ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    119
    نوشته های وبلاگ
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید

یک معمای اقتصادی:لیموترش کیلویی 8000تومان،آبلیمو کیلویی5000تومان!

قيمت هر كيلو ليمو ترش 8000 تومان است و قيمت هر كيلو آبليمو 5000 تومان؛ درحالي كه كه براي توليد يك ليتر آبليمو، 4 كيلو ليمو لازم است. يا مثلاً قيمت هر كيلو تخمه آفتاب گردان 7000 تومان ميباشد و روغن آفتاب گردان ليتري 9000 تومان؛ درحالي كه براي توليد يك ليتر روغن آفتابگردان بيش از 5 كيلو تخمه آن را نياز داريم. به همين ترتيب گوجه فرنگي كه كيلويي 2000 تومان است و رب گوجه فرنگي قوطي 3500 تومان؛ درحالي كه براي توليد يك كيلو رب گوجه فرنگي، سه و نيم كيلو گوجه لازم داريم. براي حل اين معما اگر به اقتصاددانها مراجعه شود لابد ميگويند بايد قيمت آب ليمو، روغن آفتاب گردان و رب گوجه فرنگي را افزايش داد!
    34
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    من بقبه ی موارد را نمیدونم ولی گوجه را اطلاع دارم.هر کیلو گوجه ربی 500تومنه.به قول شما هر سه کیلو و نیم گوجه 1کیلو رب میده.پس میشه کیلویی 1750.از طرفی رب تبرک یه قوطی 800گرمیش را عمده فروشا میدن 3300.پس میشه کیلویی 4200.
    فک کنم به صرفه باشه.تازه کارخونه دارها گوجه های خوبی نمیخرن و مطمعنا ارزون تر از 500تومن گیرشون میاد
    درست نمیگم؟؟؟
    731
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    اين ابليمويي كه تو بازار هست اصلن ابليموي خالص نيست تمام از اسدهاي خوراكي همراه با اسانس درست ميشه و با ابليموي طبيعي واقعي فرق داره
    الان تو مشهد قيمت 1ليتر ابليموي اصل و واقعي بين 10تا 13هزار تومان هستش و قيمت ليموي تازه هم بين 4تا 5هزار تومان

براي رب هم الان كارخونه هاي مشهد گوجه رو كيلويي 350تومان خريداري ميكنن كه تقريبن هر 4تا 5كيلو گوجه 1كيلو رب ميده
    و حدود 550تومن هم قوطي 800گرمي با چاپ در مياد و 200تومن هم هزينه هاي كارگر و كارخونه و اين چيزا

براي روغن هم كه همه ميدونن روغن افتابگردان اسمشه اما بيشترش روغن پنبه دانه و روغنهاي ديگه هستش و بعضي از كارخانه ها دارن روغن خام وارد ميكنن و از اون استفاده ميكنن
    به خاطر همين هيچ چيز واقعي نيست تو كشور بخصوص روغن و ابليمو
    بازرگـــــــــانی و کـــــــــــــارگــــــــ ــوی آوا ************************************چیــــــــــــــن*********************************** New Gate To The Future

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    22
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نه بابا گوجه کجاست کیلو 2000هزار اگر من تو کار گوجه هستم شک نکن امسال گوجه از دست کشاورزبرای کارخونه گرفتن کیلو 200تومان بخدا خیلی امسال از کشاورزها پول کود شیمیای که به مزرع دادن در نیاوردن
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    درود بر همه
    معمای شما اینطوری حل میشه که محصولی رو که از کشاورزها میخرن قیمتی نیست که تو بازار میفروشن همین پارسال (92) کارخانه رب گوجه رو از کشاورزها کیلویی 120 تا نهایتا 150 خرید ....بعدش هر جور گوجه ای رو هم میخرن خراب نرسیده و رسیده لهیده و....
    731
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    كارخونه اي كه من تو مشهد باهاش كار ميكنم گوجه رو 350تومان خريداري ميكنه
    بازرگـــــــــانی و کـــــــــــــارگــــــــ ــوی آوا ************************************چیــــــــــــــن*********************************** New Gate To The Future

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)