PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از دست دادن سرمایه تو کار بازرگانی

tara66
06-03-2014, 09:46
سلام دوستان
بنده حدود 15 میلیون تومن پول دارم که تمام سرمایه من به حساب میاد یعنی اگه این 15 میلیون رو از دست بدم دیگه چیزی ندارم و باید از صفر شروع به جمع آوری پول کنم که خیلی طول میکشه.
در عین حال من اقدام به ثبت یک شرکت بازرگانی کردم و الان 5 ماهه دارم فعالیت میکنم که هنوز برام سودآوری نداشته و بیشتر جنبه کسب اطلاعات و تجربه بوده برام. در این مدت با آدمهای مختلفی آشنا شدم و یکی از این آدمها مثل بنده یک شرکت بازرگانی دارن که به من پیشنهاد کار داده ( انجام بازرگانی خارجی شرکتشون) . این شرکت تجربه اش بیشتر از منه و میخواد برای اولین بار جوش شیرین وارد کنه و بفروشه و میگه که مشتریشو داره. من میخوام تو سود این کار شریک بشم و کل سرمایه ام رو وارد این کار کنم یعنی من هم در کنار کار ایشون با این پولم واردات کنم و فروشش رو بزارم برعهده خودش و سود پولم رو برداشت کنم . ولی مشکلم اینجاست که چون تجربه اولم هست یکم میترسم و دوم اینکه تمام سرمایه من همینه و بدون اون هیچم !

حالا نظر شما چیه ؟ ریسک این کار چند درصده؟ آیا به ریسکش می ارزه ؟ چطور میتونم میزان ریسکو به صفر برسونم؟

haman716
06-03-2014, 10:42
دوست عزیز ریسک این کار رو شما باید نسبت به شرایط شخص و شرکتی که میخواین باهاش همکاری بکنید بسنجید
ولی از قدیم گفتن: آدم عاقل همه تخم مرغاشو تو یه سبد نمیذاره
به نظرم یک سوم سرمایه رو بذار واسه دفعه اول و اگر مشکلی نبود میتونین در دفعات بعد سرمایه رو افزایش بدین

بهزاد
06-03-2014, 10:49
ریسک و بازدهی دو مفهوم مترادف هم هستند. نه متضاد. به این معنی که هر کاری که ریسک بالاتری داشته باشه بازدهی بیشتری داره.
شما مشاغل کارمندی رو نگاه کنید ریسک این مشاغل تقریبا نزدیک به صفره شما یه تایم مشخص میری سر کار یه کارهای روزمره رو انجام میدی ولی از اونطرف هم یک بازدهی ثابتی دارید.
اما در تجارت ریسک به شدت متغییر هست و موضوع مهم اینه که شما بتونید با تجربه و مهارتی که دارید ریسک رو کنترل کرده و بازدهی های خوب بدست بیارید.
برای مثال تجارت میوه رو من دیدم که حتا تا 200 درصد هم بازدهی داشته اما به همین میزان تجارت میوه بسیار بسیار پر ریسکه. ریسک فساد، ریسک عدم تقاضای مشتری، ریسک حمل و نقلش، ریسک کاهش یا افزایش شدید قیمت، اینها رو من همشو تو بازار میوه دیدم.
مثلا سال گذشته قیمت کیوی در عرض یک هفته در بازار روسیه نصف شد و یا خیار همین امثال در عرض 3 روز به دلیل کمبود در بازار روسیه قیمتش تا 2.5 برابر افزایش قیمت داشت.
واقعیتش اینه که خیلی خیلی خیلی باید با تجربه باشی تا بتونی ریسک های اینطوری رو کنترل کنی و چیزی که من دیدم واقعا خرده پاها اکثرا ضرر میکنن.
مثلا تو این بازار یکی از راه های کنترل ریسک اینه که شما کل کار رو در یک بازه زمانی یک ساله بسنجی. مثلا تاجرای بزرگ اصلا روی سود یا ضرر یک ماشین حساب نمیکنن. بلکه میگن در یک فصل کاری ما 50 تا ماشین زدیم و اینقدر سود یا ضررش شده. اما خوب اینها توان مالی خرید 50 ماشین رو دارن. یا حداقل اعتبارش رو دارن که بتونن اعتباری جنس بخرن.

