PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز برای یک تازه کار ...

Navid
01-02-2012, 02:41
سلام به همه ...
شاید ایجاد یک تاپیک و یک مبحث جدید به نظر لازم نیاد، اما شاید در کنار بازرگانان حرفه ای که در این انجمن هستن، کسانی مثل من باشن که اصلا از این حرفه سر در نیارن و دنبال اون باشن که وارد این کار بشن و با کمک شما حرفه ای ها بتونن موفقیت لازم را کسب کنن

از خودم شروع میکنم ...

من مهندس عمران هستم و حدود 6 سال سابقه کار دارم و با گرفتن کارها و انجام اونها بصورت پیمانکاری، کسب درامد میکنم
اما من هیچوقت این کار را دوست نداشتم و همیشه آرزوی من این بوده که یک تاجر خوب باشم و کار واردات را انجام بدم، اما همیشه جملاتی مثل، تو این کاره نیستی، خون بازاری توی رگ تو نیست، این کار خوب نیست، اگه خوب بود همه اینکار را میکردن و ... من را مایوس میکردن
تا اینکه بالاخره تصمیم خودم را گرفتم و همراه یکی از دوستام که اونهم علایقی مثل من داره، شرکت بازرگانی تاسیس کردیم و میخوایم کار خودمون را شروع کنیم ...
برای شروع کار هم تصمیم داریم از واردات خودرو آغاز کنیم

از دوستان و اساتید محترمی که از این کار سررشته و آشنایی دارن میخوام درخواست کنم، در مورد این نوع کالا و واردات اون، هزینه های اضافی اون، کارهایی که باید از ب بسم الله تا آخرش انجام داد یه توضیح مختصر بدن ...

البته این را هم بگم که من نمیخوام 100 ماشین وارد کنم، با توجه به سرمایمون، 1 یا نهایتا 2 ماشین و انشالله بعد از آشنایی با این حرفه گسترشش بدم

ممنون
امیدوارم این تاپیک بتونه راهنمای خوبی برای تازه کارها باشه

Fobiran
01-02-2012, 13:00
به جمع ما خوش اومدی.
اول کار یه خرده همه چیز گنگنه. نداشتن دانش و اطلاعات در مورد کار میتونه بزرگترین لطمه رو به شما بزنه.
من برای اول کار پیشنهاد میکنم کتاب مدیریت خرید خارجی نوشته دکتر عباسی رو مطالعه کنی. این کتاب یه راهنمای گام به گامه برای انجام واردات.
در مورد واردات خودرو هم من تا به حال کار نکردم اما میشه مراحلشو پیدا کرد. کلا کار سختی نیست.

مرتضی
01-02-2012, 13:41
سلام به همه ...
شاید ایجاد یک تاپیک و یک مبحث جدید به نظر لازم نیاد، اما شاید در کنار بازرگانان حرفه ای که در این انجمن هستن، کسانی مثل من باشن که اصلا از این حرفه سر در نیارن و دنبال اون باشن که وارد این کار بشن و با کمک شما حرفه ای ها بتونن موفقیت لازم را کسب کنن

از خودم شروع میکنم ...

من مهندس عمران هستم و حدود 6 سال سابقه کار دارم و با گرفتن کارها و انجام اونها بصورت پیمانکاری، کسب درامد میکنم
اما من هیچوقت این کار را دوست نداشتم و همیشه آرزوی من این بوده که یک تاجر خوب باشم و کار واردات را انجام بدم، اما همیشه جملاتی مثل، تو این کاره نیستی، خون بازاری توی رگ تو نیست، این کار خوب نیست، اگه خوب بود همه اینکار را میکردن و ... من را مایوس میکردن
تا اینکه بالاخره تصمیم خودم را گرفتم و همراه یکی از دوستام که اونهم علایقی مثل من داره، شرکت بازرگانی تاسیس کردیم و میخوایم کار خودمون را شروع کنیم ...

از دوستان و اساتید محترمی که از این کار سررشته و آشنایی دارن میخوام درخواست کنم، در مورد این نوع کالا و واردات اون، هزینه های اضافی اون، کارهایی که باید از ب بسم الله تا آخرش انجام داد یه توضیح مختصر بدن ...

البته این را هم بگم که من نمیخوام 100 ماشین وارد کنم، با توجه به سرمایمون، 1 یا نهایتا 2 ماشین و انشالله بعد از آشنایی با این حرفه گسترشش بدم

ممنون

سلام دوست عزیز، 2 تا خوش آمد میگم بهت، یکی بخاطر ورودت به دنیای تجار و دیگری به خاطر عضویتت در جمع ما(تاجر بانک)، خوش آمدی نوید جان
از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت میکنم و مطمئن باش که قدرت در آگاهیه نه استعداد، موفق میشی حتما.

واردات خودرو یا هر کالای دیگه ای تقریبا شامل یک سری اصول و قواعد مشخص هست. در واقع مقوله واردات و پروسه ای که انجام میشه در مورد تمام کالاها یک شکل ثابت داره و در واقع یک مسیر رو طی میکنه. فقط مجوزی که برای فلان کالا لازم هست با کالای دیگه فرق میکنه. و نوع واردات یک کالا با کالای دیگه از نظر نوع پرداخت ارز شاید فرق کنه.
به همین خاطر پیشنهاد میکنم بدون توجه به اینکه میخوایی واردات چه کالایی رو انجام بدی، در ابتدا اصول واردات رو به طور کلی یاد بگیری. در همین فروم در بخش مبانی صادرات و واردات ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) مطالب خیلی خوبی در این باره میتونی پیدا کنی و مطالعه کنی.

مطالب زیر هم میتونه کمکت کنه

آشنایی با واردات خودرو

دولت آيين نامه برای واردات خودرو تهيه کرده که براساس آن هر ايرانی می تواند سالانه يک دستگاه خودروی خارجی از ۱۵ شرکت بزرگ خودرو سازی جهان وارد کند.

بر اساس اين آيين نامه، که از سوی وزارتخانه های بازرگانی و صنايع و معادن انتشار يافته، اشخاص حقيقی و حقوقی می توانند سالی يک دستگاه خودرو وارد کنند مشروط بر آنکه دارای استاندارد يورو دو بوده، در کشورهای اروپايی شماره گذاری شده باشد و بيش از يک سال از زمان ساخت آن نگذشته باشد.

بر اساس اين آيين نامه واردات خودرو از ۱۵ کارخانه بزرگ خودرو سازی جهان مجاز است که شرکت های تويوتا، بی ام و، بنز، نيسان، پورشه ,متسوبيشی، هوندا، فورد، جی ام، پژو، مزدا، رنو و سيتروئن از آن جمله اند. در مصوبات دولت اين موارد از برای خودروهای وارداتی لازم دانسته است شرط اصلی واردات خودرو خارجی از سوی واردکنندگان عمده، ايجاد نمايندگی خدمات پس از فروش ذکر شده است.در ضوابط واردات خودرو، واردکنندگان موظفند از موسسه استاندارد، سازمان حفاظت محيط زيست و وزارت بازرگانی مجوز دريافت کنند

گمرك جمهوري اسلامي ايران در گزارشي تحليلي به وضعيت واردات خودرو در ايران پرداخته است كه اين گزارش در زير مي آيد.

بر اساس ماده يك آيين نامه ضوابط فني واردات خودرو، واردات اين كالا (به استثناي مواردي كه به تصويب هيأت وزيران مي رسد) منوط به وجود نمايندگي رسمي خدمات پس از فروش در ايران است كه تعيين ضوابط مربوط به تأييد نمايندگي ها و نظارت بر فعاليت آنها برعهده وزارت بازرگاني است. همچنين تنظيم و نظارت بر اين ضوابط بايد با هماهنگي و همكاري وزارت صنايع و معادن صورت پذيرد.

ماده 2 اين آيين نامه نيز شركت هاي واردكننده خودرو را ملزم كرد هنگام ثبت سفارش در وزارت بازرگاني متعهد گردند ضوابط خدمات پس از فروش و تأمين قطعات يدكي موضوع ماده يك و همچنين الزامات مواد 3، 4 و 5 اين آئين نامه را رعايت كند.

براساس ماده 3 بايد خودروهاي وارداتي از نظر آلايندگي هاي محيط زيست با استانداردهاي مورد تصويب هيأت وزيران و شوراي عالي حفاظت محيط زيست انطباق داشته باشد. مسئوليت نظارت بر اين امر به عهده سازمان حفاظت محيط زيست است.

ماده 4 اين آيين نامه نيز ملزم كرده است خودروهاي وارداتي از نظر استانداردهاي ايمني و كيفيت بايد با استانداردهاي اجباري كشور انطباق داشته و مسئوليت نظارت بر آن برعهده مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران است.

همچنين طبق ماده 5 آيين نامه ضوابط فني واردات خودرو، خودروهاي وارداتي بايد با معيارهاي مصرف سوخت مورد تصويب كميته موضوع ماده 121 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و يا مرجع ديگري كه براساس قانون تعيين مي شود انطباق داشته و مسئوليت نظارت بر اين امر به عهده مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران است.هم اكنون گواهي مربوط به معيارهاي مصرف سوخت از سوي سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور كه زيرمجموعه وزارت نفت است، صادر مي شود.

ماده 7 آيين نامه ضوابط فني واردات خودرو ورود انواع خودروهاي سواري كه از تاريخ توليد آنها بيش از يك سال گذشته باشد را ممنوع كرده است.

در ماده 8 اين آيين نامه آمده است، واردات خودروهاي نو با قدمت تا دو سال از زمان ساخت، صرفاً براي كاربري تاكسي بلامانع است. همچنين براساس ماده 11 مارك، مدل و مشخصات اصلي خودروهاي قابل ورود در چارچوب الزامات ماده 2 توسط وزارت صنايع و معادن با همكاري وزارتخانه هاي نفت، بازرگاني، سازمان حفاظت محيط زيست و مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران اعلام و هر شش ماه يك بار بازنگري خواهد شد.

مواد 6، 9 و 10 اين آيين نامه به موضوع واردات كاميون و اتوبوس، ماشين آلات راهسازي و معدني نو و يا كار كرده و سود بازرگاني خودروهاي گازسوز و دوگانه سوز پرداخته است.

به گزارش روابط عمومي گمرك، آيين نامه ضوابط فني واردات خودرو در تاريخ يكم تيرماه 1382 به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي به تصويب هيأت وزيران رسيد و آيين نامه اجرايي آن در 11 ماده از تاريخ 10 تيرماه 1382 به گمرك ايران جهت اجرا ابلاغ شد.

موارد موردنظر در واردات خودرو

يك دستگاه خودرو به صورت بدون انتقال ارز و بدون داشتن كارت بازرگاني و به منظور مصرف شخصي به نام ايرانياني كه داراي اهليت قانوني (ايراني الاصل) مي باشند براي يك بار با رعايت ساير مقررات قابل ثبت سفارش مي باشد. اشخاص جهت وارد كردن خودرو به منظور مصرف شخصي ابتدا مي بايست مجوز وزارت بازرگاني (ثبت سفارش) را اخذ كند.

فقط خودروهايي اجازه ورود از سوي اشخاص فوق را دارند كه گواهي هاي چهارگانه شامل مجوز نمايندگي خدمات پس از فروش در ايران، استاندارد محيط زيست، ايمني و كيفيت موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت اين خودروها قبلاً از سوي نمايندگي شركت هاي سازنده اخذ شده باشد. باتوجه به توضيحات ارائه شده براي ورود يك دستگاه خودرو داشتن كارت بازرگاني ضرورت ندارد اما واردات بيش از يك دستگاه خودرو تجاري محسوب شده و فقط از طريق ثبت سفارش، ارائه كارت بازرگاني معتبر و از طريق گشايش اعتبار اسنادي (LC) و يا واردات در مقابل صادرات امكان پذير است.

