ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22
    187
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir__amir [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام آقا میلاد من تازه این تاپیک رو دیدم

در مورده برنج اطلاعاتی بالایی ندارم ولی در عوض میتونم برای دوستان یه بررسی کوچیک رو قیمتش داشته باشم

این نموداری که کشیدم مربوط به اطلاعات قیمت عمده فروشی برنج ایرانی در ماه های مختلف از سال 1369 تا 1382 میباشد

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

همونطور که مشخصه قیمت برنج در تمام طول این 13 سال نوسانات زیادی داشته

اما این 13 سال رو به صورت فرمولی روی یه چارت پیاده سازی کردم تا راحت تر متوجه بشیم

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

بر اساس این نمودار بهترین زمان برای خرید در فصل پاییز با اولویت ماه های مهر آذر آبان میباشد

همینطور بنا به داده 13 ساله تو ماه های خرداد و تیر برنج ایرانی به گرون ترین قیمت سالانه خودش میرسه

یعنی از ماه های خرداد و تیر تا ماه های مهر و آذر آبان برنجی که قیمتش کیلویی 4600 تومن بود به نزدیکی 4080 تومن هم میرسه

تقریبا 10 الی 12 درصدی نوسان قیمت داره بین این ماه ها

پس عزیزان موقع خرید و فروش برنج ایرانی بد نیست این نکته رو هم در نظر بگیرن و برای خرید برنج ایرانی تو بهترین موقع سال اقدام کنن
    فک کنم داداش بخاطر اینکه در ماههای تیر و مرداد هجوم خرید زیاده چون زمان برداشته و قیمت برنج هندی هم رفته بالا ولی مهر و ابان بخاطر اینکه هجوم خرید میاد پایینتر قیمت هم پایینتر
    4
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    هرچند خیلی گذشته از این تاپیک ولی چون نسل اندر نسل شالیکار بودیم خدمت دوستان عرض کنم:
    برنج طارم محلی داریم و طارم هاشمی، که به طارم محلی عموم مردم طارم می گن و به طارم هاشمی عوام هاشمی میگن. از نظر ژنتیکی طارم محلی پایه برای طارم هاشمی بوده یعنی موسسه تحقیقات برنج از طارم محلی با تغییراتی به طارم هاشمی رسیده . تفاوتهای قابل مشاهده برای مصرف کننده بین این دو برنج به قرار ذیل است:
    طارم هاشمی کمی قد بلندتر و البته کمی کم عطر تر و دارای خورد و نیم دانه کمتر نسبت به طارم محلی می باشد(البته در شرایط مساوی یعنی زمین یکسان کود یکسان و عمل آوری در کارخانه شالیکوبی یکسان)
    از نظر تولید کننده و کشاورز برنج طارم محلی کم محصولتر آفت پذیر تر و کلا نگهداری و کشت سخت تره مخصوصا هنگام برداشت که معمولا بوته ی طارم محلی اکثراً فرش زمین میشه و برداشت بسیار سخت و فقط به صورت دستی توسط کارگر مقدور است. اما طارم هاشمی آفت خور کمتری داره و مقاوم تره بنابراین هزینه نسبتاً کمتری برای تولید تحمیل میکنه.
    بنابراین با توجه به تولید کمتر طارم محلی و نیز هزینه تولید بالاتر طارم محلی اندکی گرانتر از طارم هاشمی میباشد و البته عطر بهتری هم داره البته با ظاهر کمی ضعیفتر و به شخصه طارم محلی روبرای خوردن انتخاب میکنم چون عطر و طعم بهتر رو ترجیح میدم
    امیدوارم بدرد دوستان خورده باشه
    شاد و پیروز باشید
صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع