمرکی کانادا جمع میکنم و بعدش باهاتون تماس میگیرم.

خواهش میکنم . فقط توجه داشته باشید که پروسه ترخیص ، کاملا تخصصی هست و نیاز به داشتن اطلاعات و تجربه و روابط داره ، بدون اینها ترخیص مسیری بسیار طولانی خواهد داشت و مشکلات زیادی برای محموله ممکن هست بوجود بیاد و هزینه ها بسیار بالا بره . بهتر این هست که حتما با یک شرکت ترخیص کار در کانادا مشورت بکنید . البته نمیدونم در اونجا این تشریفات به چه شکلی هست و چه شرکت هایی در این زمینه با چه اختیاراتی فعال هستن . ولی در حال نرمال و کلی به این شکل خواهد بود که بار اینجا خریداری شده و به اسم شرکت گیرنده که شما معرفی میکنید اراسل میشه ف اونها بار رو تحویل گرفته و پروسه تشریفات گمرکی برای ورود بار به کشور رو انجام میدن .

babraz
06-01-2015, 13:21
بسمعه تعالی

گزارش تخلف و کلاهبرداری اینترنتی یکی از کاربران اینترنت با ثبت نام در چند سایت اگهی دهنده اینترنتی (نیاز روز , هفت تیک ,ایستگاه ,ایفروش , و غیره....)تحت عناوین و نام های مختلف (شاهین باقری ,محمدی ,شرکت تجارت گستر شرق ) با تبلیغ فروش عمده برنج هندی و شکر (ایرانی ,خارجی) با حمل رایگان فروش تلفنی و حضوری اقدام به کلاهبرداری میکند .
**روش اول** روش کلاهبرداری این شخص به این صورت می باشد که هنگام تماس تلفنی از خریدار طلب وجه یا پولی به عنوان بیعانه می کند تا کالای شخص مورد نظر را برای وی در انبار نگه دارد در غیر اینصورت هیچ گونه جنس یا کالایی را برای مشتری نگه نمیدارد تا بدین طریق مشتری ساده لوح را مجبور به پرداخت این وجه کند این شخص با قیمتهایی کاذبی که اعلام میکند مشتری را وسوسه واماده برای کلاهبرداری میکند قیمت هایی که اعلام میکند همیشه چند درصد زیر قیمت فعلی بازار می باشد که اگر شخص در این بازار تازه وارد باد یا سابقه فعالیت در این بازار را نداشته باشد بدون تحقیق و پرسش واطلاع قبلی به سادگی باور میکند. این شخص ادعا میکند که اجناس خود را به صورت رایگان به تمام ایران حمل و برای مشتری ارسال میکند وهیچ گونه وجهی بابت حمل و نقل دریافت نمی کند.وبابت این کار استدلال جالبی برای مشتری ارائه می کند یکی از این استدلال ها انبار در تناژ بالا شکر وبرنج را توجیهی برای ارزان بودن اجناس خود بیان می کند. **روش دوم** از طریق پیامک (sms) به جذب مشتری و بازریابی می پردازد.و با ارئه تخفیف خرید و قیمت هایی غیر واقعی جذب مشتری می کند.و در صورت تماس بلافاصله تقاضای بیعانه حد اقل یک میلیون تومانی می کند.که در صورت نپرداختن از نظر ایشان معامله فسخ می باشد.یعنی برای انجام این معامله شما باید حتما بیعانه بدهید.تا جنس مورد نظر در انبار نگه داشته شود. **روش سوم** با توجه به ادعای این شخص مبنی بر معامله حضوری هنگام حضور در شهر هایی که این شخص ادعا می کند در ان حضور دارد (تهران ,کرج,گرمسار)به هیج وجه تمایل به حضور در محل معامله را ندارد و ترجیح می دهد به همان صورت تلفنی و دریافت بیعانه به معامله بپردازد.این شخص مدعی است که انبار های خیلی بزرگی در کرج گرمسار و تهران دارد که اجناس خود را در ان انبار کرده و نمیتواند کسی را در انجا حضوری ملاقات کند .و به غیر از انبار جای دیگری هم حاظر نیست حضور پیدا کند مشخصات تلفنی:4875-932-0912*********) sms):5002030221100-0098

persianguy
06-01-2015, 13:44
سلام آقا مرتضی عزیز،

من به عنوان یک جوان 34 ساله که سابقه تجارت چمدانی یا مسافرتی رو در هند و ترکیه داشته ام، بدنبال ایجاد و بازاریابی کالایی چینی هستم، چون خانواده ایران ایری هستم، یعنی پدرم بازنشسته اونجاست بلیطم برای پکن است و مجانی.

حالا یک چند تا سوال دارم ازتون:
1. اگه شما در ابتدای راه ایجاد بازار و واردات از چین بودید از چه کالایی آغاز میکردید و چرا؟
2. کدام شهر رو در چین مدنظر میداشتید؟
3. برای راه اندازی توزیع شبکه ای کالا در ایران چه میکردید؟
در نهایت میدونم که هیچ موفقیتی بدون ریسک نیست و اون رو ورای ترس باید کسب کرد. هر توضیحی هر چند مختصر هم به من بدهید مسرور و سپاسگزارم.

مرتضی
07-01-2015, 13:51
سلام آقا مرتضی عزیز،

من به عنوان یک جوان 34 ساله که سابقه تجارت چمدانی یا مسافرتی رو در هند و ترکیه داشته ام، بدنبال ایجاد و بازاریابی کالایی چینی هستم، چون خانواده ایران ایری هستم، یعنی پدرم بازنشسته اونجاست بلیطم برای پکن است و مجانی.

حالا یک چند تا سوال دارم ازتون:
1. اگه شما در ابتدای راه ایجاد بازار و واردات از چین بودید از چه کالایی آغاز میکردید و چرا؟
2. کدام شهر رو در چین مدنظر میداشتید؟
3. برای راه اندازی توزیع شبکه ای کالا در ایران چه میکردید؟
در نهایت میدونم که هیچ موفقیتی بدون ریسک نیست و اون رو ورای ترس باید کسب کرد. هر توضیحی هر چند مختصر هم به من بدهید مسرور و سپاسگزارم.

سلام دوست عزیز
دیروز پیغام رو دیدم ، داشتم پاسخ میدادم که کار پیش اومد و نشد متاسفانه. عذر میخوام

دوست عزیز هر 3 سوال شما در واقع در یک پاسخ و یا در یک سوال دیگه خلاصه میشه و جدا از هم نیست . بگذارید اینجوری مطرح کنم ؛ ببینید در واردات مهمترین بخش (یا حداقل یکی از مهمترین ها ) که باید توجه ویژه بهش بشه و تمام برنامه ریزی بر اساس اون انجام بشه ، بازار داخل هست . یعنی باید تمام داشته ها و رابطه ها و تخصص ها و دانسته ها و در یک کلام تمام پتانسیل خودتون رو در بازار بررسی کنید و ببینید قدرت و نفوذ فروش در کدام بازار داخلی رو دارید . و بر اساس اون و همینطور تخصص و آشنایی که دارید برنامه ریزی کنید برای خرید . اینکه همه فلان کالا رو دارن وارد میکنن یا صادر میکنن پس من هم لزوما اگر وارد اون تجارت بشم موفق خواهم شد . تفکر اشتباهی هست. شما زمانی موفق خواهی شد که پتانسیل خودتون رو در بازار داخل بشناسید. ببینید کجا میتونید خوب بفروشید و بازاریابی کنید و جایی برای خودتون باز کنید . بعد از اون باید دنبال این باشید که کدوم شهر چین مناسب هست ! اصلا چین مناسب هست یا نه .؟! اینجا (چین)هر چیزی که بخوایید در کیفیت ها مختلف وجود داره و میشه تهیه کرد. خرید از اینجا کاری نداره مهم فروش هست. البته اینکه میگم کاری نداره به این معنی نیست که واقعا خیلی راحت میشه اومد و خرید و برد ، نه اینجا هم نیاز به شناخت بازار هست تا بدونید کجا باید دنبال جنس مورد نظر باشید تا در بهترین شرایط خرید کنید .
به نظر من از الان نیاز نیست به فکر ایجاد شبکه فروش باشید ، شما بازار رو که شناختید و اقدام به واردات در حجم کردید و رفته رفته حجم رو افزایش دادید ، ناخودآگاه شبکه ها رو خودتون کشف خواهید کرد .

persianguy
08-01-2015, 13:41
با تشکر از پاسخ شما،

مطلبی که شما زحمت نگارش آن رو کشیدید کاملا صحیح، من تصمیم گرفتم بیایم چین و شهرهای شانگهای و ایوو رو در نظر دارم، دارم تو این مدت بازار رو ارزیابی میکنم، ولی به هر حال برای من که بصورت کارگو واردات نداشته ام مسئله یه خورده برام جای کار میبره و دوست ندارم بدون ایجاد بازار در تهران بیام چین و بقیه ماجرا.

در هر صورت اگر نکته خاصی رو باید بیشتر توجه کنم ممنوا میشم که بهم متذکر بشید، مجددا سپاسگزارم

مرتضی
08-01-2015, 14:12
با تشکر از پاسخ شما،

مطلبی که شما زحمت نگارش آن رو کشیدید کاملا صحیح، من تصمیم گرفتم بیایم چین و شهرهای شانگهای و ایوو رو در نظر دارم، دارم تو این مدت بازار رو ارزیابی میکنم، ولی به هر حال برای من که بصورت کارگو واردات نداشته ام مسئله یه خورده برام جای کار میبره و دوست ندارم بدون ایجاد بازار در تهران بیام چین و بقیه ماجرا.

