ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 5 از 9 نخست ... 34567 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 82
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام آقا مرتضی عزیز،

من به عنوان یک جوان 34 ساله که سابقه تجارت چمدانی یا مسافرتی رو در هند و ترکیه داشته ام، بدنبال ایجاد و بازاریابی کالایی چینی هستم، چون خانواده ایران ایری هستم، یعنی پدرم بازنشسته اونجاست بلیطم برای پکن است و مجانی.

حالا یک چند تا سوال دارم ازتون:
    1. اگه شما در ابتدای راه ایجاد بازار و واردات از چین بودید از چه کالایی آغاز میکردید و چرا؟
    2. کدام شهر رو در چین مدنظر میداشتید؟
    3. برای راه اندازی توزیع شبکه ای کالا در ایران چه میکردید؟
    در نهایت میدونم که هیچ موفقیتی بدون ریسک نیست و اون رو ورای ترس باید کسب کرد. هر توضیحی هر چند مختصر هم به من بدهید مسرور و سپاسگزارم.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط persianguy [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام آقا مرتضی عزیز،

من به عنوان یک جوان 34 ساله که سابقه تجارت چمدانی یا مسافرتی رو در هند و ترکیه داشته ام، بدنبال ایجاد و بازاریابی کالایی چینی هستم، چون خانواده ایران ایری هستم، یعنی پدرم بازنشسته اونجاست بلیطم برای پکن است و مجانی.

حالا یک چند تا سوال دارم ازتون:
    1. اگه شما در ابتدای راه ایجاد بازار و واردات از چین بودید از چه کالایی آغاز میکردید و چرا؟
    2. کدام شهر رو در چین مدنظر میداشتید؟
    3. برای راه اندازی توزیع شبکه ای کالا در ایران چه میکردید؟
    در نهایت میدونم که هیچ موفقیتی بدون ریسک نیست و اون رو ورای ترس باید کسب کرد. هر توضیحی هر چند مختصر هم به من بدهید مسرور و سپاسگزارم.
    سلام دوست عزیز
    دیروز پیغام رو دیدم ، داشتم پاسخ میدادم که کار پیش اومد و نشد متاسفانه. عذر میخوام

دوست عزیز هر 3 سوال شما در واقع در یک پاسخ و یا در یک سوال دیگه خلاصه میشه و جدا از هم نیست . بگذارید اینجوری مطرح کنم ؛ ببینید در واردات مهمترین بخش (یا حداقل یکی از مهمترین ها ) که باید توجه ویژه بهش بشه و تمام برنامه ریزی بر اساس اون انجام بشه ، بازار داخل هست . یعنی باید تمام داشته ها و رابطه ها و تخصص ها و دانسته ها و در یک کلام تمام پتانسیل خودتون رو در بازار بررسی کنید و ببینید قدرت و نفوذ فروش در کدام بازار داخلی رو دارید . و بر اساس اون و همینطور تخصص و آشنایی که دارید برنامه ریزی کنید برای خرید . اینکه همه فلان کالا رو دارن وارد میکنن یا صادر میکنن پس من هم لزوما اگر وارد اون تجارت بشم موفق خواهم شد . تفکر اشتباهی هست. شما زمانی موفق خواهی شد که پتانسیل خودتون رو در بازار داخل بشناسید. ببینید کجا میتونید خوب بفروشید و بازاریابی کنید و جایی برای خودتون باز کنید . بعد از اون باید دنبال این باشید که کدوم شهر چین مناسب هست ! اصلا چین مناسب هست یا نه .؟! اینجا (چین)هر چیزی که بخوایید در کیفیت ها مختلف وجود داره و میشه تهیه کرد. خرید از اینجا کاری نداره مهم فروش هست. البته اینکه میگم کاری نداره به این معنی نیست که واقعا خیلی راحت میشه اومد و خرید و برد ، نه اینجا هم نیاز به شناخت بازار هست تا بدونید کجا باید دنبال جنس مورد نظر باشید تا در بهترین شرایط خرید کنید .
    به نظر من از الان نیاز نیست به فکر ایجاد شبکه فروش باشید ، شما بازار رو که شناختید و اقدام به واردات در حجم کردید و رفته رفته حجم رو افزایش دادید ، ناخودآگاه شبکه ها رو خودتون کشف خواهید کرد .
    ویرایش توسط مرتضی : 07-01-2015 در ساعت 15:05
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با تشکر از پاسخ شما،

مطلبی که شما زحمت نگارش آن رو کشیدید کاملا صحیح، من تصمیم گرفتم بیایم چین و شهرهای شانگهای و ایوو رو در نظر دارم، دارم تو این مدت بازار رو ارزیابی میکنم، ولی به هر حال برای من که بصورت کارگو واردات نداشته ام مسئله یه خورده برام جای کار میبره و دوست ندارم بدون ایجاد بازار در تهران بیام چین و بقیه ماجرا.

در هر صورت اگر نکته خاصی رو باید بیشتر توجه کنم ممنوا میشم که بهم متذکر بشید، مجددا سپاسگزارم
    ویرایش توسط persianguy : 08-01-2015 در ساعت 13:45
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط persianguy [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با تشکر از پاسخ شما،

مطلبی که شما زحمت نگارش آن رو کشیدید کاملا صحیح، من تصمیم گرفتم بیایم چین و شهرهای شانگهای و ایوو رو در نظر دارم، دارم تو این مدت بازار رو ارزیابی میکنم، ولی به هر حال برای من که بصورت کارگو واردات نداشته ام مسئله یه خورده برام جای کار میبره و دوست ندارم بدون ایجاد بازار در تهران بیام چین و بقیه ماجرا.

در هر صورت اگر نکته خاصی رو باید بیشتر توجه کنم ممنوا میشم که بهم متذکر بشید، مجددا سپاسگزارم
    وقتی بازارتون مشخص شد و دقیقا کشف کردید که در چه بازاری میخوایید فعالیت کنید ، من بهتون کمک میکنم که بهترین گزینه رو از بین شهرهای چین انتخاب کنید . اینکه میگم ""کشف کردن بازار"" به این دلیل هست که همه ما پتانسیل خاصی برای ورود به بازار خاصی رو داریم . با توجه به روابط خودمون ؛ اطرافیانمون ، دوستان و آشنایان ، تحصیلات ، تجربه و دانش و ... این پتانسیل باید کشف بشه و وقتی کشف شد ، شما نیمی از راه رو رفتید . چون انتخابتون درست بوده .
    شهرهای چین تقصیم بندی خاصی از نظر تمرکز صنایع خاص دارن . مثلا اگر شما بخوایی در زمینه پوشاک و کیف و کفش فعال باشی ، گوانگجو و استان گوانگ دونگ ، بهترین انتخاب هست . برای لوازم الکتریکی و الکترونیکی شنزن بهترین گزینه هست ف مبل و لوستر و لوازم منزل رو باید رفت سمت فوشان و همینطور سرامیک ، برای خطور تولید کارخانه ای و بسته بندی باید رفت اطراف شانگهای ، بولبرینگ و قطعات اتومبیل هم در استان شندونگ و ..... ایوو به عنوان سوپرمارکت دنیا ، بازاری هست که همه چیز توش پیدا میشه و ....
    میبینید ، وقتی بدونید دنبال چه چیزی میگردید ، دقیقا میتونید برید جایی که باید رو بگردید ...و این همون مرحله کشف هست که بدونید دقیقا دنبال چی میگردید.
    برای خرید و ارسال و ترخیص در چین و ایران و .. هم مشکلی نیست ف هم خودم میتونم انجام بدم هم میتونم دوستان زیادی رو معرفی کنم .
    پیروز باشید
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    واقعا بی تملق ممنوا راهنمایی هاتون هستم و میدونم که احتمالا با وجود ضیق وقت پاسخ من رو می دید و این ستودنی ست.
    حقیقتا من با تعدادی از افرادی که با بازار چین سر و کار دارند و بیشتر شون انبارشون در صالح آباد تهران است گپ و گفتی داشته ام، نه که همه بخواهند من رو نا امید کنند، که بعضا ذاتا همینطورند. ولی اینکه میبینم این دوستان جندین سال است که سابقه، مشتری، رمز و رموز نانوشته ی کار رو میدونند من رو یکم به عقب وامی داره.
    حالا میدونم که اگر جنسی بیارم که بخواهم از طریق همین دوستان که خودشون واردکنندگان عمده هستند، یا از من نمیخرند ویا من رو در بازار دست رشته کرده و در نهایت به نازلترین قیمت ممکنه ازم با منت میخرند.
    پس من باید بازار و شبکه ی هر چند کوچک توزیع مثل یک دفتر داشته باشم...
    ولی در کل نگرانی من پیدا کردن مشتری ست، که اگه در شهرستانها بازاریابی داشته باشم میشه...
    من مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبتاتم و از قوانین تجاری هم تا حدودی میدونم، ولی اینجا دغدغه اصلی و موانع عدم انتخاب یک بازار هدف یا کالای مشخص رو که شما می فرمایید رو با هاتون مطرح کردم.
    سراپا چشمم تا نظر شما رو در خصوص این مسائل بدونم.
    با تمام وجود سپاسگزار
    مهدی سلیمانی
    ویرایش توسط persianguy : 11-01-2015 در ساعت 12:31
    269
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز

با ال سی

شما میتونین کالا را با ال سی برامون ارسال کنین. یعنی مقدار و نوع جنس را بگیم (بخاین یکی دو کارخانه هم معرفی میکنم) شما برامون پروفرم با ال سی بدین. دفتر
    ویرایش توسط مرتضی : 16-01-2015 در ساعت 14:53
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    واقعا بی تملق ممنوا راهنمایی هاتون هستم و میدونم که احتمالا با وجود ضیق وقت پاسخ من رو می دید و این ستودنی ست.
    حقیقتا من با تعدادی از افرادی که با بازار چین سر و کار دارند و بیشتر شون انبارشون در صالح آباد تهران است گپ و گفتی داشته ام، نه که همه بخواهند من رو نا امید کنند، که بعضا ذاتا همینطورند. ولی اینکه میبینم این دوستان جندین سال است که سابقه، مشتری، رمز و رموز نانوشته ی کار رو میدونند من رو یکم به عقب وامی داره.
    حالا میدونم که اگر جنسی بیارم که بخواهم از طریق همین دوستان که خودشون واردکنندگان عمده هستند، یا از من نمیخرند ویا من رو در بازار دست رشته کرده و در نهایت به نازلترین قیمت ممکنه ازم با منت میخرند.
    ولی در کل نگرانی من پیدا کردن مشتری ست، که اگه در شهرستانها بازاریابی داشته باشم میشه...
    من مسلط به زبان انگلیسی و مکاتبتاتم و از قوانین تجاری هم تا حدودی میدونم، ولی اینجا دغدغه اصلی و موانع عدم انتخاب یک بازار هدف یا کالای مشخص رو که شما می فرمایید رو با هاتون مطرح کردم.
    با تمام وجود سپاسگزار
    مهدی سلیمانی
    ببخشید اگه وقت کردید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم، منتظر پاسختون میمونم.
    با تشکر
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    با تمام وجود سپاسگزار
    مهدی سلیمانی
    سلام جناب سلیمانی
    ببینید واردات و به طور کلی تجارت دنیای پر ریسکی هست ، عوامل بسیار زیاد بیرونی و درونی میتونه در روند تجارت شما خلل وارد بکنه و باعث زیان بشه . این عوامل (متاسفانه ) در ایران بسیار بیشتر و حادتر هست بعضا. ولی اینطور نیست که نشه تجارت کرد. تمام ریسک ها ر تا حدودی میشه کنترل کرد و پیش بینی کرد و گاهی حتی به صفر رسوند . بی گدار به آب زدن در تجارت شجاعت محسوب نمیشه و میتونه تمام دارایی و سرمایه رو به باد بده. برای من و به نظر من در واردات یکی از ریسک های بزرگ (باز هم تاکید میکنم و برمیگردم سر صحبت های قبلیم) عدم شناخت بازار هست . نه به این معنی که ببینیم چی الان توی بازار روی بورس هست و وارداتش می ارزه ، نه. به این معنی که ببینیم پتانسیل ما برای ورود به کدام بازار مناسب هست. مثالی میزنم (که قبلا هم در یکی از تاپیک ها نوشته بودم فکر کنم ) دوستی دارم که برای شروع تجارت با چین ، به چین سفر کرد و آمد اینجا. حدود 1 سال و نیم قبل . ایشون بازارهای گوانگجو رو گشت ، بازار ایوو رو گشت ، سفری به شانگهای داشت ، شنزن رو دید و بعد از کلی گشت و گذار ، تصمیم به واردات یک کانتینر چای ساز کرد . اتفاقا کارهای خرید و اراسل به ایران رو من براش انجام دادم . ماهها طول کشید تا اون یک کامیون رو بفروشه و بتونه پول رو برگردونه (سرمایه رو ) و عملا از نظر مالی ضرر کرد هرچند تجربه خوبی بود ولی میتونست خیلی بدتر از این باشه . در نهایت تصمیم گرفت برگرده به سمت پتانسیل خودش. این دوست ما ، تحصیل کرده و فارغ التحصیل برق هست ، شناخت خوبی داره و از نظر فنی کاملا مسلط به قطعات الکتریکی ، و خود این یعنی یک امتیاز و همینطور به سبب شناخت اساتید دانشگاههی و دوستان و همکلاسی های زیاد در این زمینه میتونی راههای ورورد به بازار رو هم داشته باشه . ایشون در قرمها و سفرهای بعدی رفت سمت تخصص خودش و الان در واردات قطعات الکتریکی هست ، کارخانه کوچیکی هم راه انداخته که مطمئنن روزی خیلی رشد خواهد کرد ، از چین واردات داره و مونتاژ میکنه و کم کم سمت تولید در چین هم خواهد رفت . منظورم اینه که ایشون زمانی موفق شد که رفت سمت تخصص خودش . تخصص به معنی پتانسیل . همه ما پتانسیل ورود به یک بازار رو داریم ، نمیگم نباید وارد بازارهای دیگر شد . نه منظورم این نیست ، ولی در قدم اول وقتی هنوز تجربه کافی نداری و وقتی هنوز قدم های اول رو داری بر میداری بهتر و امن تر خواهد بود اگر در دایره امن خودت بازی کنی تا وقتی بازی رو خوب یاد گرفتی و به قواعد بازی وارد شدی ، بری برای کشف فتح بازارهای دیگه . من نوعی که تازه میخوام وارد تجارت بشم با شخصی که سالهاست داره کار تجارت میکنه ، فرق داریم . اون میتونه بازارهای جدید رو تجربه کنه چون پشتوانه و تجربه سالها کار ریسک رو براش کم میکنه ولی من نوعی که جدید هستم نمیتونم وارد هر بازار ی بشم ، اگر با شناخت اون چیزهایی که گفتم قدم بردارم ریسک کاهش پیدا میکنه و اتفاقا راه برای ورود به بازارهای دیگه هم باز میشه.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط oil trader [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    شما میتونین کالا را با ال سی برامون ارسال کنین. یعنی مقدار و نوع جنس را بگیم (بخاین یکی دو کارخانه هم معرفی میکنم) شما برامون پروفرم با ال سی بدین. دفتر
    سلام و وقت بخیر

با دفتر ما در تهران تماس بگیرید . همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد .

021-88540082-4

پیروز باشید
    179
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    واقعیت همینه که آقا مرتضی فرمودند
    در کل در فرآیند واردات سخت ترین قسمت فروش داخلیه
    من دو بار اقدام به واردات کردم
    و نهایتا سودی نکردم
    چرا؟
    چون با وجود اینکه کالای خوبو با قیمت مناسب داشتم، بازار فروش رو نداشتم
    مونوپولی و انحصار طلبی بقیه اجازه فروش رو بهم نمیداد
    به همین خاطر برگشتم خونه اول و سعی کردم برای خودم ابتدا، جایی توی بازار پیدا کنم و بعد به واردات مستقیم بپردازم
صفحه 5 از 9 نخست ... 34567 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع