PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل تاجر شدن از 0 تا100

اسحاق
03-04-2012, 12:52
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان و تاجرین محترم

عرض به حضوره شریفتون که من جوانی هستم 28 ساله و ساکن یکی از شهرهای جنوب غربی کشور رشته تحصیلیم هم ربطی به بازرگانی نداره به کامپیوتر تقریبا واردم و مدت 5 سال هم در بورس خرید و فروش ارز و طلا کردم البته بین الملل (فارکس) با مقداری سرمایه بین 100 تا 200 میلیون و بسیار علاقه مند به تجارت و بازرگانی البته هیچ چیز در مورد بازرگانی و واردات و صادرات نمیدونم از شما تقاضا دارم لطفا من راه راهنمایی کنید که از کجا باید شروع کنم من باید کلاس اموزشی برم .در اینترنت یرچ کردم راجبه اموزش سایت obc.ir امد که سی دی اموزش واردات و صادرات میفروخت که اینم از شانس ما ظاهرا جمع کردن دوستان اگه جایی رو سراغ دارن که سی دی اموزشی ارائه میدن لطف کنند بگن تا تهیه کنم اصلا اگه زحمتی نیست مراحل تاجر شدن رو از 0 تا 100 به من بگن من نمیدونم چطوری شروع کنم

از کمک و راهنماییتون کمال تشکر رو دارم

قربان شما اسحاق راهی

hkarimpoor2003
03-04-2012, 13:14
آقای اسحاق به جمع ما خوش آمدید.

در همین سایت با مطالعه بخش های مختلف از جمله کتابخانه مطالب مفیدی پیدا میکنید
هر چند دوست عزیز شما حتما استاد بنده هستید و میدونید برای اولین قدم برای تاجر شدن باید بدونید که با دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال سعی کنید ارزش سرمایه خودتون را حفظ کنید پس سریعا اگر این سرمایه ای که گفتید دارید به ریال است ( که بعید میدونم اینطور باشد با توجه به اینکه بورس فارکس کار کردید) آن را به یک کالای با ارزشتر مثل : دلار کانادا - طلا ( طلای شمش 999) و کالاهای مواد غذایی اساسی ( روغن برنج شکر و ..) و یا زمین مرغوب تبدیل کنید و سپس یک مهلت 3 ماهه برای خود تعیین کنید تا کاملا در زمینه بازرگانی مطالعه کنید . در اینترنت منابع بیشماری هست برای آموزش و نیازی به خرید سی دی و کتاب و .... نیست هر چند هرکسی برای خودش یک سیستم یادگیری دارد و شاید شما با سی دی و کتاب بهتر یاد بگیرید. ولی به عنوان برادر کوچکتر و تجربه شخصی تجارت و بازرگانی در یک کلام یعنی هنر جمع آوری اطلاعات به روز و موثق این یعنی اینکه شما بتوانید به روز متوجه شوید چه چیزی ؟ چه موقع ؟ از کجا ؟ بخرید ... بقیه کار ها از جمله ترخیص ، عملیات بانکی ، حمل و...... را دوستانی در سراسر کشور هستند که با کارمزد و حق العمل مناسب انجام می دهند و شما نیازی نیست خود را غرق در مسائل تخصصی بازرگانی کنید هرچند باید لااقل یک مطالعه تئوری داشته باشید در ابتدا . به هر حال به جمع ما خوش آمدید و ما برای راهنمایی و کمک در خدمتیم.

hkarimpoor2003
03-04-2012, 13:21
در شمن با توجه به محل سکونت شما که فرمودید جنوب غربی هستید فکر می کنم همین یعنی یک مزیت نسبی با توجه به نزدیک بودن به مرز عراق و همچنین بنادر خلیج فارس و دسترسی به بازارچه های مرزی و ......
اینها یعنی همه چیز از قبل برای شما برای تاجر شدن آماده شده است و دوم اینکه فرمودید در فارکس کار کرده اید و این یعنی شما با مباحث تحلیل تکنیکال و بازار جهانی آشنائید و فرد ریسک پذیری شده اید و از همه مهمتر مدیریت سرمایه را یاد گرفته اید ( چون در فارکس فرد با تمام وجود ارزش مدیریت سرمایه را یاد میگیرد:wink:) و ........ یعنی جاده برای شما آسفالت شده آماده اس فقط باید کمربند ایمنی ( جمع آوری اطلاعات ) را ببندیدو شروع کنید..
موفق باشید.