در مورد کاری که شما میخواید انجام بدید هم همینطوره. شما در واقع اصلا بازرگانی نمیکنید. یه پولی دارید که براتون خیلی مهمه و کل دارایی تون هست و میخواید اون رو بدید دست یکی که بره باهاش کار کنه.

من اگر جای شما بودم اول میدیدم که چه کاری مناسبه و از عهده خودم بر میاد و بعدش خودم اقدام به خرید و فروش میکردم. در ضمن چه احباریه که حتما بخواید واردات کنید. خوب تو زمینه تجارت داخلی و خرید و فروش داخلی یه بررسی کنید ببینید چه کاری میتونید انجام بدید. اگر حوصله اش رو ندارید پولتون رو به همون شخص بدید براتون کار کنه. منتهی حواستون باشه که طرف ادم مطمئنی باشه و تجربه اش رو هم داشته باشه. مطمئن شید که قبلا کار روی این محصول انجام داده و واقعا کننده هست.
تو تجارت از ادمایی که کم حرف میزنن و یا زیاد حرف میزنن بترسید. یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست.

بهزاد
06-03-2014, 10:53
در ضمن ما اینجا ایده نمیدیم. ما بیشتر بر روی اصول کار بازرگانی و تجربه هامون بحث میکنیم. هر کسی باید خودش ایده خودش رو داشته باشه.
من در روز کلی پیام خصوصی میگیرم که یه مقدار پول دارم این رو کجا سرمایه گذاری کنتم. این از توان من خارجه، چون سرمایه گذاری کاملا به خودتون بستگی داره، که چه پتانسیل هایی دارید، چه امکانات و ارتباطات و تجربه هایی دارید. من که اینها رو نمیدونم. ممکنه یه لینک خوب تو بازار در زمینه یه محصول داشته باشید که کلی بتونه براتون پول ساز باشه ولی من اون لینک رو نداشته باشم. به همین نکات کوچیک اگر توجه کنید مطمئنم خیلی ایده های خوبی برای سرمایه گذاری پیدا می کنید.

اوژن
06-03-2014, 11:34
ضمن تایید فرمایشات دوستان،من هم توصیه میکنم که اول کار همه سرمایه را وارد این موضوع نکنید.فرصتی به خودتان بدهید که هم شریکتان را بیشتر بشناسید و هم تجارتی را که ایشان پیشنهاد کرده ارزیابی کنید.در تجارت تجربه حرف اول را می زنه پس عجله نکنید و مراقب باشید که با طمع کسب سود زیاد وسریع،تمام سرمایه تان را از دست ندهید
موفق باشید

tara66
06-03-2014, 11:53
ممنون از دوستان و اینکه من خودم یه سرچی کردم تو بازار این جنس و متوجه شدم که الان بازار خوبی داره و خریدار هم پیدا کردم
از چیز دیگری که مطمئن نیستم دوست چینی ما هست که میخوام یه استعلامی بگیرم ببینم این شرکت خوبی هست یا نه ، به نظر شما چطور میتونم اینکار رو بکنم؟ شماره ثبت شرکت به دردم میخوره؟ از اتاق بازرگانی چین بپرسم؟؟؟

بهزاد
06-03-2014, 13:35
ممنون از دوستان و اینکه من خودم یه سرچی کردم تو بازار این جنس و متوجه شدم که الان بازار خوبی داره و خریدار هم پیدا کردم
از چیز دیگری که مطمئن نیستم دوست چینی ما هست که میخوام یه استعلامی بگیرم ببینم این شرکت خوبی هست یا نه ، به نظر شما چطور میتونم اینکار رو بکنم؟ شماره ثبت شرکت به دردم میخوره؟ از اتاق بازرگانی چین بپرسم؟؟؟
بهترین راه حل اینه که شما پرداخت رو در قبال دریافت اسناد هم انجام بدید. منتهی حواستون باشه که اسناد جمل جعلی نباشه. این چینی ها استاد این جور چیزا هستن.

بهزاد
06-03-2014, 13:39
اصلاح میکنم. اسناد حمل منظورم بود.