در هر صورت اگر نکته خاصی رو باید بیشتر توجه کنم ممنوا میشم که بهم متذکر بشید، مجددا سپاسگزارم

وقتی بازارتون مشخص شد و دقیقا کشف کردید که در چه بازاری میخوایید فعالیت کنید ، من بهتون کمک میکنم که بهترین گزینه رو از بین شهرهای چین انتخاب کنید . اینکه میگم ""کشف کردن بازار"" به این دلیل هست که همه ما پتانسیل خاصی برای ورود به بازار خاصی رو داریم . با توجه به روابط خودمون ؛ اطرافیانمون ، دوستان و آشنایان ، تحصیلات ، تجربه و دانش و ... این پتانسیل باید کشف بشه و وقتی کشف شد ، شما نیمی از راه رو رفتید . چون انتخابتون درست بوده .
شهرهای چین تقصیم بندی خاصی از نظر تمرکز صنایع خاص دارن . مثلا اگر شما بخوایی در زمینه پوشاک و کیف و کفش فعال باشی ، گوانگجو و استان گوانگ دونگ ، بهترین انتخاب هست . برای لوازم الکتریکی و الکترونیکی شنزن بهترین گزینه هست ف مبل و لوستر و لوازم منزل رو باید رفت سمت فوشان و همینطور سرامیک ، برای خطور تولید کارخانه ای و بسته بندی باید رفت اطراف شانگهای ، بولبرینگ و قطعات اتومبیل هم در استان شندونگ و ..... ایوو به عنوان سوپرمارکت دنیا ، بازاری هست که همه چیز توش پیدا میشه و ....
میبینید ، وقتی بدونید دنبال چه چیزی میگردید ، دقیقا میتونید برید جایی که باید رو بگردید ...و این همون مرحله کشف هست که بدونید دقیقا دنبال چی میگردید.
برای خرید و ارسال و ترخیص در چین و ایران و .. هم مشکلی نیست ف هم خودم میتونم انجام بدم هم میتونم دوستان زیادی رو معرفی کنم .
پیروز باشید

persianguy
10-01-2015, 17:39
واقعا بی تملق ممنوا راهنمایی هاتون هستم و میدونم که احتمالا با وجود ضیق وقت پاسخ من رو می دید و این ستودنی ست.
حقیقتا من با تعدادی از افرادی که با بازار چین سر و کار دارند و بیشتر شون انبارشون در صالح آباد تهران است گپ و گفتی داشته ام، نه که همه بخواهند من رو نا امید کنند، که بعضا ذاتا همینطورند. ولی اینکه میبینم این دوستان جندین سال است که سابقه، مشتری، رمز و رموز نانوشته ی کار رو میدونند من رو یکم به عقب وامی داره.
حالا میدونم که اگر جنسی بیارم که بخواهم از طریق همین دوستان که خودشون واردکنندگان عمده هستند، یا از من نمیخرند ویا من رو در بازار دست رشته کرده و در نهایت به نازلترین قیمت ممکنه ازم با منت میخرند.
پس من باید بازار و شبکه ی هر چند کوچک توزیع مثل یک دفتر داشته باشم...
ولی در کل نگرانی من پیدا کردن مشتری ست، که اگه در شهرستانها بازاریابی داشته باشم میشه...
من مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبتاتم و از قوانین تجاری هم تا حدودی میدونم، ولی اینجا دغدغه اصلی و موانع عدم انتخاب یک بازار هدف یا کالای مشخص رو که شما می فرمایید رو با هاتون مطرح کردم.
سراپا چشمم تا نظر شما رو در خصوص این مسائل بدونم.
با تمام وجود سپاسگزار
مهدی سلیمانی

oil trader
10-01-2015, 18:06
شما میتونین کالا را با ال سی برامون ارسال کنین. یعنی مقدار و نوع جنس را بگیم (بخاین یکی دو کارخانه هم معرفی میکنم) شما برامون پروفرم با ال سی بدین. دفتر

persianguy
13-01-2015, 14:06
واقعا بی تملق ممنوا راهنمایی هاتون هستم و میدونم که احتمالا با وجود ضیق وقت پاسخ من رو می دید و این ستودنی ست.
حقیقتا من با تعدادی از افرادی که با بازار چین سر و کار دارند و بیشتر شون انبارشون در صالح آباد تهران است گپ و گفتی داشته ام، نه که همه بخواهند من رو نا امید کنند، که بعضا ذاتا همینطورند. ولی اینکه میبینم این دوستان جندین سال است که سابقه، مشتری، رمز و رموز نانوشته ی کار رو میدونند من رو یکم به عقب وامی داره.
حالا میدونم که اگر جنسی بیارم که بخواهم از طریق همین دوستان که خودشون واردکنندگان عمده هستند، یا از من نمیخرند ویا من رو در بازار دست رشته کرده و در نهایت به نازلترین قیمت ممکنه ازم با منت میخرند.
ولی در کل نگرانی من پیدا کردن مشتری ست، که اگه در شهرستانها بازاریابی داشته باشم میشه...
من مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبتاتم و از قوانین تجاری هم تا حدودی میدونم، ولی اینجا دغدغه اصلی و موانع عدم انتخاب یک بازار هدف یا کالای مشخص رو که شما می فرمایید رو با هاتون مطرح کردم.
با تمام وجود سپاسگزار
مهدی سلیمانی

ببخشید اگه وقت کردید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم، منتظر پاسختون میمونم.
با تشکر

مرتضی
16-01-2015, 13:50
با تمام وجود سپاسگزار
مهدی سلیمانی

سلام جناب سلیمانی
ببینید واردات و به طور کلی تجارت دنیای پر ریسکی هست ، عوامل بسیار زیاد بیرونی و درونی میتونه در روند تجارت شما خلل وارد بکنه و باعث زیان بشه . این عوامل (متاسفانه ) در ایران بسیار بیشتر و حادتر هست بعضا. ولی اینطور نیست که نشه تجارت کرد. تمام ریسک ها ر تا حدودی میشه کنترل کرد و پیش بینی کرد و گاهی حتی به صفر رسوند . بی گدار به آب زدن در تجارت شجاعت محسوب نمیشه و میتونه تمام دارایی و سرمایه رو به باد بده. برای من و به نظر من در واردات یکی از ریسک های بزرگ (باز هم تاکید میکنم و برمیگردم سر صحبت های قبلیم) عدم شناخت بازار هست . نه به این معنی که ببینیم چی الان توی بازار روی بورس هست و وارداتش می ارزه ، نه. به این معنی که ببینیم پتانسیل ما برای ورود به کدام بازار مناسب هست. مثالی میزنم (که قبلا هم در یکی از تاپیک ها نوشته بودم فکر کنم ) دوستی دارم که برای شروع تجارت با چین ، به چین سفر کرد و آمد اینجا. حدود 1 سال و نیم قبل . ایشون بازارهای گوانگجو رو گشت ، بازار ایوو رو گشت ، سفری به شانگهای داشت ، شنزن رو دید و بعد از کلی گشت و گذار ، تصمیم به واردات یک کانتینر چای ساز کرد . اتفاقا کارهای خرید و اراسل به ایران رو من براش انجام دادم . ماهها طول کشید تا اون یک کامیون رو بفروشه و بتونه پول رو برگردونه (سرمایه رو ) و عملا از نظر مالی ضرر کرد هرچند تجربه خوبی بود ولی میتونست خیلی بدتر از این باشه . در نهایت تصمیم گرفت برگرده به سمت پتانسیل خودش. این دوست ما ، تحصیل کرده و فارغ التحصیل برق هست ، شناخت خوبی داره و از نظر فنی کاملا مسلط به قطعات الکتریکی ، و خود این یعنی یک امتیاز و همینطور به سبب شناخت اساتید دانشگاههی و دوستان و همکلاسی های زیاد در این زمینه میتونی راههای ورورد به بازار رو هم داشته باشه . ایشون در قرمها و سفرهای بعدی رفت سمت تخصص خودش و الان در واردات قطعات الکتریکی هست ، کارخانه کوچیکی هم راه انداخته که مطمئنن روزی خیلی رشد خواهد کرد ، از چین واردات داره و مونتاژ میکنه و کم کم سمت تولید در چین هم خواهد رفت . منظورم اینه که ایشون زمانی موفق شد که رفت سمت تخصص خودش . تخصص به معنی پتانسیل . همه ما پتانسیل ورود به یک بازار رو داریم ، نمیگم نباید وارد بازارهای دیگر شد . نه منظورم این نیست ، ولی در قدم اول وقتی هنوز تجربه کافی نداری و وقتی هنوز قدم های اول رو داری بر میداری بهتر و امن تر خواهد بود اگر در دایره امن خودت بازی کنی تا وقتی بازی رو خوب یاد گرفتی و به قواعد بازی وارد شدی ، بری برای کشف فتح بازارهای دیگه . من نوعی که تازه میخوام وارد تجارت بشم با شخصی که سالهاست داره کار تجارت میکنه ، فرق داریم . اون میتونه بازارهای جدید رو تجربه کنه چون پشتوانه و تجربه سالها کار ریسک رو براش کم میکنه ولی من نوعی که جدید هستم نمیتونم وارد هر بازار ی بشم ، اگر با شناخت اون چیزهایی که گفتم قدم بردارم ریسک کاهش پیدا میکنه و اتفاقا راه برای ورود به بازارهای دیگه هم باز میشه.

مرتضی
16-01-2015, 14:59
شما میتونین کالا را با ال سی برامون ارسال کنین. یعنی مقدار و نوع جنس را بگیم (بخاین یکی دو کارخانه هم معرفی میکنم) شما برامون پروفرم با ال سی بدین. دفتر

سلام و وقت بخیر

با دفتر ما در تهران تماس بگیرید . همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد .

021-88540082-4

پیروز باشید

ahmadrhp
18-01-2015, 12:56
سلام دوستان
واقعیت همینه که آقا مرتضی فرمودند
در کل در فرآیند واردات سخت ترین قسمت فروش داخلیه
من دو بار اقدام به واردات کردم
و نهایتا سودی نکردم
چرا؟
چون با وجود اینکه کالای خوبو با قیمت مناسب داشتم، بازار فروش رو نداشتم
مونوپولی و انحصار طلبی بقیه اجازه فروش رو بهم نمیداد
به همین خاطر برگشتم خونه اول و سعی کردم برای خودم ابتدا، جایی توی بازار پیدا کنم و بعد به واردات مستقیم بپردازم
:rambo:

wikionline
20-01-2015, 12:08
واردات از چین کار سختی نیست مهم بازاریابی و فروش محصوله

Adrian93
20-01-2015, 13:10
سلام
من کاملا تازه کار هستم.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید و به سوالهام جواب بدید
میخوام از سایت dhgate لباس عمده در حجم کم بخرم.
سه سال پیش دو سری لباس خریدم هربار هم فقط دوعدد لباس بود.بار اول با dhl اومد و بدون گمرک بدستم رسید.بار دوم نمیددنم طرف چینی با چه پستی فرستاد ولی aramex برام اورد و تماس گرفتن که 100تومن برای ترخیص لازمه!درحالیکه ارزش لباسها از سری قبل کمتر بود بعد با چونه زذن اخر 50گرفتن تا تحویل دادن هیچ برگه ای چیزی هم ندادن که معلوم بشه این پول بابت چیه!!!
حالا با این تجربه سوالم اینه که
برای وارد کردن تعداد محدود لباس در حد فروش شخصی(ماهی دو سه جین مثلا) گمرکش چقدر میشه؟ارزششو داره اصلا؟
یکی از اقوام دوبی هستن.اگه بار بره دوبی اونجا گمرک چطوریه؟مثلا ایران زیر 50دلار میگه گمرک نداره.دوبی هم چنین قانونی داره؟بعد بخواد با خودش از دوبی بیاره ایران فرودگاه گیر میدن؟
از وقتی که گذاشتین ممنونم.منتظر راهنمایی هاتون هستم

haman716
21-01-2015, 11:03
سلام
من کاملا تازه کار هستم.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید و به سوالهام جواب بدید
میخوام از سایت dhgate لباس عمده در حجم کم بخرم.
سه سال پیش دو سری لباس خریدم هربار هم فقط دوعدد لباس بود.بار اول با dhl اومد و بدون گمرک بدستم رسید.بار دوم نمیددنم طرف چینی با چه پستی فرستاد ولی aramex برام اورد و تماس گرفتن که 100تومن برای ترخیص لازمه!درحالیکه ارزش لباسها از سری قبل کمتر بود بعد با چونه زذن اخر 50گرفتن تا تحویل دادن هیچ برگه ای چیزی هم ندادن که معلوم بشه این پول بابت چیه!!!
حالا با این تجربه سوالم اینه که
برای وارد کردن تعداد محدود لباس در حد فروش شخصی(ماهی دو سه جین مثلا) گمرکش چقدر میشه؟ارزششو داره اصلا؟
یکی از اقوام دوبی هستن.اگه بار بره دوبی اونجا گمرک چطوریه؟مثلا ایران زیر 50دلار میگه گمرک نداره.دوبی هم چنین قانونی داره؟بعد بخواد با خودش از دوبی بیاره ایران فرودگاه گیر میدن؟
از وقتی که گذاشتین ممنونم.منتظر راهنمایی هاتون هستم
حقوق گمرکی برای واردات پوشاک در ایران خیلی بالاست و در حدود 100 دردصد است ولی شما میتونید از طریق دوستتون در دبی این کار را راحت انجام بدین.
بفرستید به دبی و دوستتون تحویل بگیرن و با خودشون بیارن ایران. بسته به شرکت هواچیمایی که باهاش میان از 20 تا 30 کیلو بار مسافری به جریمه نمیخوره و تو گمرک هم معمولا به لباس کاری ندارن.
ولی اینکه ارزش واردات داره یا نه دیگه به خودتون و بازار فروشتون و هزینه های خرید کالا تا حمل و انتقالش به ایران برمیگرده که دیگه خودتون باید دو دو تا چهار تا بکنید ببینید میصرفه براتون یا خیر
موفق باشید

persianguy
29-01-2015, 13:43
سلام اقا مرتضی عزیز
من چند وقتی نبودم و پروفایلم رو چک نکرده بودم، ممنوا بابت مطالب مفیدتون و آرزوی توفیق بخاطر راهنمایی ارزشمندتون. ببخشید اگه دیر ازتون تشکر کردم.

persianguy
29-01-2015, 13:52
سلام اقا مرتضی عزیز
من چند وقتی نبودم و پروفایلم رو چک نکرده بودم، ممنوا بابت مطالب مفیدتون و آرزوی توفیق بخاطر راهنمایی ارزشمندتون. ببخشید اگه دیر ازتون تشکر کردم.

