ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 82
    جاده ابریشم
    مهمان

دریافت مجوز کسب واحدهای صنفی

هر فردیکه بخواهد واحد صنفی ایجاد کند قبل از سپردن هر گونه تعهد، اجاره یا خرید محل باید جهت اخذ مجوز لازم
    به اتحادیه صنف مربوطه مراجعه ودرخواست کتبی خود را تسلیم نماید.

شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل پروانه کسب:

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران، در مورد اتباع بیگانه داشتن پروانه کار معتبر از وزارت کار و امور اجتماعی و پروانه
    اقامت معتبر از وزارت کشور

2- ارایه سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی و یا عادی و یا مبایعه نامه و یا ارایه قراردادهای منعقده فی مابین متقاضی
    پروانه کسب با ادارات و سازمان های دولتی، نهادها، شهرداریها، شرکت های تعاونی مسکن و شرکت های خاص صنفی،
    شرکت های تحت پوشش سازمان های دولتی و نهادها

تبصره: دریافت تعهد محضری از دارندگان اجاره نامه عادی مبنی بر پذیرش مسوولیت حقوقی ناشی از آن .

3- گواهی پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم و یا ارایه گواهی معتبر مبتنی بر داشتن معافیت تحصیلی یا پزشکی
    و همچنین دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت و در مدت اعتبار آن وفق بند (6) ماده 10 قانون نظام وظیفه
    و بندهای (ج)، (د)، (ی) ماده (50)آیین نامه اجرایی قانون مزبور

تبصره: حداقل سن جهت خانم ها به منظور دریافت پروانه کسب 18 سال می باشد.

4-ارایه گواهی عدم سوء پیشینه

5- ارایه آخرین مدرک تحصیلی یا حداقل گواهی پایان تحصیلات ابتدایی یا سواد خواندن و نوشتن (به استثنای متقاضیانی
    که سن آنها از 50 سال به بالا می باشد. )

6- گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

7-ارایه پایان کار تجاری، اداری و یا کارگاهی محل واحد صنفی و یا رسید پرداخت عوارض کسب و پیشه سالیانه شهرداری
    و یا پروانه ساختمانی تجاری، اداری و یا کارگاهی محل واحد صنفی و یا ارایه گواهی شهرداری مبنی بر بلامانع بودن صدور
    پروانه کسب.

تبصره: برای دارندگان اجاره نامه ها یا اسناد عادی هر گونه مدرکی دال بر تشکیل پرونده در شهرداری کفایت می نماید.

8- ارایه کارت معاینه پزشکی و گواهی صلاحیت بهداشتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صنوفی که مشمول
    قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی می باشند.

9- ارایه هر گونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده و یا ارایه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی.

10- مدارک لازم دال بر دارا بودن صلاحیت فنی برای مشاغل خاص بر اساس آیین نامه مربوطه

تبصره:اگر متقاضی واجد شروط لازم برای اخذ پروانه تخصصی و فنی نباشد، حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و فنی
    در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط، به نام متقاضی کافی است.

11- موافقت اداره نظارت بر امامکن عمومی نیروی انتظامی .

12- عکس جدید 12 قطعه

13- فتوکپی شناسنامه عکس دار دو برگ و در مورد اتباع بیگانه فتوکپی گذرنامه

تبصره: صدور پروانه کسب برای افراد حقیقی و یا حقوقی با ارایه وکالت نامه ممنوع می باشد.
    ویرایش توسط جاده ابریشم : 10-01-2012 در ساعت 16:16
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید

ایجاد یک شرکت بازرگانی

باسلام.
    خیلی خوشحالم که چنین سایتی رو پیدا کردم و به جمع شما بازرگانان پیوستم.
    بنده مهندس کامپیوترم اما به شدت علاقه مند به کارهای بازرگانی. عموی بنده مدتی خرید و فروش برنج انجام می داده و حالا من بهمراه دوتا از دوستانم قصد دارم یه شرکت بازرگانی به صورت سهامی خاص ثبت کنم. مراحل ثبت رو هم در اداره ثبت دارم انجام میدم. برای شروع کار هم بازارهای داخلی رو درنظر گرفتیم.
    اما برای شروع کار، از شما دوستان عزیز راهنمایی می خوام.

1- اولین سوالم اینه که اصلا یک شرکت بازرگانی در چه زمینه هایی میتونه خرید و فروش انجام بده؟ آیا فقط یک دسته محصول مثلا میوه جات یا تجهیزات پزشکی رو باید خرید و فروش کنه یا در تمام زمینه ها میشه کار کرد؟
    2- موارد و دسته بندی های مختلف بازرگانی چیست؟ یعنی کلا چه زمینه ها و چه کالاهایی برای خرید و فروش وجود داره؟
    3- دقیقا برای شروع باید چکار کنم؟ اگر قصد خرید و فروش مثلا زعفران داشته باشم اول باید دنبال خریدار بگردم یا چی؟
    4-برای حمل و نقل چه موادی می توان از وانت و خاور استفاده کرد و برای حمل چه کالاهایی حتما از کانیتر؟!
    5-کارت بازرگانی فقط برای صادرات و واردات است؟ یعنی برای انجام خرید و فروش در داخل کشور نیاز به کارت بازرگانی نیست؟

ممنون میشم اگر جواب سوالاتم را بدهید.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط alitavafi [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    باسلام.
    خیلی خوشحالم که چنین سایتی رو پیدا کردم و به جمع شما بازرگانان پیوستم.
    بنده مهندس کامپیوترم اما به شدت علاقه مند به کارهای بازرگانی. عموی بنده مدتی خرید و فروش برنج انجام می داده و حالا من بهمراه دوتا از دوستانم قصد دارم یه شرکت بازرگانی به صورت سهامی خاص ثبت کنم. مراحل ثبت رو هم در اداره ثبت دارم انجام میدم. برای شروع کار هم بازارهای داخلی رو درنظر گرفتیم.
    اما برای شروع کار، از شما دوستان عزیز راهنمایی می خوام.

1- اولین سوالم اینه که اصلا یک شرکت بازرگانی در چه زمینه هایی میتونه خرید و فروش انجام بده؟ آیا فقط یک دسته محصول مثلا میوه جات یا تجهیزات پزشکی رو باید خرید و فروش کنه یا در تمام زمینه ها میشه کار کرد؟
    2- موارد و دسته بندی های مختلف بازرگانی چیست؟ یعنی کلا چه زمینه ها و چه کالاهایی برای خرید و فروش وجود داره؟
    3- دقیقا برای شروع باید چکار کنم؟ اگر قصد خرید و فروش مثلا زعفران داشته باشم اول باید دنبال خریدار بگردم یا چی؟
    4-برای حمل و نقل چه موادی می توان از وانت و خاور استفاده کرد و برای حمل چه کالاهایی حتما از کانیتر؟!
    5-کارت بازرگانی فقط برای صادرات و واردات است؟ یعنی برای انجام خرید و فروش در داخل کشور نیاز به کارت بازرگانی نیست؟

ممنون میشم اگر جواب سوالاتم را بدهید.

دوست عزیز به جمع ما خوش آمدی

1- یک شرکت بازرگانی در عمل هر کالای مجاز و شرعی را می تواند خرید و فروش کند ولی یک سری ملاحظاتی هست در زمان مالیات یا گرفتن تسهیلات وام یا ضمانت نامه یا ..... به این شکل که باید ببینید زمان ثبت شرکت در تعریف موضوع فعالیت شرکت چه چیزی مینویسید که بعدا در دارایی یا امور بانکی یا ضمانت نامه ها راحتتر باشید

2- برای سوال دوم نمیشه پاسخ دقیقی داد چون تنوع کالا ها بسیار زیاد بوده و دسته بندی مختلف میشه ارائه داد ولی اگر کلی بخواهید و از دید وزارت بازرگانی به دسته های : گروه کشاورزی + صنعتی-معدنی +فرآورده های نفتی و پتروشیمی

