PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یوان یا دلار برای خرید

Aristar
06-04-2014, 11:45
سلام خدمت دوستان
من قصد واردات از چین رو دارم و حتی پرفورما هم گرفتم ولی نکته جالبی که الان پیش اومده تفاوت نرخی بین دلار و یوان هستش. من با تبدیل دلار به یوان دیدم اگر به یوان پرداخت بکنم خیلی برام به صرف تره ولی بعدش که با پول ایران محاسبه کردم دیدم نه دلار به صرف تره!
دوستانی که تجربه داشتن میشه یه توضیحی بدن کدومش به صرف تره؟
دلار یا یوان؟و چرا؟

بهزاد
06-04-2014, 12:07
سلام خدمت دوستان
من قصد واردات از چین رو دارم و حتی پرفورما هم گرفتم ولی نکته جالبی که الان پیش اومده تفاوت نرخی بین دلار و یوان هستش. من با تبدیل دلار به یوان دیدم اگر به یوان پرداخت بکنم خیلی برام به صرف تره ولی بعدش که با پول ایران محاسبه کردم دیدم نه دلار به صرف تره!
دوستانی که تجربه داشتن میشه یه توضیحی بدن کدومش به صرف تره؟
دلار یا یوان؟و چرا؟
یعنی چی؟
امکان نداره یه همچین چیزی. نرخ ریالی یوان بر اساس دلار ارزشگذاری میشه.
الان usdcny برابر هست با 6.21 یعنی هر دلار قدرت خرید 6.21 یوان رو داره.
حالا نرخ ریالی یوان هم هست 490تومان.
اگر 6.21 رو در 490ضرب کنید میشه 3042 تومان که نرخ ریالی دلار هست. اختلاف فاحشی مشاهده نمیشه.

این اختلاف قیمتی که شما میفرمایید معمولا پیش میاد ولی نه خیلی زیاد و سریعا هم این اختلاف رو مراکز بزرگ مالی مثل بانک ها از بین میبرن. به این فرایند در اصطلاح بازار ارز آربیتراژ گفته میشه.
:cigar::cigar::cigar:

haman716
06-04-2014, 12:38
کاملا حرف اقا بهزاد درسته
در بعضی مواقع یه مقدار خیلی کم تفاوت داره که اون هم به شکلیه که شما بتونید دلار رو بدین به یک شرکت که اون یوان واریز کنه به حساب فروشنده
اتفاقا همین چند روز پیش که من کالا از چین خریدم و از یک کانتینر از دو فروشنده بود که یکی دلار میخواست و اون یکی یوان من پول رو بصورت دلار به حساب یکی فرستادم و اون مقدار یوان سهم فروشنده دوم رو پرداخت کرد. مبلغ این پارت حدود 16 میلیون تومن بود که تفاوت دلار و یوانش حدودا 30 هزار تومان شد که مبلغی خاصی نیست.

حاجي
06-04-2014, 17:20
اشتباه حساب كردي اقاي اري استار-ميشه بگي چجوري حساب كردي

Aristar
06-04-2014, 17:54
اشتباه حساب كردي اقاي اري استار-ميشه بگي چجوري حساب كردي

اینجوری که شما دوستان میفرمایید بله من اشتباه حساب کردم چون من اصلا قضیه تبدیل دلار به یوان تو ایران رو نمی دونستم. ارزش دلار به یوان میشه 6.21
من مثلا قبلا ارزش جنسم بود 1000 دلار به یوان که تبدیل میشه میشه 6212.30 یوان
نرخ امروز دلار و یوان برابر هست با : دلار (3045 تومن) یوان (504 تومن)
یعنی ارزش جنس من میشه 1000 در 3045 = 3045000 تومن
و ارزش یوان 6212.30 در 504 = 3130999.2 تومن
تفاوتش برای مبلغ کم 1000 دلار میشه 90 تومن!حال برا 10000 دلار میشه 900 تومن!
پس بنظرم دلار به صرف تره دیگه