Moh.gh
23-08-2016, 17:38
سلام دوستان. محمد هستم و دارای اقامت هنگ کنگ. در زمینه واردات از چین هم فعال هستم. در صورت تمایل به همکاری در زمینه های Sourcing, Marketing, Control, Sale & Purchasing با من تماس بگیرید: 09125082927

kamran2000
18-01-2017, 02:08
سلام
کارخانه ما مشغول فراوری تولید کنسانتره مس از سنگ مس سولفیدی با عیار ۲۴٪ می باشد و ۳۰۰ تن آماده و ماهیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ تن تولید داریم.دوستانی که توان آشنایی ما با شرکتهای مناسب در دبی و یا هرکدام از کشورها همسایه را دارند لطفا با من تماس بگیرند.کمیسیون مناسبی دریافت میکنند.
۰۹۲۱۱۳۲۸۶۵۶ هاشمی

دانش بنیان
20-09-2017, 12:56
سلام
تاجر فعال در چین مرتبط با مواد پتروشیمی پیغام و یا ایمیل بدید.
خرید فوری 1500 تن مواد
پتروشیمی دارم. ممنون

Ehsan120
23-09-2017, 11:26
سلام
تاجر فعال در چین مرتبط با مواد پتروشیمی پیغام و یا ایمیل بدید.
خرید فوری 1500 تن مواد
پتروشیمی دارم. ممنون

سلام دوست عزیز

استرین مونومر دارین؟ برای هند میخواستم. تحویل بندر ناوا شیوا.

تلگرام 09379332502

pishtaz
13-12-2017, 01:42
سلام اگه تاجر صادر کننده خشکبار (به چین یا هند یا روسیه)میشناسید یا خودتون در اینکار هستید لطفا به من پیام بدید.جهت صحبت راجع به صادرات انجیر .ممنون

eslami9410
14-12-2017, 02:03
با سلام
من نماینده شرکت نانو اکسون هستم
زمینه فعالیت ما رنگ های ضد حریق و عایق های رطوبتی است
دوستانی که علاقه به دریافت نمایندگی در داخل کشور و یا در سطح کشور های دیگر را دارند از طریق سایت شرکت می توانند ثبت نام نمایند.
با تشکر
کارخانه تولیدی عایق های آکسون | نانو عایق حرارتی و رطوبتی، فایر پروف

اذری
16-12-2017, 03:39
سلام من میتونم انجام بدم درخواست شما رو.

Arezoo.n
16-12-2017, 13:48
درود به شما در چه دامنه فعالییت دارید

کانال chinairanbiz
17-12-2017, 09:16
سلام . من مقیم چین هستم و خدمات بازرگانی ارائه میدم.

آماده همکاری با شما در موارد زیر هستیم:
- بازرسی کارخانه مورد نظر شما و اعتبارسنجی
- بازرسی کارخانه هنگام تولید جهت حصول اطمینان از کیفیت و مطابقت موارد درخواستی
- بازرسی کارخانه هنگام بارگیری و کنترل تعداد و چیدمان بار در کانتینر
- خدمات هماهنگی حمل توسط نمایندگی انحصاری کشتیرانی جمهوری اسلامی و دیگر شرکتهای حمل بین المللی.
- خدمات مشاوره بازرگانی در چین و جستجوی کالای مورد نظر
- بازدید از نمایشگاهها و جمع آوری اطلاعات به عنوان نماینده شما
کلیه خدمات با هزینه مقرون به صرفه و کیفیت منصفانه ارائه خواهد شد.
شهرهای مهم استان گوانگدونگ: گوانگجو – فوشان – شنزن – گوانگدونگ – جونگشان – جاوچینگ – هویجو – جیانگمن – یونفو
لینک کانال : Telegram: Contact @chinairanbiz ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
تلفن تماس چین و ویچت : 13143582886 86+
تماس از طریق تلگرام : majidAmini2
Telegram: Contact @MajidAmini2 ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
آیدی اسکایپ: maj_maini@hotmail.com
مجید امینی

ایران زمین
08-08-2019, 12:58
سلام شماره تماس بفرستين یا به این شماره تو تلگرام و واتساپ پیام بدین

ایران زمین
08-08-2019, 13:01
سلام به همه دوستان
این تاپیک رو برای پاسخ به سوالات دوستان در مورد تجارت با چین ایجاد کردم. بی شک در تاپیک های اینچنینی نمیشه تمام موارد رو ریز به ریز پاسخ داد و تمام و کمال به جزئیات پرداخت ولی میشه تا جای ممکن تجربیات رو در اختیار هم گذاشت.

تجارت همیشه و همیشه با ریسک همراه هست ، ولی میشه این ریسک رو تا حد امکان کاهش داد. ریسک هیچ وقت به صفر نمیرسه ولی خوب میشه با استفاده از تجارب همدیگه ، ریسک رو کم و کم و کم کرد. بنده تا جایی که تجربه و سوادم امکان و اجازه میده سعی میکنم پاسخ گوی سوالات دوستان در مورد تجارت با چین باشم و از دوستان دیگری که تجربه دارند خواهش میکنم دریغ نکنن.

به امید تجارت های پر سود برای همه دوستان :goatee:

سلام شماره تماس بفرستين 09351884161

aramon
07-10-2019, 00:47
خاک میخوره تاپیک به خوبی

aramon
07-10-2019, 12:39
با عرض سلام خدمت همکاران بزرگوار

ما تولید کننده پوشاک هستیم و مایل به ورود به بازار صادرات
دوستانی که مایل به همکاری هستند با من در ارتباط باشند
09221963199

Hma
10-10-2019, 18:48
سلام به همه دوستانی که قصد دارند تو حوزه تجارت داخلی یا صادراتی وارد بشن یا خریدار و مشتری صادراتی پیدا کنند
بهترین راه جذب مشتری صادراتی تهیه سایت هایی که به زبان های مختلف داخلش تبلیغات انجام میشه و مشتری از هر جای دنیا بتونه شما رو پیدا گنه
مجموعه ما در زمینه افزایش فروش داخلی و صادراتی تخصص داره و هر هفته همایش رایگانی در تهران برگزار میشه
اگر علاقمند هستین با من در ارتباط باشین
حسین محمدی 09117431944

Baroj
13-10-2019, 10:10
↗️↘️↗️↘️↗️↘️↗️↘️ ️↘️↗️↘️↗️
گروهی جهت همکاری و تعامل و تبادل نظر پیرامون صادرات و واردات

������با حضور جمعی از مدیران و صادر کنندگان ارشد ایران

با سلام

خدمت شما همکار گرامی

ما یک برند صادراتی کاشی و سرامیک هستیم که به کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال صادرات هستیم در حال حاضر تمایل داریم سهم بیشتری از بازار بدست بیاوریم لذا خواهشمند است در صورت تمایل به همکاری با اینجانب تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس ۲۲۵۰۶۰۵۰ ۰۲۱ ۵۰۱۰۱۵۳ ۰۹۰۲

Baroj
13-10-2019, 11:18
با سلام

خدمت شما همکار گرامی

ما یک برند صادراتی کاشی و سرامیک هستیم که به کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال صادرات هستیم در حال حاضر تمایل داریم سهم بیشتری از بازار بدست بیاوریم لذا خواهشمند است در صورت تمایل به همکاری با اینجانب تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس ۲۲۵۰۶۰۵۰ ۰۲۱ ۵۰۱۰۱۵۳ ۰۹۰۲

artasepidar
13-10-2019, 15:05
سلام. شرکت آرتا سپیدار تولید کننده انواع سبد گل و سبدهای حصیری از جمله سبد رخت و سبد بهداشتی و سبد نان و... و همچنین اکسسوری اتاق کودک و انواع سیسمونی آماده همکاری می باشد ۰۹۱۸۸۵۱۴۹۴۲

shima atash
13-10-2019, 16:11
با سلام,برای کاهش هزینه های واردات قطعات اتوماسیون صنعتی از چین چه پیشنهادی میکنید؟اگر لطف کنید اطلاعات جامع بهم بدید ممنونتون میشم واینکه برای واردات از چین بار زیر 15kg مقرون به صرفه ترین شرکت در ایران کجاست؟

Farzad0069
02-12-2019, 11:23
سلام استاد گرامی آقا مرتضی عزیز وقتتون بخیر میخواستم در مورد واردات لوازم جانبی موبایل و تلبت از چین با شما مشورت کنم و هیچ گونه تجربه در کار تجارت ندارم جز ۱ بار اونم از دبی از طریق زیر لنجی میخواستم بدون چه مراحلی باید طی کرد که تونست به هدفی که دارم برسم ؟

nik952148
02-12-2019, 17:29
در فروشگاه تخصصی بلبرینگ و رولبرینگ نیک صدرا ، به راحتی می توانید هر نوع بلبرینگ ، رولبرینگ و یاتاقان که احتیاج دارید را بیابید.

سایت فروش بلبرینگ و رولبرینگ و یاتاقان
در سایت فروشگاه تخصصی بلبرینگ و رولبرینگ نیک صدرا صنعت هرنوع بلبرینگ و رولبرینگ و یاتاقان ازهر مارکی را سفارش دهید،به هرنقطه ای از ایران برایتان ارسال میکنیم.

مزایای خرید از فروشگاه بلبرینگ

فروش بلبرینگ با ارائه ضمانت و گارانتی کالا
مشاوره فنی خرید بلبرینگ
آموزش های تخصصی قبل و بعد از فروش بلبرینگ

فروشگاه بلبرینگ نیک صدرا صنعت ، پیشرو در ارائه بلبرینگ ، خرید بلبرینگ ، فروش بلبرینگ ، قیمت بلبرینگ ، رولبرینگ ، بلبرینگ
فروش انواع بلبرینگ (بالبیرینگ) ، بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ خود تنظیم، بلبرینگ کف گرد، بلبرینگ توپی، بلبرینگ استوانه ای و بلبرینگ مخروطی، تضمین پایین ترین قیمت، ارسال سریع به سراسر ایران