3- این که برای شروع از کجا شروع کنید بستگی به شما داره که تا چه حد پیش زمینه دارید ولی همیشه قدم اول مطالعه ، تحقیق و جمع آوری اطلاعات است در انتخاب کالا هم باید ببینید میزان سرمایه شما تخصصتون تجربه و تواناییاتون چقدر هست تا بعد بتونید یک کالاانتخاب کنید
    4 - در کار بازرگانی خارجی شما بیشتر با کامیون تریلر قطار وکشتی سروکار دارید چون وانت و خاور برای تجارت بین کشور ها اصلا توجیه اقتصادی ندارد و امکان ندارد. ولی برای خرید و فروش داخلی می توانید استفاده کنید هرجند با این وضعیت قیمت سوخت این ها هم جای سوال دارند
    5- اصولا کارت بازرگانی برای تجارت خارجی است و برای خرید و فروش داخلی نیازی ندارید ولی خوب استثنا در کشور ما یه جورایی برای خرید و فروش داخلی هم استفاده میشه
    146
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خوش آمديد
    وقتي خوشحالي شما را ديدم حيفم آمد راهنمائيتان نكنم
    من هم روزي كارمند بانك بودم و از شغل خود خسته تا اينكه يكي از مشتريان بانك مرا راهنمايي كرد تا چگونه وارد بازي بزرگان شويم .
    از سوالهاي شما پيداست تجربه اي در زمينه بازرگاني نداريد
    من به سوالهاي شما تك تك پاسخ ميدهم
    بسته به تخصص شما در هر زمينه اي ميتونيد وارد فعاليت بشويد . تكرار ميكنم ( تخصص شما ) از يك طرف و ( دسترسي ) چه به منابع خريد و فروش . شايد در نظر اول تجارت الماس از همه موارد بهتر باشد نه هزينه انبار داري ميدهي . نه هزينه حمل ونقل و نه فاسد ميشود . ولي بسته به ميزان سرمايه شما و اينكه ميتوانيد الماس را به قيمت بخريد و بفروشيد وضع فرق ميكند .
    از شير مرغ تا جان آدميزاد . قصد تجارت فقط تحصيل سود نيست . شما با كمي دانش بازاريابي در ابتدا به تقاضاي بازار پي ميبريد و ميتوانيد بهتر عمل كنيد . برايتان يك مثال ساده ميزنم . مگر در تهران آب وجود ندارد ؟ ولي ميدانيد روزانه چقدر آب معدني به فروش ميرسد . به نظرت خاك را ميتوان فروخت ؟ يا شن دريا را ؟ بله ميشود . خاك را گل فروشي و شن دريا را آكواريوم ها از شما ميخرند .
    از زعفران چقدر ميدانيد ؟ تقلب هاي زعفران را ميشناسيد ؟ مشتري احتمالي داريد يا تامين كننده اي كه بتواند به شما اعتبار دهد .
    بسته به حجم كالاي شما و دوري و نزديكي ميتوانيد از روشهاي حمل مختلفي بهره مند شويد . پنبه با كانتينر - زعفران با كارتن
    شما براي دادو ستد در بازار داخل نيازي به كارت بازرگاني نداريد
    اميدوارم موفق و پيروز باشي
    ویرایش توسط Chalak Trading : 24-04-2012 در ساعت 03:11
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنون آقای کریم پور.

1- حالا من از کجا اون یکسری ملاحظات رو بفهمم؟ کدام کالاها در دارایی یا امور بانکی یا ضمانت نامه ها راحتتر هستند؟ هفته آینده باید اساسنامه مون رو تکمیل کنیم.
    2-یعنی میتونیم برای مثال امروز پرتقال بفروشیم و فردا آهن آلات و پس فردا روغن ترمز؟
    3- الآن ما اگر بخوایم مثلا 5میلیون برنج بخریم و بفروشیم اول چه چیزی رو باید مطالعه کنیم؟ یعنی بریم بازاریابی کنیم؟
    4- ممنون.
    5- پس داخل کشور نیاز ضروری برای داشتن کارت نیست؟

ممنون
    hkarimpoor2003
    مهمان
    براتون یه مثال میزنم ببینید شما مثلا اگر در تعریف موضوع شرکت عنوان کنید که زمینه فعالیت صادرات نرم افزار یا محصولات فرهنگی مثل کتاب هست بعد ها برای دارایی راحتتر می توانید اداعا کنید و از یکسری معافیت ها ی مالیاتی استفاده کنید --- راه مشخصی برای فهمیدن این ملاحظات نیست بیشتر به تجربه به دست میاد ولی نگران نباشید شما پیش برید هر وقت جایی نیاز شد میتونید موضوع شرکت را عوض کنید یا اضافه کنید فقط یه کم مراحل اداری داره
    برای تجارت داخلی نیازی به کارت بازرگانی ندارید و هر کالای مجاز و قانونی و شرعی را می توانید خرید و فروش کنید از پرتقال تا روغن ترمز البته در بعضی موارد هم شاید مجبور باشید جواز کسب یا مجوزات خاص صنفی بگیرید
    در مورد اینکه چه چیزی را اول باید مطالعه کنید بحث خیلی مفصله ، میتونید از مطالعه همین انجمن شروع کنید همه مطالب و مقاله ها و راهنمایی ها رو بخونید تا با مراحل اولیه آشنا بشید.
    در ضمن سعی کنید تخصصی وارد این کار بشید یعنی اینکه نخواهید هر کالایی از هر جایی وارد کنید یا بخرید یا بفروشید و یا لااقل در یک گروه کالایی مثلا فقط کالاهای کشاورزی فعالیت کنید نه اینکه یک دفعه از کشاورزی به صنعتی مثلا همان روعن ترمز که گفتید ، اگر تخصصی عمل نکنید مطمئن باشید همیشه در حد یک دلال جزء باقی میمونید و پیشرفت نمیکنید تا مرحله ای که بهتون بگن تاجر
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    از راهنمایی های مفید Chalak Trading و آقای کریم پور بسیار متشکرم.
    پس اینجور که فهمیدم در ابتدا باید به مطالعه بازار خرید و فروش انواع محصولات بپردازم تا بتونم بهترین کالایی که هم دسترسی خودم بهش آسونتره و هم بازار بهش نیاز داره رو برای تجارت انتخاب کنم.
    و ثانیا اینکه روی یک دسته از محصولات تمرکز کنم.

نظر شما روی محصولات کشاورزی (میوه جات) چیه؟ برای من که تازه کار هستم ریسک بالایی نداره؟ چون میوه جات فاسد شدنی هست!
    برنج و چای چطور؟ من ساکن گیلان هستم.
    یا اینکه از بازار آزاد بندرانزلی جنس خرید کنم؟
    نظر شما چیه؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط alitavafi [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    از راهنمایی های مفید [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] و آقای کریم پور بسیار متشکرم.
    پس اینجور که فهمیدم در ابتدا باید به مطالعه بازار خرید و فروش انواع محصولات بپردازم تا بتونم بهترین کالایی که هم دسترسی خودم بهش آسونتره و هم بازار بهش نیاز داره رو برای تجارت انتخاب کنم.
    و ثانیا اینکه روی یک دسته از محصولات تمرکز کنم.

نظر شما روی محصولات کشاورزی (میوه جات) چیه؟ برای من که تازه کار هستم ریسک بالایی نداره؟ چون میوه جات فاسد شدنی هست!
    برنج و چای چطور؟ من ساکن گیلان هستم.
    یا اینکه از بازار آزاد بندرانزلی جنس خرید کنم؟
    نظر شما چیه؟
    با سلام
    یکی از بهترین راه ها برای راه اندازی کسب و کار و تجارت اینه که به عوامل محیطی توجه ویژه ای داشته باشید. معمولا انسان ها با استفاده از مهارت ها و تجارب خودشون سعی میکنن عوامل محیطی رو تجزیه و تحلیل کرده و کسب و کاری رو بر همین اساس پایه ریزی بکنن.

مثلا کسی که در یزد زندگی میکنه، راه اندازی کارخونه حنا سازی (که بازار صادراتی بسیار خوبی هم داره) توجیه اقتصادی داره، برای کرمانی ها تجارت پسته، برای همدانی ها، تجارت محصولات کشاورزی و سفال، برای شمالی ها میوه جات، فعالیت های تجاری دریایی، برای کسایی که در بنادر زندگی میکنن فعالیت های ترخیص کاری و . . . در واقع افراد مناطق مختلف همیشه پتانسیل های محل زندگی شون رو در نظر دارن تا بتونن حداکثر استفاده رو از این منابع ارزان ببرن.

شما هم باید خودتون مشخص بفرمایید که پتانسیل های محل کار و زندگی شما چیه و آیا می تونید اون رو تبدیل به یک فرصت برای کسب و کار بکنید؟؟؟؟؟؟ بشینید فکر کنید، سبک سنگین کنید، یک هفته وقت بزارید و داخل شهرتون بچرخید، ببینید مردم از چه طریقی دارن کسب و کار میکنن؟ چه منابع درآمد زایی ای در شهر شما وجود داره؟ چه کمبودی وجود داره؟ چه چیزی تقاضای بالا ولی عرضه پایینی داره؟
    اگر پیدا کردید (که حتما میکنید) بسم الله و اگر نه تحقیقاتتون رو بیشتر کنید و حتی میتونید به مناطق دیگری سفر کنید.

اگر شرکت بازرگانی تاسیس میکنید، اول از همه بررسی کنید که منطقه شما به چه چیزی بیش از همه نیاز داره و یا اینکه چه چیزی در منطقه شما وجود دارد که در مناطق دیگر قیمت بالاتری داره و میشه اون رو به جاهای دیگه با قیمت بهتر فروخت؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من با توجه به اینکه ساکن گیلان هستید میتونید
    1.ارتباطات خوبی رو با بنادر شمالی ایجاد کنید، اونجا برای خودتون اعتبار کسب کنید.
    2. تجارت چای و برنج رو به هیچ وجه فراموش نکنید. این کالاها در سایر شهرها کمتر پیدا میشه. واردش که بشید راهشو پیدا میکنید. ولی در ابتدای امر خوب تحقیق کنید. خرده فروش ها عمده فروش ها بنک دارها، تولید کننده ها، فراوری کننده ها و . . . با همه ارتباط برقرار کنید تا راه و رسم کار رو یاد بگیرید.
    3. در زمینه تجارت خارجی واردات چوب، و صادرات میوه جاتی همچون نارنگی و پرتقال و کیوی که مختص منطقه شماست خیلی خوبه. بخصوص کیوی که به تمامی حوزه cis صادرات داره.
    4. با توجه به آب و هوای اون منطقه تجارت بر روی صنعت ساختمون هم خیلی میتونه جذاب باشه. من چندین تولید کننده قطعات بتنی میشناسم که از شهرهای مرکزی ایران اومدن اونجا به تولید قطعات بتنی پیش ساخته میپردازن.

زمینه بسیاره. اینها چیزهایی هست که من دیدم. مثلا فرصت های ناب و بهتری در منطقه شما میتونه وجود داشته باشه. حتم بدونید با تحقیق نتایج بسیار جالبی به دست میارید.

اما یک نکته لازم به ذکره که تجارت میوه و تره بار بسیار بسیار پرریسکه. خیلی حواستون جمع باشه
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    برای آشنایی با پتانسیل های استان گیلان فایل زیر رو مطالعه بفرمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    11
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام،
    طبق بخشنامه هاي انجمن كشتيراني ايران گرفتن چك الزامي است اگر شما كانتينر را خروج كنيد يك چك سپرده خروج ويك چك سپرده حق توقف ميگيرند و اگر شما استريپ انجام دهيد فقط چك سپرده حق توقف ميگيرند و جهت اطلاع شما كانتينرها كه وارد ايران ميشود به صورت اجاره است و اين چكها به عنوان ضمانت گرفته ميشود و آن شركت ميتواند چك را از صاحب كالا قبول نكند و بصورت نقدي بگيرد و البته بيشتر كشتيرانيها اين كار را انجام ميدهند و اين دليل بدحسابي و دير تحويل دادن كانتينر خالي توسط بعضي از مشتريان است و جهت اطلاع شما لطفاً با آن شركت صحبت كنيد بلكه چك را قبول نمايد زيرا راهي ديگر وجود ندارد.
صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)