PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جاده یا ریل؟

alinit
10-01-2014, 17:12
به نظر شما مهمترین دلایلی که باعث شده الآن بارها بیشتر برن سمت جاده چیه؟ ( این چند سال اخیر سهم ریل در حمل بار کاهش پیدا کرده، هم بار داخلی و هم ترانزیت)

stable.rock90
11-01-2014, 14:18
سلام این نظریه رو کدوم دانشمندی داده که بار ها دارن می رن به سمت جاده ؟؟؟؟
بیشتر حرکت عزیزم به سمت دریاست . چون هم ارزونتره هم مطمئن تره هم بی دردسرتره .
اگه منظورت مسیر های نزدیک بوده یعنی کشور های همسایه خوب علتش اینه که تو کمرگ کار تریلی خیلی بهتر و سریعتر از واگن راه می افته و یک علت دیگش اینه که چون قطار های ما و لوکومتیو های اونها همشون مال زمان دقیانوس هستند و بهره وری اونها پایین هست و هزینه شون به مراتب بالاتره در نتیجه نمی صرفه .افتاد ؟؟؟؟؟

alinit
12-01-2014, 00:24
سلام
منظور جابجایی بار داخل کشور (چه داخلی، چه ترانزیت)، داخل کشور که مطمئنا دریا نداریم!!
این رو که بهتون میگم سهم جاده تو حمل بار بیشتر شده، رو هوا که نمیگم، بارهای چندسال اخیر ریل و جاده رو تحلیل کردم.
مشکلات راه آهن رو هم میدونم ولی میخوام بدونم مهمترین دلیل چیه؟ مثلا بحث دولتی بودن راه آهن هست؟ یا برای حمل یه سری از کالاها (مثل روغن نباتی) واگن مخصوص حملش رو ندارن یا تو تجهیزات تخلیه و بارگیری کمبود دارن یا...

behin mojriyan sadid
05-02-2014, 10:31
سلام دوستان...ببخشید که دخالت میکنم و خدا نکرده قصد توهین یا بی احترامی به کسی رو ندارم...اما به نظر شما بهتر نیست که سعی کنیم داخل صحبت هامون از کلمات بهتر و احترام بیشتر استفاده کنیم؟ از دو حالت خارج نیست یا همه کاسب و تاجر هستیم یا اینکه دیگه سنی ازمون گذشته..اینجا برای تبادل اطلاعات هست و کار..ممکنه کسی اطلاعاتش دقیق نباشه پس....البته بازم عذر خواهی میکنم

یوسف نهاری
05-02-2014, 12:58
دلیل اش خیلی ساده است. به نظرمن کریایه ریلی باکریایه جاده زیاد فاصله ندارد.نا گفته نماند یه خرده فاصله داردولی ارزش اش راندارد که ادمی مثل من کاروزیادکنم.منظوربده این است که بارمستقیم میره درانبارخالی می شود.همه انباراش بغل راهن نیست که خالی کنی تو انبار.

بهزاد
05-02-2014, 13:17
یکی از عمده ترین دلایلش اینه که شرکت های حمل و نقل ریلی هیچ تضمینی به شما نمیدن که به بارتون اسیب نبینه یا سرقتت نشه.
دومین دلیلش هم هزینه بسیار بالای اون هست. گرچه نسبت به حمل زمینی ارزونتره اما اینقدر دردسر داره و اینقدر باید بخوابی تو نوبت که خیلی ها از خیرش میگذرن. الان مواد پتروشیمی رو برای شمال کشور حمل میکنن ریلی ولی هیچ تضمینی نمیدن.
همچنین هزینه های تعویض بوشی هم هست. برای همین خیلی ها تمایل دارن تا مرزهای شمالی با همون کامیون حمل کنن

behin mojriyan sadid
05-02-2014, 18:26
یکی دیگه از دلیل هاش اینه که خط مستقیم در همه جا وجود نداره.مثلانمونه کار خودم از استان فارس باید بارگیری بشه به تهران بعد به مرزهای شمالی و بعد به مسکو و بعد انبار راه اهن و بعد از تخلیه دوباره توسط خریدار بارگیری تا انبار شخصی.تعداد دفعات تخلیه و بارگیری زیاده و هر کدوم ی هزینه اضاف

behin mojriyan sadid
05-02-2014, 18:27
از دوستان کسی قیمت مناسب جهت حمل یک تریلی از فارس و تخلیه در مسکو رو اگه داره ممنون میشم بهم بده