PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترخیص کالا در اداره پست

amir23
26-05-2013, 07:59
سلام دوستان
چند وقت پیش متوجه شدم کالاهای زیر هزار دلار رو که با پست میاد خود پست توسط ترخیص کارهاش ترخیص میکنه و اونو نمیفرسته به گمرک و کلا دردسرش تو ترخیص کمترهمیخواستم بدونم کسی تا حالا اینجوری کالا دریافت کرده و اینکه ایا برای ترخیص بار زیر هزار دلار در پست نیاز به مدارک مثل گواهی ثبت سفارش و و گواهی تولید و غیره هست یا اصلا نیازی به اینها نیست?
ممنون که جواب میدین

مرتضی
26-05-2013, 09:09
تا جایی که من اطلاع دارم ، در پست، ارزیابها و کارشناسهای گمرک هستن، و اگر تشخیص بدن کالایی که داره از طریق پست وارد میشه، به میزان تجاری هست، تعذفه های وروردیش رو حساب میکنن و ترخیص رو منوط به پرداخت تعرفه میکنن. گاهی حتی ارزش تجاری هم معیار نیست و ممکنه حتی یک قطعه یا یک عدد از یه کالایی رو هم براش تعرفه تعیین کنن. در کل ، نظر نظرِ ارزیاب هست. تمام کارها رو هم خودشون اونجا انجام میدن و یه شماره حساب میدن برای واریز مبلغ.

بهزاد
26-05-2013, 10:14
دقیقا همینطوره که اقا مرتضی گفت.
بارهای هوایی معمولا میاد اداره پست توی چهار راه لشکر.
اونجا اگر تشخیص بدن که کالا سمپل هست یا تجاری نیست مشکلی نداره. ولی اگر مثلا 10 تا از یه جنسی بیارید مسلما گیر میدن. ولی ترخیصش مشکلی نداره. اصلا نیازی به ثبت سفارش و این چیزا نیست. نکته دیگه اینکه هر نفر میتونه تا اگر اشتباه نکنم 70 دلار کالا رو بدون ترخیص وارد کنه. مثلا فرض کنید شما یه کالایی میارید که تعرفه گمرکی اش میشه 60 دلار. در این شرایط شما معاف از پرداخت تعرفه هستید.

نکته دوم اینکه خانوم هایی که اونا کار میکنن خیلی خیلی بهترن. ارزیابهاش یه جوری برخورد میکنن انگار ارث پدری طلب دارن. ما چند بار نمونه از چین اوردیم طرف گیر داده بود که این ممکنه هروئین باشه یا یه بار گیر داده بود چیزی که شما اوردی توش نقره هست و از این حرفا. اخر سر کلا بیخیال شدیم ولش کردم برگشتم.

amir23
29-05-2013, 13:30
ممنون از راهنمايي هاي دوستان. راستش من مشكلي با ترخيصش ندارم جدي ميگم مشكل من اينه كه حجم سفارشم اينقدر كمه كه طرف چينيم حاضر نيست براي 400 دلار مدارك لازم براي گمرك رو تهييه كنه!!! پس اصلا مدارك لازم نيست براي ترخيص اين كالايي كه به پست مياد؟؟؟
بازم ممنونم كه جوابم رو ميدين عزيزان

مرتضی
29-05-2013, 14:26
نه هیچی نمیخواد، فقط بگو یه فاکتور روش بزاره همین،

emadf
25-08-2013, 18:40
البته من با ترخیص کار dhl صحبت میکردم میگفت تا 80 کیلو مشکل نداره بالا 80 باید برچسب شبنم بگیری و ثبت سفارش میخاد، درسته؟

mhe
08-09-2013, 09:48
من که تجربه بدی از پست دارم.یکبار طرف برام نمونه فلش مموری فرستاده بود تو ÷ست گیر داده بودند که اینا وسایل جاسوسیه .خلاصه منم بیخیالش شدم واصلا دنبالش نرفتم

vahiddirector
08-09-2013, 19:26
با سلام دوستان من در زمینه فروش آپارتمان در شهر های ساحلی ترکیه مثل آلانیا فعالیت می کنم.شما با خرید آپارتمان هم سند بنامتون زده میشه هم میتونین اقامت بگیرید و بمونین.اگه نخواستین خونتونو اجاره میدید و هر وقتم تعطیلات رفتید میرید خونتون.شرکت ما ایزی هوم ترکیه است.اگه مشتری هم پیدا کنین پورسانت میگیرین.اطلاعات بیشتری خواستید پیغام بدید جواب میدم

javane_pishtaz
30-12-2014, 04:14
سلام دوستان

سوالی برام پیش اومد اگر هربار کالایی به ارزش مثلا زیر 1000 تا از طریق پست وارد کنیم البته با مشخصات یک نفر امکان ترخیصش وجود داره . آخه از گمرک پست پرسیدم گفتند اسمتون توو سیستم ثبت میشه و بیشتر از یک بار نمیتونید وارد کنید در غیر اینصورت کالاتون ضبط میشه و نمیتونید ترخیص کنید . حالا بنده سوالم اینه که این موضوع صحت داره ؟؟!

ضمن اینکه برای وارد کردن پوشاک تا چند کیلو مجاز هستیم و بیشتر از سقف مجاز البته نه خیلی!!!! امکان ترخیصش وجود داره با تشکر. :)

ممنون میشم یه پاسخ کلی بدید.

