PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حمـــــــــــــــــل و نقـــــــــــــــل بین المللـــــــــــــی

مرتضی
08-12-2011, 12:37
ســــــــــــلام به همگی :kiwi-fruit:

شرکتهای بین المللی حمل و نقل و ویژگیهاشون مطلبی هست که اینجا میخوام بهش بپردازم:

حمل و نقل بین المللی کالا

حمل و نقل بین المللی کالا عبارتست از جابجایی و حمل کالا از نقطه ای در داخل کشور به نقطه ای در داخل کشور دیگر با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن.

شرکت حمل و نقل بین المللی

شرکت حمل و نقل بین المللی عبارتست از یک شخصیت حقوقی که به منظور انجام عملیات حمل و نقل بین المللی شامل فعالیت های فورواردی و کریری و تواماً تشکیل خواهد شد.

فعالیت فورواردی

فعالیت فورواردی عبارتست از عمل هماهنگی و ترتیب حمل کالا به یکی از طریق مختلف زمینی، هوایی، دریایی و یا ترکیبی از آنها و قبول مسوولیت به موجب بارنامه صادره و قراردادهای منعقده.

فعالیت کریری

فعالیت کریری بین المللی عبارتست از تصدی بلافصل جابجایی کالا از کشوری به کشور دیگر به یک طریق حمل و بر طبق قرارداد حمل.

در ادامه به تفاوتهای کریر با فورواردر خواهیم پرداخت.

در ادامه مطلب وظایف هرکدوم رو جداگانه بررسی خواهیم کرد.......

مرتضی
08-12-2011, 12:51
وظایف کریر، مطلبی هست که اینجا بهش میپردازم، فقط باید توجه داشته باشیم که وظیفه با مسئولیت فرق اساسی داره. اینکه وظیفه تا

کجاست و مسئولیت کجا شروع و کجا تمام میشه، بحث بســـــــــــــــــــــیا ر مهمی هست که جداگانه بهش خواهم پرداخت.

کــــــریــــــر Carrier

معمولا به شرکتهای حمل کننده کالا اطلاق می شود، مانند شرکتهای کشتیرانی، باربری ، شرکتهای هواپیمایی ، شرکتهای راه آهن و حمل ریلی و ...

وظایف کریر

1- انعقاد قرارداد حمل و صدور راه نامه

2-تهیه اسناد و مدارک برای امکان سفر از قبیل کارنه تیر، کارنه دو پاساژ، ویزا، بیمه نامه، گواهی قبولی و.....

3- تودیع ضمانت نامه های لازم به ارگان های ذیربط جهت اخذ مدارک و اسناد ضروری.

4- تامین کامیون مناسب برای حمل با توجه به مهلت مقرر در قرارداد.(برای حمل جاده ای)

5-تحویل گرفتن کالا از فرستنده یا فورواردر و نظارت در بارگیری کامیون از نظر تطبیق مندرجات اسناد حمل با محموله.

6-ارايه اسناد کالای مربوط به مقامات گمرکات از مبدا تا مقصد راه نامه و مراقبت در سالم نگه داشتن پلمپ های گمرکی.

7-تحویل کالا به گیرنده در محل هایی که به وسیله مقامات گمرکی تعیین و اجازه داده می شود.

8-رعایت مسیر مشخص شده و مدت زمان حمل کالای تزانزیتی که مقامات گمرکی تعیین می نمایند.

9- رعایت مسیر و مدت زمان حمل کالا بر طبق قرارداد حمل.

10- تخلیه یا نظارت بر تخلیه و شمارش کالا و امضا اسناد کسر و اضافه و آسیب دیدگی.

11- دقت در تحویل محموله به مقصد و اخذ گواهی های مربوطه.

در ادامه به وظایف فورواردر میپردازیم..............

مرتضی
08-12-2011, 13:09
و امـــــــــا وظایف فورواردر:

فــــــورواردر (ارســــــال کننده) Forwarder

فورواردرها دارای مسئولیت هائی بسیــــــــــــــار فراتر از کریرها هستند. این شرکتها میتوانند دارای اختیارات فراوانی از شروع ثبت

سفارش کالا تا تحویل کالا را داشته باشند. فورواردرها دارای فدراسیون جهانی به نام ( Fiata ) فیـــاتـــا هستند.

Federation International Des Ttransitaires Et Assimilesf

وظایف فورواردر:

1- صدور پروفرمای حمل

2- انعقاد قرارداد حمل با صاحب کال

3- صدور بارنامه

4- جمع آوری (برحسب درخواست صاحب کالا و قرارداد حمل)

5- انبارداری بار (برحسب درخواست صاحب کالا و قرارداد حمل)

6- بسته بندی بار (بر حسب درخواست صاحب کالا و قرارداد حمل)

7- بیمه باربری (برحسب درخواست صاحب کالا و قرارداد حمل)

8- انجام تشریفات گمرکی در مبدا و برحسب کار

9-انعقاد قرارداد با موسسات مختلف حمل کننده و اخذ راه نامه یا بارنامه دریایی، زميني، هوايي

10- کسب اطلاعات لازم از جریان حمل و ارايه اطلاعات کسب شده به صاحب کالا برحسب قرارداد منعقده بین صاحب کالا و شرکت

حمل و نقل

11- تحویل کالا به گمرک مقصد (ایران) در حمل و نقل زمینی و امضا صورت مجالس کسر و اضافه تخلیه 12-اعلام موقعیت کالا در

مسیر حمل

13-سپردن تضمین های لازم

14- ارائه خدمات در مورد اعتبار اسنادی

اینها هم وظایف فورواردر بود...بحث مـــــهــــــم مسئولیتها، بحث بعدی خواهد بود :untroubled:

مرتضی
14-12-2011, 13:32
سلام :stung:

بارنامه فیاتا (F/BL ... FIATA B/L)

بارنامه ای است که توسط فورواردر پس از حمل صادر میشود و تمام شرایط قابل قبول را داراست و در واقع بهترین و معتبرترین بارنامه حمل است.

اسناد صادره توسط فورواردر

این اسناد توسط فورواردر صادر میشه:

--قبض انبار Fiata Warehouse Receipt

--تعهد فورواردر جهت ارسال کالا (forwarders Certificate of Transport ( FCT

-- تاییدیه رسید کالا توسط فورواردر(Forwarders Certificate Receipt (FCR

مرتضی
14-12-2011, 13:56
تاییدیه رسید کالا توسط فورواردر(Forwarders Certificate Receipt (FCR

این رسید زمانی صادر میشود که کالا توسط صاحب کالا به انبار فورواردر تحویل داده میشود که نشان دهنده تحویل کالا به وی میباشد.

این سند قابل انتقال نیست و از طرف بانک ها قابل قبول نمی باشد و نمیتواند جزئ اسناد حمل قرار گیرد.

تعهد فورواردر جهت ارسال کالا (forwarders Certificate of Transport ( FCT

سندی است که از طرف فورواردر به صاحب کالا داده میشود که در واقع تعهد وی به ارسال کالا جهت گیرنده میباشد. این سند قابلیت

انتقال داشته و میتواند جزئ اسناد حمل (خاص) قرار گیرد و در نتیجه از طرف بانک جزء اسناد حمل قابل قبول بوده و بانک پول فروشنده

را در قبال ارائه آن و سایر اسناد حمل مندرج در اعتبار اسنادی پرداخت میکند.

قبض انبار Fiata Warehouse Receipt

رسیدی است که فورواردر در قبال تحویل کالا از گیرنده دریافت میکند.

تجارت صدرا
14-07-2014, 13:07
بسیار ممنون

sdl
14-07-2014, 14:38
با سلام

نمونه نرخ حمل از بنادر چین به بندر عباس :
xiamen-BND-20/40/40HQ: 1600/2700/2900
Shanghai-BND-20/40/40HQ:1500/2500/2700
برای دریافت نرخ حمل کانتینری به سامانه 30002531600300 پیامک بزنید .

هما اکسپرس حمل و نقل سریع
07-09-2014, 12:57
[Only Registered And Activated Users Can See Links]
شرکت هما اکسپرس
حمل و نقل سریع بین المللی

آدرس: تهران میدان ونک خیابان ملاصدرا بعد از پل کردستان پلاک 53

شماره تماس : 8-88623450

EhsanHP
03-12-2014, 18:07
سلام .
هزینه یه کانتینر 20 فوتی یخچالدار از بندرعباس تا قطر چقدر میشه؟

feelgood
17-12-2014, 14:20
سلام به همه دوستان عزیز
خسته نباشید
من یه سوالی دارم که کسی میتونه روال کلی که تو یه شرکت فوروادر دنبال میشه رو برام توضیح بده، به همراه افراذد و سمت هایی که تو این کار دخالت دارند،منظورم روال کلی کارشونه از کجا سفارش شروع میشه و تا کجا کارشون ادامه پیدام میکنه که کالا به مقصد برسه و کارهایی مالیشون به چه صورتی انجام میشه
ممنون

سارا غزنوی
03-02-2015, 10:55
سلام من فورواردر بخش روسی شرکت حمل و نقل در مشهد هستم ..در صورت نیاز به خدمات فورواردری با این ایمیل با من تماس بگیرید:
goleeponee@yahoo.com

موسوی بینا
03-02-2015, 12:32
عالی و مفید - ممنونم.

موسوی بینا
03-02-2015, 12:36
سلام سرکار خانم.
میشه در باب ارسال سبزیجات و اقلام زودگذر کشاورزی و نحوه حمل و انبار داری ... تا ارسال به شمال شرقی (کشورهای) از اینجا خوزستان - دزفول - اطلاعاتی بدید!
مرسی و ممنون.

سارا.غزنوی
18-02-2015, 14:56
سلام داستان کانتینر یخچال دار یک مقدار متفاوت با کانتینر معمولیه و اطلاعات دقیق تری برای قیمت ذاذن لازمه اگه دوست داشتید با من تماس بگیرید من در شرکت کشتیرانی آراباختر فورواردر هستم.
0937747744 غزنوی
sara.ghaznavie@gmail.com

سارا.غزنوی
18-02-2015, 14:59
با سلام کار من حمل و نقل کالاهای صادراتی وارداتی و ترانزیت کالاست در زمینه حمل داخلی فعالیت ندارم.اگر خواستید کالای خودتون رو با کامیون و یا کشتی و یا هردو از خارج ایران یا به خارج از ایران حمل کنید با من تماس بگیرید.
sara.ghaznavie@gmail.com

سارا.غزنوی
18-02-2015, 15:09
سلام من فورواردر بخش روسی شرکت کشتیرانی آرا باختر هستم . مسولیت ما در واقع شامل همه مراحل لازم برای گرفتن بار از مبدا و تحویل آن درمقصد میباشد فقط مسایل مربوط به وسیله حملی که استفاده مشود به عهده شرکت کریر است بعبارتی ما با صاحب کالا قرارداد حمل میبندیم که طبق شرایطی که در نظر دارد کالای مور دنظرش را به مقصد برسانیم ..مدیریت و نظارت براین پروسه با فورواردر و اجرای آن با کریر است. مسولیت های هریک از طرفین (صاحب کالا. فوروادر و کریر) بطور مجزا و دقیق در قرارداد و قوانین حمل نقل مشخص میشود.
sara.ghaznavie@gmail.com

No1
22-02-2015, 16:37
بسمه تعالی

با عرض سلام خدمت مدیربا عرض سلام خدمت مدیران و هکاران عزیز
گروه بازرگانی نامبر وان (no1 ) بعنوان صادرکننده و همچنین فعال در انجام کلیه امور گمرکی ایران با هفت سال تجربه فعالیت افتخار دارد با اتکاء برخداوند متعال و با تاکید بردرستکاری ، صداقت ، امانتداری و رعایت کلیه قوانین و مقررات درانجام وظایف محوله ، خود را متعهد به جلب رضایت هرچه بیشتر طرفهای ذیحق و ذینفع و برآوردن نیازها و انتظارات آنها میدارد و تلاش خواهد نمود تا با دقت ، سرعت و سهولت در انجام وظایف محوله در بالاترین سطح کیفی باشما همراه باشد.
فرآورده های نفتی - حمل و نقل و ترانزیت
فعاليت و كسب تجربه در زمينه فرآورده هاي نفتي ما را به اين باور داشته است كه به خوبي شما را در زمينه بازاریابی، خريد و فروش فرآورده هاي نفتي و تشريفات گمركي لازم، اخذ مجوزهاي مرتبط ، انجام امور ضمانت نامه بانکی و تامين تانكرهاي مورد نياز ، پذیرش نمایندگی از شرکت های حمل و نقل بین المللی جهت ترانزیت محموله های سوختی یاری نماییم .صادرات کلیه فرآورده های نفتی از قبیل گازوئیل ، بنزین ، هیدروکربن ، حلال آلی ، تینر ، روغن سوخت تقطیری ، روغن پایه
گروه ما آمادگی عقد قرارداد با کلیه شرکت های حمل و نقل بین المللی جهت انجام تشریفات ترانزیت کالا و سوخت در گمرکات و مرزهای خروجی را دارد.

اگر به دنبال پروانه های گمرکی( برگه سبز ) خود هستید در کوتاهترین زمان به دست شما خواهیم رساند.

مرزهای فعال: میلک زابل – میل 78 ماهیرود – میل 73 گزیک - میرجاوه – یزدان – دوقارون - بندر شهید رجایی - باشماق

اگر به دنبال کامیون برای ترانزیت یا حمل کالای خود می گردید قیمت آخر را از ما بگیرید

با بیش از 2000 ماشین چادری و تانک حمل مشتقات نفتی

09217148502 - 09156033802

sanay
02-03-2015, 14:38
سلام خدمت دوستان
زبان تخصصی لازم برای ترجمه اسناد شرکتهای حمل و نقل را از کجا و یا کدام کتاب یاد بگیریم ؟
به طور کلی چطوری میتونم مهارتهای لازم برای تاسیس شرکت حمل و نقل بین المللی را پیدا کنم ؟؟؟

Adel3030
14-04-2015, 11:21
سلام
كسي از هزينه ارسال يك كانتينر مواد غذايي از درب كارخانه تا شهر سيدني استراليا اطلاع داره
پييشاپيش ممنون

محسن آتشی
03-08-2019, 16:22
شرکت کشتیرانی "فرتاک دریای آرام" به عنوان یکی از شرکتهای پویا و پیشرو در زمینه حمل و نقل بین المللی کالا (واردات و صادرات)، دارای سرویس های فورواردری حمل و نقل و چارترینگ غیر مستقل و انجام کلیه ی امور مربوط به حمل تخصصی کالا با حفظ سلامت محموله و نرخ های قابل رقابت همچنین با داشتن نمایندگی های انحصاری و غیر انحصاری در سراسر دنیا آماده ی ارئه ی خدمات به کلیه ی تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع می باشد.
انجام کلیه ی مراحل حمل از درب کارخانه ی فروشنده تا درب انبار خریدار اعم از:
1- حمل ( فورواردری و نمایندگی ) زمینی، هوایی، دریایی، محمولات پروژه ای و مستمر از اقصی نقاط دنیا به ایران و بالعکس
2- شبکه سراسری و وسیع نمایندگی در آسیا و اروپا، . درارای خطوط دریایی و جاده ای به صورت انحصاری
3- ترانزیت کالا از گمرکات ورودی کشور به نقاط آزاد و گمرکات داخلی
4- حمل کالای صادرات به کلیه ی کشورهای آسیای میانه از اروپا و ایران و آفریقا
5-ترخیص کالا در تمامی گروه های اقلام گمرگ
با توجه به مراتب فوق شرکت کشتیرانی" فرتاک دریای آرام" آمادگی خود را در جهت همکاری با شما اعلام داشته و تمامی سعی خود را در جهت ارائه نرخ های مناسب و سرویس مطلوب به کار خواهد بست.
امید است با اعتماد شما افتخار شروع همکاری فراهم گردد.
4193
Fartak Darya Aram Shipping Agency Co.Ltd
Tell : +98 (21)88344986
Fax : +98 (21) 89780843
.Mohsen Atashi Commercial Dept.
09103838188
Marketing2@fta-co.net
صفحه اصلی - Fartak Darya Aram Shipping ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

farhad69
28-01-2020, 10:37
دوستان سلام و عرض ادب ... امیدوارم همگی حالتون خوب باشه . من راد هستم . شرکت ما در حوزه ی فورواردری و خدمات حمل و نقل بین المللی به صورت دریایی ، زمینی ، هوایی و ترکیبی در حال فعالیت هست . نماینده ها و آفیس های ما از اروپا و ترکیه تا آسیای شرقی و چین و هند همراه با بهترین نرخ ها و سرویس های به موقع آماده خدمت رسانی هستند .
خدمات این شرکت به شرح ذیل می باشد:

- ارائه سرویسهای کانتینری از کلیه نقاط دنیا به کلیه بنادر ایران و بالعکس
- حمل هوائی کالا از کلیه نقاط دنیا به ایران و بالعکس
- حمل زمینی به صورت در بست و گروپاژ از کلیه نقاط اروپا و ترکیه به ایران
- حمل ترکیبی دریائی زمینی به وسیله کانتینراز تمامی نقاط جهان با امکان تحویل کانتینر در محل
- ترانزیت کالا به کلیه گمرکات داخلی

جهت اطلاعات بیشتر ، مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید .

شرکت خط طلایی آسیا