PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه کاربا حساب بانکی bank of china

erfan
31-07-2013, 11:55
سلام دوستان
من به تازگی با این فروم اشنا شدم و به نظرم بسیار فروم مفیدو خوبی هست
من به تازگی در سفری که به چین داشتم تونستم یه حساب در bank of china باز کنم و از طریق usbkey که بهم دادن میتون از ایران ب حسابم متصل شم و واریز داشته باشم
البته خیلی حسابشون به نظرم پیچیده است
میخواستم بدونم کسی از دوستان هیت که درمورد اطلاعاتی داشته باشه و بتون به من کمک کنه؟
ممنونم

مرتضی
31-07-2013, 13:39
سلام
بنده آشنایی مختصری دارم. سوالتتون بفرمایید اگر تونستم حتما کمک میکنم.

erfan
31-07-2013, 15:57
اقا مرتضی ممنونم از لطفتت
برای واریز به کارت تولید کننده چینی که باهاش کار میکنم باید دقیقا از کدوم قسمت انجام بدم؟

haman716
31-07-2013, 18:49
حالا که بحث شد من هم سوالی بپرسم
آیا امکان افتتاح حساب در بانکهای چین یا دیگر کشورها بدون ثبت شرکت وجود داره؟؟ البته حساب بانکی که بشه اینترنتی باهاش کار کرد
اگر هست شرایط افتتاحش چیه؟؟

مرتضی
01-08-2013, 08:17
اقا مرتضی ممنونم از لطفتت
برای واریز به کارت تولید کننده چینی که باهاش کار میکنم باید دقیقا از کدوم قسمت انجام بدم؟

سلام
من خودم با ABC BANK کار میکنم و از اینترنت بانکینک این بانک استفاده میکنم. البته دلیل خاصی نداره فقط بخاطر عادت هست. ولی یه بدی این بانکهای چینی دارن ، اینه که، گاهی در اینترنت بانکینک، یه دفعه وارد صفحات چینی زبان میشه، یا یه پنجره باز میشه که به زبان چینی هست و نمیشه متوجه شد. فقط در اینترنت بانکینک بانک communication تمام صفحات انگلیسی هست.
توضیحات من هم بر اساس اینترنت بانکینک بانک ABC هست ولی معمولا تمامشون شبیه همدیگر هستند و به سادگی قابل انجام.
شما USP که بانک به شما داده رو به سیستم وصل کن، به صورت اتومات صفحه ای باز میشه. زبان رو انگلیسی انتخاب کن . برو قسمت transfer. در این قسمت قبل از اینکه پول رو ترانسفر بکنی به حساب مورد نظر، حتما باید اون حساب برای سیستم تعریف شده باشه. یعنی در قسمت adding account ، اکانت یا شماره حساب مورد نظر رو باید ادد کنی و برای سیستم تعریف کنی. این برای امنیت بیشتر و کاهش اشتباه در موقع تایپ هست، تا پول رو اشتباهی به حساب دیگری نزنی.
حساب خود شما هم باید تعریف شده باشه برای سیستم، که این کار رو خودتون نمیتونید انجام بدید باید به نزدیکترین شعبه اون بانک مراجعه کنید. نمیدونم براتون قبلا انجام دادن یا نه. در قسمت ترنسفر در بین گزینه ها ، از شما میپرسه از کدوم حساب میخواهید منتقل کنید. این حسابی هست که شما قبلا باید از طریق بانک خودتون برای سیستم تعریف کرده باشید. و در بین گزینه ها موجود باشه تا انتخاب کنید.
بعد پرسیده میشه به کدام حساب منتقل بشه، شما حسابی رو که قبلا خودتون ادد کردین، انتخای میکنید. میتونید یه اسم هم براش بنویسید. مثلا اسم کارخونه، که بعدا اگر خواستین رسید رو سرچ کنین، راحت با اسم جستجو کنین.
بعد هم که مبلغ رو وارد میکنین و پسورد اینترنت بانکینک رو میزنین و بعد پسورد کارت رو . تراکنش انجام میشه.
کلا در اینترنت بانکینک های بانکهای چینی، شما تمام گزینه ها تعریف شده هست برای سیستم، و فقط مبلغ و پسورد قابل تایپ هست.