ثبت سفارش خودرو در وزارت بازرگاني و اخذ مجوز ثبت سفارش وزارت بازرگاني براي واردات خودرو از سوي اشخاص حقيقي و حقوقي و ارائه آن به گمرك، نشان دهنده اخذ گواهي هاي چهارگانه واردات خودروست.

اسناد مورد نياز در گمرك براي واردات خودرو

1) مجوز وزارت بازرگاني (منظور از اين مجوز ثبت سفارش خودرو يا خودروهاي وارداتي در وزارت بازرگاني است. ثبت سفارش خودرو در وزارت بازرگاني فقط با ارائه مجوزهاي چهارگانه كه قبلاً توضيح داده شد، انجام مي گيرد).

2) كارت بازرگاني (براي واردات يك دستگاه خودرو داشتن كارت بازرگاني ضرورت ندارد)

3) اظهارنامه واردات تنظيم شده

4) قبض انبار

5) بارنامه

6) فاكتور (سياهه خريد)

7) اعلاميه ارز (در صورت اعتباري بودن از طريق سيستم بانكي)

8) بيمه نامه

9) پروفرما (پيش فاكتور)

10) كاتالوگ – بروشور (حسب مورد)

11) مجوزهاي چهارگانه ضوابط فني واردات خودرو (قبلاً توضيح داده شد)

12) وكالتنامه رسمي، كارت حق العملكاري و يا كارت 382 آئين نامه اجرايي قانون امور گمركي (حسب مورد)

گمركات مجاز براي واردات خودرو

در حال حاضر 15 گمرك شامل گمركات چابهار، شهيد رجائي بندرعباس، بوشهر، خرمشهر، انزلي، سهلان، شهريار، غرب و جنوب تهران، شهيد باهنر، بندر امام خميني، اروميه، نوشهر، اصفهان و مشهد مجاز به انجام تشريفات گمركي خودروهاي سبك و سنگين هستند.

تعرفه خودرو و موارد مرتبط با آن

براساس كتاب مقررات صادرات و واردات و تصويب نامه هيأت وزيران تا ابتداي سال 1382 و تا زمان قانون تجميع عوارض نرخ هاي حقوق ورودي و ماليات بر خودرو براساس قانون خودرو تعيين مي گرديد. در سال 1382 نرخ حقوق ورودي خودرو سواري تا ارزش سيف 44 ميليون ريال 170 درصد و به ازاء هر 22 ميليون ريال مازاد بر 44 ميليون ريال ارزش سيف 10 واحد به درصد حقوق ورودي اضافه مي شد. سال 1383 نيز باتوجه به حجم موتور خودروهاي سواري، تعرفه واردات خودرو از 130 درصد تا 150 درصد در نوسان بود. در سال 1384 تعرفه واردات خودرو 100 درصد تعيين گرديد. در سال جاري نيز براساس كتاب مقررات صادرات و واردات 1388 تعرفه واردات خودرو 90 درصد تعيين شده و براساس قانون توسط گمركات اجرايي از واردكنندگان خودرو اين ميزان حقوق ورودي اخذ مي شود.
درخصوص حقوق ورودي و سود بازرگاني واردات خودرو در سالهاي اخير مجلس شوراي اسلامي رأساً تصميم مي گيرد.

نحوه تعيين ارزش خودروهاي وارداتي

ارزش هر يك از خودروهاي وارداتي باتوجه به مدل، تيپ، حجم موتور و مارك خودرو با همكاري نمايندگي شركت سازنده خودرو در ايران توسط دفتر تعيين ارزش گمرك ايران تعيين مي گردد. دفتر تعيين ارزش انواع خودروهاي وارداتي را در ليست ارزش (Price List) جمع آوري و به گمركات اجرايي جهت اجرا ابلاغ مي كند.

گمرك ايران به استناد اين مصوبه و آيين نامه 11 ماده اي آن و براساس مقررات صادرات و واردات و قانون امور گمركي به نحوه واردات خودرو نظارت و قوانين مرتبط با آن را در اين خصوص اعمال مي كند.

براساس اين مصوبه و آيين نامه 11 ماده اي آن واردكنندگان خودرو ملزم به اخذ گواهي هاي چهارگانه شامل، مجوز نمايندگي رسمي خدمات پس از فروش در ايران از وزارت بازرگاني، استانداردهاي آلايندگي هاي محيط زيست از سازمان حفاظت محيط زيست، استانداردهاي ايمني و كيفيت از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، معيارهاي مصرف سوخت از سازمان بهينه سازي و مصرف سوخت هستند.

همچنين براي اخذ مجوز فعاليت نمايندگي هاي مجاز خدمات پس از فروش خودروهاي وارداتي از وزارت بازرگاني لازم است متقاضي گواهي هاي مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، سازمان حفاظت محيط زيست و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت را اخذ كند. بنابراين واردكنندگان خودرو موظفند جهت اخذ نمايندگي هاي مجاز خدمات پس از فروش گواهي هاي سه گانه ذكر شده را از سازمان هاي مربوطه اخذ و در زمان ثبت سفارش به وزارت بازرگاني ارائه كند.

لازم به توضيح است، طبق ماده 2 آيين نامه ضوابط فني واردات خودرو، شركت هاي واردكننده خودرو بايد هنگام ثبت سفارش متعهد گردند موضوع مواد (1)، (3)، (4) و (5) اين آيين نامه به ترتيب مربوط به خدمات پس از فروش، محيط زيست، استانداردهاي ايمني و كيفيت و مصرف سوخت را رعايت نمايند. بنابراين از نظر گمرك ايران هرگونه ثبت سفارش خودرو در وزارت بازرگاني و ارائه مجوز ثبت سفارش بازرگاني به گمرك نشان دهنده اخذ گواهي هاي چهارگانه واردات خودرو است.

طوطی و بازرگان
01-02-2012, 13:58
سلام به همه ...

سلام بر بازرگان پیشهء جدید. قدیمی شی ایشالا:cowboy:
من هم آرزوی موفقیت و پیروزی دارم برات همکار جدید. کارت رو با قدرت و دانایی انجام بده موفق میشی ، مطمئن باش.

مارکوپولو
01-02-2012, 15:28
سلام به همه ...

از خودم شروع میکنم ...

ممنون

خوش اومدی دوست من. منم برای آشنایی با مراحل و اصول و مقررات واردات و صادرات، کتاب آقای عباسی رو بهت پیشنهاد میکنم و چند تا کتاب دیگه که میتونی از بخش کتابخانه ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) تاجر بانک پیدا کنی.

nazari
02-02-2012, 11:22
سلام دوستان عزیز.من سالهاست که علاقه مند به کار بازرگانی هستم ولی متاسفانه به دلایل مختلف موفق نشدم هنوز به این آرزوی خودم برسم.درحال حاضرمدیر تبلیغات شرکت صفحه کابینتmdfو بسته بندی حبوبات و خشکبار هستم و توان صادرات به کشورهای همسایه رو دارم ولی نمیدونم چطوری و از کجا باید شروع کنم لطفا راهنماییم کنید و بگید باید چیکار کنم.آیا نیازی هست برای شناسایی بازار ها به کشورها سفرکنم؟اونجا چطوری میتونم با تجارآشنا بشم؟و...
از همه سپاسگزارم

مرتضی
02-02-2012, 13:31
سلام دوستان عزیز.من سالهاست که علاقه مند به کار بازرگانی هستم ولی متاسفانه به دلایل مختلف موفق نشدم هنوز به این آرزوی خودم برسم.درحال حاضرمدیر تبلیغات شرکت صفحه کابینتmdfو بسته بندی حبوبات و خشکبار هستم و توان صادرات به کشورهای همسایه رو دارم ولی نمیدونم چطوری و از کجا باید شروع کنم لطفا راهنماییم کنید و بگید باید چیکار کنم.آیا نیازی هست برای شناسایی بازار ها به کشورها سفرکنم؟اونجا چطوری میتونم با تجارآشنا بشم؟و...
از همه سپاسگزارم

سلام دوست جدید و عزیز
خوش آمدی به جمع ما. اینکه ذکر کردی که توان صادرات دارین خیلی خوبه ولی صادرات (صادرات موفق و پایدار) داشتن یکسری اصول و معیارها رو میطلبه که حتما خودتونم میدونید. مثل : کیفیت مناسب، بسته بندی مناسب، قیمت مناسب و ...

و داشتن اینها نیاز به آشنایی با کشور مقصد داره. گاهی یک نوع کیفیت برای یک کشور مناسب و برای کشور دیگه مناسب نیست. گاهی یک نوع بسته بندی در یک کشور مورد استقبال قرار میگیره و در کشور دیگه اصلا استقبال نمیشه و ...
به نظر من بهتره کار رو با یک تحقیق و جستجو و بررسی در مورد کشورهای همسایه و با شناخت نیاز آنها، شروع کنین. یک کشور رو به عنوان کشور هدف انتخاب کنین و کاملا در موردش تحقیق کنین. برای تحقیق تا حدی بخش راهنمایی تجارت با کشورها ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) میتونه کمکتون کنه .

طوطی و بازرگان
02-02-2012, 13:52
از همه سپاسگزارم

سلام دوست من
از نظر من برای شروع باید ببینی کدوم محصول و کالایی که تولید میکنی توان صادرات داره. یعنی اینکه از نظر میزان تولید و کیفیت تولید و قیمت تمام شده در ایران، کدام محصولت توان و ظرفیت صادر شدن داره.
یادمه اوایل که من کار رو با همکارانم شرو کرده بودم سفارش کارتن و مقوا از روسیه داشتیم، بعد از تحقیق متوجه شدیم که ایران اصلا نمیتونه مقوا و کارتن و به طور کلی کاغذ صادر کنه، چون ایران وارد کننده چوب هست نه صارد کننده :tired:

فکر کنم رو خشکبار خیلی خوب بتونین کار کنین. در کشورهای روسیه و آسیایه میانه بازار خوبی باید داشته باشه.

Fobiran
04-02-2012, 12:08
آقا دست شما درد نکنه.
به نظرم باید یه بخش جدا به اسم مشاوره تو سایت داشته باشیم. اونجا همه بتونن به هم دیگه در همه زمینه های مرتبط با بازرگانی کمک کنن.

یه بخش که هر کس بتونه از دیگران راهنمایی بگیره، یا اینکه من بتونم با افراد و ترخیص کارای دیگه در بنادر مختلف ارتباط برقرار کنم. ممکنه یه بار داشته باشم تو یه بندر جدید ولی کسی رو اونجا نشناسم.
به نظرم یه بخش مشاوره میتونه به این امر کمک کنه

صادق
05-02-2012, 14:54
آقا این پیشنهاد فوق لاعاده عالیه!!!
این بخش مشاوره میتونه خیلی از تجربیات رو جمع کنه و انتقال بده به کسانی که نیاز دارند. درسته که الآن مدارک و منابع به نسبت سابق خیلی بیشتر دردسترس همه هست، اما با وجود این همه منبع گاهی برای یک کار کوچک باید کلی راه رو طی کرد که دیگران قبلا طی کرده بودند.

بهزاد
05-02-2012, 14:59
آقا این پیشنهاد فوق لاعاده عالیه!!!
این بخش مشاوره میتونه خیلی از تجربیات رو جمع کنه و انتقال بده به کسانی که نیاز دارند. درسته که الآن مدارک و منابع به نسبت سابق خیلی بیشتر دردسترس همه هست، اما با وجود این همه منبع گاهی برای یک کار کوچک باید کلی راه رو طی کرد که دیگران قبلا طی کرده بودند.
با تشکر از پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان.
این موضوع رو با سایر مدیران مطرح میکنم. هدف ما هم این بود که سایت اندکی رشد کند تا بتوانیم این بخش رو راه اندازی کنیم. فکر میکنم زمان اون فرا رسیده.

Fobiran
06-02-2012, 11:43
مگه کافه بازرگان واسه این کار نیست؟

hkarimpoor2003
29-02-2012, 13:47
سلام دوست عزیز ، من به تازگی شروع به فعالیت روی صادرات خشکبار کردم قبلا در زمینه واردات پلاسکو از چین فعالیت می کردم ولی با وضع موجود دیگه صرف نداره، نیاز به همکاری ، راهنمایی ، و همفکری دارم خوشحال میشم با هم تبادل اطلاعات کنیم اگر ممکنه با ایمیل بنده تمای بگیرید Hkarimpoor2003@yahoo.com

hkarimpoor2003
29-02-2012, 13:51
از کسانی که در زمینه خشکبار اطلاعاتی دارن درخواست راهنمایی دارم اینکه معرفی چند بازار هدف خوب و تجربه شده-- مراحل و مقررات صادرات و مجوز های لازم - بهترین استان کشور از لحاظ تولید خشکبار
و بخصوص اگر کسی تجربه تلخی و ضرر و زیانی در این زمینه داره بنویسه ممنون میشم

Eldo
03-04-2012, 11:12
سلام به همگی.
نمیدونم جایه درستی دارم این مطلب رو می نویسم یا نه: اما به هر حال به کمک و هم فکری نیاز دارم.
ببینید من رشتم کامپیوتر بود اما من تعغییر رشته دادم و اومدم بازرگانی. چون اصلا به کامپیوتر علاقه نداشتم. الان هم ندارم.
اما یه مشکلی هست این وسط. از سمت خانواده پشتیبانی نمیشم یعنی واسه ادامه تحصیل نمی تونن بهم پول بدن. از یه طرف دیگه دوست ندارم توی همین وضعیت بمونم و با تمام آرزوهام خداحافظی کنم.
یه جا هم که میری واسه ی کار تا می فهمن که دانشجویی آبروهاشون رو می اندارن بالا. (تازه من پیام نور درس می خونم ) .این رو نوشتم که که کسایی که تجربشون بیشتره یکه بهش مشاوره بدن.
شاید باورتون نشه اما من واسه ی ادامه تحصیل مثه یه کارگر حتی کار کردم. دفعه ی بعدی در کار باشه بیشتر درباره ی خودم می گم.
ممنون ار همه.:huh:

siavash
03-04-2012, 11:26
سلام به همگی.
نمیدونم جایه درستی دارم این مطلب رو می نویسم یا نه: اما به هر حال به کمک و هم فکری نیاز دارم.
ببینید من رشتم کامپیوتر بود اما من تعغییر رشته دادم و اومدم بازرگانی. چون اصلا به کامپیوتر علاقه نداشتم. الان هم ندارم.
اما یه مشکلی هست این وسط. از سمت خانواده پشتیبانی نمیشم یعنی واسه ادامه تحصیل نمی تونن بهم پول بدن. از یه طرف دیگه دوست ندارم توی همین وضعیت بمونم و با تمام آرزوهام خداحافظی کنم.
یه جا هم که میری واسه ی کار تا می فهمن که دانشجویی آبروهاشون رو می اندارن بالا. (تازه من پیام نور درس می خونم ) .این رو نوشتم که که کسایی که تجربشون بیشتره یکه بهش مشاوره بدن.
شاید باورتون نشه اما من واسه ی ادامه تحصیل مثه یه کارگر حتی کار کردم. دفعه ی بعدی در کار باشه بیشتر درباره ی خودم می گم.
ممنون ار همه.:huh:

سلام دوست عزیز
من دقیقا متوجه نشدم که در چه موردی به هم فکری نیاز داری. اگه بشه کمی واضح تر توضیح بده لطفا

hkarimpoor2003
03-04-2012, 11:38
بنده هم متوجه نشدم در چه زمینه نیاز به همفکری دارید بیشتر توضیح بدهید
اما اگر در مورد 2 دلی در انتخاب رشته است که بنظر من رشته خوبی انتخاب کرده اید فقط باید مطالعات جنبی را در زمینه تجارت فزایش داده و اصلا به مطالب تئوری دانشگاهی تکیه نکنید
اگر مشکل شما بیکاری هستش و بدنبال درآمد هستید اتفاقا رشته بازرگانی از معدود رشته هایی است که شما در حین تحصیل هم میتونید درآمد بسیار خوبی داشته باشید و نیازی نیست حتما صبر کنید تا مدرک بگیرید به شرطی که با راه و رسم تحقیق و اطلاعات آشنا باشید . اتفاقا جالبه بدونید خیلی از تجار هستند که اصلا با کامپیوتر و اینترنت آشنایی ندارند با میانه خوبی ندارند و یا خیلی از اهالی کامپیوتری هستند که اصلا از مبانی تجارت سر در نمی آورند در صورتیکه با شرایط حاضر دنیا و بازاریابی های پیشرفته و تجارت الکترونیک و .... موفقترین تجار کسانی هستند که به هردوی این رشته ها مسلط باشند یعنی بازرگانی و کامپیوتر ....علاقهمند بودیدو فرصت شد میتونم براتون مثال های زیادی حتی در همین کشور خودمون براتون شرح بدم ..
به هر حال بنظر من در مسیر درستی اومدید به شرطی که علاقه مند باشید . امیدوارم بقیه دوستان هم نظر بدند تا دوست جدیدمون یک راه موفق را انتخاب کنند.

جاده ابریشم
03-04-2012, 12:30
سلام. لطفا بحث رو بیشتر باز کن تا بهتر بتونیم با هم حرف بزنیم.
منم با آقای کریم پور موافقم. اگه به بازرگانی علاقه داری و از صمیم قلب میخوای پا تو این عرصه بگذاری و ادامه بدی، شک نکن که انتخابت درسته. خانواده هم وقتی اصرار و موفقیت تو رو ببینن مطمئنن حمایتت خواهند کرد.
تا میتونی تجربه کسب کن و یاد بگیر. میشه با کاره پاره وقت شروع کرد و پیش رفت. اگه رو خواستت پافشاری کنی اتفاقای خوب میوفته دوست من:wink:

سدات
03-04-2012, 12:32
سلام الدو
به نظر من رشته خوبی رو انتخاب کردی اگر بهش علاقمند هم هستی اما در کنارش حتما زبانتو هم تقویت کن و سعی کن تا دانشجو هستی از هر جایی که ممکنه تجربه کسب کنی چون همونطور که دوستامونم گفتن تحصیلات دانشگاهی اصلا کفایت نمیکنه. سعی کن با مطالعه و گشت زدن توی چنین سایتهایی و یا سایت tpo که میتونه در زمینه قوانین تجاری خیلی بهت کمک کنه اطلاعاتتو بالا ببری مطمئن باش با چنین پکیجی مخصوصا اگه یه مقدار تکنینکای ارتباطی رو هم چاشنیش کنی دیگه جایی به بهانه دانشجو بودن ردت نمیکنه. من خودم از سال اول دانشجوییم کارمو به طور رسمی شروع کردم

Eldo
03-04-2012, 14:06
سلام به همه.
ممنون از اینکه جواب دادید. راستش من می خوام بدونم که دقیقا از کجا باید شروع کنم. درباره ی زبان هم باید بگم که اگه بشه تا چند وقته دیگه IELTS رو می گیرم. میدونید تازه ترجمه هم اگه بتونم انجام می دم.
من با خانواده مشکلی ندارم. می دونید من پدرم شغل آزاد داره اما در پی یه مشکلاتی تغریبا ورشکست کرد. وگرنه کسی نسیت که واسم کم بزاره. منم میگم پس بزار خودم با تحقیق و درس واسه خودم کاری یکنم.
به قول شاعر:
گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
اره عزیزان.
راستش خیلی نگرانم. حالا تا بعد واستون می گم چرا.!
من هنوز فرصت نکردم درست و حسابی سایت رو بگردم . حالا بعد میام بیشتر گپ می زنیم. بازم ممنون از همه .:shades2:

مرتضی
04-04-2012, 00:29
سلام به همه.
ممنون از اینکه جواب دادید. راستش من می خوام بدونم که دقیقا از کجا باید شروع کنم. درباره ی زبان هم باید بگم که اگه بشه تا چند وقته دیگه IELTS رو می گیرم. میدونید تازه ترجمه هم اگه بتونم انجام می دم.
من با خانواده مشکلی ندارم. می دونید من پدرم شغل آزاد داره اما در پی یه مشکلاتی تغریبا ورشکست کرد. وگرنه کسی نسیت که واسم کم بزاره. منم میگم پس بزار خودم با تحقیق و درس واسه خودم کاری یکنم.
به قول شاعر:
گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
اره عزیزان.
راستش خیلی نگرانم. حالا تا بعد واستون می گم چرا.!
من هنوز فرصت نکردم درست و حسابی سایت رو بگردم . حالا بعد میام بیشتر گپ می زنیم. بازم ممنون از همه .:shades2:

سلام الدو ی عزیز

ممنون از پیغام خصوصی

ما همه میتونیم دیدگاهها و نقطه نظرات خودمون رو راجع به مطالبی که نوشتی بیان کنیم ولی تصمیم اصلی با خودته دوسته من. اونچه که در دل و ذهن تو هست رو خودت بهتر میشناسی.

من فکر میکنم انتخابت اگه واقعا از روی علاقه بوده, درسته . رفتن دنبال کار مورد علاقه از ارکان موفقیت هست که حتما خودت هم میدونی. برای شروع همونطور که دوستان گفتن تا میتونی جستجو کن و یادبگیر. و در کنارش حتما در یک شرکت بازرگانی شروع بکار کن. نظر من اینه که اصلا در شروع کار تنهایی استارت نزن چون احتمال زیان و ضرر زیاده. هرچقدر هم که اطلاعاتت زیاد باشه ولی کار عملی و پروژه های بازرگانی حقیقی پیچ و خم هایی داره که فقط و فقط باید به شکل عملی تجربه کرد و این تجربه ها گاهی هزینه بر هست که اگر در شرکت بازرگانی کار کنی در واقع این هزینه را به دوش شرکت انداختی . یعنی با سرمایه شرکت تجربه ها رو بدست میاری و ریسک میکنی. کار شاید سخت گیر بیاد ولی هرچی که باشه اگر مربوط به بازرگانی بود استارت بزن و رشد کن.

