PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 10 عادت که برای پولدار شدن باید آن را ترک کنیم

antik_23
07-08-2014, 15:41
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

برای رسیدن به ثروت باید این عادت ها را ترک کنیم:

1. از این شاخه به آن شاخه پریدن

برای رسیدن به موفقیت وثروت اول باید بدانید در چه کاری استعداد دارید،سپس اهداف خودتان را مشخص کنید و بعد هیچ وقت از این شاخه به آن شاخه نپرید.

اگر20 سال و یا کمتر دارید طبیعی است که سعی کنید توانایی ها و نقاط ضعفتان را کشف کنید پس از شاخه ای به شاخه دیگر پریدن شما طبیعی است اما اگر در 40 سالگی همان راه را طی کنید یک جای کار می لنگد. رابطه چنین فردی با موفقیت رابطه عکس است و او و موفقیت هیچ وقت یکدیگر را ملاقات نمی کنند.

2.خرج بیشتر از دخل

یک فرد ثروتمند ممکن است در ماه خیلی چیزها بخرد اما برای هرچیزی که می خرد احساس نیاز می کند و برای تهیه آن دلیل دارد و هیچ وقت بیش از دخلش خرج نمی کند.

چنین آدم هایی کمتر وام های خرد می گیرند و بیشتر در پی یافتن سرمایه گذار مناسب هستند.

3. زندگی بی برنامه

برای برنامه ریزی لازم نیست مثل رئیس جمهور بودجه سالانه تان را تنظیم و ترسیم کنید اما هر روز باید دقیقا بدانید که چه کارهایی را باید انجام بدهید و اولویت های شما کدام است.

افراد ثروتمند کارهایی که آنها را از برنامه هایشان دور می کند انجام نمی دهند.

4. دوستان بی ارزش

افراد ثروتمند شبکه دوستی بزرگ و ارزشمندی دارند که بسیار گسترده و صمیمی است اما در کنار آنها افراد به درد نخور یافت نمی شود.

دوستی باید هدفمند باشد دوستان شما معرف شخصیت شمایند پس از هم نشینی با کسانی که ارزشی ندارند پرهیز کنید.

5.سرمایه گذاری روی دیگران

افراد موفق و ثروتمند هیچ وقت روی دیگران سرمایه گذاری نمی کنند به این معنی که از هیچ کس توقعی ندارند و بر روی امکانات هیچ کسی غیر از خودشان حساب باز نمی کنند.

به این ترتیب دائما درحال آموختن هستند و به هیچ عنوان از فراگیری آنچه مربوط به رشته تخصصی شان و شیوه های سرمایه گذاری است طفره نمی روند و آموختن در این مسیر را به هرکاری اولویت می دهند.

6.پرخوری

تحقیقات مختلف در سراسر جهان ثابت کرده که انسان های ثروتمند به سلامتی خود به شدت اهمیت می دهند و در بین آنها کمتر افراد دارای اضافه وزن و بیمار دیده می شود.

7.ترس

آدم های موفقت وثروتمند قدرت ریسک پذیری بالایی دارند و اصولا با ترس میانه خوبی ندارند به این ترتیب کمتر پیش می آید که نسبت به چیزی اظهار نگرانی کنند.

البته این به معنی بی گدار به آب زدن و انجام کارهای بی هدف نیست بلکه آنها همیشه و قبل از انجام هر کاری مشورت و مطالعه می کنند اما وقتی تصمیمی گرفتند ترس به خودشان راه نمی دهند.

8. کوته اندیشی

آدم هایی که ما به عنوان موفق می شناسیم با کوته اندیشی هیچ میانه ای ندارند برای اهداف کوتاه مدت و خوشی های لحظه ای کاری نمی کنند و سرمایه شان را در جایی به کار می برند که در طولانی مدت برایشان ثمرات فراوانی بر جای می گذارد.

9.بی مسئولیتی

افراد موفق به شدت مسئولیت پذیر هستند مهم نیست مراقبت یک روزه خواهر زاده هایشان باشد ،اداره یک شرکت بزرگ و یا خرید ماست .

برای انجام هر کاری مسئولیت پذیریری بالا و دقت عمل ستودنی دارند.