رولبرینگ،خرید بلبرینگ ،فروش بلبرینگ ،قیمت بلبرینگ ،فروشگاه بلبرینگ

فروشگاه تخصصی نوار نقاله
نوار نقاله و تسمه نقاله در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ یک از خطوط فرآوری و خردایش مواد معدنی بدون استفاده از نوارنقاله و تسمه نقاله قابل بهره برداری نمی باشد .
معرفی نوار نقاله
نوار نقاله (تسمه نقاله صنعتی) و یا تسمه نقاله یا نوار نقاله بارگیری یکی از پرکابردترین دستگاه ها و ملزومات و تجهیزات بسته بندی هستند.
فروشگاه تخصصی نوار نقاله نیک صدرا پیشرو در تولید و فروش انواع نوار نقاله - تسمه نقاله ، رولیک نقاله ... جهت سفارش و خرید نوار نقاله ، رولیک ، تسمه نقاله به سایت فروش نوار نقاله مراجعه نمایید.
بورس و قيمت انواع نوار نقاله , خرید رولیک ، خريد نوار نقاله , نوار نقاله معدني , نوار نقاله شيب دار در گروههای: ماشین آلات , ماشین سازی , اتوماسیون صنعتی.

خرید رولیک،خريد نوار نقاله ،فروش نوار نقاله، رولیک

nik952148
02-12-2019, 17:34
در فروشگاه تخصصی بلبرینگ و رولبرینگ نیک صدرا ، به راحتی می توانید هر نوع بلبرینگ ، رولبرینگ و یاتاقان که احتیاج دارید را بیابید.

در سایت فروشگاه تخصصی بلبرینگ و رولبرینگ نیک صدرا صنعت هرنوع بلبرینگ و رولبرینگ و یاتاقان ازهر مارکی را سفارش دهید،به هرنقطه ای از ایران برایتان ارسال میکنیم.

مشاوره فنی خرید بلبرینگ

فروشگاه بلبرینگ نیک صدرا صنعت ، پیشرو در ارائه بلبرینگ ، خرید بلبرینگ ، فروش بلبرینگ ، قیمت بلبرینگ ، رولبرینگ ، بلبرینگ
فروش انواع بلبرینگ (بالبیرینگ) ، بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ خود تنظیم، بلبرینگ کف گرد، بلبرینگ توپی، بلبرینگ استوانه ای و بلبرینگ مخروطی، تضمین پایین ترین قیمت، ارسال سریع به سراسر ایران

رولبرینگ،خرید بلبرینگ ،فروش بلبرینگ ،قیمت بلبرینگ ،فروشگاه بلبرینگ

فروشگاه تخصصی نوار نقاله
نوار نقاله و تسمه نقاله در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ یک از خطوط فرآوری و خردایش مواد معدنی بدون استفاده از نوارنقاله و تسمه نقاله قابل بهره برداری نمی باشد .
معرفی نوار نقاله
نوار نقاله (تسمه نقاله صنعتی) و یا تسمه نقاله یا نوار نقاله بارگیری یکی از پرکابردترین دستگاه ها و ملزومات و تجهیزات بسته بندی هستند.
فروشگاه تخصصی نوار نقاله نیک صدرا پیشرو در تولید و فروش انواع نوار نقاله - تسمه نقاله ، رولیک نقاله ... جهت سفارش و خرید نوار نقاله ، رولیک ، تسمه نقاله به سایت فروش نوار نقاله مراجعه نمایید.
بورس و قيمت انواع نوار نقاله , خرید رولیک ، خريد نوار نقاله , نوار نقاله معدني , نوار نقاله شيب دار در گروههای: ماشین آلات , ماشین سازی , اتوماسیون صنعتی.

خرید رولیک،خريد نوار نقاله ،فروش نوار نقاله، رولیک

nik952148
02-12-2019, 17:36
فروشگاه تخصصی بلبرینگ

مشاوره فنی خرید بلبرینگ

رولبرینگ،خرید بلبرینگ ،فروش بلبرینگ ،قیمت بلبرینگ ،فروشگاه بلبرینگ ،خرید رولیک،خريد نوار نقاله ،فروش نوار نقاله، رولیک
فروشگاه تخصصی بلبرینگ

مشاوره فنی خرید بلبرینگ

رولبرینگ،خرید بلبرینگ ،فروش بلبرینگ ،قیمت بلبرینگ ،فروشگاه بلبرینگ ،خرید رولیک،خريد نوار نقاله ،فروش نوار نقاله، رولیک

Davidkdr
09-04-2024, 09:37
Is there any of the moderators, because I can not answer a new topic? Maybe I'm doing something wrong? Please help. Yours faithfully.

Vikiolk
17-04-2024, 16:58
Добрый день. ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в верхней части сайта, за $300 в месяц. Платить буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта Home ⋆ Rusjizn.com ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Отправьте письмо о Вашем решении мне в ПМ или на почту viktoriyaskuchko1999@gmail.com