بهزاد
06-03-2014, 13:40
در ضمن بهترین راه حل اینه که شما فردی رو اینجا داشته باشید و طرفتون اون باشه.

bitumen
06-03-2014, 17:14
بهترین راه حل اینه که شما پرداخت رو در قبال دریافت اسناد هم انجام بدید. منتهی حواستون باشه که اسناد جمل جعلی نباشه. این چینی ها استاد این جور چیزا هستن.
اسناد حمل جعلی رو چطور میشه تشخیص داد؟
باید استعلام بگیریم؟

saied
06-03-2014, 23:58
[QUOTE=tara66;18440]سلام دوستان
بنده حدود 15 میلیون تومن پول دارم که تمام سرمایه من به حساب میاد یعنی اگه این 15 میلیون رو از دست بدم دیگه چیزی ندارم و باید از صفر شروع به جمع آوری پول کنم که خیلی طول میکشه.
در عین حال من اقدام به ثبت یک شرکت بازرگانی کردم و الان 5 ماهه دارم فعالیت میکنم که هنوز برام سودآوری نداشته و بیشتر جنبه کسب اطلاعات و تجربه بوده برام. در این مدت با آدمهای مختلفی آشنا شدم و یکی از این آدمها مثل بنده یک شرکت بازرگانی دارن که به من پیشنهاد کار داده ( انجام بازرگانی خارجی شرکتشون) . این شرکت تجربه اش بیشتر از منه و میخواد برای اولین بار جوش شیرین وارد کنه و بفروشه و میگه که مشتریشو داره. من میخوام تو سود این کار شریک بشم .

دوست عزیز
در مورد واردات جوش شیرین در شرایطی که این محصول در داخل تولید می شود (پتروشیمی شیراز ) قدری بیشتر دقت کنید . بفرض که جوش شیرین چینی ارزان تر باشد آیا قیمت تمام شده آن با در نظر گرفتن مخارج حمل به ایران ، گمرکی ، حمل داخلی و سایر مخارج از قیمت این محصول در داخل هنوز کمتر است ؟ آیا آنا لیز قیمت در اختیار دارید ؟
ممکن است تولیدات داخلی جوابگوی مصرف نباشد و مابقی باید از خارج آورده شود در این صورت آیا کیفیت محصول وارداتی مشابه جوش شیرین داخلی است ؟ آیا نمونه محصول ( از نظر مشخصات ، قیمت و کیفیت ) به تایید مشتری ( ها ) رسیده است ؟مسلم اینکه در دنیای تجارت اگر مشتری ناراضی باشد ریسک کار افزایش می یابد. بهر حال ضروری است که در این مرحله بیشتر دقت کنید .

tara66
08-03-2014, 12:07
باز هم ممنونم از دوستان
امروز متوجه شدم که به دلیل کمبود جوش شیرین تو ایران قیمتش بالا رفته بود ولی امروز افت قیمت زیادی داشته . از یک نفر که تو اینکار بود پرسیدم گفتند که مقدار زیادی جوش از چین وارد شده به خاطر همین قیمت شکسته !
پس با این حساب وارداتش ریسکه چون ممکنه قیمت حتی پایینتر از این بشه !
به نظر شما دوستان الان چه محصولی میصرفه وارداتش و حالا حالاها قیمتش افت نمیکنه ؟ یعنی با ثبات تره ؟
در هر صورت هر کسی اگه ایده ایی داره من حاضرم پس از کسب اطلاعات دقیق اقدام به واردات کنم و مسلما درصدی از سود مال ایشونه

شوییچی
19-06-2014, 15:31
باز هم ممنونم از دوستان
امروز متوجه شدم که به دلیل کمبود جوش شیرین تو ایران قیمتش بالا رفته بود ولی امروز افت قیمت زیادی داشته . از یک نفر که تو اینکار بود پرسیدم گفتند که مقدار زیادی جوش از چین وارد شده به خاطر همین قیمت شکسته !
به نظر شما دوستان الان چه محصولی میصرفه وارداتش و حالا حالاها قیمتش افت نمیکنه ؟ یعنی با ثبات تره ؟
در هر صورت هر کسی اگه ایده ایی داره من حاضرم پس از کسب اطلاعات دقیق اقدام به واردات کنم و مسلما درصدی از سود مال ایشونه

برای این مورد یا باید بازار خاصی رو برای چند ماه رسد کرد تا متوجه روند اون بازار شد ،
و یا اینکه از لینک های قوی اطلاعاتی استفاده کرد که در بهترین حالت اگر سیگنال غلط بهتون ندن ، اطالاعات دست اول رو در اختیار کسی میذارن که با سرمایه قابل توجهی قصد ورود به اون بازار رو داره که کمیسیونش براشون بصرفه.

یکی از بهترین روش ها ، کارکردن توی یه شرکت بازرگانی یا تجاری هست که به خرج کارفرما شما اطلاعات اون بازار رو بدست میاری و تازه بابتش حقوق هم میگیری .

و البته که راههای رسیده به "سود" فراوانند ، باشد که رستگار شویم.:whistle:

binalood2
19-06-2014, 16:25
باز هم ممنونم از دوستان

سلام
چرا حالا گير دادين به واردات؟ واردات كلي دنگ و فنگ داره اونم با بازار ايران كه همه چيزش مافياييه و تو هر صنفي يه نفر هست
خيلي دردسر داره
به نظرم وقت روي صادرات بزاريد . خيلي بهتره

m0hammad
19-06-2014, 17:48
کسب و کارهای کوچیک مثل کلک میمونن روی آب که با یک موج خودشون و سرنشینشون زیر آب میره. من واردات را اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم. فعلا از خرید از همین ایران شروع کنید و پخش کنید. بعد به سمت واردات یا صادرات متمایل بشید.
تو این مدت هم پشتوانه مالیتون زیاد شده هم ارتباطاتتون و از همه مهمتر تجربتون.

سعی کنید در موقع تعیین فرصت کار یک جنس خاص مد نظرتون نباشه. این طوری هیچ وقت به نتیجه نمیرسید. کل صنعت را در یک بازه زمانی بسنجید. از این بابت میگم که چون هر فرصتی بوجود میاد توسط افراد زیادی شناسایی میشه و خیلی از اونها به خاطر تجربه و مزیت های نسبی که دارند زودتر عمل میکنند و در نتیجه بازار دوباره به تعادل بر میگرده. پس همیشه اگر بخواهید کلی وقت روی تحقیقات بزارید نتیجش همینه که دیدید. پس چند تا صنعت را با توجه به شرایطتون تحلیل کنید و رصد کنید و آرو آروم به یکیش وارد بشید.

اگر امروز برید سراغ جوش شیرین , فردا آهن پس فردا کشمش خیلی نتیجه بخش نیست. مگر اینکه زیرساخت خیلی چابکی تهیه کرده باشید.

miladahz
24-07-2014, 21:50
اخه دورت بگردم البته ببخشیدا با 15 میلیون میخوای چکار کنی؟؟
خوشم میاد رفیقمون گفته:

ولی از قدیم گفتن: آدم عاقل همه تخم مرغاشو تو یه سبد نمیذاره
به نظرم یک سوم سرمایه رو بذار واسه دفعه اول و اگر مشکلی نبود میتونین در دفعات بعد سرمایه رو افزایش بدین
اخه من نمیدونم چرا اصلا همچین فکری بسرت میزنه؟ اخه با 15تومن که کل زندگیتم هست میخوای چکار کنی؟ رفتی کارت بازرگانی هم گرفتی که باز چکار کنی ؟ البته ببخشیدا فکر کردی تجارت واردات صادرات اسونه هرکی اومد میتونه بیاد توش؟؟ نه عزیز من شاگردی میخواد پس گردی خوردن میخواد تجربه میخواد دانششو میخواد؟ ترخیص وثبت سفارشم این چیا میخواد چ برسه تو امر واردات صادرات. یارو یه عمر کارشه میگه من 1ریالیم باز ترس داره بعد شما.... جان من لطفا دست از خیالپردازی بردارید و به واقعیت فکر کن....سعی کن اول تو بازار داخلی کار کنی و خدمات بازرگانی انجام بدی و یا شاگردی یه تاجر رو بعد خودت یواش یواش تو کار می افتی و به حرفمم میرسی...اگرم دوست داری با 15 تومن کاری کنی از گناوه یا قشم جنس بیار شهرتون بفروش یا از دبی تبلت چینی سفارش بده بیار بفروش.....من نمیگم با 15 تومن نمیشه کارکرد میشه برعکسم میشه خوب سود کرد ولی لطفا نرو تو کار واردات صادرات ضرر میکنی سرت کلاه میزارن از کارتت استفاده میکنن بعد تو باید مالیاتشو بدی...اش نخورده و دهن سوخته....خلاصه حواست باشه

haman716
24-07-2014, 23:23
اخه دورت بگردم البته ببخشیدا با 15 میلیون میخوای چکار کنی؟؟
خوشم میاد رفیقمون گفته:

اخه من نمیدونم چرا اصلا همچین فکری بسرت میزنه؟ اخه با 15تومن که کل زندگیتم هست میخوای چکار کنی؟ رفتی کارت بازرگانی هم گرفتی که باز چکار کنی ؟ البته ببخشیدا فکر کردی تجارت واردات صادرات اسونه هرکی اومد میتونه بیاد توش؟؟ نه عزیز من شاگردی میخواد پس گردی خوردن میخواد تجربه میخواد دانششو میخواد؟ ترخیص وثبت سفارشم این چیا میخواد چ برسه تو امر واردات صادرات. یارو یه عمر کارشه میگه من 1ریالیم باز ترس داره بعد شما.... جان من لطفا دست از خیالپردازی بردارید و به واقعیت فکر کن....سعی کن اول تو بازار داخلی کار کنی و خدمات بازرگانی انجام بدی و یا شاگردی یه تاجر رو بعد خودت یواش یواش تو کار می افتی و به حرفمم میرسی...اگرم دوست داری با 15 تومن کاری کنی از گناوه یا قشم جنس بیار شهرتون بفروش یا از دبی تبلت چینی سفارش بده بیار بفروش.....من نمیگم با 15 تومن نمیشه کارکرد میشه برعکسم میشه خوب سود کرد ولی لطفا نرو تو کار واردات صادرات ضرر میکنی سرت کلاه میزارن از کارتت استفاده میکنن بعد تو باید مالیاتشو بدی...اش نخورده و دهن سوخته....خلاصه حواست باشه

نمیدونم منظور شما از صادرات و واردات چیه که اینهمه مهم جلوه میدین این کارو
به قول خود شما واردات چند تبلت از دبی یا چین مگه واردات محسوب نمیشه؟؟ با 5 میلیون تومن میتونید خیلی راحت 20 تا تبلت بیارید و بفروشید.
صادرات هم که برید یه مشتری پیدا کنید و یه ماشین بخرید از نماینده و بفروشید به اون طرف خارجی با 3 میلیون تومن میشه صادرات
درسته تجربه وقتی به دست میاد که شما وارد کار بشید و چه بسا ضرر بدین ولی صادرات و واردات اسمش گنده تر از خودشه...
من بار اول با 8 میلیون واردات انجام دادم. سی پی یو کامپیوتر از چین خریدم و با خودم اوردم. پس با همین مبالغ هم میشه شروع کرد
بیایم به مردم امید بدیم و در ضمنش راهنمایی کنیم تا جایی که میتونیم نه اینکه از کاری که با کلی انرژی میخوان واردش بشن با یه حرف پشیمونشون کنیم...

babak53
25-07-2014, 02:33
دوست عزیز سلام خلاصه میکنم مواظب پولت باش اگه میخوای بیفتی تو کار تجارت اولین کار بازاریابی برای کسی که داره کالایی رو میفروشه رو یه قلم کارکن وقتی بازار رو پیدا کردی و اعتماد فر.شنده رو جلب کردی ( بزرگترین سرمایه) بعد بگرد دنبال مشتری به سود کم قانع باش . تمع چشم آدم رو کور میکنه .

miladahz
25-07-2014, 04:01
haman716 برادر شما همه حرفات درسته.ولی این خواهر ما(این جور که از یوزرش پیداس tara66 ) میخواد یه کار گنده کنه جوش شیرین بیاره از چین بازارشم اینجا نداره کارشم این نیست هیچ تجربه ای هم نداره با کسی هم میخواد شریک شه خب ادم چی باید بهش بگه؟؟؟خب این ضررمیکنه شک نکن دوست خوب اونه که عیب ادمو بگه نه قشنگیاشو امید الکی بهش بدم که چی بشه.بعدم من نمیدونم چرا تو این تاجر بانک هیشکی همه ای حرف ادم نمیخونه تا اخر زودیم تا ادم یه حرفیو میزنه خود طرف هیچی نمیگه یکی سریع میاد میتوپه بهت.بعدم این شریکش اینجور که بوش میاد میخواد از کارتش استفاده کنه مفتی یا سرش کلاه بزاره ازش سو استفاده کنه...در کل حواست باشه خواهر....
بعدم خواهر ما اینطوری بیان میکنن:

*به نظر شما دوستان الان چه محصولی میصرفه وارداتش و حالا حالاها قیمتش افت نمیکنه ؟ یعنی با ثبات تره ؟
در هر صورت هر کسی اگه ایده ایی داره من حاضرم پس از کسب اطلاعات دقیق اقدام به واردات کنم و مسلما درصدی از سود مال ایشونه*
خب ادم باید چی بگه؟؟؟؟ والله ادم بعضی موقع ها شاخ در میاره تو این تاجر بانک!!!!!:blink::blink:
اخه یک نیست بگه تو این مملکت چیزی اصلا بنام ثبات وجود داره!!؟؟؟ بعدم شما میخواید بفروشید ما چی بگیم اصلا ماهم گفتیم اوردین سودم کردین شما کجا دیگه مارو میبینید درصد سود بدید؟؟!!!لطفا لاف نزنید!!!!!البته ببخشیدا.... والله ما کمک میکنیم به همه ولی انتظارم از کسی نداریم.مثلا همین قطعات کامپیوتر بیار یا گوشی تبلت لپ تاپ. در کل ببین کجا زندگی میکنی و چی فروش داره.
بعدم من میگم اول ادم باید جای کار کنه وشاگردی بخاطر اینکه تجربه بدست بیاره از تجربیات دیگران استفاده کنه بعدا بی گدار ب اب نزنه...
تجارت خارجی یه کار پر ریسک و پر خطریه کار هر کس نیست خیلی چیا میخواد که منوتو نداریم یکیش پوله...همه میتونن کار کنن ولی همه نمیتونن تاجر بشن... نه که نمیشه شد میشه شد ولی زمان میخواد و سرسختی و هزارو یه چی دیگه

binalood2
25-07-2014, 17:09
سلام
بهترين كار اينه كه پولتو بزاري تو بانك
بعدش هم خودت بري تو يه شركت بازاريابي انجام بدي بعد از 2_3سال كم كم وارد كار تجارت داخلي بشو و چند سال بمون تو اين كار تا تجربه به دست بياري
متاسفانه خيليا ميخوان هنوز واردئ كار تجارت نشده پول پارو كنن
اين روش جواب نميده و جز سردرگميت چيزي برات نداره

miladahz
31-07-2014, 05:50
سلام
بهترين كار اينه كه پولتو بزاري تو بانك
بعدش هم خودت بري تو يه شركت بازاريابي انجام بدي بعد از 2_3سال كم كم وارد كار تجارت داخلي بشو و چند سال بمون تو اين كار تا تجربه به دست بياري
متاسفانه خيليا ميخوان هنوز واردئ كار تجارت نشده پول پارو كنن
اين روش جواب نميده و جز سردرگميت چيزي برات نداره
ای راست گفتی با این حرفت کاملا موافقم ولی اگه باور کن پولی هم داشته باشه دوروزه میخوانراه صد ساله رو برن

alie
02-10-2014, 17:46
سلام دوست عزیز بنده کلا با شراکت مخالفم ولی اگه قصد شراکت داشتین بخاطره حالا به فرض کم تجربگی. ببین سرمایه طرف مقابلتون چقدره تقسیم سود به چه نسبتیه و سود حاصل از سرمایه تون چقد میتونه باشه .سعی کن قرار داد هم بنویسی حالا به هر نحوی .بقول دوستمون اول نصف سرمایتو بچرخون . راستی دریای طوفان نا خدای لایق میسازد پس شجاعت باش یعنی بترس بلرزه ولی با وجود اینها اقدام کن تجربه کسب کن با فکر حتی اگه باختی در کل به ریسک غلبه کن با فککککککککککککککککر

Arshia6142
31-10-2014, 11:36
سلام دوستان
معمولا دوستانی که برای اولین بار میخواهند شروع به واردات کرده و پا در این عرصه بذارند با اولین مشکل : "از کجا و چجوری باید شروع کنم ؟!" مواجه میشوند.
درصورتی که هر یک از کاربران محترم مایل هستند که در زمینه واردات از ابتدا تا مرحله ترخیص آموزشی ببینند میتوانند با چند جلسه آموزش استارت شروع واردات رو خود شخصا بزنن.

((هزینه این چند جلسه آموزشی بطور توافقی میباشد)).

کاربر لازم است قبل از شرکت در این کلاسها و شروع آموزش شرایط ذیل را حتما دارا باشد :

1 – حتما باید ساکن تهران باشد چون آموزشها باید بصورت حضوری باشد (در حدود 3 جلسه).
2 – کالایی که کاربر درنظر دارد واردکند جزء موارد تحریمی ، کالای ممنوعه ، کالای خاص که واردات اون نیاز به مجوز خاص دارد و .... نباشد.
3 – سرمایه کاربر (البته کاملا بستگی به نوع جنس دارد) در حدود حداقل 20.000.000 تومان الی 50.000.000 تومان باشد. (این پول به هیچ عنوان به شخص ثالثی داده نمیشود ، بلکه کاربر بعد از یادگیری مراحل واردات و پیدا کردن فروشنده در کشور خارجی خود شخصا با سرمایه خود استارت کار را میزند و نیازی به دادن این پول به شخص ایرانی یا ثالث نیست بلکه خود مستقیما با طرف خارجی وارد معامله میشود).
4 – کاربر الزاما برای کالایی که قصد واردات آن را دارد حتما بازار یا کانال فروشی داشته باشد که این شامل یک بنگاه فروش ، دفترفروش ، مغازه یا مشتری و .... در مورد این کالا میباشد (پس کاربر عزیز تصور اینکه بدون داشتن مشتری یا کانال توزیع به واردات این کالا دست بزند و بعد شروع به فروش آن کند را از ذهن بدور کند، چون پیش از داشتن کانال توزیع و مشتری واردات یک کالا با این شرایط حاکم بر بازار ایران اشتباه محض است).
5 – کاربر باید بطور حداقل متوسط به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد ، چون اکثر مکاتبات با طرفهای خارجی با زبان رایج انگلیسی انجام میپذیرد.

درصورت تمایل میتوانید در همین سایت نامه خصوصی بزنید که در زمینه محل تشکیل کلاسها و تلفن تماس تبادل اطلاعات کنیم.

با تشکر

binalood2
31-10-2014, 12:43
سلام
اقاي ارشيا من بر خلاف شما عقيده دارم
به دوستان تازه كار توصيه اكيد ميكنم تو كار واردات اصلن وارد نشن كه تمام سرمايشون و هست و نيستشون نابود ميشه
طرف 10ساله تو كار بازار هستش جرات نميكنه 200تن برنج وارد كنه
اونوقت شما ميگيد دوستان با چند جلسه اموزش بيان برن صادرات انجام بدن

درسته اموزش ببينن و تجربيات رو به دوستان منتقل كردن خوبه اما با چند جلسه ادم نميتونه وارد كننده بشه

mtostone
22-11-2014, 13:06
دوستان و استید محترم جسارت می کنم من تازه وارد نظر می دم ببخشید.اما از لحاظ کلی به نظر من ما تعریف دقیقی از واژه ریسک نداریم.دوستومن در نظراتش گفته که می خوام کل سرمایه ام رو بذارم در کار.عقیده دارم این کار قمار نه ریسک.ریسک یعنی اینکه می دانیم چقدر ضرر کردیم و جای بازگشت داریم به واقع یعنی اینکه ما مسئولیت کارمان را می پذیریم.به اعتقاد من یکی از دوستان حرف قشنگی زد این پول در بانک باشه و دوستمون در یک زمینه ای بازاریابی انجام بدید نتیجه ای بهتر خواهید گرفت.