10.یأس

موفق ها با یأس، ناامیدی و غم هیچ رابطه ای ندارند. آنها در سخت ترین لحظات بهانه ای برای امیدواری دارند و به مشکلات به عنوان یک ظرفیت بلقوه می نگرند.

binalood2
07-08-2014, 16:18
سلام
مطلب جالبي بود

khalilakas
07-08-2014, 16:57
خیلی جالب و خواندنی ممنون

بهزاد
07-08-2014, 18:11
دقیقا همینطوره. خوشحالم که اکثرش رو دارم.
ولی اینها برای پولدار شدن تنها نیست.
برای زندگی شاد داشتن، برای یک زندگی موفق داشتن، برای لذت بردن از زندگی هم به این فاکتورها نیازه.

m0hammad
08-08-2014, 00:14
خیلی جالب بود. تشکر دوست عزیز.
البته این موارد لازم هست ولی کافی نیست . آدم باید حداکثر تلاش را اون هم به شیوه صحیح انجام بده و دیگه منتظر الطاف الهی باشه. نه جبر است و نه اختیار بلکه چیزی است بین این دو .

دانشمند
08-08-2014, 08:35
ثروت یک مقوله نسبی هستش و هیچ تضمینی وجود نداره با به کار بستن این موارد آدم به ثروتی که شما مد نظرتون هست برسه مخصوصا در کشور ایران که در گیر یک اقتصاد ما فوق دولتی وبیمار و غیر شفاف هستش ضمن اینکه جوامع پیشرفته و دموکراتیک دنیای امروز رفاه نسبی افراد از جمله اشتغال ، تامین اجتماعی میزان مطابقت درآمد افراد با سرانه مخارج افراد ٬مسکن و خیلی چیزهای دیگه که توی ایران آرزو هستش به راحتی در اختیار پایین ترین اقشار جامعه قرار داره ضمن اینکه باتورم و نزول ارزش پول ملی هم روبرو نیستن .و از یک اقتصاد پویابا قوانین فوق العاده راحت و منسجم برخوردار هستند . به عنوان مثال من به عنوان یک شهروند ایرانی تمام موارد بالا رو رعایت کردم و تصمیم میگیرم و برنامه ریزی میکنم که کارم روبا ثبت یک شرکت صادرات و واردات شروع کنم ٬ و یک برند آبمیوه رو از یک کشور اروپایی وارد کنم
اول به نظر شما پروسه ثبت شرکت در ایران چند روز هست و نیاز به چند برگ کاغذ داره ؟
دوم اخذ مجوز بهداشتی اون محصول نیازمند چند روز هست ونیاز به چند برگ کاغذ داره ؟
سوم آیا من به عنوان یک مدیر عامل اجازه صادرات و واردات رو دارم یا باید به دنبال اخذ کارت بازرگانی باشم ؟
و مهمتر آیا راهی رو که پسر خاله فلان وزیر طی میکنه همونقدر طول میکشه که من طی میکنم . و البته وارد بحث سقوط ارزش پول و تورم و کاهش سرانه خرید نمیشوم .
ولی در یک کشوری مثل گرجستان که از قوانین اقتصادی و اداری فوق العاده پویا برخوردارهستش کل این ۳ پروسه بالا یک هفته زمان ,۱۰ برگ کاغذ و ۳ امضا بیشتر نیاز نداره تازه شما میتونید پول دو برابر پرداخت کنید و این پروسه رو کمتر کنید .
به نظر من میزان ثروتمندی افراد جامعه با قوانین اقتصادی اون جامعه رابطه مستقیم داره . و شرایطی رو که شما مطرح کردین در جوامع بسته هیچ کاربدی نخواهد داشت .
(عرض کردم گرجستان چون هم سابقه کار اجرایی و تجارت اینجا دارم هم در ایران )
با تشکر مازیار میرزارضی

m0hammad
08-08-2014, 23:00
درسته همه میدونند فضای کسب و کار توی ایران نه شفاف هست و نه آزاد ولی این کاستی ها اونقدر نیست که تجار را ناامید کنه با یکم تلاش بیشتر نسبت به گرجستان میشه شرکت را ثبت و محصول را وارد کرد. البته اینجا اگر پول بدی کارت حتی سریعتر از گرجستان راه میفته. :biggrin:

درسته که ما تورم داریم ولی به جرات میتونم بگم ارزش افزوده ای که توی ایران تولید میشه توی کمتر کشوری از دنیا اینطوری هست.

در هر صورت من از بستگانی که 30 40 سال در آمریکا و انگلستان بودند و اونجا هم برای خودشون کار و تجارت روبراهی داشتن تحقیق کردم بعضی هاشون خیلی راضی بودند و بعضی ها خیلی ناراضی . دایی من که مدت ها در کامپک و آی بی ام مسئول بود میگفت هر جا بری آسمون همین رنگه , مخلوطی هست از نکات مثبت و منفی .

در آخر به این نتیجه رسیدم که تاجر اونه که تجارت کنه حتی در زمان جنگ بتونه ارزش افزوده ایجاد کنه. (البته با حفظ انصاف) . کلا نگاه آدم هست که نحوه احساسش را تعیین میکنه .

