PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرخ فروش دلار به صرافی

amir23
04-06-2013, 18:07
سلاممن یک کالا که بفروشم پولش رو به دار به حساب صرافی میزنن سوالم اینجاست که معادل ریالی اون رو به چه نرخی میگیرم? مثلا نرخ فروش اسکناس دلار امروز ۳۶۰۰ تومنه و نرخ خرید اسکناس دلار توسط صرافی ۳۵۰۰ تومانه...عرف قیمت چنده که نه من ضرر کنم نه زیادی انتظار داشته باشم.

jalal13
04-06-2013, 18:42
سلاممن یک کالا که بفروشم پولش رو به دار به حساب صرافی میزنن سوالم اینجاست که معادل ریالی اون رو به چه نرخی میگیرم? مثلا نرخ فروش اسکناس دلار امروز ۳۶۰۰ تومنه و نرخ خرید اسکناس دلار توسط صرافی ۳۵۰۰ تومانه...عرف قیمت چنده که نه من ضرر کنم نه زیادی انتظار داشته باشم.

با سلام
من تخصصی در این زمینه ندارم اما تا اونجاییکه از دوستان شنیدم با توجه به تعهدی که شما در قبال دادن پول حاصل از صادرات به اتاق مبادلات ارزی میدید باید دلار را به اونا بدید وبه نرخ ارز مبادله ای؟!!!!:excl:

amir23
04-06-2013, 18:48
دوست عزیز صرافی مطمئن سراغ دارم که میگه پولتو بزنبه حساب ما بعد ببینیم چقدر کارمزد ازش کم شده آخر سر بیا صرافی همون قدری که نشسته به حسابمون بهت دلار اسکناس بدم...یا بجای دلار اسکناس بهت معادل ریالیشو بدم انگار که خودت اومدی صرافی بهمون دار اسکناس فروختی!دیدم طرف داره مشکوک میزنه گفتم بیام بپرسم ببینم به چه نرخی با صرافی حساب کنم

beno
04-06-2013, 20:43

سلام
نرخ خرید رو برات حساب می کنن ، در ضمن بعضی جاها یه درصدی رو هم کم می کنن. و موقعی هم که می خوای تعهد ارزی امضا کنی بزن واردات در ازای صادرات اون موقع دلارتو آزاد بفروش. البته باید یه راهی برای واردات به جای ارز صادراتی پیدا کنی .

amir23
04-06-2013, 21:00
همین ،یگه میخوام بدونم نرخ خرید دلار از من چنده تو بازار که قیمت دستم باشه

beno
04-06-2013, 21:15
قیمت خرید دلار. قیمت لحظه ای هم می خرن. شاید بعضی جاها تا 1% هم کم کنن.

شوییچی
05-06-2013, 01:50
سلام
نرخ خرید رو برات حساب می کنن ، در ضمن بعضی جاها یه درصدی رو هم کم می کنن. و موقعی هم که می خوای تعهد ارزی امضا کنی بزن واردات در ازای صادرات اون موقع دلارتو آزاد بفروش. البته باید یه راهی برای واردات به جای ارز صادراتی پیدا کنی .

نمیدونم خارج از ایران میشه اینکارو کرد یا نه ولی اگر فاکتوری چیزی ارائه بدین که دلار صادراتی صرف خرید تجهیزات و لوازم برای ادامه روند صادرات شده میشه این پروسه رو دور زد ؟؟