Eldo
04-04-2012, 11:22
با تشکر از مرتضی عزیز جوابم رو داد.
راستش چند روز پیش رفتم یه جا واسه ی کار. همین بازرگانی.
امروز بهم پیامک زدن که شما به علت نداشتن سابقه ......... خداحافظ
یکم ناراحت شدم اما دوباره شروع کردم به گشتن . همین الان از یه شرکت بازرگانی اومدم و نشستم پای نت.
قبل اینکه این سایت رو پیدا کنم همش دونباله یکی میگشتم واسه گفتمان و مشاوره اما خدارو شکر اینجا رو پیدا کردم. و واقعا از این موضوع خوشحالم.
راستی بزارید یکم بیشتر از خودم واستون بگم.
من اسمم حمید هستش و متولد 14/9/68 . اهل مشهد .خیلی ها بهم میگن هنوز واست زوده که بخوای کار کنی . اما من الان 2 ساله که کار می کنم. اما نه در رشته ی بازرگانی که کی خوام از الان بهش بپردازم. فقط واسه نداشتن سابقه کار مرتبط استرس دارم و همش از این میترسم که ردم کنن.
حالا نظر شما چیه؟ فکر می کنید که این کار واسم زوده؟
من که خودم این طور فکر نمی کنم.
خواهش می کنم که جوابتون رو باصراحت در مورد این موضوع بنویسید.

hkarimpoor2003
04-04-2012, 11:49
آقا حمید عزیز خوشحالم که این جمع تونسته باشه در شما انگیزه ایجاد کنه

در ضمن نه تنها برای شما زود نیست بنظر بنده دیر هم هست با این سرعتی که دنیای تجارت و تکنولوژی پیش میره همین الان هم که دست بکار بشید مطمئن باشید یکروزی حسرت میخورید که چرا دیر شروع کردید
ممکن الان شکست های زیادی بخورید ولی تا قبل 30 سالگی قسمت عمده راه های بن بست را پیدا کردید و نوبت موفقیه ، این حرف ها شعار نیست در همین اینترنت با یک سرچ میبینید که میانگین سنی میلیونرهای دنیا داره به زیر 30 سال می رسه پس مطمئن باشید برای شروع زود نیست
در ضمن با یه نگاه به اطرافتون توی ایران و یه تحقیق توی دنیا میبینید که با رشد تکنولوژی و ارتباطات و منابع ،، دیگه دوره تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بسر اومده ( هرچند تحصیلات ارزش خودشو داره من از دیده تجاری میگم) الان دوره مهارت و خلاقیت هستش ، یعنی اینکه در دنیای کسب و کار بخصوص تجارت این مهمه که شما مهارت اینکار را داشته باشید و خلاقیت و پشتکار بخرج بدید چون دیگه هر اطلاعاتی که بخواهید با تکنولوژی های مثل اینترنت و موبایل و ..... در دسترستون هست و دیگر نیازی نیست برای یادگیری و کسب اطلاعات سال های عمر برای کسب مدارک بالای علمی در دانشگاه تحصیل کنید.

مارکوپولو
04-04-2012, 12:04
سلام الدو کاملا با جناب کریم پور موافقم.
دوسته من این سنی که الام داری اتفاقا برای شکست خوردن ساخته شده :blush:. برو جلو و اصلا از این پس زدنها و رد شدنها نترس. یه جا یکی منتظرته تا باهات همکاری کنه. بگرد تا پیداش کنی. :love:

simin
04-04-2012, 13:17
سلام الدو کاملا با جناب کریم پور موافقم.
دوسته من این سنی که الام داری اتفاقا برای شکست خوردن ساخته شده :blush:. برو جلو و اصلا از این پس زدنها و رد شدنها نترس. یه جا یکی منتظرته تا باهات همکاری کنه. بگرد تا پیداش کنی. :love:

شما آدرسش رو نداری مارکوپولو ؟!!!! آدرسه همون که منتظره ها :cap: شوخی بود...

منم موافقم. نباید نا امید شد.

Chalak Trading
08-04-2012, 15:44
بخواه ، به تو داده خواهد شد . جستجو كن ، خواهي يافت . بكوب ، در باز خواهد شد . عيسي مسيح
ولي قبل از آن خوب فكر كن و بدان چه ميخواهي
روزگار شما خوش

alireza12113
11-05-2012, 19:30
با سلام
عنوان انتخابی گویای همه چیز هست !
بنده دو سه روز است که کل این سایت را زیر و رو کردم و اطلاعات زیادی در مورد شروع یادگرفتم اما متاسفانه مطالب به نوعی از هم گسیخته بود و اگر بصورت چارت تعاریف میشد خیلی خوب بود و همه یاد میگرفتند

بنده یک آدم معمولی هستم که قصد صادرات و وادرات را دارم بصورت عمده (درحقیقت فعلا در حال تکمیل پروژه میباشم) در کل خواهشمندم اگر بنده قصد داشته باشم شرکتی داشته باشم که همه نوع جنسی وارد و خارج کند چه کارهایی را باید انجام دهم .
بصورت مرحله ای و تیتروار راهنمایی بفرمایید لطفا
یادآور شوم که یک فرد معمولی هستم و هیچ کاره ای نیستم

hkarimpoor2003
12-05-2012, 00:02
دوست عزیز برای قدم اول باید بدونید که شما نمیتونید شرکتی بزنید که همه چیز وارد کند یا صادر کند باید اول گروه و زمینه تخصصی کالای خود را مشخص کنید و سپس کشور های هدف خود را مشخص کنید.بنابراین قبل شروع و ورود به همان چارتی که مورد نشر شماست باید به سوالات زیر به خود تون جواب بدید :
1- در چه گروه کالایی می خواهم فعالیت کنم ( صنعتی - کشاورزی - پتروشیمی - غذایی - معدنی و......
2- برای شروع و برای میان مدت و بلند مدت چه مقدار سرمایه دارم و چه مقدار از طریق اعتباری قادر به جمع تهیه سرمایه هستم .
3- مزیت های استانی و محلی که شرکت یا کارخانه یا مغازه یا.... قراردارد چیست ؟
4- قصد صادرات و واردات از چه کشور هایی را دارم ؟ ( برای شروع لیست این شرکت ها بسته به میزان سرمایه و اطلاعاتتون باید محدود و در حد 2 یا 3 کشور باشد).

alireza12113
15-05-2012, 23:58
پس این شرکت های بازرگانی چی هستن که همه چیز میارن و میبرن ؟
حالا برای فرض
شما مواد پلاستیکی و لوازم خانگی مثل کولر و پنکه و اینجور چیزا رو در نظر بگیرید
و فرض کنید مثلا یکی از کشورهای همسایه مثل عراق یا افغانستان
من میخوام بدونم باید چه کارهایی انجام بشه در کل

Fobiran
16-05-2012, 09:20
پس این شرکت های بازرگانی چی هستن که همه چیز میارن و میبرن ؟
حالا برای فرض
شما مواد پلاستیکی و لوازم خانگی مثل کولر و پنکه و اینجور چیزا رو در نظر بگیرید
و فرض کنید مثلا یکی از کشورهای همسایه مثل عراق یا افغانستان
من میخوام بدونم باید چه کارهایی انجام بشه در کل

ببینید صفحه 12 و 13 کارت بازرگانی(اگه اشتباه نکنم) که نوع کالاهایی که شما مجاز هستید رو میزنه. اگر اولش همه کالاها و خدمات رو انتخاب کنید تو این صفحه چیزی یادداشت نمیشه و این یعنی شما مجاز به واردات و صادرات انواع و اقسام کالاها هستید.

برای صادرات اینها شما یک پرفورما درست میکنید و مشخصات محصول رو توش مینویسید. بعدش کالا رو بارگیری میکنید برمی دارید میبرید گمرک.
اونجا کارهای پروانه رو ترخیص کاری رو پیدا کنید که براتون انجام بده. پروانه از روی پرفورما معمولا تنظیم میشه و نسخه نهاییش رو گمرک پرینت میگیره. بعد از این مرحله بار شما پلمپ میشه. بعدش بار رو به همراه پکینگ لیست، پرفورما، گواهی مبدا(در صورت نیاز باید از کارخونه گرفته بشه و یا اینکه یه دونه خودتون درست کنید) بفرستید بره.
دقت داشته باشید فقط که لوازم خانگی ای که برای اولین بار صادر می کنید باید حتما استانداردش رو به گمرک ارائه بدید. اونم اصل استاندارد. البته بماند که من بارها دیدم با استاندارد بخاری کولر صادر کردن.

alireza12113
16-05-2012, 23:13
خوب مثلا همین کارت بازرگانی که گفتین
درسته توی تایپک جدا توضیح داده شده ولی منظورمن جامع تر بود
مثلا اینجوری
1 - شرکت رو ثبت کنم ( کجا با چه عنوانی / یعنی مورد خاصی داره یا مثل بقیه شرکت هاست)
2 - کارت بازرگانی بگیرم
3 - پروانه گمرک بگیرم
4 - جنس ها رو پیدا کنم / بخرم
5 - درخواست بدم به گمرک ایران
و
.
.
.
اینجوری منظورمه
با تشکر

hkarimpoor2003
17-05-2012, 00:31
دوست عزیز باید یک اطلاعات اولیه و شرایط خودتون را بفرمائید جچون بسته به میزان سرمایه شما و برنامه های بلند مدت شما و پارامتر های دیگه مراحلی که شما می خواهید متفاوت است لذا فقط به عنوان مثال اگر شما دارای سرمایه اولیه نسبتا خوبی هستید و شرایط ثبت شرکت را دارید و بطور دائم و بلند مدت می خواهید کار کنید مراحل زیر باید طی شود :

1- مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در استان خود و طی کردن مراحل اداری برای ثبت شرکت تجاری ( نوع شرکت بسته به شرایط شماست مثلا معمولا شرکت سهامی خاص ثبت میدهند که باید حداقل 3 نفر شریک باشیدو یا شرکت تعاونی که شرایط خود را دارد و انواع دیگر بسته به شرایط شما-- در هنگام ثبت حتما باید در موضوع شرکت فعالیت تجاری واردات و صادرات قید شود ) و اخذ کد شناسایی ملی
2- مراجعه به بانک مورد نظر خودتون و افتتاح حساب ( که این مرحله در جریان ثبت شرکت انجام میشود)

3- مراجعه به اداره دارایی استان خود وتشکیل پرونده مالیاتی مالیات بر درآمد و تشکیل پرونده مالیات بر ارزش افزوده و اخذ کد اقتصادی
4- مراجعه به اداره بیمه و تشکیل پرونده برای بیمه کارکنان دقتر شرکت
5- مراجعه به اتاق بازرگانی استان یا شهر خود و تشکیل پرونده و تقاضای کارت بازرگانی
6- برای صادرات : ابتدا باید کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و با استعلام قیمت از تولید کننده های مختلف قیمت واقعی و رقابتی به روز محصول را بدست آورید
7- بسته به نوع کالا باید ببینید چه استاندارد ها و چه مجوزاتی ( بهداشتی ، کشاورزی .و....) لازم است و یا خریدار از شما چه استاندارد و گواهی نامه هایی درخواست میکند و هریک را به اداره مربوطه مراجعه کرده و مراحل دریافت را کامل متوجه شوید
8- با شرکت های مختلف حمل و نقل دریایی و زمینی و ... تماس گرفته و قیمت های حمل را نهیه کنید
9- با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت از عوارض صادراتی و یا جوایز صادراتی مطلع شوید
10- به بانک خودقسمت واحد ارزی آن مراجعه کنید و از شرایط بانک خود برای باز کردن ال سی یا قبول ال سی اطلاع کسب کنید
11 - پس از جمع آوری همه اطلاعات بطور کامل باید یک پروفرمای استاندارد نهیه کرده و برای خریدار بفرستید
12 - درصورتی که خریدار پروفرم شما رو تائید کرد باید به گمرک مراجعه کرده و پروانه صادراتی اخذ کرده و سپس به بارگیری و پلمپ محموله اقدام کرده و به شرکت حمل کننده تحویل دهید

این فقط یک مثال بود که ممکن است کامل نباشد لذا همه چیز به شرایط شما یستگی دارد و ممکن است راه های آسانتر ی هم برای مقصود شما باشد بنابرین اول باید ببینید دقیقا چه کالای به کجا و چطور می خواهید صادر کنید یا وارد کنید و ...... کلا ابتدا باید تا می توانید مطالعه کنید .