در متون دینی هم به این امر اشاره شده که خدا رزق و روزی را برای هر کسی که بخواهد گسترش میدهد. همیشه هم نمیشه تحلیل های ما مادی باشه یکمی هم باید قوانین الهی را مد نظر قرار بدیم. مثلا صدام که حساب کرده بود تا 3 روز یا یک هفته دیگه تهران را فتح میکنه الآن کجاست ؟ از این مثال ها زیاد هست باید مواظب باشیم تحلیل های ما صد در صد مادی نشه چون واقعیت چیزی است که اتفاق میفته نه چیزی که ما تحلیل و یا آرزو میکنیم.

موفق باشید
در پناه خدا

بهزاد
09-08-2014, 00:20
شما یه نگاه بنداز به همین بچه هایی که تو تاجر بانک هستن
ببخشیدا ولی 50 درصد بچه های فعال تو همین جا هم درگیر حاشیه و بحث درست کردن های الکی هستن. بعد انتظار دارن رشد هم بکنن.

دانشمند
09-08-2014, 08:09
همکار محترم پول ٬ ثروت ٬ رفاه ٬ و موفقیت ۴ مقوله متفاوت هستند و البته هر ۴تا مسایل کاملا زمینی و در گیر اعداد و ارقام هستند هیچ ارتباطی به دین و اعتقادات شخص نداره . اگر من گفتم پول بیشتری باید پرداخت بشه منظورم رشوه نبود ٬ثبت شرکت یک پروسه ۴۸ ساعته هستش با عوارض ۸۰ دلار و شما میتونید با پرداخت ۱۵۰دلار این پروسه رو به ۲۴ ساعت برسونید کاملا قانونی ٬ اخذ پروانه بهداشتی هم یک پروسه ۴ روزه هستش و دقیقا به اندازه ثبت شرکت هزینه دربرداره که میتونید به ۲ روز کاهش بدین البته قانونی و پرداخت رشوه ٬زیر میزی ٬انعام یک عمل مضحک به حساب میاد کمااینکه جرم سنگینی هر دوطرف مرتکب شدند . صادرات و واردات هم هیچ احتیاجی به ترخیص کار نداره شخص با هر سن وسالی و با هر میزان سوادی امکانش رو داره و هیچ محدودیتی جهت هیچ جنسی وجود نداره چون شما در یک اقتصاد آزاد و ۱۰۰ در صد غیر دولتی فعال هستین .
اصلا چرا راه دور بریم کار صادرات انجام بدیم امروز من تصمیم میگرم یه رستوران باز کنم از چندین ارگان باید اجازه بگیرم ولی اینجا امروز تصمیم میگیری فردا رستورانت رو باز میکنی وتا وقتی مالیاتت رو سر وقت پرداخت کنی کسی مزاحمت نمیشه اگرم پرداخت نکنی بهت وقت میدن که پرداخت کنی و به هیچ عنوان بدون اظهار نامه برای شمامالیات در نظر گرفته نخواهد شد ولی اگر مشخص شود شما فرار مالیاتی دارید بهتون سخت میگیرن .
آره عزیز آسمون یکرنگه ولی زمین فرق میکنه !! . بله ارزش افزوده هم تو ایران راحت به دست میاد ولی به قیمت کاهش ارزش پول ملی و نرخ بالای تورم ومنجربه کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد . .
بله تلاش هرجایی احتیاج هست ولی در فضای سام پر ثمرتر شیرین تر و زیباتر خواهد بود . به هرصورت اگر من دید شما رو داشتم هنوز در ایران فعالیت میکردم .
دست آخر مسئول رفاه تک تک افراد جامعه کسیست که مسئول پخش نان در جامعه هستش . اگر رفاه اولیه افراد(بدست آوردن تامین اجتماعی رایگان ٬ مسکن ٬ سلامت وبهداشت و وسیله نقلیه ) طبق قانون اساسی رعایت شود هیچ احتیاجی به پس انداز و ذخیره پول نیست ومقوله ثروت و ارزش افزوده ناخودآگاه رو به فراموشی خواهد رفت . و شما به راحتی در بدست آوردن رفاه و کسب موفقیت های بیشتر متمرکز خواهید شد .

antik_23
10-08-2014, 18:46
از همه ی دوستان بخاطر توجه و نظرشون به این پست بی نهایت سپاسگزارم*

موفق و شاد باشید.