با تشکر.

javane_pishtaz
01-01-2015, 13:48
up

mani1984
06-02-2015, 22:21
ا سلام

من در آلمان ساکن هستم و می خواهم هر هفته حدودا دوبار بسته های 10 کیلویی که شامل اجناس مختلف و در تعداد 10 - 20 عدد هست برای تهران ارسال کنم !!

آیا این کار از طریق پست dhl مقدور هست یا در گمرک فرودگاه با مشکل پرداخت هزینه های ترخیص و مالیات و ... مواجه می شوم !!

احیانا اگر دوستان راهی بهتر می دانند پیشنهاد دهند.

آیا بسته های پستی در گمرک فرودگاه و یا در اداره پست باز می شوند و مورد بررسی قرار می گیرند !!؟

با تشکر

shahram51
07-02-2015, 01:21
از طریق دی اچ ای می شود فقط حدود 30 درصد ارزش ازتون هزینه ترخیص میگیره
بسته های ارسالی به ایران هم چه پست چه دی اچ ال باز می شوند و بررسی میشوند

در ضمن از آلمان به هنگام ارسال تست اشعه ایکس دارید

yadegari
07-02-2015, 01:39
دوست عزیز اینکه حتما کالاهای زیر است 1000دلار تو گمرک قبض نمیشه توهمه و شیوه کار به این طریقه که ارزیاب مستقر در بخش امانات پستی با توجه به ماهیت جنس و ارزش اظهاری در کشور مبدا و فاکتور دی اچ ال تصمیم میگیره که بسته قبض شه یا ارسال.
بین اکسپرس ها دی اچ ال خوبه و دزدترینش هم تی ان تی که 60درصد ارزش کالا رو میگیره که ترخیص کنه.
ولی در مجموع خودت هم میتونی تشریف ببری گمرک و به کمک ترخیص کار جنس رو ترخیص کنی.

yadegari
07-02-2015, 01:51
ممنون از راهنمايي هاي دوستان. راستش من مشكلي با ترخيصش ندارم جدي ميگم مشكل من اينه كه حجم سفارشم اينقدر كمه كه طرف چينيم حاضر نيست براي 400 دلار مدارك لازم براي گمرك رو تهييه كنه!!! پس اصلا مدارك لازم نيست براي ترخيص اين كالايي كه به پست مياد؟؟؟
بازم ممنونم كه جوابم رو ميدين عزيزان
دوست عزیز
من از گمرک فرودگاه روزانه ترخیص دارم
شما برا 400 دلار نیازی به ثبت سفارش یا هر سند دیگه ای ندارید
اگه کارت بازرگانی دارید و جنس برا تولید هست خیلی راحت ترخیص میشه وگرنه باز مشکل خاصی پیش نمیاد.
اما در مورد گفته دوستمون که فرمودند فروشنده یک برگ فاکتور رو جنس بزاره، مخالفم نباشه موقع ترخیص راحتتری و ارزش استنباطی ملاکه و میتونی روش مانور بدی.
در ثانی همه دوستان بهتره برا نمونه ها به فروشندگان خارجی بسپرند که ارزش نازل رو اظهار کنه تو اداره پست که اینور گیر گمرکی نداشته باشه.
و تا جایی که میدونم کالایی که خود اکپرس ها میارن دم در تحویلتون میدن هیچ گونه هزینه ترخیص یا گمرکی نداره پس حواستون باشه هزینه بیخود ندید که سو استفاده میکنن مامورا تحویلشون.
اگه هزینه گمرکی و ترخیص خورده باشه یک برگ سبز رسمی باید همراش باشه که بهش پته گمرکی میگن.
امیدوارم این اطلاعات تا حدودی مفید واقع شه.

mani1984
09-02-2015, 00:45
ا سلام

من در آلمان ساکن هستم و می خواهم هر هفته حدودا دوبار بسته های 10 کیلویی که شامل اجناس مختلف و در تعداد 10 - 20 عدد هست برای تهران ارسال کنم !!

آیا این کار از طریق پست dhl مقدور هست یا در گمرک فرودگاه با مشکل پرداخت هزینه های ترخیص و مالیات و ... مواجه می شوم !!

احیانا اگر دوستان راهی بهتر می دانند پیشنهاد دهند.

آیا بسته های پستی در گمرک فرودگاه و یا در اداره پست باز می شوند و مورد بررسی قرار می گیرند !!؟

با تشکر

پیرو پست قبلی که ارسال کرده بودم ( پست فوق ) یک سوال داشتم !!؟

اگر من هر هفته 2 - 3 بار بسته های 10 کیلویی ( شامل لوازم آرایشی و بهداشتی - شکلات - دارو - لوازم التحریر - ابزار ) از آلمان به ایران با پست دی اچ ال ارسال کنم در گمرک فرودگاه و یا اداره پست مشکلی پیش نمیاد !!؟

آیا مشخصات فرستنده و گیرنده در جایی ثبت نمیشود و محدودیتی از نظر ارسال دفعات پست وجود ندارد !!؟

یکبار من بسته ای ارسال کردم به ایران و مامور پست که بسته را درب منزل تحویل داده بود مبلغ 18000 تومان بابت اینکه بسته را درب منزل تحویل داده بود دریافت کرده بود ( بدون ارائه هیچ قبض و رسید رسمی !! ) قضیه این پول چیه !!؟

ممنون از راهنمایی دوستان