alireza12113
18-05-2012, 21:00
خیلی ممنون که وقت می گذارید و جواب بنده را می دهید
راستش بنده دانشجو هستم و دارم روی پروژه ی کارآفرینی ام کار میکنم موضوعش : راه اندازی شرکت واردات صادرات است
خودمم علاقه ی زیادی به تجارت دارم اگر خدا بخواد بعد از درس اینکاره بشیم
به همین روش پیش بریم بنده جواب هامو می گیرم بازم ممنون
منظورتون از ال سی چیست ؟
اگه ممکن هست در مورد واردات هم توضیح بفرمایید
هزینه های هر مرحله رو هم تا حد امکان بفرمایید
اگر باز با جنس و محصول مشکل داشتید یه گروه از اجناس رو انتخاب کنید مثلاهمه مواد غذایی و اتومبیل .... هر کدما که راحتتر بشه با اون توضیح داد
فرض هم کنید از لحاظ مالی مشکلی وجود ندارد
با تشکر

yasaman.bakaeian
24-05-2012, 11:43
سلام
میخواستم بدونم من که هنوز سنم 21 سال تمام نیست برای شروع کار بازرگای باید چه کار کنم...؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون

حاجي ترنسفر
24-05-2012, 14:49
بهترين نوع lc براي وارد كردن كالا چي هستش كه سرمون كلاه نره؟

Eldo
25-05-2012, 08:56
سلام دوست عزیز.
امیدوارم حالت خوب باشه. ببین من تجربه زیادی ندارم. اما الان که چند صباحی هست که به این کار مشغولم فهمیدم که باید دقیقا از خود صفر شروع کنی حتی اگه سرمایه داری!
چون به کاری هست اگه ندونی چه می کنی سرمایه ات از بین میره. شاید هم فکر می کنی الان تو یه شرکت میان شما رو به عنوان کارشناس صادرات استخدام می کنن. اما این طور نیست.
یه سری تکنیک هست که باید از طریق بازاریابی یاد بگیری.
راستش من هم خودم هنور همون نقطه ی صفر هستم . تازه شروع کردم.الان صبح تا 2.30 توی شرکت تبلیغاتی کار می کنم توی قسمت بازرگانی. واسه عصر هم یه چند جا صحبت کردم. توی این هفته جوابش میاد. در خلاصه که بخوام بکنم باید بگم بهت که تا خودت استارت رو نزنی هیچی رو لمس نی کنی.
شرمنده مابقی اساتید که زودتر جواب دادم.
موفق باشید.

omidTL
06-06-2012, 13:48
سلام دوستان
چه کالاهایی وارد کردنشون انحصاریه وبرای وارد کردنشون احتیاج به برگه ی نمایندگی داریم؟ از کجا باید استعلام کنیم که ایا میتونیم یک کالارو وارد کنیم یا نه؟
ممنون

j.ostovar850
21-12-2012, 01:25
سلام
شرایط شما هم مثل گذشته منه. من در رشته بازرگانی و در دانشگاه پیام نور تحصیل کردم و از دوران دانشجویی برای خودم یه کار مرتبط راه اندازی کردم اما محیط کسب و کار و محیط تحصیل دو تا دنیای مجزا ولی درارتباط با هم هست. این که شما می خواید موفق باشید بستگی داره به اینکه چقدر تلاش واقعی داشته باشید تا به هدفی که قبلا برای خودتون مشخص کردید برسید. تو همین دوران دانشجویی هم می تونید یک تاجر موفق بشید. این دوران طلایی رو از دست نده. من هم اطلاعات اصلی بازرگانی که الان دارم ازش استفاده می کنم رو در دوران دانشجویی کسب کردم و اولین صادراتی رو که داشتم هم در دوران دانشجویی انجام دادم. شما هم میتونید تو این زمینه اطلاعاتت رو تقویت کنی. در پایان برات آرزوی موفقیت میکنم و شماره همراه و دفترم و آدرس ایمیلو برات میگذارم تا اگه سوالی داشتی و در توانم باشه که جواب بدم برام بفرستی.
به امید موفقیت شما
جواد استوار
3340138 0731
09178402377
j.ostovar850@gmail.com

farin
22-12-2012, 10:11
قدرت شنیدن (نه) در خودتون بیشتر کنین.
حالا حالاها راه باقی داری ...................
برو جلو نترس.......................
اول خدا بعدش خودت ...
یک دفتر خوب بخر تمام تجربیاتتون را یادداشت کنین حتی ویلگولی جا نزارید
اصلا هم عجله نکنین ..

jalal13
30-12-2012, 01:56
با سلام خدمت دوستان
هرچی فکر کردم عنوان را چی بزارم چیزی بهتر از این به ذهنم نرسید ولی در اصل من تازه کار نیستم ولی علاقه ی شدیدی به شروع کار بازرگانی و فقط صادرات دارم
من متولد15/04/73 هستم و پارسال مهندسی هوا فضا میخوندم ولی بعد از گذشت 1سال ترک تحصیل کردم و الان مدیریت صنعتی میخونم به صورت کلی رشته ی خاصی را دوست ندارم این رشته هم رفتم چون گفتم اگر در آینده دیگه هیچ کاری گیرم نیومد بتوانم جای پدرم در شرکت نفت استخدام بشم
من علاقه ی زیادی به کار بازرگانی دارم بطوریکه با این سن کمم در حال گرفتن کارت بازرگانی هستم:snitch:
ولی هیچی در مورد این شاخه از تجارت نمیدونم یعنی اطلاعاتم از صفر هم کمتره ولی علاقه ام قابل توصیف نیست
خوشحال میشوم دوستان به من کمک کنند برای صادرات هم دوست دارم وارد کار خشکبار بشوم ولی داخل کارخانه سنگ های اصفهان هم آشنا دارم بطوریکه
در هر جای کشور سنگ آن کارخانه را فروختم برای شخص خریدار به صرفه بوده است
خوشحال میشم به من کمک کنید که اصلا برای صادرات چه چیزهایی(مدارک)نیاز است؟
چه کارهایی باید انجام بدم؟(مثل بازاریابی در کشور مقصد)
دیگه خود شما دوستان استاد هستید و بیشتر میدونید لطفا کمکم کنید.
با تشکر از همکاری همه ی دوستان و پوزش بخاطر زیاد شدن نوشته ام و گرفتن وقت شما:cool:

بهزاد
30-12-2012, 10:16
موضوعی که ذهن شما رو درگیر کرده قبلا هم در تاجربانک بحث شده بود.
لطفا ابتدا مقداری در فرم بگردید تا جواب سوالاتتون رو بگیرید. چون هست.
این هم یه نمونه از تاپیک هایی که در همین زمینه بحث شده. به خصوص جواب های اقای کریم پور رو بخونید.
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

سجاد
30-12-2012, 15:57
با سلام خدمت دوستان

هرچی فکر کردم عنوان را چی بزارم چیزی بهتر از این به ذهنم نرسید ولی در اصل من تازه کار نیستم ولی علاقه ی شدیدی به شروع کار بازرگانی و فقط صادرات دارم
من متولد15/04/73 هستم و پارسال مهندسی هوا فضا میخوندم ولی بعد از گذشت 1سال ترک تحصیل کردم و الان مدیریت صنعتی میخونم به صورت کلی رشته ی خاصی را دوست ندارم این رشته هم رفتم چون گفتم اگر در آینده دیگه هیچ کاری گیرم نیومد بتوانم جای پدرم در شرکت نفت استخدام بشم
من علاقه ی زیادی به کار بازرگانی دارم بطوریکه با این سن کمم در حال گرفتن کارت بازرگانی هستم:snitch:
ولی هیچی در مورد این شاخه از تجارت نمیدونم یعنی اطلاعاتم از صفر هم کمتره ولی علاقه ام قابل توصیف نیست
خوشحال میشوم دوستان به من کمک کنند برای صادرات هم دوست دارم وارد کار خشکبار بشوم ولی داخل کارخانه سنگ های اصفهان هم آشنا دارم بطوریکه
در هر جای کشور سنگ آن کارخانه را فروختم برای شخص خریدار به صرفه بوده است
خوشحال میشم به من کمک کنید که اصلا برای صادرات چه چیزهایی(مدارک)نیاز است؟
چه کارهایی باید انجام بدم؟(مثل بازاریابی در کشور مقصد)
دیگه خود شما دوستان استاد هستید و بیشتر میدونید لطفا کمکم کنید.
با تشکر از همکاری همه ی دوستان و پوزش بخاطر زیاد شدن نوشته ام و گرفتن وقت شما:cool:

سلام دوست عزیز

خیلی خوبه که از این سن می خوای وارد بحث صادرات و واردات بشی اما ..... :advise:

اما اینکه کار بازرگانی اسمش قشنگه ولی کار بسیار سختیه و نیاز به تجربه بالا داره. سن شما کمه و وقت زیاد داری. به نظر من شما باید اول از لحاظ اطلاعات و تئوری قوی بشی. یکی از راهاش شرکت تو دوره های آموزش تجارت بین الملل هست. می تونی سر کلاس مدیریت بازرگانی دانشگاهتون هم بری بشینی.

بعد باید به دنبال کسب تجربه باشی. این بدین معنی نیست که خودت بری صادرات واردات کنی. باید بری تو یه شرکتی کارآموزی. ببین چه جوری کار می کنن. با چه مشکلاتی رویرو هستن و چه جوری اون و حل می نن. مخصوصا تو این اوضاع داغون مملکت که هر روز با یه مشکل مواجه هستیم.

بعدش می تونی خودت شروع کنی.

اگر می خوای کمترین هزیه رو تو این راه داشته باشی و بیشترین بازدهی رو فکر کنم با این سنی که داری این بهترین مسیر هستش.

باز هم صلاح مملکت خویش خسروان دانند:rolleyes:

فرصت
30-12-2012, 17:02
اقا جلال فقط وقت بگذار و یاد بگیر همیشه فرصت برای معامله است
فروم فعلی دانشگاه رایگان با بهترین اساتید در تجارت میباشد
گام اول میتونه همین فروم باشه :whoow:

خشایار
30-12-2012, 20:50
ادامه بده پیروزی نزدیکه:ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph 34r::ph34r:

j.ostovar850
30-12-2012, 22:00
سلام دوست عزیز
مطمئن باش که تو تا الان بهتر از همه دوستانت درباره آینده زندگیت فکر کردی و تصمیم گرفتی. اگه یه نگاه به اطرافت بندازی می بینی همه فقط خوشحالیشون به اینه که دارن درس میخونن و یه لیسانس یا فوق لیسانس میگیرند و اون موقع هست که بدون داشتن دانش فنی ادعا می کنند که دولت باید براشون کار جور کنه و حتما باید یه میز قهوه ای رنگ باشه که اونا از صبح پشتش بشینند و ظهر هم با خیالی آسوده تشرف ببرند خونه. اما در عمل می بینیم که ماجرا چیز دیگه ای هست و این گروه عظیم به خیل جمعیت بیکار جامعه می پیوندند.
این مقدمه مفصل رو فقط به خاطر این گفتم که احساس کردم خیلی دیگه از دوستانمون هم که به این سایت میان سوال شمارو داشته باشند.
اما درباره سوال شما باید بگم که شرایط امروزی اقتصاد کشورمون و همین طور شرایط امنیتی اقتصادی و سیاسی کشورهای همسایه ایران عزیز بهترین فرصت رو برای کار صادرات پیش آورده که شما و هرکدوم از هموطنای دیگه می تونن از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنند.
با چند مثال براتون توضیح میدم.
به عنوان مثال کشورهایی مثل عراق و افغانستان بشدت نیازمند کالاهای مختلف منجمله مصالح ساختمانی و مواد خوراکی هستند که خوشبختانه صنایع ما تواین زمینه قوی هستند و از اون مهمتر اینکه ارزش پول ما اخیرا بشدت پایین اومده که این میتونه فرصتی تاریخی برای تجار ایرانی در صادرات باشه. مثال زیر رو نگاه کن:
کالایی مثل سیمان یا سرامیک که کارخانه های زیادی تو کشور ما در حال تولید اون هستند نیاز شدید خیلی از کشورها منجمله عراق و افغانستان و کشورهای آسیای میانه و حتی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هست. قیمت هرتن سیمان سال گذشته تقریبا 70/000 تومان بود که به دلار که پارسال که 1200 تومان بود میشه 58 دلار اما همین سیمان امسال حتی با تورمی که در کشور داشتیم تنی 85/000 تومن هست و دلار هم تقریبا در بازار 3/000 تومن معامله میشه یعنی امسال حتی با تورم شدیدی که در اقتصاد داشتیم سیمان ایران 28 دلار هست. این یعنی اینکه حتی شرکت های چینی هم تو خیلی از صنایع نمی تونند در وضع موجود با ما رقابت کنند. اینو شما وقتی با تجار کشورهای همسایه مذاکره میکنید یا به وب سایت های تجاری مراجعه می کنید و قیمت به خریدارای خارجی میدید متوجه می شید که خیلی از کشورهایی که تا همین پارسال ما نمی تونستیم بهشون جنس بدیم و چینی ها با قیمت های باور نکردنیشون میومدن و بازار رو قبضه می کردن امسال شدن بازار ما.
بگذریم ...
در پایان شماره همراهم و آدرس ایمیلمو برات میذارم تا اگه سوالی داشته باشی و از عهدم بر بیاد جواب بدم.
با آرزوی موفقیت شما
جواد استوار
همراه: 09178402377
دفتر: 07313340138
j.ostovar850@gmail.com