accidentboy
10-08-2014, 19:08
به نظر شخص خودم ذهن ثروتمند داشتن هم مهمه

stable.rock90
11-08-2014, 12:55
جنابان آقایان محمد و دانشمند .
مطالب جالبی هر دو بزرگوار فرمودید
بحث این تایپیک یک بحث کلی بود ولی شما خیلی به جزئیات پرداختید .
ولی من یک سخن دارم
درست است که اقتصاد بیمار است ولی شما می گویید بیمار است نمی گویید مرده است پس زندگی می کند ولی خوب من هم قبول دارم سخت است

روزی به بهلول دانا گفتند : زندگی سخت می گذرد . بهلول گفت : خوب . تو خود می گوییسخت می گذرد . سخت که نمی ماند

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه خود آن قوم خود سرنوشت خودش را عوض کند .
اقتصاد خراب و بیمار و تورم و تعرفه بالای گمرکی . رکود اقتصادی دلیل بر این نمی شه که ما دست از کار کشیده و دیگر حداکثر تلاش خود را انجام ندهیم .

برای همه ایرانیان آرزوی موفقیت دارم

ahmadi118
17-12-2014, 18:33
با عرض سلام
به عنوان يك عضو كوچك و تازه وارد اين سايت و به عنوان يك جوان 24 ساله بي تجربه بسيار حرفهايتان را پسنديدم
با تشكر فراوان

Mahyar7
18-12-2014, 06:26
مطلب خوبی بود.
با تشکر از شما :smile:

هویا
15-04-2015, 16:19
مفید بود تشکر

amax
30-04-2015, 23:44
سلام به دوستان

به نظر بنده دو چیز بسیار بسیار مهم برای پولدار شدن است

1-هدف
2-مدیریت زمان

تجربه شخصی خودم از زمانی که این دو رو هرچند ناقص به کار گرفتم به صورت خلاصه بازگو می کنم:
بنده کوچیک همه شما ،در حال حاضر مشغول به طی کردن خدمت سربازیم حدود 13 ساعت در روز! و بعد از اون کلاس زبان میرم،خلاصه از صبح ساعت 5 که میرم از خانه بیرون 9-10 شب یر میگردم،اوایل حتی نفسم نمیرسیدم بکشم اما خوشبختانه به از چند ماه بالاخره تصمیم گرفتم از چند ساعتم هم استفاده مفید کنم؛از وقتی که این دو فاکتور رو استفاده کردم شاید تونستم شرکت دایر کنم و مهمتر از اون به سود برسونمش،در کارهای خدماتی و تولیدی فعالیت داشته باشم،خدارو شکر سرمایم رو افزایش دادم(البته اولش ضرر زیاد دادم)،مطالعه و ورزش رو به برنامه هام اضافه کردم و...
به شما هم پیشنهاد میدم اگه میخواید موفق بشید حداقل این دو فاکتور رو به زندگی روزمره تان اضافه کنید
برای منبع هم کتاب های مدیریت زمان و هدف از بریان تریسی و مقاله هابی انگلیسی و سایتهای اموزشی مثله ted میتونید بهره ببرید
موفق باشید

j.kh
30-04-2015, 23:48
سلام به دوستان

به نظر بنده دو چیز بسیار بسیار مهم برای پولدار شدن است

1-هدف
2-مدیریت زمان

تجربه شخصی خودم از زمانی که این دو رو هرچند ناقص به کار گرفتم به صورت خلاصه بازگو می کنم:
بنده کوچیک همه شما ،در حال حاضر مشغول به طی کردن خدمت سربازیم حدود 13 ساعت در روز! و بعد از اون کلاس زبان میرم،خلاصه از صبح ساعت 5 که میرم از خانه بیرون 9-10 شب یر میگردم،اوایل حتی نفسم نمیرسیدم بکشم اما خوشبختانه به از چند ماه بالاخره تصمیم گرفتم از چند ساعتم هم استفاده مفید کنم؛از وقتی که این دو فاکتور رو استفاده کردم شاید تونستم شرکت دایر کنم و مهمتر از اون به سود برسونمش،در کارهای خدماتی و تولیدی فعالیت داشته باشم،خدارو شکر سرمایم رو افزایش دادم(البته اولش ضرر زیاد دادم)،مطالعه و ورزش رو به برنامه هام اضافه کردم و...
به شما هم پیشنهاد میدم اگه میخواید موفق بشید حداقل این دو فاکتور رو به زندگی روزمره تان اضافه کنید
برای منبع هم کتاب های مدیریت زمان و هدف از بریان تریسی و مقاله هابی انگلیسی و سایتهای اموزشی مثله ted میتونید بهره ببرید
موفق باشید

معضل اکثر جوانان ضعف در اراده و عدم مدیریت داشتن بر زمان است
چیزیست که بنده خودم خیلی برای حفظش تلاش میکنم
ممنون از اشاره ای که کردید