Eldo
03-04-2012, 14:16
سلام بچه ها.
به نظر من اگه یکم جزییات رو بیشتر بنویسید یعنی سود کردید یا زیان؟ اصلا به زحمتش می ارزید؟ یا چیز های دیگه....... فک می کنم که واسه تاره کار هایی مثل من مفیدتر و جالب تر باشه.:happy:

اسحاق
03-04-2012, 14:29
در شمن با توجه به محل سکونت شما که فرمودید جنوب غربی هستید فکر می کنم همین یعنی یک مزیت نسبی با توجه به نزدیک بودن به مرز عراق و همچنین بنادر خلیج فارس و دسترسی به بازارچه های مرزی و ......
اینها یعنی همه چیز از قبل برای شما برای تاجر شدن آماده شده است و دوم اینکه فرمودید در فارکس کار کرده اید و این یعنی شما با مباحث تحلیل تکنیکال و بازار جهانی آشنائید و فرد ریسک پذیری شده اید و از همه مهمتر مدیریت سرمایه را یاد گرفته اید ( چون در فارکس فرد با تمام وجود ارزش مدیریت سرمایه را یاد میگیرد:wink:) و ........ یعنی جاده برای شما آسفالت شده آماده اس فقط باید کمربند ایمنی ( جمع آوری اطلاعات ) را ببندیدو شروع کنید..
موفق باشید.
سلام جناب کریم پور

ممنون از کمکتون لطفا همینطور ادامه بدین هر نکته ای به ذهنتون میرسه و احساس میکنید لازمه بدونم دریغ نفرمایید :hehe: اینطور که پیداست شما هم کاملا با فارکس اشنا هستید بله من نزدیک بنادر جنوب هستم کتاب ها رو تهیه خواهم کرد بعد باید برم دنبال کارت بازرگانی درسته جناب کریمپور نظرتون راجبه سایت علی بابا چیه تا حالا باهش کار کردین مطمئنه البته فکر کنم مثلا اگر ما بخایم جنس وارد کنیم بعد از اینکه کل هزینه ها رو حساب کردیم انور فروشنده رو و اینور خریدار و در کل با صرفه بودن مطمئن شدیم باید حتما حتما به کشوری که ازش میخایم جنس وارد کنیم سفر کنیم و اونجا حضوری قرار داد ببندیم درسته کلا بازرگانی بسیار از فارکس کم ریسک تر و خطر نابودی اصل سرمایه کمتره

بهزاد
03-04-2012, 16:43
سلام جناب کریم پور

ممنون از کمکتون لطفا همینطور ادامه بدین هر نکته ای به ذهنتون میرسه و احساس میکنید لازمه بدونم دریغ نفرمایید :hehe: اینطور که پیداست شما هم کاملا با فارکس اشنا هستید بله من نزدیک بنادر جنوب هستم کتاب ها رو تهیه خواهم کرد بعد باید برم دنبال کارت بازرگانی درسته جناب کریمپور نظرتون راجبه سایت علی بابا چیه تا حالا باهش کار کردین مطمئنه البته فکر کنم مثلا اگر ما بخایم جنس وارد کنیم بعد از اینکه کل هزینه ها رو حساب کردیم انور فروشنده رو و اینور خریدار و در کل با صرفه بودن مطمئن شدیم باید حتما حتما به کشوری که ازش میخایم جنس وارد کنیم سفر کنیم و اونجا حضوری قرار داد ببندیم درسته کلا بازرگانی بسیار از فارکس کم ریسک تر و خطر نابودی اصل سرمایه کمتره

برای شروع به کارتون جستجو در کتابخونه همین فروم سر نخ رو به دستتون میده. اما میتونید برای آموزش آکادمیک به کلاس های اتاق بازرگانی و یا مرکز آموزش و پژوهش های بازرگانی مراجعه کنید.
اینم آدرس سایتش و شرح دوره هاش:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

در ضمن بین فعالیت در بازارهای مالی و فعالیت در بخش حقیقی اقتصاد اون هم در بخش خدماتی(منظورم بازرگانیه) تفاوت بسیاریه. اصلا تصور نکنید که بازرگانی کار کم ریسکیه. به هیچ وجه اینطور نیست. فعالیت در بازارهای مالی به دلیل اینکه با عدم قطعیت بالایی همراهه ریسک رو افزایش میده اما در بازرگانی عدم آشنایی با فرایندها و عدم تجربه کافی بزرگترین ریسک هست.
کلا قابل مقایسه نیستن. اما اصلا تصور نکنید که کار کم ریسکیه. به خصوص در این شرایط تحریمی.

اسحاق
03-04-2012, 16:59
برای شروع به کارتون جستجو در کتابخونه همین فروم سر نخ رو به دستتون میده. اما میتونید برای آموزش آکادمیک به کلاس های اتاق بازرگانی و یا مرکز آموزش و پژوهش های بازرگانی مراجعه کنید.
اینم آدرس سایتش و شرح دوره هاش:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

در ضمن بین فعالیت در بازارهای مالی و فعالیت در بخش حقیقی اقتصاد اون هم در بخش خدماتی(منظورم بازرگانیه) تفاوت بسیاریه. اصلا تصور نکنید که بازرگانی کار کم ریسکیه. به هیچ وجه اینطور نیست. فعالیت در بازارهای مالی به دلیل اینکه با عدم قطعیت بالایی همراهه ریسک رو افزایش میده اما در بازرگانی عدم آشنایی با فرایندها و عدم تجربه کافی بزرگترین ریسک هست.
کلا قابل مقایسه نیستن. اما اصلا تصور نکنید که کار کم ریسکیه. به خصوص در این شرایط تحریمی.

سپاس فراوان دوست من
سوال
صادرات ریسکش بیشتره یا واردات خودم فکر میکنم واردات اگر امکان دارد در مورد ریسک این کار و خطراتی که برای سرمایه تاجرین وجود دارد توضیح بفرمایید
مثلا در چه صورتی و یا اینطور بگم چه شرایطی یا فاکتورهایی رو در این کار در نظر نگیری امکان داره ضرر کنیم در صورت یکی از طرفین معامله فرضا طرفه چینی جنسی رو که قراره برای ما بفرسته با اون کیفیتی که قبلا دیده بودیم نیست یا مثلا کم فرستاده قاعدتا باید مکانی برای شکایت و پیگیری حقت وجود داشته باشه درسته؟

یه سوال دیگه ما اگه در طول سال در حد خیلی معمولی به تجارت بپردازیم در صورت مهیا بودن تمام شرایط (یعنی دیگه راه افتاده باشیم) در انتهای سال باید انتظار چه میزان افزایش سرمایه خودمونو داشته باشیم یعنی چند درصد سود رو میتوان از این کار انتظار داشت البته میدونم این سوال بستگس به تلاش خود ادم داره

سپاس بیکران از شما استاد گرانقدر

گردنت خورد اسحاق نیومدی تاجر شی حالا که میخای بیای تحریم شدیم:biggrin:

hkarimpoor2003
03-04-2012, 17:16
دوست عزیز آقای اسحاق
1- در مورد سایت های تجاری مثل علی بابا در اینجا [Only Registered And Activated Users Can See Links] یک مقدار توضیح داده ام شاید بدردتون بخوره ولی در همین سایت ها هم باید بسیار مواظب باشید چون در دنیای اینترنت ترفندها و حقه هایی هرروز اختراع میشه که بعضی وقت ها عقل جن هم به اون نمیرسه :graduated:
2- با نظر آقای بهزاد بسیار موافقم و ایشون به بهترین وجه تفاوت دو زمینه فارکس و بازرگانی ( آن هم از نوع ایرانیش) را تشریح کردند .

اسحاق
03-04-2012, 17:27
دوستان عزیز
1.نظرتون در مورد صادرات دارو های گیاهی چیه اونور مشتری داره طرفای ما از این گیاهان زیاد در میاد

2.عزیزان شما اگر بخواین نیازهای منطقه خودتون رو بشناسید چطور تحقیق میکنین چطور پیدا میکنید منظورم استان یا استان های همجوار چی کم دارن و چطور بازار هدف رو پیدا میکنید

شرمنده من سوالاتم زیاده و البته مبتدیانه زحمتتون دادم

hkarimpoor2003
03-04-2012, 17:44
دوست عزیز آقای اسحاق
1- بعضی از سوال های شما بسیار گسترده بوده و برای گرفتن پاسخ در اینجا زمانبر بوده و ممکنه دیر به جواب برسید بنابراین باید خودتون آستین بالا بزنید و تحقیق کنید ما هم در خدمتیم
2- برای شناخت مزیت های منطقه خودتون ایمیل خودتون رو پیغام خصوصی بدید براتون یکسری فایل پی دی اف جدید دارم براتون ایمیل کنم فکر کنم بدرد بخوره
3- برای شروع کار باید بگم مورد گیاهان دارویی بنظر من کار سختیه و اطلاعات و تجربه زیاد میخواد سعی کنید برای شروع از یک کالای ساده تر شروع کنید( البته فقط یه پیشنهاده)

بهزاد
03-04-2012, 19:32
سپاس فراوان دوست من
سوال
صادرات ریسکش بیشتره یا واردات خودم فکر میکنم واردات اگر امکان دارد در مورد ریسک این کار و خطراتی که برای سرمایه تاجرین وجود دارد توضیح بفرمایید
مثلا در چه صورتی و یا اینطور بگم چه شرایطی یا فاکتورهایی رو در این کار در نظر نگیری امکان داره ضرر کنیم در صورت یکی از طرفین معامله فرضا طرفه چینی جنسی رو که قراره برای ما بفرسته با اون کیفیتی که قبلا دیده بودیم نیست یا مثلا کم فرستاده قاعدتا باید مکانی برای شکایت و پیگیری حقت وجود داشته باشه درسته؟

یه سوال دیگه ما اگه در طول سال در حد خیلی معمولی به تجارت بپردازیم در صورت مهیا بودن تمام شرایط (یعنی دیگه راه افتاده باشیم) در انتهای سال باید انتظار چه میزان افزایش سرمایه خودمونو داشته باشیم یعنی چند درصد سود رو میتوان از این کار انتظار داشت البته میدونم این سوال بستگس به تلاش خود ادم داره

سپاس بیکران از شما استاد گرانقدر

گردنت خورد اسحاق نیومدی تاجر شی حالا که میخای بیای تحریم شدیم:biggrin:
مسلما ریسک صادرات بیشتره. یادتون باشه که در صادرات انتخاب میشید، اما در واردات انتخاب میکنید. دنیای رقابت در صادرات بسیار سهمگینتر از وارداته.

نمونه ای از ریسک های بازرگانی:
1. عدم اطمینان به طرف تجاری که در خارج از کشوره. میری جنس رو میخری جنس رو میفرسته میاد بعد میبینی با اون چیزی که سفارش دادی 180 درجه فرق داره. این موضوع از طرف روس ها و چینی ها به وفور دیده میشه. به خصوص اگر بدونن که تازه کارید.
2. عدم شناخت حق و حقوق و مسئولیت ها در از یک طرف و زمان انتقال ریسک و هزینه به طرف مقابل در طرف دیگر
3. نداشتن ارتباطات قوی که میتونه منجر به افزایش هزینه تمام شده بشه.
4. ریسک فساد پذیری برخی کالاها و خدمات
5. عدم استفاده از بیمه مناسب
6. اطمینان بی مورد به خریدار یا فروشنده
7. نفهمیدن زبان طرف های تجاری و بی توجهی در امضای قراردادها
8. عدم آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم
9. عدم توان دفاع از حق و حقوق در مذاکرات تجاری
10. عدم آشنایی با انواع قراردادهای تجاری
11. نداشتن شرکای تجاری مطمئن در کشورهای مقابل
12. مشکل در دریافت و پرداخت پول
13. سرمایه گذاری بدون شناخت بازار هدف
14. و . . .

در ضمن اگر بدونن که تازه واردید انچنان سرتون کلاه میزارن که خودتون هم نمیفهمید. دستتون هم به هیچ جا بند نیست. مثلا اگر در چین پولتون بره باید برید دادگاه چین طبق قوانین چین شکایت کنید. که این بزرگترین مصیبته و آخرش هم بیخیال میشید. کلا بدون آگهی یا بدون کمک مشاوری خبره هیچ کاری نکنید. اول همه چیز رو یاد بگیرید. حق و حقوقتون رو بشناسید بعد اقدام به تجارت بکنید. این خیلی خیلی خیلیمهمه که بدونید که کجا ریسک و مسئولیت در قبال هزینه به طرف مقابلتون منتقل میشه.

در مورد بازدهی باید بدونید که ریسک و بازده با هم تناسب دارن. هر چه ریسک بیشتر باشه به طبع اون بازده هم بیشتره. در بازارهای مالی ریسک بالاست و به همین دلیل بازدهی هم بالاست اما معمولا معامله گرا با ابزارهای مدیریت سرمایه سعی در کنترل ریسک میکنن. در بازرگانی هم هر چه آگاهی شما بیشتر باشه، اعتبار پیدا کنید و تجربه کسب کنید بیشتر میتونید ریسک رو کنترل کنید.

بنده به عنوان شخصی که در هر دو زمینه فعالیت داشتم بهتون پیشنهاد میکنم در بازرگانی اول خیلی آسه آسه پیش برید. معلومات نقشی کلیدی رو بازی میکنن. در ابتدای امر به دنبال کسب تجربه باشید. اول تجربه کنید و دست به عصا راه برید. اول بازار هدفتون رو پیدا کنید. بعد شروع به کسب دانش و مهارت های لازم در اون زمینه بکنید چرا که مطمئن باشید هیچ گاه نمیتونید در همه زمینه های بازرگانی فعالیت داشته باشید. بسیار بسیار گسترده هست. بعد به آموزش فرایند واردات و صادرات بپردازید. اروم اروم برای خودتون در کشورهای مختلف مشتری جور کنید. تو صادرات اگر نتونید واسه خودتون اعتبار ایجاد کنید به هیچ جا نمیرسید. واسه همین واردات خیلی راحتتره. اینجا حداقل اینه که شمایید و خریدار ایرانی. میتونید برید جنس رو بخرید و پیگیری کنید که بیاد اینجا. اما در صادرات باید اول بازار رو بشناسید و بعد مشتری واسه خودتون ایجاد کنید.
اگر بتونید تو این مسیر دوام بیارید در میان مدت سودهای حتی چند صد درصدی میتونید داشته باشید. اما معمولا اینطور نیست و ابتدای امر عدم آشنایی با راه کارها موجب زیان برای همه تازه واردها میشه.
:wink::wink::wink:

جاده ابریشم
03-04-2012, 20:23
مسلما ریسک صادرات بیشتره. یادتون باشه که در صادرات انتخاب میشید، اما در واردات انتخاب میکنید. دنیای رقابت در صادرات بسیار سهمگینتر از وارداته.

نمونه ای از ریسک های بازرگانی:
1. عدم اطمینان به طرف تجاری که در خارج از کشوره. میری جنس رو میخری جنس رو میفرسته میاد بعد میبینی با اون چیزی که سفارش دادی 180 درجه فرق داره. این موضوع از طرف روس ها و چینی ها به وفور دیده میشه. به خصوص اگر بدونن که تازه کارید.

:wink::wink::wink:

یک مثال بزنم برای این مورد اول: یکی از مشتری های ما در روسیه, از چین مبل خرید کرده بود. وقتی کانتینر ها در مسکو باز شد کم مونده بود شاخ در بیاره. فکر میکنید چی داخل کانتینرها بود؟!!
سنگ!!!!!! باورش سخته ولی واقعیت داره.

gandolf05
04-04-2012, 13:40
سلام
برای صادرات محصولات کشاورزی به عراق سلسله مراتبش چجوری هست؟مثلا اگه فردی بخواد محصولات باغ خودش رو صادرات کنه و کارت بازرگانی هم بگیره ایا امکانش هست؟باید اونجا با یه شرکت قرارداد بست یا نه و.....

Eldo
04-04-2012, 17:09
سلام.
جدی میگی ؟ چطوری ممکنه؟
یعنی وزن رو متناسب با همون مبل در اورده یا فقط سنگ پاره ریخته تو کانتینر؟
راستی مشتری ها رو چه طور واسه خودمون پیدا کنیم؟
توی معاملات میشه اون هارو شناخت یا اینکه خودت باید پاشی بری به کشور دیگه واسه مشتری جور کردن؟

naseri
04-04-2012, 22:31
من هم یک تجربه تلخ در زمینه تجارت با چین دارم. چند سال پیش اقدام به خرید نوعی ماده شیمیایی که مورد مصرف کرمهای دست و صورت و لوازم بهداشتی آرایشی بود ،کردیم. بعد از اتمام مذاکرات از تولید کننده درخواست کردیم حتما گزارش sgs را برایمان ارسال کند. ولی تولید کننده اعلام کرد چون در کشور چین شرکت بازرسی معتبر وجود دارد ، در صورت موافقت این گواهی بازرسی از آن شرکت صادر گردد . شرکت بازرسی را بما معرفی کردند. بعد از جستجو در سایت شرکت بارزسی مربوطه ،مطمئن شدیم که شرکت معتبری است . وقتی گواهی بازرسی کالا بدستمان رسید مهر شرکت بازرسی به زبان چینی بود و ما متوجه جعلی بودن آن نشدیم. دردسرتان ندهم جنس بارگیری شد و به بندرعباس رسید هنگام تخلیه محموله ، تمام کارتنها پاره و محتویات داخل کیسه ها بیرون ریخته شده بودند . بدتر از همه اینکه کالای ترخیص شده چیزی غیر از کالای درخواستی ما بود..!! بلا فاصله با شرکت تولید کننده تماس گرفتیم ولی هیچکس جواب تلفن ها را نداد!!! فکرش را بکنید هم کالا و هم اسناد بازرسی و اسناد گواهی مبدا و برگ مشخصات فنی و غیره همه تقلبی بودند. بعدا وقتی موضوع را با شرکت بازرسی چینی مطرح کردیم متوجه شدیم این گواهی توسط آنها صادر نشده بود. فروشنده متقلب با جعل اسناد یک مشت خاک بما فروخته بود .... البته باید بگم بزرگترین اشتباه ما این بود که کالا را نقد خریداری کرده بودیم .. 30 درصد پیش پرداخت 70 درصد پس از دریافت کپی اسناد حمل و کشتیرانی...

gandolf05
04-04-2012, 23:03
من هم یک تجربه تلخ در زمینه تجارت با چین دارم. چند سال پیش اقدام به خرید نوعی ماده شیمیایی که مورد مصرف کرمهای دست و صورت و لوازم بهداشتی آرایشی بود ،کردیم. بعد از اتمام مذاکرات از تولید کننده درخواست کردیم حتما گزارش sgs را برایمان ارسال کند. ولی تولید کننده اعلام کرد چون در کشور چین شرکت بازرسی معتبر وجود دارد ، در صورت موافقت این گواهی بازرسی از آن شرکت صادر گردد . شرکت بازرسی را بما معرفی کردند. بعد از جستجو در سایت شرکت بارزسی مربوطه ،مطمئن شدیم که شرکت معتبری است . وقتی گواهی بازرسی کالا بدستمان رسید مهر شرکت بازرسی به زبان چینی بود و ما متوجه جعلی بودن آن نشدیم. دردسرتان ندهم جنس بارگیری شد و به بندرعباس رسید هنگام تخلیه محموله ، تمام کارتنها پاره و محتویات داخل کیسه ها بیرون ریخته شده بودند . بدتر از همه اینکه کالای ترخیص شده چیزی غیر از کالای درخواستی ما بود..!! بلا فاصله با شرکت تولید کننده تماس گرفتیم ولی هیچکس جواب تلفن ها را نداد!!! فکرش را بکنید هم کالا و هم اسناد بازرسی و اسناد گواهی مبدا و برگ مشخصات فنی و غیره همه تقلبی بودند. بعدا وقتی موضوع را با شرکت بازرسی چینی مطرح کردیم متوجه شدیم این گواهی توسط آنها صادر نشده بود. فروشنده متقلب با جعل اسناد یک مشت خاک بما فروخته بود .... البته باید بگم بزرگترین اشتباه ما این بود که کالا را نقد خریداری کرده بودیم .. 30 درصد پیش پرداخت 70 درصد پس از دریافت کپی اسناد حمل و کشتیرانی...
اخرش چی شد؟شکایت کردید؟چیزی دستتون اومد و...چند ضرر کردین.............

naseri
05-04-2012, 00:31
البته کهشکایت کردیم ولی نتیجه نگرفتیم. به اتاق بازرگانی ایران وچین مراجعهکردیم آنها پیگیری کردند وگفتند چنین شرکتی وجود خارجی ندارد. ما از طریقسایت alibaba با شرکت مزبور آشنا شده بودیم. باید اعتراف کنم که چند اشتباه بزرگ مرتکب شدیماول اینکه از آن شرکت بازدید نکردیم میبایستسفری به چین میکردیم و قبل از عقد قرارداد از صحت و سقم آن مطمئن میشدیم
و دوم اینکه تمام پول را قبل از تحویل کالا واریزکرده بودیم البته در دو مرحله .... میبایست جنس رااز گمرک ترخیص میکردیم ولیبخاطر مغایرت با اسناد خیلی طول کشید. تازه زمانی هم که ترخیص کردیم نمیدانیستم توکدام بیابان آنرا دور بریزیم ضمنا بابت دیرکرد مجبور شدیم به گمرک جریمه پرداختکنیم

سدات
05-04-2012, 09:54
جناب ناصری
مطمئن باش اگه به روش دیگری هم پرداخت میکردید اونا کار خودشونو بلد بودن....یکی از دوستان من دوسال پیش یه محموله مواد شیمیایی از چین خریداری کردند با ال سی ... همه چیزشم اوکی بوده....مدارکشم از طریق بانک فرستاده اما زمانی که رفتن برای ترخیص کالا اصلا چنین محموله ای وجود نداشته!!!! باورتون میشه ؟؟؟ بعدم هرچی تماس گرفتن با شرکت چینی کسی جواب نمیداده مدارکشونم مو لای درزش نمیرفت..... از هیچ طریقی هم شکایتشون به نتیجه نرسید.... من واقعا موندم که کشتیرانی چطور قبل از بارگیری براشون اصل بارنامه صادر کرده بوده

:wacko::wacko: اینا تقصیر چینیا نیست تقصیر ماست که هیچ کجا هیج قانونی برای دفاع از حقوقمون وجود نداره..... حتما تا به حال زیاد سرو کارتون به سفارتامون توی کشورای مختلف افتاده و باهاشون تماس داشتید خودتون بهتر میدونین.... من که هروقت زنگ زدم یا صدای ونگ ونگ بچه میومده....یا توی تعطیلات بودن ...یا دعا داشتن...یه بارم بود که یه بچه جواب تلفنو میداد

naseri
05-04-2012, 13:55
سدات عزیز کاملا با شما موافقم . در کنار همه مشکلاتی که عنوان کردید متاسفانه هیچ قانون بین المللی مارا حمایت نمیکنه. فورا اعلام میشه که شما در تحریم بسر میبرید قراره هیچ کشوری با شما مراوده نداشته باشه . حالا که وارد این معامله شدید چشمتان کور ...

naseri
05-04-2012, 13:58
. چند ماه گذشته بدنبال نوعی اسید چرب میگشتم . با یک شرکت چینی وارد مذاکره شدیم . از همان اول اعلام کردیم درصورتی که کالا مورد تائید واقع شد باید محموله مان هم در مبدا و هم در مقصد توسط SGS بازرسی بشه. علیرغم انتظارمان قبول کردند فقط اعلام کردن بازرسی مقصد را خودتان هزینه کنید. ما هم قبول کردیم. سپس از آنها نمونه کالا را درخواست کردیم . با پرداخت هزینه DHL یک نمونه برایمان فرستادند. نمونه برگ مشخصات فنی یا Specification Sheet نداشت . پیگیری کردیم خلاصه با ایمیل فرستادند. از آنجا که یکبار پشت دستم داغ شده بود گفتم وقتی میفرستم آزمایشگاه بجز ایتم های اصلی که برایمان مهم بود خواستم نوع اسید چرب را هم برایمان مشخص کنند. اسید چرب نعنا بود MINT FATTY ACID :sad::sad:. در حالیکه ما اسید چرب سویا خواسته بودیم. اینبار دیگه ادب را گذاشتم کنار و هر چی میتونستم تو تلفن و ایمیلم براشون گفتم. تقلب به این آشکاری... میدونید چی گفتن... ما فکر کردیم برای تولید محصولتان این نوع اسید چرب بهتر باشه !!!!!یکی نبود بگه کی از تو نظر پرسید :mad::mad: به این نتیجه رسیدم یا با چینی ها معامله نکنیم یا اگر کردیم بریم حضورا و با یک قرارداد شش میخه و با کنترل ریزترین موارد آنرا اجرا کنیم.

mahyar_tejarat
01-02-2016, 17:13
سلام و خسته نباشید به همه دوستان مخصوصا مدیر سایت واقن سایت خوبیه.....من تازه واردم ...
من 17 سالمه و علاقه شدیدی به تجارت دارم اصن از کارش خوشم میاد ...به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی مسلط هستم ...و میخوام در دانشگاه در رشته اقتصاد تحصیل کنمووواگه میشه راحی جلوم بزارید ..مطمعنن خیلی خیلی تجربه دارید از کجا میتونم شرووع کنم ...ممنون میشم جوابمو بدید :fez::fez::fez::fez::fez::fez::fez:

jozve@noofa.ir
01-02-2016, 20:03
همین که زبان بلدی عالیه برای راه آموزش تجارت اول دانشگاه رشته بازرگانی انتخاب کن و برو تو شرکت های بازرگانی کار آموزی کن
سن هم مهمه الان به جوون 17 ساله کسی کار بازرگانی نمیده بهترین راه برا شما خوب درس خوندن تو رشته های کسب و کار هست

Darkness
02-02-2016, 18:04
منم خیلی به تجارت علاقه دارم سن خیلی کمی هم دارم ولی رو درس خوندنم تمرکز خیلی زیادی دارم چون برای موفقیت بیشتر در اینده خیلی عالیه :graduated: منم برای کسب اطلاعات بیشتر و تحقیق کردن اینجا عضو شدم .. برات ارزوی موفقیت دارم....

kiyani
11-04-2016, 03:41
با سلام
من میخوام به کشور های همسایه زعفران صادر کنم اما نمیدونم چطور مشتری پیدا کنم و از کجا شروع کنم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

بهار62
11-04-2016, 12:52
سلام شما خودتون تولید کننده زعفرونی؟فروش داخلی هم دارشتین؟کدوم شهر هستین؟ لطفا برام ایمیل کنین sahha42@yahoo.com

وحید123
12-04-2016, 00:51
سلام. منم به خشکبار و زعفرون دسترسی دارم. اگه کسی خواست در خدمتم.
vahid.m1221@gmail.com

ali73
12-04-2016, 12:08
دوستان و همکاران سلام

فروش عمده مرغ منجمد جهت صادرات و پخش داخلی با بهترین کیفیت و بسته بندی

مرغ منجمد
وزن 1 تا 1.6، قیمت ۵۸۰۰ تومان — وزن 1.6 تا 2.2،قیمت۵۵۰۰ تومان
هما مرغ اصفهان (نازلترین قیمت)

فروش نقدی و چکی حتی با ضمانت بانک

حواله از شرکت خصوصی (بدون واسطه و دلال)

09137549385 جزینی mohammadja7

ali73
12-04-2016, 12:09
دوستان و همکاران سلام

🐓🐓فروش عمده مرغ منجمد جهت صادرات و پخش داخلی با بهترین کیفیت و بسته بندی

🐓🐓
مرغ منجمد
وزن 1 تا 1.6، قیمت ۵۸۰۰ تومان — وزن 1.6 تا 2.2،قیمت۵۵۰۰ تومان
هما مرغ اصفهان (نازلترین قیمت)

🐓 فروش نقدی و چکی حتی با ضمانت بانک 💰 🐓

حواله از شرکت خصوصی (بدون واسطه و دلال)

09137549385 جزینی mohammadja7

ایران-روسیه
07-05-2016, 14:00
قابل توجه بازرگانان و تاجران محترم!!!

دور دوم نشست تجاری ایران و روسیه با هدف افزایش سهم صادرات ایران به بازار روسیه در تاریخ 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروههای کالایی و شرکتهای روس حاضر در نشست با شماره همراه 09363789889 تماس بگیرید
زمانی

برخی از گزوه های کالایی:
مواد غذایی
خشکبار
میوه،سبزیجات و صیفی جات تازه و خشک
صنایع دستی و فرش
پتروشیمی و مشتفات نفتی
آهن و فلزات
چوب و مواد اولیه
سیمان
و ...

rezaee
10-08-2016, 10:41
سلام دوستان
متاسفانه من قادر به ایجاد تاپیک جدیدی نبودم و برای همین سوالم رو اینجا مطرح میکنم (از مدیر سایت تقاضا دارم اگر ممکنه این پست رو تاپیک جداگانه ای بفرمایند)

من مهندس الکترونیک هستم و کارم طراحی و ساخت وسایل الکترونیکی هست. قبلا کارهایی مثل ساخت pcb (همون بردهای سبز الکترونیکی) و خرید قطعاتی که باید روش مونتاژ بشن (مقاومت - خازن - IC ها و ...) رو از سایت های ایرانی و یا فروشگاه های فروش قطعات تو جمهوری انجام میدادم.

اما الان میخوام کارمو گسترش بدم و محصولی رو بصورت انبوه تولید کنم. با تحقیقاتی که کردم سفارش ساخت برد ها به کشور چین کیفیت، سرعت و قیمت بهتری داره به نسبت ایران. همچنین همه ی فروشگاه های ایرانی قطعات مدار (مقاومت-سلف - خازن و ...) رو از چین وارد میکنن. برای همین به ذهنم رسید برای کاهش هزینه ی تولید و افزایش کیفیت سفارش طرح خودم رو به کشور چین بدم و همچنین قطعات مورد نیازش رو نیز از چین وارد کنم.

اما چون سر رشته ای از تجارت ندارم ، نمیدونم چطور باید اینکارو انجام بدم. و سوالی که برام مطرح هست اینه که ، آیا ارزش اینو داره که من خودم برم دنبال کارت بازرگانی و این کارت رو به نام خودم یا شرکنم اخذ کنم و بعدشم خودم برم دنبال ترخیص کالای وارداتیم؟ چون من نمیخوام تاجر بشم و فقط میخوام محصولات مورد نیاز کار خودم (الکترونیک) رو وارد کنم.

میخوام ببینم چقدر میتونه تفاوت هزینه برای من ایجاد کنه (اینکه خودم کارت بگیرم و ترخیص کنم یا اینکه به شرکت ها و یا افراد فعال تو این زمینه بسپارم؟)

همچنین فرق کسی که کارت داره با کسی که ترخیص میکنه چیه؟ من در بعضی تاپیک ها دیدم انگار این ها دو مقوله جدا هستند و ممکنه کسی کارت بازرگانی داشته باشه ولی بازم کارش رو به ترخیص کار بسپاره! چرا چنین کاری میکنه؟! چرا خودش نمیره ترخیص کنه؟

همچنین من برای کارم ، اگر نخوام خودم ترخیص کنم، بازم به کارت بازرگانی نیاز دارم درسته؟ وگرنه باید برم به کسی که کارت بازرگانی داره کارمو بسپارم؟

ممنون میشم دوستان در این زمینه راهنماییم کنن و بگن اگر جای من بودن بهترین و بهینه ترین و کم هزینه ترین راه رو چه پیشنهادی میدادن؟

(البته ممکنه الان دوستان بیان بگن استفاده از کارت دیگران و یا ترخیص کار حرفه ای بهتر هست برای اول کار، ولی خب برای ادامه ی این فرایند چطور؟ چون ممکنه سالهای سال کار من این باشه و اگر وقت بذارم و یاد بگیرم در آینده خیلی به نفهم بشه؟!!)

پیشاپیش سپاس

webpower
19-08-2016, 22:51
دوستان من در حال انتخاب رشته هستم
شهر فعلیم اهواز هست 20 سالمه
انتخاب رشته دانشگاه به من فرصت مهاجرت به تهران،شیراز، اصفهان رو داده
و میتونم تابستونها رشت باشم پیش اقوامم

من میخوام برای شروع در شرکتی بازرگانی شروع به کارآموزی کنم
و میخوام ک در کورس های آموزشی هم شرکت کنم

همونطور که میدونید مهاجرت برای من محدودیت هایی رو به وجود میاره، مثلا تو تهران وقتم خیلی هرز میره اما کورس های آموزشی هم از طرفی میتونه بسیار بسیار مفید باشه
لطفا از دوستان اگر کسی اطلاعات خوبی داره دریغ نکنه من تا پس فردا مهلت دارم که انتخاب رشتم رو انجام بدم
در ضمن رشته های مورد نظرم به ترتیب اینها هستن
مدیریت بازرگانی صنعتی مالی اقتصاد و در آخر حساب داری
هرگونه کمک شما میتونه آینده منن رو تغییر بده لطفا دریغ نفرمایید

amirarampanah
16-11-2017, 21:54
سلام دوستان ببخشید من برای شروع و یادگیری مطالب باید چه کتابی بخرم؟ یا کجا برم برای آموزش تجارت؟

بهزاد
17-11-2017, 00:55
سلام دوستان ببخشید من برای شروع و یادگیری مطالب باید چه کتابی بخرم؟ یا کجا برم برای آموزش تجارت؟
در انجمن ها یک بخش اموزش هست که میتونید مطالب و کتاب های معرفی شده رو مطالعه بفرمایید.
برای این منظور به انجمن کافه بازرگان مراجعه کنید

همچنین دوره های اموزشی هم معرفی شده اما در حال حاضر بهترین دوره ها متعلق به مرکز اموزش بازرگانی هست. میتونید گوگل کنید اطلاعاتش رو براتون میاره