j.ostovar850
30-12-2012, 22:21
سلام دوست عزیز
منم رشته مدیریت بازرگانی رو تو دانشگاه پیام نور خوندم. باید بگم که این رشته یه رشته کاربردی جهت ورود به بازار و کسب و کار هست. تک تک کتابهایی رو که شما در این رشته دانشگاهی پاس می کنید(حتی دروس عمومی) در آماده کردن شما جهت ورود به کسب و کار تاثیر گذاره. درباره مشکل شما باید بگم که سعی کنید زندگی رو با فیلم هندی اشتباه نگیرید منم در زمان دانشجویی مشکلات مالی داشتم یه کسب و کار شروع کردم که با نامردی مسئولین شکست خوردم و مبلغی بدهکار شدم بعدش شروع به راه اندازی یه شرکت بازاریابی و مدیریت صادرات کردم که تو دو سال اول همش از جیب هزینه می کردم یادمه شهریه ترم آخر دانشگاهم رو با مبلغی پول که از یکی از آشنایان قرض کردم هزینه کردم جهت گرفتن کارت بازرگانی. و اون شهریه رو هم تا یک سال بعد نتونستم پرداخت کنم. خلاصه تا وقتی که تونستم کم کم به خودم بگم صادر کننده پدرم در اومد. دقیقا همچنین اوضاعی رو خیلی تجار موفق دیگه برام تعریف کردند که چه مشکلاتی رو تحمل کردند. اینو بدون که اگه موفقیت به همین راحتی بود اصلا معنی پیدا نمی کرد چون همه موفق بودن.
با آرزوی موفقیت شما
جواد استوار
09178402377
j.ostovar850@gmail.com

j.ostovar850
30-12-2012, 22:35
سلام
درباره شروع تجارت تجربه شخصی من میگه که سن شناسنامه ای ملاک نیست (هرچند برای گرفتن کارت بازرگانی سن فرد باید بالای 21 باشه) بلکه شرایط فردی مثل قدرت ریسک هوشمندانه، مزیت های نسبی مثل کمک و همفکری و پشتیبانی صحیح اطرافیان، توان مالی شخص، هوش خصوصا هوش هیجانی و محل زندگی یعنی نزدیکی بیشتر به امکانات و ... مهم هست.
درپایان مثل همیشه شماره و آدرس ایمیلم رو میگذارم تا اگه شما یا دوستان دیگه سوالی داشتین اگر بتونم جوابگو باشم .
موفق باشید
دفتر:07313340138
همراه:09178402377
j.ostovar850@gmail.com

rally_soon
31-12-2012, 11:38
آقای استوار مرسی از اینکه برای راهنمایی افراد تازه کار وقت می گذارید, لطف کنید و بگید افغانستان و عراق بیشتر به چه نوع مواد خوراکی نیازمندند.:cowboy:

jalal13
03-01-2013, 01:51
ممنون از تمامی دوستانی که برای کمک کردن به ما تازه کارها تمام تجربیات خود را بی هیچ چشم داشتی در اختیار دیگران قرار می دهند.:snitch:

حمیدرضا شیخلر
04-01-2013, 12:31
با سلام خدمت همه دوستان.
من 24 سالمه کارشناسی عمران دارم الان هم تو یه پروژه ساخت نیروگاه تو قم به عنوان ناظر مشغول به کارم ولی به کار تجارت بیشتر علاقه مندم و میخام تغییر شغل بدم.برا همین تصمیم گرفتم برم تو یه شرکت بازرگانی تو طهران یا شهر خودمون ساوه از صفر شروع کنم.ولی متاسفانه موفق نشدم شرکتی پیدا کنم که نیروی صفر کیلومتر بگیره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چکار باید کنم.با سپاس از همگی

Mahan
07-01-2013, 11:32
با سلام
امیدوارم لینک زیر بتونه به شما کمک کنه:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

با تشکر

فرصت
07-01-2013, 17:01
با سلام خدمت همه دوستان.
من 24 سالمه کارشناسی عمران دارم الان هم تو یه پروژه ساخت نیروگاه تو قم به عنوان ناظر مشغول به کارم ولی به کار تجارت بیشتر علاقه مندم و میخام تغییر شغل بدم.برا همین تصمیم گرفتم برم تو یه شرکت بازرگانی تو طهران یا شهر خودمون ساوه از صفر شروع کنم.ولی متاسفانه موفق نشدم شرکتی پیدا کنم که نیروی صفر کیلومتر بگیره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چکار باید کنم.با سپاس از همگی
با سلام
الزاما نباید در یک شرکتی فعال باشیم تا دانش تجاری کسب نماییم الیته قطعا وجود این شرایط کمک کننده است
اما به نظر من از همین فروم شروع نمایید اساتید زیادی در ان وجود دارد که در زمینه مختلفی خبره هستند ابتدا دانش تیوریک خود را بالا ببرید برای این منظور هم مطالعه کتبتجاری و فروم های این چنینی عالی هستند این فروم هم یک دانشگاه مجاری عالی میباشد :crazy:

dalin
15-01-2013, 00:55
سلام به همه دوستان
من تازه عضو سایت شدم و در واقع توی نت دنبال اطلاعات برای صادرات و واردات می گشتم که اینجا را یافتم
امیدوارم بتونم از کمک همه شما بهره مند بشم.
یه سوالی الان فکرم رو مشغول کرده : آیا برای واردات و صادرات در مراحل اولیه می شه بدون کارت بازرگانی اقدام کرد ؟ و یا اینکه باید حتما خودمون داشته باشیم
ممنون

فرصت
15-01-2013, 09:06
سلام به همه دوستان
من تازه عضو سایت شدم و در واقع توی نت دنبال اطلاعات برای صادرات و واردات می گشتم که اینجا را یافتم
امیدوارم بتونم از کمک همه شما بهره مند بشم.
یه سوالی الان فکرم رو مشغول کرده : آیا برای واردات و صادرات در مراحل اولیه می شه بدون کارت بازرگانی اقدام کرد ؟ و یا اینکه باید حتما خودمون داشته باشیم
ممنون
با سلام دوست عزیز میشه این کار را انجام داد و از کارت سایر افراد استفاده نمود البته کمی هزینه دارد

حمیدرضا شیخلر
16-01-2013, 18:42
ممنون از شما
میشه لطفا چند تا کتاب مفید بهم معرفی کنید

حاجي
16-01-2013, 22:14
سلام دوست عزيز و همكار-ميدوني چرا گفتم همكار؟ چون من هم مهندس عمران هستم و در زمينه بازرگاني هم كار ميكنم-اما مطابق تجربم برات بگم كه كار و ارزش يك مهندس عمران با يك تاجر قابل مقايسه نيست يك مهندس عمران مقام و ارزش والايي در جامعه داره - به شغل بازرگاني علاقه داري درست ولي خودت رو در زمينه عمراني قوي كن -نرم افزارهاي ايتبس و لند و اتوكد و.... ودر زمينه عمراني فعاليت كن و اگر خواستي در زمينه بازرگاني كار كني در كنار و حاشيه كار عمرانيت باشه-اينو بدون كه اواز دهل از دور خوشه-كار بازرگاني فراز و فرود زيادي داره وتاجر هميشه در خطر ورشكستگي هست ولي يك مهندس عمران هيچوقت ورشكسته نميشه چون سرمايش توي مغزشه-به خودت افتخار كن چون يك مهندس عمراني-به نظر من شما كارت رو در زمينه عمراني حتي در شركت هاي با حقوق كم ادامه بده-ميتونم به جرات بگم در اينده شخصيت شما از يك بازرگان با ارزش تره-درامدت هم بيشتر نباشه كمتر نيست پس عمرت رو در شاگردي از تجار بسر نبر كه كار بيهوده اي كردي-اگر راهنمايي بيشتر ميخواي من در خدمتم [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

amin_molody
17-01-2013, 11:19
سلام
من تازه دارم وارد این بازار کار میشم
با سرمایه شخصی خودم دارم شروع میکنم هرچند ممکنه برای شروع کم باشه ولی ترجیح میدم آسه آسه پیش برم ولی با پول خودم بجای کار با پوله دیگران
قبلا در زمینه بازاریابی در شرکت های متفاوت کار کردم اما در زمینه بازرگانی و صادرات و واردات کاملا بی تجزبه هستم
از شما درحواست دارم کمکم کنید
در حال حاضر در حال ثبت شرکت هستم و زمینه فعالیتم رو خشکبار تعریف کردم

jalal13
17-01-2013, 14:35
با سلام
من هم مثل شما تازه کار هستم و چند وقتی هست که داخل این فروم هستم اما در طول مدتی که اینجا بودم حداقل به این نتیجه رسیدم که برای شروع کار بازرگانی حتی نزدیک به محصولاتی چون خشکبار و چیزهای فاسد شدنی نشوم البته میگم من هم تازه کارم اما این تجربه ی دوستان با سابقه است.خود دانی!!:cigar:
در پناه حق باشید:shades2:

سلام
من تازه دارم وارد این بازار کار میشم
با سرمایه شخصی خودم دارم شروع میکنم هرچند ممکنه برای شروع کم باشه ولی ترجیح میدم آسه آسه پیش برم ولی با پول خودم بجای کار با پوله دیگران
قبلا در زمینه بازاریابی در شرکت های متفاوت کار کردم اما در زمینه بازرگانی و صادرات و واردات کاملا بی تجزبه هستم
از شما درحواست دارم کمکم کنید
در حال حاضر در حال ثبت شرکت هستم و زمینه فعالیتم رو خشکبار تعریف کردم

mahdavi-m
16-03-2015, 23:49
سلام
اینجانب توانایی واردات انواع دستگاه های بسته بندی رو از ترکیه دارم.درصورت تمایل در خدمتم
در ضمن اگر محصولاتی نظیر خرما پسته و .. رو دارید برای صادرات به ترکیه نقدا خریدارم
با تشکر .مهدوی.09108590337

mahdavi-m
18-03-2015, 19:25
از همه سپاسگزارم

سلام.برای ترکیه حبوبات و خشکبار رو می تونم بفرستم نمونه کارهاتون رو برام وایبر کنید ممنون .مهدوی09108590337

navidforoughi
21-04-2015, 14:16
دوستان سلام و خسته نباشید
من چند روزی هست که در تاپیکهای مختلف پست میگذارم ولی جواب نمیگیرم. لطفا راهنماییم کنید.
من مهندس عمران هستم و تصمیم گرفتم که در راه یکی از آرزوهام که صادرات و واردات هست قدم بگذارم. خیلی هم درهمین سایت یا سایتهای دیگر مطالعه کردم که برای شروع چه باید بکنم . اینم میدونم که برای هرکاری ابتدا باید دانش مربوطه را باید کسب کرد . ولی متاسفانه نمیدونم از کجا و چگونه. چه کتابهایی را به ترتیب مطالعه کنم ؟ در ابتدا چه اطلاعاتی کسب کنم؟ چه منابعی وجود دارند. میخوام بدونم به طور کل به صورت پله به پله چه کار کنم؟

d4lton
21-04-2015, 16:14
سلام میخواستم از سایت علی اکسپرس خرید کنم و کالاهای خودم رو انتخاب کردم