مرتضی
01-08-2013, 08:23
آیا امکان افتتاح حساب در بانکهای چین یا دیگر کشورها بدون ثبت شرکت وجود داره؟؟ البته حساب بانکی که بشه اینترنتی باهاش کار کرد

سلام
در چین ، شما در اکثر بانکها میتونید حساب حقیقی باز کنید، حساب شخصی. و اینترنت بانکینک داشته باشید و از هرکجای دنیا وارد حسابتون بشید و نقل و انتقال مالی بکنبن. البته مطمئنن محدودیت هایی هست. من خودم مبلغ زیادی رو در حسابهام نمیذارم، پیش اومده که وقتی پول زیادی وارد حساب شده، حساب بلاک شده و صاحب حساب باید توضیح میداده که این پول از کجا و برای چه کاری وارد حساب شده. اتفاقا، همین دیروز، یکی از دوستانِ ایرانیم، حسابش به خاطر اینکه حدود 4 میلیون یوان واردش شده، بلاک شده و فردا باید بره اداره پلیس و بازرسی و ... تا بتونه پول رو آزاد کنه. البته بوده مواقعی هم که هیچ اتفاقی نیوفتاده.
ولی بطور کلی، شما با پاسپورتتون میتونید حساب باز کنید در بانکهای چین.

erfan
01-08-2013, 11:36
اقا مرتضی خیلی ممنونم بابت توضیحت من امتحان میکنم میام بازم سوالامو میپرسم دوست من
فقط چندتا سوال:
- اینکه فرمودین زیاد توی حساب پول نباشه میشه حدودا بگین تا چقدر رو گیر نمیدن ؟ زیر یک میلیون یوان روفکر کنم کاری نداشته باشن درسته؟
اینکه فرمئین گاهی صفحات چینی باز میشن این مورد توی abc bank زیاد هست یعنی اینکه ممکنه یه صفحه بیاد بعد به علت خطای بنده حساب بسته شه ؟

ممنونم از پاسخهایی که میدین

erfan
01-08-2013, 11:37

دوست عزیز یه کم از اینکه ایرانی هستی اذیت میکنن ولی فقط پاسپورت کافی بود برای من که اینجوری بود

مرتضی
01-08-2013, 11:56
اقا مرتضی خیلی ممنونم بابت توضیحت من امتحان میکنم میام بازم سوالامو میپرسم دوست من
فقط چندتا سوال:
- اینکه فرمودین زیاد توی حساب پول نباشه میشه حدودا بگین تا چقدر رو گیر نمیدن ؟ زیر یک میلیون یوان روفکر کنم کاری نداشته باشن درسته؟
اینکه فرمئین گاهی صفحات چینی باز میشن این مورد توی abc bank زیاد هست یعنی اینکه ممکنه یه صفحه بیاد بعد به علت خطای بنده حساب بسته شه ؟

ممنونم از پاسخهایی که میدین

والا من دقیقا قوانینش رو نمیدونم چون گاهی استان به استان و بانک به بانک قوانین فرق میکنه. در تمام کشورهای دنیا وقتی پول زیادی به حساب شخصی وارد بشه باید توضیح داده بشه که از کجا و برای چه چیزی و به کجا این پول میخواد بره. اینجا هم همینه. چون ما خارجی هستیم در این کشور و از همه بدتر(متاسفانه) ایرانی، این مشکلات و قوانین گاهی سخت گیرانه تر میشه. کار درست این هست که مبالغ زیاد در این حسابها نگه داری نشه. گاها حتی مالیات هم ممکنه شاملش بشه، چون بدون ویزای کار اجازهء فعالیت تجاری نیست. من هم فکر میکنم زیر یک میلیون موردی نداشته باشه ولی واقعا مطمئن نیستم.

شما اگر پسورد رو 3 بار اشتباه بزنید، اکانت فریز میشه و باید بیایید چین و شخصا مراجعه کنید به بانک تا دوباره باز بشه. Bank of china رو نمیدونم ولی در همین abc bank مثلا در صفحه انگلیسی اصلا نمیشه حساب ادد کرد. من از طریق صفحه چینی حساب جدید ادد میکنم. یا مثلا وقتی اطلاعات وارد شد و میخوایی پسورد بزنی، پنجره ای که برای وارد کردن پسورد باز شده، چینی هست، باید پیدا کنید کدوم کلمه enter هست، کدومش delet هست و امثالهم.

haman716
01-08-2013, 13:03
سلام
در چین ، شما در اکثر بانکها میتونید حساب حقیقی باز کنید، حساب شخصی. و اینترنت بانکینک داشته باشید و از هرکجای دنیا وارد حسابتون بشید و نقل و انتقال مالی بکنبن. البته مطمئنن محدودیت هایی هست. من خودم مبلغ زیادی رو در حسابهام نمیذارم، پیش اومده که وقتی پول زیادی وارد حساب شده، حساب بلاک شده و صاحب حساب باید توضیح میداده که این پول از کجا و برای چه کاری وارد حساب شده. اتفاقا، همین دیروز، یکی از دوستانِ ایرانیم، حسابش به خاطر اینکه حدود 4 میلیون یوان واردش شده، بلاک شده و فردا باید بره اداره پلیس و بازرسی و ... تا بتونه پول رو آزاد کنه. البته بوده مواقعی هم که هیچ اتفاقی نیوفتاده.
ولی بطور کلی، شما با پاسپورتتون میتونید حساب باز کنید در بانکهای چین.
ممنونم مرتضی خان
راستی اگر همچین حسابی باز کنم میشه از تمام دنیا مثلا افغانستان و پاکستان حواله بززنن به حسابم و من هم میتونم به هر کجای دنیا حواله بزنم یا محدودیت داره؟؟(منظورم اینه که با بانکها یا صرافیهای هر کجای دنیا ارتباط دارن)
و دومین سوال اینکه کارمزد حواله و کار کردن با حساب به چه صورت محاسبه میشه؟؟

مرتضی
01-08-2013, 13:18
ممنونم مرتضی خان
راستی اگر همچین حسابی باز کنم میشه از تمام دنیا مثلا افغانستان و پاکستان حواله بززنن به حسابم و من هم میتونم به هر کجای دنیا حواله بزنم یا محدودیت داره؟؟(منظورم اینه که با بانکها یا صرافیهای هر کجای دنیا ارتباط دارن)
و دومین سوال اینکه کارمزد حواله و کار کردن با حساب به چه صورت محاسبه میشه؟؟

سلام، خواهش میکنم.
نه این حسابها حسابهای معمولی و جاری داخلی هستند. فقط با بانکهای داخلی چین ارتباط دارن. مثل بانکهای خودمون. برای اینکه بتونی از خارج حواله بزنی به حساب ، نیاز به حساب ارزی و شرکتی هست که باید ثبت شرکت بشه. شرکت چینی، حتی نمایندگی هم نمیتونه.
این جور حسابها بیشتر به درد کسایی که اینجا زندگی میکنن میخوره، یا اینکه مثلا وقتی یک نفر مدام و مستمر خرید سمپل داره از چین، یک چنین حسابی باز میکنه، وقتی سمپل خرید، یا مقدار کم بار، پول رو از این حساب میزنه به حساب فروشنده از طریق اینترنت بانکینگش.
کارمزد هم بستگی به بانک و شهر مقصد داره، اگر مثلا از چاینا بانک به چاینا بانک در یک شهر بزنی، کارمزد نداره،ولی اگر بانک مقصد ، بانک دیگه ای باشه یا اینکه در شهر دیگه ای باشه، کارمزد داره.

haman716
01-08-2013, 13:31
توضیحاتت مثل همیشه کامل بود
ممنون

مرتضی
01-08-2013, 13:38
توضیحاتت مثل همیشه کامل بود
ممنون
خواهش میکنم رفیق :)

erfan
02-08-2013, 14:16
اقا مرتضی ممنونم از توضیحاتت
فقط یه سوال دیگه
تمام حسابهای بانکی چینی ها بصورت کارت هست یعنی منظورم اینه که مثل ما نیستن که یه شماره حساب داریم یه شماره کارت؟
من همیشه باید شماره کارت ازشون بگیرم؟

erfan
05-08-2013, 14:18
سلام دوستان کسی جواب سوال منو میدونه؟
تو پست قبلی پرسیدم

مرتضی
05-08-2013, 14:53
اقا مرتضی ممنونم از توضیحاتت
فقط یه سوال دیگه
تمام حسابهای بانکی چینی ها بصورت کارت هست یعنی منظورم اینه که مثل ما نیستن که یه شماره حساب داریم یه شماره کارت؟
من همیشه باید شماره کارت ازشون بگیرم؟

سلام
در تمام دنیا، شمارهء کارت و شمارهء حساب با هم تفاوت دارن. در چین هم همینطور. شماره حساب ثابت هست ولی شمارهء کارت با تعویض کارت به هر دلیلی عوض بشه. وقتی میخوایین، به به حساب کسی در چین پول بزنین، اگر شماره کارت رو بگیرین، شماره کارت به همراه اسم دقیق که در بانک ثبت شده کافی هست تا به سیستم بدین تا تراکنش انجام بشه. ولی اگر شماره حساب بگیرین، باید نام و کد شعبه، شهر و استان و نام صاحب حساب رو هم بگیرین تا بتونین تراکنش مالی در اینترنت بانکینگ انجام بدین.

erfan
06-08-2013, 13:38
اقا مرتضی یه سوال دیگه
من چطوری میتونم اکانت کسانی که میخوام براشون پول واریز کنم رو توی سیتم بانکی اد کنم کجا بیاد اینکارو بکنم ؟

مرتضی
06-08-2013, 14:11
اقا مرتضی یه سوال دیگه
من چطوری میتونم اکانت کسانی که میخوام براشون پول واریز کنم رو توی سیتم بانکی اد کنم کجا بیاد اینکارو بکنم ؟

والا من از اینترنت بانکینگ بانکِ ABC استفاده میکنم، تا حالا از اینترنت بانکینگ Bank of China استفاده نکردم ولی فکر میکنم مشابه هم باشن. تنها ایرادی که این بانکهای چینی دارن همین زبانشون هست. گاهی زبان رو انگلیسی میکنی ولی بخشهایی چینی میمونن. ولی به طور کل از قسمت account managment باید وارد بشین و قسمتی به نام adding account یا اسمی مشابه همین رو پیدا کنین و اکانت رو ادد کنین.

erfan
14-08-2013, 09:37
اقا مرتضی ممنون از راهنماییت
تقریبا متوجه شدم باید چیکار کنم
اگر دوستان سوالی داشتن درخدمتم درمورد بانک bank of china

erfan
17-11-2013, 10:53
اقا مرتضی یه سوال
من راحت داشتم با حسابم کار میکردم و پول واریز میکردم برای شرکای چینیم توی چین
که یکهو این سایت bank of china کل کد سایتشو اپدیت کرد. و متاسفانه به راحتی صفحاتش برام لود نمیشد. بعد از چند بار که وارد اکانتم شد یکهو زد یوزرنیم ویا پسوردت اشتباهه درصورتی که من اشتباه وارد نکرده بود. حالا میخوام ریستش کنم میرم تو لینکی که برای ریشت یوزد و پشورد داده ازم phone banking password میخواد
شما میدونین این چیه؟