سر جمع میشه 70 دلار آیا برای این 70 دلار پست هزینه و یا گمرکی از من میگیرد ؟

کسی هست در مورد علی بابا کامل توضیح بده مثلا خرید و صحبت با فروشنده و

تعداد کالا ؟

mortal12
21-04-2015, 19:52
سلام خدمت دوستان عزیز.کسی هست که تاجر سیمان باشه میخواستم منو به صورت کامل راهنمایی کنه .اخه از چند نفر پرسیدم هیچ کس راهنمایی نمیکنه.مرسی

haman716
22-04-2015, 10:31
سلام خدمت دوستان عزیز.کسی هست که تاجر سیمان باشه میخواستم منو به صورت کامل راهنمایی کنه .اخه از چند نفر پرسیدم هیچ کس راهنمایی نمیکنه.مرسی

دوست من ما قبلا سیمان به افغانستان میفرستادیم. اگر سوالی دارید مشخص بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم

farzansalehi1976
22-04-2015, 13:05
با سلام خدمت شما. والله تا جایی که من در این زمینه مطالعه کردم وارد کردن یک دستگاه خودرو اونم برا کسی که بار اولشه شاید زیاد هم مقرون به صرفه نباشه.

shahram51
26-04-2015, 21:03
با سلام به اساتید و دوستان

من چند سالی است که تجهیزات الکترونیک و صنعتی وارد می کنم ، اما اخیرا به فکر صادرات افتادم ، با توجه به اینکه در چند ماه گذشته مشتری های مختلفی داشته ام مثلا در زمینه مواد غذایی برای چای / زعفران / میوه خشک و در زمینه مصالح ساختمانی برای سنگ ساختمانی ... و با بررسی دیدم که قیمتهای ما در اینجا خوبه و قابل صادرات ، اما مشکلی که داشته ام اینه که مثلا برای مواد غذایی گمرک تقاضای استاندارد و گواهی بهداشت داره که اینها رو هم فقط شرکتهایی که در این زمینه ثبت شدن میتونن بگیرن .... با توجه به اینکه در ابتدای کار نمی خوام وارد مسائل اداری ثبت شرکت بازرگانی و مالیات و دنگ و فنگ های کارت بازرگانی و اینها بشم آیا یک شخصیت حقیقی میتونه این استانداردها رو بگیره؟ و بعد از کارت بازرگانی شخص دیگه برای صادرات استفاده کنه؟

shahram51
26-04-2015, 21:09
سلام میخواستم از سایت علی اکسپرس خرید کنم و کالاهای خودم رو انتخاب کردم

سر جمع میشه 70 دلار آیا برای این 70 دلار پست هزینه و یا گمرکی از من میگیرد ؟

کسی هست در مورد علی بابا کامل توضیح بده مثلا خرید و صحبت با فروشنده و

تعداد کالا ؟

دوست عزیز ، خرید در این حدود از علی بابا یا علی اکسپرس هزینه ای ندارد فقط 18 هزار تومان در تهران هزینه ارسال میگیرند
برای اطمینان بیشتر میتونید به فروشنده بگید که فاکتور رو با مبلغ کمتر بزنه

Faraz60
19-05-2015, 02:38
نده هم سلام عرض میکنم به همه و امیدوارم شاد باشین،
سوالی داشتم و درست هم نمیدونم اگه جای درست رو برای نوشتنش انتخاب کردم یا نه.

خلاصه بگم همیشه عاشق بازرگانی بودم ولی حرکت چندانی نداشتم؛ الان اما میخوام یه کارایی بکنم بدون پول زیاد. اونم پیدا کردن شرکتای متوسط و کوچیک هست که میخوان به ایران صادرات داشته باشن و یا بالعکس که من واسشون شریک تجاری پیدا کنم، اینجوری هم بیشتر با حرفه از نزدیک اشنا میشم هم خب بی هیچی هم نیست از لحاظ مالی. کاری با پولش هک چندان ندارم فعلا فقط راه واسم مهمه.

سوال من از سروران و اساتید: 1. از کجا میشه یه همچین منبعی از اشخاص حقوقی یا حقیقی اروپایی و امریکایی و ... پیدا کرد تا این پیشنهاد دیده بشه؟ به شدت دنبال این داستانم و واقعا ممنون میشم از دوستانی که پاسخ بدن. سایت علی بابا؟! اتاقهای بازرگانی؟! چطور؟!

dashtbani.milad
19-05-2015, 11:29
بنده راهنمای خرید یا همون لیدر بیزینسمن در تایلند و دوبی هستم...واسه خرید پوشاک بچه و مردانه و زنانه و سیسنونی و کیف و کفش و طلا و نقره و لوازم کادویی و لوازم آرایش و .... میتونم بازار عمده اینا رو در تایلند و دوبی در دستتون بذارم....هم فال و هم تماشاس....تماس بگیرید.....09178780418 و شماره واتساب و وایبر 09173009416 هس....باربری های مجاز در دوبی و تایلند هم در دستتون میذارم....تعرفه منم توافقی هس.....گرون حساب نمیکنم..خیالتون راحت.....

skp
12-06-2015, 01:34
من میخوام مواد غذایی وارد کنم از دوبی و آمریکا کسی هست راجغ به هرکدوم راهنمایی کنه مارو و یا کسی هست که بتونه کاراشو انجام بده ؟

skp
12-06-2015, 01:39
من میخوام مواد غذایی وارد کنم از دوبی و آمریکا کسی هست راجغ به هرکدوم راهنمایی کنه مارو و یا کسی هست که بتونه کاراشو انجام بده ؟

yahyaaaa
21-08-2015, 23:21
1-ایا گوشیهای وارداتی به کشور رو میتوان صادر کرد ؟

2- درصورت ممکن عوارض و مالیات ان چقدر میشود؟:shades2:

adelmis
04-04-2016, 10:30
تشکر از شما

ایران-روسیه
07-05-2016, 13:37
قابل توجه بازرگانان و تاجران محترم!!!

دور دوم نشست تجاری ایران و روسیه با هدف افزایش سهم صادرات ایران به بازار روسیه در تاریخ 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروههای کالایی و شرکتهای روس حاضر در نشست با شماره همراه 09363789889 تماس بگیرید
زمانی

برخی از گزوه های کالایی:
مواد غذایی
خشکبار
میوه،سبزیجات و صیفی جات تازه و خشک
صنایع دستی و فرش
پتروشیمی و مشتفات نفتی
آهن و فلزات
چوب و مواد اولیه
سیمان
و ...

nemanaldin
09-06-2016, 17:49
سلام دوستان
بنده قصد ارسال نمونه به کشورهای اسپانیا - ایتالیا و امارات رو دارم
کسی از دوستان هست که بتونه راهنمایی کنه
چون کالای ارسالی شرایط خاص می خواد و تو یه روز یا نهایتا 2 روز باید به مقصد برسه بنابر این نمی تونم با dhl بفرستم و همچنین بقیه شرکتها هم ارسال این کالا رو قبول نمی کنن
می خواستم بدونم امکان ارسالش با مسافر هست؟ اگه هست چطور می تونم مسافر مورد نظر رو پیدا کنم
یا روش ارزانتر و سریعتر سراغ دارین؟
با تشکر

Zihota
01-07-2016, 06:46
باسلام من تازه امروز بااین سایت اشنا شدم من ۳۰ملیون سرمایه دارم میخوام راهنماییم کنید چطور میتونم بااینسرمایه سود زیاد کنم وتوکارم موفق باشم شغلهای تضمینی معرفی کنید که اگه واردش شدم وچیزی تولید کردم یاخریدم سریع ی کارخانه یاشرکت یاشخص یا سرمایه دار ازم سریع باسود زیاد ازم میخره چون قدرت ریسکم پایین ودلیلش اینکه کل سرمایه زندگیم همین ونمیخوام اونا به باد بدم میخوام چند برابرش کنم :wink:

Zihota
01-07-2016, 06:53
باسلام من تازه امروز بااین سایت اشنا شدم من ۳۰ملیون سرمایه دارم میخوام راهنماییم کنید چطور میتونم بااینسرمایه سود زیاد کنم وتوکارم موفق باشم شغلهای تضمینی معرفی کنید که اگه واردش شدم وچیزی تولید کردم یاخریدم سریع ی کارخانه یاشرکت یاشخص یا سرمایه دار ازم سریع باسود زیاد ازم میخره چون قدرت ریسکم پایین ودلیلش اینکه کل سرمایه زندگیم همین ونمیخوام اونا به باد بدم میخوام چند برابرش کنم دراصفهان هستم یک زمین داریم ۱۰هکتار چطور میتونیم بفروشیمش درمبارکه اصفهان بادوتاچاه اب ویاچطورمیتونیم ی محصول پرسود با اب کم کشت کنیم

Shahinmp
29-07-2016, 01:33
سلام دوستان عزیز،

من قصد دارم یک نوع ماهی خشک از سوید وارد ایران کنم و برای شروع و بازاریابی و تست این محصول، 50 کیلو به ایران ارسال کنم ممکته منو برای ارسال محصول راهنمایی کنید چه راهی بهترین و ارزانترین هستش؟ چه چیزایی رو باید مد نظر قرار بدم آیا نیاز به مجوز خاصی داره؟ آیا حتما باید شرکت ثبت کنم؟:rolleyes:

webpower
19-08-2016, 16:14
عرض ادب خدمت همه ی اساتید بزرگوار
من 20سالمه، اهواز زندگی میکنم
این تابستون فرصت این رو دارم ک شهر محل سکونتم رو عوض کنم چون امسال به دانشگاه میرم
هدفم اینه ک ی تاجر خوب بشم،
یک جا یک توصیه ای دیدم ک خیلی جالب بود
این که برای یادگیری اول توی یک شرکت بازرگانی کارآموزی کنم
سوالم خدمت شما اینه ک اگر من بخوام در طول سال آینده ب استخدام یک شرکت واردات صادرات دربیام
چجور مهارت هایی رو باید داشته باشم ک بتونم استخدام بشم
تایپم فارسی و انگلیسیم خوبه و کار با کامپیوترمم هم خوبه، به زبان مسلط نیستم امام کارم رو همیشه راه میندازم و نشده لنگ بمونم (مهارت اصلیم برنامه نویسیه تحت وبه ک در حد متوسط بلدم و ب کارم نخواهد اومد)
اما خودم به ذهنم رسید ک شاید حسابداری بتونه کلید استخدام شدنم باشه و فکر کردم یک دوره آموزشی بگذرونم
سوالام به ترتیب این هاست
1-برای استخدام شدنم، میبایست چ پیش نیاز هایی آماده کنم؟ من اصلا دنبال حقوق و مزایا نیستم و فقط دنبال یادگیریم و حاضرم مجانی استخدام بشم(فکر نمیکنم شرکتی حاضر باشه من رو به عنوان یک آدم اضافی ک فقط به خاطر منافع شخصی حاضر شده استخدام کنه) و این که من میتونم این کار رو تابستان فول تایم یا طی سال تحصیلی پاره وقت کار کنم
2-من ک در حال حاضر امکان مهاجرت ب شهر دیگه ای رو دارم شما چ شهری رو پیشنهاد میکنید؟ با توجه به این که من فارس هستم و اصلا کردی یا ترکی یا عربی نمیدونم، خودم علاقه زیادی دارم که به کلانشهر ها برم تهران، شیراز، اصفهان، اما این خودش محدوودیت هایی ایجاد میکنه، مثلا در شهر تهران وقتم خیلی هرز میره از طرفی کورس های آموزشی عالی ای داره ک خودم ب دلمه اونجا باشم، لطفا حتما نظرتون رو در این مورد بگید و اینکه در کدام شهر شانس بهتری برای کاراموزی دارم
3-من این امکان رو دارم ک تابستونام رو در رشت پیش اقوامم باشم، به نظر شما رشت موقعیت خوبی برای تجارت داره؟

ملیحه
26-10-2016, 16:09
با سلام به همه دوستان
من تصمیم گرفتم تاجر بشم. 25 سالمه و تحصیلاتم هم مهندسی مکانیک هست
من هیچ چیزی از تجارت و بازرگانی و امور مالی و فروش و ... نمیدونم و هیچ تجربه ای هم در این زمینه ندارم و همچنین هیچ سرمایه ای هم ندارم
از طرف دیگه من اعتماد به نفس خوبی دارم ، باهوشم، خوب ارتباط برقرار میکنم ، و اگه هدفی رو انتخاب کنم با همه وجود دنبالش میرم
علت اینکه میخوام تاجر بشم، اینه که من میخوام بازی پول رو یاد بگیرم و بر اون مسلط بشم، میخوام شخصیت یک تاجر موفق رو پیدا کنم این انگیزه اصلی من برای تاجر شدنه و علت بعدیش هم کسب ثروت و قدرت هست
حالا سوال من از شما تاجران موفق این هاست:
1.نظرتون در مورد شرایط فعلی من و هدفم از تاجر شدن چیه؟ آیا فکر میکنین این هدف اصلی من از تاجر شدن میتونه علت خوبی برای شروع باشه؟
2.اگه نظرتون مثبته، به من بگید باید از کجا شروع کنم؟ چیکار کنم؟ با توجه به اینکه من برای کارمندی تعلیم دیدم،چه طرز فکر و مهارت هایی لازمه؟ چه کتاب هایی رو توصیه میکنید ؟
3.من در کتاب 4راه پولسازی خوندم که برای شروع اگه سرمایه ای نداری بهتره دنبال یک پیشکسوت باشی که به عنوان مربی بهت آموزش بده. کسی که الان در جایگاهیه که تو میخوای بهش برسی. آیا شما تاجر موفقی رو در مشهد که ما ساکن هستیم میشناسید تا من به عنوان شاگرد باهاشون کار کنم؟
و در آخر هم اینکه اگه توصیه های دیگه ای به نظرتون میرسه لطفا بهم بگین:smile::rolleyes:
پیشاپیش از لطف و محبتتون سپاسگذارم

hady_babaei
29-10-2016, 00:39
سلام به همه عزیزان و سروران گرامی
من میخوام با کارت پیله وری شروع کنم میخواستم از دوستان در این زمینه اطلاعاتی کسب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

سفته
29-10-2016, 12:46
فروش پرفکت مانی با قیمت بسیار مناسب
پرداخت آنلاین سفته | پیپال - اسکریل - پرفکت مانی - ویزاکارت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

kayvan
31-10-2016, 13:53
میتونید برای شروع تو کلاسای فروش و مذاکره ثبت نام کنید و کنار یه تاجر موفق برای مدتی کاراموزی کنید برای یاد گرفتن اصول اولیه تجارت

yaser19
30-06-2017, 09:15
سلام من ٢٠ سالمه و خيلي دوس دارم تاجر شم و ميخوام تو يه شركت ترخيص كالا به عنوان كاراموز كار كنم كسي ميتونه كمكم كنه يا جايي رو معرفي كنه كه كاراموز بخوان

amirk00
13-08-2017, 00:04
سلام خسته نباشید
میدونم خیلی تو همین سایت در مورد موضوعی که میخام بگم تایپیک ایجاد شده ولی هنوز سوالای زیادی دارم اگر جواب بدین واقع ممنون میشم
۱.وادرات خوبه یا صادرات؟
۲. برای واردات چه کالاهایی خوبه؟
۳.سرمایه برای واردات قطعات الکترونیکی چقدر باشه مناسبه؟
۴. برای وارد کردن کالا چه کارایی باید انجام داد؟

من خودم فعلا امادگی صادرات ندارم برای همین توضیح زیادی لازم ندارم و چون تو زمینه کامپیوتر آشنایی و تخصص دارم بنابراین تصمیم گرفتم برای شروع کار واردات قطعات کامپیوتری انجام بدم بخصوص قطعاتی که تو ایران تولید نمیشه مث کارت گرافیک.
سرمایه اولیه هم ۴۰ میلیون هست و اگه لازم باشه تا ۵۰ یا حداکثر ۶۰ میلیون هم افزایش پیدا میکنه.
ببخشید اگر خیلی سطحیه سوالا چون هنوز مبتدی هستم. اگر بتونید در کنار راهنماییاتون یه سری منابع برای بالا بردن اگاهی بهم معرفی کنید ممنون میشم
بازم تشکر میکنم

mozafar219
01-10-2017, 12:02
دوستان من يه سؤال دارم كه خيلى دنبال جوابش گشتم پيدا نكردم. ميخواستم بپرسم درصد سود صادرات كالاهاى ايرانى به كشورهاى همسايه چقده يعنى مثلا اگه به مقدار صد ميليون تومن محصولات پتروشيمى يا سيمان به كشورهاى همسايه بفروشيم سود خالص اين معامله براى صادركننده ايرانى چقده. يه تاجر معمولى در سال حدودا چقدر فروش داشته باشه قابل قبوله و ميشه گفت نسبتا موفقه؟
و همچنين اين سؤال رو براى واردات دارم. از دوستان خواهش مى كنم اگه كسى در اين زمينه اطلاعات مفيدى داره راهنمايى كنه ممنون.

Sent from my iPad using Tapatalk

xavi
08-10-2017, 15:08
تجارت در اسپانیا کسب و کار در اسپانیا در سال 2005 اسپانیا یک عفو عمومی برای مهاجران غیر قانونی در اسپانیا را اعلام کرد. بر اساس این عفو عمومی مهجران غیر قانونی با ثبت نام و معرفی خود به مقامات مربوطه توانستند حضور مشروع در اسپانیا داشته باشند.
اتباع اتحادیه اروپا اسپانیا اعلام کرد از سال 2006 تمام مرزهای خود را برای کارگران و کارمندان اروپایی باز میکند.
بنابراین اگر شما اروپایی هستید برای کار در اسپانیا نیاز به مجوز این کشور ندارید.شما میتوانید به عنوان یک توریست وارد اسپانیا شوید و در دفتر اشتغال ملی اسپانیا که یک موسسه مربوط به کار است ثبت نام کنید.پس ازآن شما به مدت 90 روز زمان دارید تا استخدام شوید.برای زمان بیشتر باید از مرز اسپانیا خارج شوید و این کشور را ترک کنید سپس مجدد وارد اسپانیا شوید.زمانی که شما استخدام می شوید قرارداد استخدام شما به منظور مجوز اقامت اعمال میشود.
اتباع غیر مقیم اتحادیه اروپا ساکنان غیر اروپایی که مایل به کار در اسپانیا هستند لازم است مجوز کار اخذ کنند.همچنین قبل از رفتن به اسپانیا باید ویزا داشته باشند.اگر ساکن اسپانیا هستید مجوز کار شما باید در دفاتر استانی وزارت کار اعمال و صادر شود.اگر ساکن اسپانیا نیستید مجوز کار شما باید در دفتر کنسولی کشور خودتان صادر شود.
دفاتر استانی وزارت کار در رابطه با صدور مجوز کار شما تصمیم میگیرند.
چه مدت طول میکشد تا یک کارمند اجازه کار خود را در اسپانیا دریافت کند؟
مدارک مورد نیاز برای اجازه کار بسیار گسترده است و زمان زیادی جهت تکمیل مدارک گرفته می شود. مدارک باید به زبان اسپانیایی ارائه شود. زمانی که اجازه کار صادر شود متقاضی باید برای ویزای سفر به اسپانیا و شروع به کار اقدام کند.
چگونه برای یک مجوز کار اسپانیایی اقدام کنم؟
شما باید به کنسولگری و یا سفارت اسپانیایی در کشور خود مراجعه کنید. مدارک لازم به شرح زیر است:
- گذرنامه
- گواهی پزشکی
- گواهی عدم سوء پیشینه
- کپی از قرارداد کار
ویزای اولیه شما یک ویزا 3 ماهه است که برای شما جهت ورود به اسپانیا صادر میشود.
زمانی که اجازه کار شما تصویب شد متقاضی نیازمند ویزا جهت ورود به اسپانیا می باشد. متقاضی جهت دریافت مجوز اقامت باید گواهی عدم سوء پیشینه و اصل شناسنامه خود را ارائه نماید.
حکم ارائه خدمات دادگاه اروپایی یک حکم و قانون صادر کرده است که شرکت های عضو اتحادیه اروپا میتوانند به مشتریان اروپایی خود خدمات ارائه کنند بدون اینکه نیاز به اخذ مجوز کار اضافی برای کارمندان خود داشته باشند. به عنوان مثال اگر یک شرکت نرم افزاری بریتانیایی محصولات خود را به شرکت اسپانیایی به فروش برساند برای نصب محصولات خود نیاز به ارسال برخی کارمندان غیر اسپانیایی به اسپانیا دارد.با توجه به این حکم، آنها به مجوز کار اسپانیایی نیاز ندارند.
این قانون از سال 1999کم کم در سراسر اروپا شناخته و همه گیر شد.علاوه بر این قانون، کارمندان باید در منطقه اقتصادی اروپا حداقل 12 ماه از استخدامشان در شرکت عرضه کننده کالا گذشته باشد.(از 12 ماه قبل از استخدام سابقه کار داشت باشد)

ساعات اداری در اسپانیا: بانک ها در اسپانیا دوشنبه تا جمعه از 9:30 تا 14:00 و شنبه ها از 9:30 تا 13:00 باز هستند. اغلب ادارات و دفاتر نیز دوشنبه تا جمعه از 9:00 تا 17:30 کار می کنند. در رستوران ها معمولا زمان سرو ناهار از 13:00 تا 16:00 و شام از 21:00 تا 23:30 یا 24:00 می باشد. فروشگاه های بزرگ دوشنبه تا شنبه از 9:30 تا 20:00 و مغازه های کوچک تر از 9:30 تا 22:30 باز هستند (این در مورد تمام فروشگاه ها صادق نیست).

xavi
14-10-2017, 16:40
سلام

ملیحه خانم از تحصیلات اتون نمی تونین استفاده بکنین...منظورم اینه شغلی که به رشته ی تحصیلی اتون مربوط بشه نیست ؟؟؟؟

PILAPILA
22-10-2017, 20:00
من تازه می خوام صادرات به ترکمنستان و قزاقستان رو شروع کنم البته دارم روش برنامه ریزی می کنم هنوز عملیاتی نشد.

alisoozani
13-02-2020, 01:40
سلام,من نمایندگی سبوس برنج قهوه ای لایه دوم دارم ,بسته بندی کاملا استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت و انجمن دیابت ایران و همچنین مجوز صادرات دارد , اگر کسی قصد همکاری برای صادر کردن به عراق با من دارد لطفا تماس بگیرید 09181765442 سوزنی